ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ DNA ΓΙΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΜΕ ΙΨΔ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Black_adder πρωτον προφανως και καταλαβα οτι εκανες χιουμορ με τα 800 ευρω δεν τιθεται καν θεμα γι αυτο.και ποτε δεν αναφερθηκα σε αυτο!και οκ εσυ μπορει να εχεις δικη σ αποψη αλλα μιλας γ μελετες που δεν μας δινεις λινκ να τις δουμε αρα μιλας στον αερα συνεχως για πορισματα κ μελετες εσυ ο διαβασμενος.που οτι διαβαζεις το ερμηνευεις προς οφελος της γνωμης σου...που καλως η κακως ειναι λαθεμενη γτ δν εχει τπτ εχω γνωρισει απειρα ατομα σαν εσενα που βγαζουν συμπερασματα χωρις να ξερουν κχωρις να θελουν να μαθουν.δικαιωμα σου ασε που οι περισσοτεροι επδ δν εχουν λεφταδεχονται να παραμυθιαζονται για να εφησυχαζονται .αλλα εγω ακομα κ λεφτα να μην ειχα ποτε μα ΠΟΤΕ δεν θα αμφισβητυουσα ηθελα 3χρονια τρ να τις κανω κ τις εκανα δεν ειπα ποτε αα δεν αξιζουν ουτε συμφωνησα με τους ψυχιατρους μου που υποστηριζαν αυτο.και με εκαναν πειραματπζωο κ εχασα 3χρονια απο τη ζωη μ.τωρα εσεις οτι θελετε κανετε .ολοι οι ανθρωποι δεν εχουν σωστες αποψεις αλλα οσοι εχουν επωφελουνται κ οι αλλοι ζουν γ παντα σε ενα ψεμμα!:)

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    παω πασο αυτο που καταλαβα οταν εγραψες οτι δεν σε πιανουν ειναι οτι τα εχεις δοκιμασει. Μην σταματησεις όμως τους πειραματισμους επειδη μια εξεταση "εβγαλε" οτι σου κανει το ενα και οχι το άλλο. Ειναι κουραστικοί ολοι αυτοι οι πειραματισμοι αλλά δεν νομιζω οτι γινεται κατι άλλο. Το wellbutrin παντως εκτος από τους πονοκεφαλους που προξενει είναι κινητοποιητικό. Το δοκιμασα στο πρόσφατο παρελθον και βοηθησε τουλαχιστον να σηκωνομαι απο το κρεβατι το πρωί
    Κατσε ρε φιλε μην σταματησεις ομως τους πειραματισμους !γιατρος εισαι η σε ορισε κανεις γιατρο εδω;τι δινεις συμβουλες σε εναν ανθρωπο που εχει δικο του γιατρο;και τεκμηριωμενες εξετασεις ρε παμε καλα?

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    Αν κατι ειναι μη σοβαρο και συμπληρώνω και επικίνδυνο ειναι η βιολογική/γονιδιακή αντιμετωπιση των συναισθηματικών και ψυχικών "διαταραχών".
    Λογική κατάληψη της αντιληψης αυτής είναι η υιοθέτηση της φαρμακοθεραπειας ως μόνης θεραπευτικής επιλογής και ο πλουτισμός και τα πειραματα των φαρμακευτικών εταιριών (και των ψυχιατρων) εις βάρος των "ασθενών".
    Είναι επίσης και η βαση για να προωθηθει πάλι το αισχος της ψυχοχειρουργικής (που την φερνουν πάλι στο τραπεζι μετα το σταματημα των λοβοτομών).
    Τα βιώματα όμως όπως και η ψυχή από οποια σκοπιά να την εννοεί κανεις δεν χειρουργούνται.
    Δεν ειμαι αντιθετος στους πειραματισμούς. Ουτε αρνουμαι οτι τα ssri δεν ειναι και αυτα αποτελεσματικά. Εχω κανει και ο ιδιος πειραματισμούς κατα βαση με ssri.
    Το οτι τα SNRI και τα τρικυκλικα ειναι αποτελεσματικοτερα των ssri δεν ειναι κατι που εβγαλα απο το μυαλό μου. Υπάρχουν καταθετημενες εμπειριες όπως και μελέτες. Αν οι 3 αυτες κατηγοριες φαρμακων έχουν διάφορες παρενεργειες αλλες σοβαρες αλλες όχι τόσο είναι άλλο θεμα συζήτησης. Προσωπικά αν και είμαι λειτουργικός σε πολλά κομματια της ζωής μου θα έλεγα οτι τα φαρμακα ούτε εμένα με πιανουν (εκτος ισως από τον σταθεροποιητή...)
    Οπως και να εχει ομως εαν διαβαζες και το αλλο σχολιο που εκανα θα εβλεπες οτι σχολιαζα το γεγονος οτι αφου ο xristoforos28 εχει δοκιμάσει τα ssri και δεν τον πιάνουν είναι φυσικό επακολουθο να δοκιμασει τα υπόλοιπα που εχουν απομεινει. Ε γι αυτο δεν χρειαζεται να δωσεις 800 ευρω για να κανεις εξετασεις ουτε να στο πει γιατρός. Κοινή λογική είναι.
    ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΟΥΛΕΨΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΛΕΣ ΕΧΩ ΑΥΤΟ Κ ΑΥΤΟ!Κ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝΤΟ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΤΡΟΠΗ Σ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ!ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΠΔ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ Σ!

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    αν εχετε λεφτα ξοδευετε τα σε εξετασεις....!!! για μενο o black adder εχει δικιο οπως και να εχει το θεμα..!! τα δοκιμασα ολα τα αντικαταθλιπτικα, καποια δουλεψαν για λιγο, και καποια καθολου... μα κανενα δεν ειναι γιατρικο!!! απλα κουκουλωνουν καποια συμπτωματα μα δεν αντιμετωπιζουν την αιτια..... Εγω με 1800Ε τωρα που εκοψα τα αντικαταθλιπτικα θα πηγαινα να κανω κανενα ταξιδι να παρω λιγο τα πανω μου... απο το να καθομαι να σμαραγκιαζω σε ενα φορουμ επειδη, δεν εχω λεφτα για πεταμα!!

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    αν εχετε λεφτα ξοδευετε τα σε εξετασεις....!!! για μενο o black adder εχει δικιο οπως και να εχει το θεμα..!! τα δοκιμασα ολα τα αντικαταθλιπτικα, καποια δουλεψαν για λιγο, και καποια καθολου... μα κανενα δεν ειναι γιατρικο!!! απλα κουκουλωνουν καποια συμπτωματα μα δεν αντιμετωπιζουν την αιτια..... Εγω με 1800Ε τωρα που εκοψα τα αντικαταθλιπτικα θα πηγαινα να κανω κανενα ταξιδι να παρω λιγο τα πανω μου... απο το να καθομαι να σμαραγκιαζω σε ενα φορουμ επειδη, δεν εχω λεφτα για πεταμα!!
    Εγω δεν μπορω να βγω απο το σπιτι μ γ καφε πως θα πηγαινα ταξιδι;μου λες;σε εσενα μπορει να επιαναν τα αντικαταθλιπτικα ρε φιλε σε αλλους δεν πιανουν δεν ει αι κριμα να βασανιζονται?ενω εσυ τοσα χρονια που δοκιμαζες τσαμπα φαρμακα δν ξοδεψες πανω απο 1000ευρω σε ψυχιατρους;κ εχασες τοσα χρονια να δοκιμαζεις αντικαταθλιπτικα με δουλευειςς?αλλη δουλεια δν ειχες;να εκανε ςτο ταξιδι τοτε δν χρειαζονται 1800 ευρω γ να ταξιδεψεις....κ προφανως δεν εγινες τελειως καλα γτ δν ειναι τα αντικαταθλιπτικα η λυση εχεις κ αλλα θεματ εμεις μιλαμε γ αυτους π εχουν σοβαρο θεμα.κ πως δοκιμασες ολα τα αντικαταθλιπτικα π τ καθεενα θελει τουλ 2μηνο γ να πιασει ποσο χρονων εισαι 50-60??

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Επδ δν εχετ παει ιατρικη δεν μπορειετε να αντιληφθειτε ποσο σημαντικες ειναι οινουσιες κ τα γονιδια πιστευετε στην τυχη στην μοιρα ετσι ημουν κ εγω με το π πηγα ιατρικη ομως ολα αλλαξαν κ φανηκε οτι ολα δουλευουν με ουσιες κνολα εξαρτωνται απο αυτες με το ποτε κ αν θα γελασεις και γιατι!εσεις απλα δεν ξερετε παιδια αν γινοσασταν γιατροι θα λεγατε αλλα!καλοι γιατροι γτ αυτοι π πηγα εγω κ λεγανε αλλα οτι δν θεωρουν σωστες τις εξετασεις βασικα ακομα οτι ειναι σε πρωιμο σταδιο .νοιαζονταν μονο γ τα λεφτα κ δν ειχαν πορωση με το επαγγελμα σε σχεση με αυτον π πηγα τωρα σε κοιταγαν στα χερια κ ποτε θα φυγεις να ρθει τ αλλο ραντεβου να παρει το κατοσταευρω να παει διακοπες το καλοκαιρι στη μυκονο!εγω αυτα ξερω!

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    menis_64 γτ να μην ξοδευουμε σε εξετασεις οποιοι εχουν λεφτα;για την υγεια τους;;τι σημαντικοτερο?κ αν γινουν καλα μετα θα εχουν ολα αξια απο το μικροτ αξιδι μεχρι την μικρη βολτα δλδ οταν εχεις διαβητη μπορεις να κανεις εξετασεις εκει δν ειναι λαθος οι εξετασεις ε;οταν ομως ειναι γ το μυαλο που ειναι οργανο οπως το συλωτι κ δν λετε να τ καταλαβετε...δεν χρειαζονται εξετασεις ε;αυτο μ λες.οταν εχεις ομως μειωμενη ινσουλινη παιρνεις ινσουλινη εξωτερια κ κανεις εξετασεις γιαντον εγκεφαλο που ρυθμιζει τα παντα κ την ψυχικη σ υγεια π ειναι παραγοντας ευτυχιας κ επειτα προοδου σε καθε τομεα της ζωης σου κ ευημεριας δεν δινεις λεφτα; τα λυπασαι;

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Και καλα τα λετε εσεις αλλα λογικα δεν εχετε σοβαρο προβλημα οι αλλοι ομως εχουν απελπιστει ανθρωποι με βαρια συμπτωματα κ οχι με μια απλη ιδεοψυχαναγκαστικη η μια καταθλιψουλα!κ οι γιατροι ετσι τους παιρνουν λεφτα κ τους τυραννουν δινωντας τους φαρμακα ατελειωτα κ επισκεψεις ενα σωρο που δεν κανουν τιποτα!εξω απ τ χορο ολοι ξερουν κ τα λενε αυτα.εγω δν λεω να τα κανει καποιος που τον πιανουν τα φαρμακα αλλα οποιος εχει φτασει σε ΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και το χει κ απο μικρος οπως εγω!αρα ειναι σιγουρα γεννετικο κ εχει κ συγγενικο προσωπο που το ειχε οπως εγω !τ ειχε η μητερα μου.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Τόμας Σας Αμερικανός ψυχίατρος και ψυχαναλυτής
    "Συμβατικά η ψυχιατρική θεωρείται σαν ένας κλάδος της ιατρικής, που ασχολείται με τη διάγνωση και τη θεραπεία της ψυχικής αρρώστειας. Υποστηρίζω ότι αυτός ο ορισμός, που είναι ακόμα καθιερωμένος γενικά, τοποθετεί την ψυχιατρική δίπλα στην αλχημεία και την αστρολογία και της δίνει θέση στην κατηγορία των ψευτοεπιστημών. Και η αιτία είναι, ότι δεν υπάρχει αυτό το πράγμα που λέγεται ψυχική αρρώστεια".
    Τ. Σας, Ο μύθος της ψυχικής αρρώστειας,

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    Τόμας Σας Αμερικανός ψυχίατρος και ψυχαναλυτής
    Ωραια υπαρχουν κ αλλοι τοσοι που δεν υποστηριζουν αυτο.πηγες κ βρηκες εναν ΤΥΧΑΙΟ που δεν τον γνωριζει ΟΥΤΕ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ κ μιλας με αυτα που ειχε πει χιλια πεντακοσια χρονια πριν .σαν να μ παραθετεις τβρα του χιτλερ αποψεις που εστερνιζοταν μονο αυτος!τωρα σοβαρα το θεωρεις επιχειρημα.ειπαμε να μας δωσεις τις επιστημονικες με
    Ετες που εχεις διαβασει οχι ενος τυχαιου ψυχιατρου;;??

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Θες να πεις γτ τωρα το διαβασα καλυτερα κ βλεπω αγορι μου οτι δυστυχως ....ασε μην πω κατι αλλα αχαχαχα εσυ δλδ πιστευεις οτι ψυχικη αρρωστια δν υπαρχει??ΔΛΔ Η ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΑΓΟΡΙ Μ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΙΓΟ!!

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Τωρα καταλαβα το επιπεδο αυτου που μιλαω οτι ειναι παραα πολυ χαμηλο υποστηριζει εναν π λεει οτι δν υπαρχουν ψυχικες ασθενειες .ενω εγω ξερω ατομα π εγιναν καλα με χαπια ενω δεν ηταν πιστευαν τρελα πραγματα!!αρα ο ενας π υποστηριζει αυτα ειναι με iq ραδικιου επομενος να εκτεθει;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    Και καλα τα λετε εσεις αλλα λογικα δεν εχετε σοβαρο προβλημα οι αλλοι ομως εχουν απελπιστει ανθρωποι με βαρια συμπτωματα κ οχι με μια απλη ιδεοψυχαναγκαστικη η μια καταθλιψουλα!κ οι γιατροι ετσι τους παιρνουν λεφτα κ τους τυραννουν δινωντας τους φαρμακα ατελειωτα κ επισκεψεις ενα σωρο που δεν κανουν τιποτα!εξω απ τ χορο ολοι ξερουν κ τα λενε αυτα.εγω δν λεω να τα κανει καποιος που τον πιανουν τα φαρμακα αλλα οποιος εχει φτασει σε ΣΕ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και το χει κ απο μικρος οπως εγω!αρα ειναι σιγουρα γεννετικο κ εχει κ συγγενικο προσωπο που το ειχε οπως εγω !τ ειχε η μητερα μου.
    υπάρχουν πολλών ειδών διαταραχές και διαγνωστικές κατηγοριες, πολλές μορφές καταθλιψης και σιγουρα αλλο είναι η νεύρωση και άλλο η ψύχωση. Μην μπαινουμε όμως στη διαδικασία να κρίνουμε το μεγεθος της ψυχικής οδυνης του καθενός και του προβληματος του. Καθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός... μια καταθλιψούλα για καποιον μπορει να ειναι κατι οριακό και απελπιστικό επίσης...
    και δεν ανοίγω νεο σχόλιο συνεχιζω εδω...
    Επειδή δεν έχουμε πάει ιατρική και δεν έχουμε ιατρικές γνώσεις και δεν γνωρίζουμε από ουσίες δεν σημαινει ότι οι γιατροί και η ιατρική είναι υπεράνω κριτικής.Πόσο μαλλον η ψυχιατρική...
    Παραδειγμα... οι ψυχιατροι καποτε ειχαν καταταξει την ομοφυλοφιλια ως ψυχική διαταραχή. Επρεπε να το δεχτουμε; δεν νομιζω...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    Τωρα καταλαβα το επιπεδο αυτου που μιλαω οτι ειναι παραα πολυ χαμηλο υποστηριζει εναν π λεει οτι δν υπαρχουν ψυχικες ασθενειες .ενω εγω ξερω ατομα π εγιναν καλα με χαπια ενω δεν ηταν πιστευαν τρελα πραγματα!!αρα ο ενας π υποστηριζει αυτα ειναι με iq ραδικιου επομενος να εκτεθει;
    θεωρεις δηλαδη οτι το να εκτοξευεις προσβολες για το επιπεδο της νοημοσυνης καποιου βοηθαει σε κατι;
    Για το αν βοηθανε τα χαπια νομιζω το εχω πει αρκετες φορες οτι βοηθανε αφου παιρνω και εγω εξαλλου...
    Επίσης αλλοι τυχαιοι ψυχιατροι που ασκησαν σκληρη κριτικη απεναντι στη κυριαρχη ψυχιατρική ήταν και οι τυχαίοι Μπαζάλια και Ντέιβιντ Κούπερ. Κυκλοφορουν αρκετα ενδιαφεροντα βιβλία τους...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    και οκ αστους αυτους ειναι τυχαιοι. Στο παρακατω βιντεο μιλανε αλλοι ψυχιατροι μαζι και ο προεδρος της συνταξης του DSM 5 που δεχεται οτι δεν γνωριζουν τα αιτια των ψυχικων "διαταραχών". Παρε ενα λινκ που ζητησες σε αλλο σχολιο.

    https://www.youtube.com/watch?v=xfocYFC1Pno

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. τα εκανα μανταρα
    By pablo4 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 27-04-2016, 15:39
  2. Η σχιζοφρένεια ΔΕΝ είναι στα γονίδια!
    By Deleted240217a in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 22-07-2015, 17:20
  3. Replies: 8
    Last Post: 27-07-2014, 17:33
  4. Η πολυγαμικότητα είναι γραμμένη στα γονίδιά μας...
    By anwnimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 104
    Last Post: 16-01-2010, 20:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •