ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ DNA ΓΙΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΜΕ ΙΨΔ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657

    ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ DNA ΓΙΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΜΕ ΙΨΔ

    Εκανα λοιπον μετα απο τοσο καιρο εξετασεις dna γτ δεν με επιανε οτι φαρμακο κ αν επαιρνα κ οντως βρεθηκε οτι εχω εναν τυπο γονιδιου που οσοι τον εχουν δεν πιανουν ta ssri .ΕΠΙΣΗς εχω το γονιδιο στο οποιο οφειλεται για ιψδ και εχω θεμα με τον μεταφορεα σερετονινης δεν παιρνει σερετονινες και ετσι δεν μεταφερει αλλα και ο υποδοχεας επισης ελλατωματικος οποτε παλι διπλο προβλημα.ετσι δημιουργουνται φοβοι και αανησυχιες Που δεν εχουν αλλα ατομα καθως το 92% η 98% δεν θυμαμαι,εχουν νορμαλ αυτα τα γονιδια!επειτα αν και ο D2 υποδοχεας μου ντοπαμινης ειναι οκ(σχετιζεται με αγχος και.καταθλιψη) ο D3 ειναι προβληματικος ξανα και αυτος ο οποιος σχετιζεται με εμμονες.μου ειπε οτι εχω 400φορες περισσοτερη ντοπαμινη απο τον γειτονα μου π.χ γ.αυτο κολλαω παααρα πολυ σε ιδεες( ειμαι τρομερα εμμονικη ) και εχει να κανει κ με το παραλογο ο υποδοχεας αυτος.ειδαμε δλδ οτι δεν με πιανουν τα σσρι και τσαμπα παιδευομουν!επαιρνα μεχρι και 100mg ladose με αποτελεσμα?τιποτα!!ευτυχως τις εκανα κ εμαθα ακριβως τι συμβαινει επιτελους.επισης ειχε εξετασεις στα βασικα ενζυμα που μεταβολιζουν τα φαρμακα που ηταν οκ.και σε καποια αλλα που ελεγχουν το πως αντιδρω σε αντιψυχωσικα τι πιθανοτητες εχω να αυξησω βαρος κ εεμφανισηςοψιμης δυσκινησιας.οποιος εχει προβλημα με χαπια ΣΥΣΤΗΝΩ να τις κανει!και δεν τον πιανουν τα χαπια.(γιατι και εγω δεν ηξερα τι να κανω ειχα απελπιστει κ ειναι ο.τι χειροτερο να μην σε πιανει τιποτα!νιωθεις οτι τα κανεις ολα εσυ και δεν γιατρευεται αλλα τελικα ολα ειναι.θεμα τ μυαλου κ των ουσιων του που παραγει λαθος!)τωρα μ εγραψε αναφρανιλ που δεν ειναι.σσρι οποτε μπορει να με πιασει δεν.ξερω ΠΩΣ λειτουργει...και αμπιλιφαι!
    Last edited by joanna22; 14-04-2017 at 09:20.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εχω κανει κ γω αυτην τν εξεταση κ βρηκε ακριβως τα ιδια αποτελεσματα δν με πιανουν τα αντικαταθλιπτικα γτ εχω προβλημα με ενα γονιδιο επισης μ βρηκε προδιαθεση για οψιμη δυσκινισια αν παρω για πολυ καιρο αντυψυχωσικα κ αλλα πολλα με βρηκε.. και τελικα μ εδωσε cybalta και wellbutrin αλλα δν βλεπω αποτελεσμα τα ιδια ειμαι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    κατα ομολογια ακομα και των ιδιων των ψυχιατρων που φτιαχνουν το DSM δεν γνωριζουμε τα αιτια των οποιων διαταραχων. Το τεστ dna ειναι προσπαθεια για να αποδειχθει η βιολογικη αιτια των ψυχικων/συναισθηματικων "διαταραχών" και η επιστημονικη βαση της ψυχιατρικης. Κατα επέκταση η αναγκαιοτητα των φαρμακων και των φαρμακευτικων εταιριων που δουλευουν για το καλό του "ασθενους".
    Μεχρι το τεστ αυτό αραγε δεν ειχε καμια επιστημονικη βαση; Και αν δεν ειχε τοτε σε ποια βαση κατασκευαζονταν τα φαρμακα;
    Η σχιζοφρενεια λενε οτι οφειλεται σε αυξημενη παραγωγη ντοπαμινης. Αλλες μελετες παλι εχουν βρει ανθρωπους με σχιζοφρενεια με επιπεδα ντοπαμινης τα ιδια με ανθρωπους που δεν εχουν...
    Το τεστ dna ειναι καθαρα μια απατη και οι γιατροι που τις κανουν προφανως απατεωνες

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    λολ, και ποσα πληρωσες joanna22? γιατι εχουμε και οικονομικο προβλημα αυτην την περιοδο!!! Δεν ειναι μονο οτι ενταξει μαθαμε οτι δεν ταιριαζει στον οργανισμο μας αντικαταθλιπτικα τυπου ssri!!! Δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες αυτην την στιγμη.... τα περισσοτερα αντικαταθλιπτικα ειναι ssri, υπαρχουν δυο snri, ενα ατυπο αντικαταθλιπτικο και μερικα τρικυκλικα!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εγω πληρωσα 800 ε σε μια εταιρια στν αλεξαντροπουλη μονο εκει λενε υπαρχει στν ελλαδα dnalex..εσυ π το εκανες ποσα εδωσες?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Εγω πληρωσα 800 ε σε μια εταιρια στν αλεξαντροπουλη μονο εκει λενε υπαρχει στν ελλαδα dnalex..εσυ π το εκανες ποσα εδωσες?
    και τι απαντηση πηρες? ποιο αντικαταθλιπτικο τελικα παει στο γονιδιακο σου χαρακτηρα? δηλαδη εμεινες ικανοποιημενος απο τα 800Ε που πληρωσες στην Αλεξανδρουπολη?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ακομα οχι δοκιμαζουμε φαρμακα απλως εδειξε οτι τα κοινα αντικαταθλιπτικα δν κανουν για μενα οποτε λεει γλιτωσα να δοκιμασω κ αλλα οπως ζολοφτ εντακτ κ αλλα..δν παμε λεει στα τυφλα τωρα ξερουμε πιο συγκεκριμενα τι χαπια να δοκιμασουμε.. τωρα ειμαι με cybalta kai wellbutrin kai περιμενω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Εγω πληρωσα 800 ε σε μια εταιρια στν αλεξαντροπουλη μονο εκει λενε υπαρχει στν ελλαδα dnalex..εσυ π το εκανες ποσα εδωσες?
    αν μου τα εδινες εμενα θα μου έφτιαχνε αμεσως η ψυχική διάθεση...
    Last edited by black_adder; 14-04-2017 at 20:23.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ακομα οχι δοκιμαζουμε φαρμακα απλως εδειξε οτι τα κοινα αντικαταθλιπτικα δν κανουν για μενα οποτε λεει γλιτωσα να δοκιμασω κ αλλα οπως ζολοφτ εντακτ κ αλλα..δν παμε λεει στα τυφλα τωρα ξερουμε πιο συγκεκριμενα τι χαπια να δοκιμασουμε.. τωρα ειμαι με cybalta kai wellbutrin kai περιμενω
    και δωρεάν μπορω να πω οτι τα SNRI και τα τρικυκλικα (αν και παλια) ειναι δυνατοτερα και αποτελεσματικότερα. Αλλά αυτό και με ένα απλό search εδώ μεσα από εμπειριες θα το διάβαζες...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Δλδ ειναι απατη?κ μου φενεται πολυ καλος γιατρος μου ο μονος που ταιριαξα κ εχω αλλαξει πολλους γιατρους..δν μου φενεται να μ κοροιδευει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Δλδ ειναι απατη?κ μου φενεται πολυ καλος γιατρος μου ο μονος που ταιριαξα κ εχω αλλαξει πολλους γιατρους..δν μου φενεται να μ κοροιδευει
    σε προηγουμενο σχόλιο (αν θες ριξε μια ματιά) για τη ψυχιατρική και την επιστημονικη της βαση ανεφερα γιατι το τεστ είναι απάτη και οι γιατροι που το εφαρμοζουν απατεωνες.
    Δεν νομιζω οτι θελει και πολύ σκεψη πόσο μαλλον εξετάσεις για να δεις ποιο φαρμακο θα δοκιμασεις και ποιο οχι.Αφου οπως λες δεν σε πιανουν τα ssri το αμεσως επομενο δεν ειναι να δοκιμασεις τα snri και τα τρικυκλικά που ειναι αποτελεσματικότερα; χρειαζονταν εξετάσεις για να τα παρεις αυτά; αν και από οτι καταλαβα και με το cymbalta πειραμα κανεις καθως ούτε αυτό σε πιάνει.Οπότε συνεχίζεις τα πειραματα...
    Και κατι ακομα στα φυλλαδια χρησης των αντικαταθλιπτικων γραφει
    "δεν είναι πλήρως κατανοητός ο μηχανισμός δράσης των αντικαταθλιπτικών" αν δεν ειναι κατανοητος τοτε που βασιζουν το τεστ; στη μη κατανόηση;
    για να μην παρεξηγηθω δεν προτεινω να σταματησεις τα φαρμακα αν δεν αισθανεσαι καλα απλά να ξερουμε τι συμβαινει γυρω μας...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Μου εξηγησε πως βαση καποιων ενζυμων στο ηπαρ βγαινουν τα αποτελματα δλδ στο τεστ λεει ποια ουσια μεταβολιζετε πιο γρηγορα απο τν οργανισμο μου και ποια οχι κ βαση αυτων βγαινουν τα αποτελεσμετα κατι τετοιο μ εξηγησε..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Εγω πληρωσα 800 ε σε μια εταιρια στν αλεξαντροπουλη μονο εκει λενε υπαρχει στν ελλαδα dnalex..εσυ π το εκανες ποσα εδωσες?
    1830 εδωσα.απλα δεν πηγαινε αλλο.επρεπε κατι να κανω πιστευω αξιζουν τα λεφτα οταν τα δινεις.γ την ψυχικη σ υγεια που καθοριζει.τα παντα.ενταξει αν δεν εχεις τοσο.προβλημα κ την παλευεις.καπως.εγω δν μπορω να παω σχολη ενω μ αρεσει λογω μιας ιδεοληψιας π μ εκατσε επισης.δεν μπορω να μιλησω σε ατομα και να μαι ο εαυτος μου βασικα εχω σταματησει να ζω εντελως πως την παλευω ειναι ερωτημα εχω βγει απο τον εαυτο μ.δν διασκεδαζω δν ζω τπτ

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Ειχα παει και σε γιατρους που ΔΕΝ πιστευαν τις εξετασεις και με ειχαν κανει πειραμα με 5 λαντοζ την ημερα!κ επεμενε του λεω δεν με πιανει τιποτα μου τα δινε γ ενα χρονο κ επαιρνε κ 100 ευρω κορυφαιος γιατρος κατα τα αλλα !!κραταγε ολα τα 100ευρα για παρτυ του αυτος π παω τρ εχει γ φοιτητες 50ευρω κ τουλ εγινε κ κατι επιστημονικο!και αλλος ενας επισης .δλδ θελω να πω αν ηταν ετσι ολοι θα θελανε να κανουν εξετασεις αλλα αυτος π πηγαν ηταν απο τους ενα δυο που ειχαν υποψη τους αυτο.σε μενα παντως βρηκε οτι εχω ντοπαμινη τρομερη οποτε αυτο.με κανει.τοσο.εμμονικη.κατι που απαιτουσε αντιψυχωσικα πως αλλιως θα το καταλαβαινα?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ακομα οχι δοκιμαζουμε φαρμακα απλως εδειξε οτι τα κοινα αντικαταθλιπτικα δν κανουν για μενα οποτε λεει γλιτωσα να δοκιμασω κ αλλα οπως ζολοφτ εντακτ κ αλλα..δν παμε λεει στα τυφλα τωρα ξερουμε πιο συγκεκριμενα τι χαπια να δοκιμασουμε.. τωρα ειμαι με cybalta kai wellbutrin kai περιμενω
    Σου βρηκε οτι εχεις ντοπαμινη και εσυ προβλημα με υποδοχεις.ντοπαμινης ξερεις;;;επισης το αλλο γονιδιο για.ιδεοψυχαναγκαστικη; εγω οπως φαινεται εκανα περιασοτερα γονιδια ισως δν χρειαζονται οολα αυτα μαλακια μ απλα ειχα απελπιστει τα κανα ολα να τελειωνω με αυτα τα δινεις μια.φορα κ το αποτελεσμα ειναι γ παντα κ.ξερεις τι.σκατα εχεις.εγω επδ ημουν κ ιατρικη πριν κ εγω ετσι σαν τον μπλακ ..τετοιο σκεφτομουνα αλλα οταν πηγα ιατρικη καταλαβα κ ειμαι υπερ τωμ εξετασεων αυτων γτ γτ ολες οι ασθενειες να εχουν εξετασεις κ οταν προκειται γ το.μυαλο.σου!το πιο σημαντικο.να μην τις κανεις???που μπορει και.να δεις οτι δν εχεις προβλημα κ ειναι απλα ψυχολογικο!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. τα εκανα μανταρα
    By pablo4 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 27-04-2016, 15:39
  2. Η σχιζοφρένεια ΔΕΝ είναι στα γονίδια!
    By Deleted240217a in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 22-07-2015, 17:20
  3. Replies: 8
    Last Post: 27-07-2014, 17:33
  4. Η πολυγαμικότητα είναι γραμμένη στα γονίδιά μας...
    By anwnimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 104
    Last Post: 16-01-2010, 20:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •