αστροναυτες κι εξωγηινοι ......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    αστροναυτες κι εξωγηινοι ......

    ............... η NASA προσφερει 16.000 ευρω , καλα λεφτα , αφορολογητα , σε οποιον δηλωσει συμμετοχη , και αντεξει να κατσει δυο μηνες στον διαστημικο σταθμο για 60 μερες , μονο να καθεται ξαπλα ........αν καθεστε που καθεστε μεσα , δεν πατε-με καλυτερα στο διαστημα , να αποκτησουμε και μια εμπειρια + ενα καλο χαρτζηλικι ? σωματικα υγιης να εισαι , κι εφυγες .........τι λετε ?

    παρεπιπτοντως , ( τωρα καλπαζει η φαντασια μου , αλλα τοχω σκεφτει κι αλλες φορες ) αν ερχοταν ενα διαστημοπλοιο , και σας ελεγαν οι εξωγηινοι οτι αν ερθεις μαζι τους , στον μακρυνο και αγνωστο πλανητη τους , μονιμως , και εκει θα σε κανανε καλα , θα πηγαινατε ? υπο τον ορον οτι ηταν φιλικοι , λεγαν αληθεια ( παρτε το δεδομενο ) , και οχι πιο ασχημοι απο την Εφη Θωδη .......εγω θα τους εσπρωχνα να μπουκαρω στο διαστημοπλοιο , οχι αλλη κτθλψη ...........σοβαρολογω απολυτως ......


    Καλη Ανασταση σε ολους ............

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Καλά περνάμε εδώ στη γη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    εγω νομιζα στο ψυχωτικο επισοδειο οτι μου μιλουσαν εξωωγηινη και οτι αν ακουμπουσα τη λαμπα στο δωματιο μου θα διακτινιζωμουν στο αστροσκαφος........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Εγώ νόμιζα ότι ήμουν εξωγήινος μετά νόμιζα ότι είμαι στο φεγγάρι κ βλέπω το χωριό μου αντί για το φεγγάρι πολλά τέτοια είχα αλλά φύγανε εντάξει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ............... η NASA προσφερει 16.000 ευρω , καλα λεφτα , αφορολογητα , σε οποιον δηλωσει συμμετοχη , και αντεξει να κατσει δυο μηνες στον διαστημικο σταθμο για 60 μερες , μονο να καθεται ξαπλα ........αν καθεστε που καθεστε μεσα , δεν πατε-με καλυτερα στο διαστημα , να αποκτησουμε και μια εμπειρια + ενα καλο χαρτζηλικι ? σωματικα υγιης να εισαι , κι εφυγες .........τι λετε ?
    δωσε λινκ... εφυγα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Δεν πρέπει να καπνίζεις αυτό είναι το μόνο κακό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Δεν κακη ιδεα αυτο με το προγραμμα της nasa με τα 16 χιλιαρικα αλλα θελει φανταζομαι να εχεις πραγματικα παρα πολυ καλη υγεια...ο λογος που απλα θα καθεσαι εκει ειναι για να μελετησουν πως ατροφουν οι μυες, πως επηρεαζεται το κυκλοφορικο κλπ...και οκ ισως δεν τους ενδιαφερει τι παθαινει ενας εξαιρετικα υγιης ανθρωπος σε επιπεδα υγειας αστροναυτη, ολο και καποια εικονα θα εχουν ηδη, ισως τους ενδιαφερει τι παθαινει ενας μεσος ανθρωπος (εχουν και προγραμμα να κατοικηθει ο αρης υποτιθεται καποια στιγμη νομιζω). Απλα νομιζω πως ο καθε εγω η εσυ θα επρεπε να το σκεφτει παρα πολυ καλα γιατι τους μεν στη νασα δε τους νοιαζει το πορισμα αρκει να σε μελετησουν αλλα σιγουρα θα επιβαρυνθει πολυ ασχημα η υγεια σου.
    Προσωπικα την υγεια μου δεν την κοστολογω στα 16 χιλιαρικα. Απλα δε τη κοστολογω.
    Οσο για τους εξωγηινους ωραιο το σκηνικο με μια μικρη ομως σημαντικη λεπτομερεια που θελω να διευκρινησεις: ταξιδι επιστροφης εχει; Η απλα εισαι καλα εκει που ειναι αυτοι;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Θα είσαι σταρ Ναταλάκι γήινος έχω πει κάτι χαζα πάνω σε αυτό το θέμα άσε ούτε να τα θυμάμαι δε θέλω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    μεγαλο το θεμα με τους εξωγήινους... και αναρωτιέμαι αν το ανθρωπινο ειδος δεν είναι γηινο? αν ειμαστε και εμεις εξωγήινοι.... αποικοι σε αυτόν τον πλανητη η καλυτερα τα αποβράσματα του συμπαντος που τα ξαποστειλαν στη γη?

    αναρωτηθηκα πολλες φορες αν ειμαστε προιον εξέλιξης... τοτε γιατι ειμαστε το μονο ''ζωο'' του πλανητη που πχ καιγετε από τον ηλιο?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    , και οχι πιο ασχημοι απο την Εφη Θωδη :.

    η εφη ειναι ομορφη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    μεγαλο το θεμα με τους εξωγήινους... και αναρωτιέμαι αν το ανθρωπινο ειδος δεν είναι γηινο? αν ειμαστε και εμεις εξωγήινοι.... αποικοι σε αυτόν τον πλανητη η καλυτερα τα αποβράσματα του συμπαντος που τα ξαποστειλαν στη γη?

    αναρωτηθηκα πολλες φορες αν ειμαστε προιον εξέλιξης... τοτε γιατι ειμαστε το μονο ''ζωο'' του πλανητη που πχ καιγετε από τον ηλιο?
    Δεν ειμαστε το μονο ζωο που καιγεται απο τον ηλιο. Οσα ζωα κυλιουνται σε λασπονερα για προστασια απο τον ηλιο το κανουν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    http://www.thestival.gr/xalllara/ite...tho-16000-euro
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    δωσε λινκ... εφυγα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν κακη ιδεα αυτο με το προγραμμα της nasa με τα 16 χιλιαρικα αλλα θελει φανταζομαι να εχεις πραγματικα παρα πολυ καλη υγεια...ο λογος που απλα θα καθεσαι εκει ειναι για να μελετησουν πως ατροφουν οι μυες, πως επηρεαζεται το κυκλοφορικο κλπ...και οκ ισως δεν τους ενδιαφερει τι παθαινει ενας εξαιρετικα υγιης ανθρωπος σε επιπεδα υγειας αστροναυτη, ολο και καποια εικονα θα εχουν ηδη, ισως τους ενδιαφερει τι παθαινει ενας μεσος ανθρωπος
    Οσο για τους εξωγηινους ωραιο το σκηνικο με μια μικρη ομως σημαντικη λεπτομερεια που θελω να διευκρινησεις: ταξιδι επιστροφης εχει; Η απλα εισαι καλα εκει που ειναι αυτοι;
    Eμ , τζαμπα δινουν τα 16 χιλιαρ. ? το ρεκορ παραμονης στο διαστημα ειναι καπου 870 μερες παντως ...........
    One way trip ........με εξωγηινους , θα θεραπευτεις αλλα θα μεινεις εκει .......εγω θα πηγαινα ....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    η εφη ειναι ομορφη
    Παλαιοτρα θα θεωρειτο ομορφη , οχι ομως νεωτερα απο την παλαιολιθικη εποχη ......

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    αναρωτηθηκα πολλες φορες αν ειμαστε προιον εξέλιξης... τοτε γιατι ειμαστε το μονο ''ζωο'' του πλανητη που πχ καιγετε από τον ηλιο?
    Που να δεις στην Αφροδιτη και τον Ερμη καψιμο .......ο Αρης ειναι μακρια απο τον ηλιο , οποτε ηλιοθεραπεια μονο στην γη ....
    και δεν καιγομασταν παλια , τωρα με την τρυπα του οζοντος καιγομαστε ....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •