Χωρισμός μετα απο 5 χρονια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    12

    Χωρισμός μετα απο 5 χρονια

    Ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με το προβλημα που αντιμετωπίζω...μετα απο πεντε χρονια σχέσης μου ζήτησε να χωρισουμε...η αληθεια ειναι πως λογο της κατάθλιψης η διαθεση μου ηταν κακη και τσακωνόμασταν συνεχεια...εμαθα πρόσφατα οτι βγαινει με καποια αλλη...ενω μου στελνει μηνυματα για να δει πως ειμαι τι κανω κτλ...μου ζήτησε να συναντηθούμε, εγω μολις εμαθα οτι βγαινει με αλλη σχεδον 2 μηνες αφου χωρίσαμε του μίλησα ασχημα και του ειπα οτι δεν θελω ποτε να τον ξαναδω, αυτος επιμένει να μου μιλήσει...δε μπορω να ακουω παλι τις θεωρίες του τυπου "πρεπει να εισαι δυνατη και να σου σταθώ οπως μπορω", του ειπα να μη μου μιλήσει και αυτος επιμένει και θελει να ερθει σπιτι μου...του ειπα να συνεχίσει τη ζωή του και να με ξεχασει...ομως επιμένει, εχω πελαγώσει...εχω την καταθλιψη, με επιβάρυνε ο χωρισμός και το ν τον δω θα με κανει χειροτερα...ειμαι ετοιμη να παρατήσω κι τη δουλεια μου...δε ξερω πως να το αντιμετωπίσω
    Last edited by Fall 7 times, stand up 8; 18-04-2017 at 18:35. Reason: Χωρισμός/καταθλιψη/αγχος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Αφου ηθελε να χωρισετε τωρα τι σκατα θελει;
    Δεν στεκει. Μαλλον θελει απλα να θρεψει τον εγωισμο του, να βλεπει οτι δεν το εχεις ξεπερασει ακομα και να νιωθει μοιραιος. Δε βλεπω κανενα λογο αφου σε χωρισε να μη σε αφηνει σε ησυχια. Μην υποκυψεις. Ριξε ακυρο. Και δειξε δυνατη και ανετη απεναντι του να δεις ποσο γρηγορα θα του περασει το "νιαξιμο"...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    12
    Το προβλημα ειναι πως καθε φορα που αρχίζω να το ξεπερνάω ολο και κατι θα κανει (είτε ενα λαικ στο ινσταγκραμ , είτε θα μου στειλει να δει αν ειμαι καλα) εχει γενικα θεματα συμπεριφοράς...Το θεμα ειναι οτι εμενα αυτα μου έδιναν ελπίδες...εκείνος ομως το εχει ξεπεράσει και δεν καταλαβαίνει οτι δε θελω να μου κανει τον ψυχολογο

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    12
    * οταν λεω θεματα, ειναι κυκλοθυμικός, ευέξαπτος, και εχει κ προβλημα μεγαλο με το αγχος του

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    12
    Επισης παιρνω τα λεξοτανιλ με το τσουβάλι γιατι εχω ταραχτει παρα πολυ και τους εχω κανει ολους ανω κατω

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Αφου ηθελε να χωρισετε τωρα τι σκατα θελει;
    Δεν στεκει. Μαλλον θελει απλα να θρεψει τον εγωισμο του, να βλεπει οτι δεν το εχεις ξεπερασει ακομα και να νιωθει μοιραιος. Δε βλεπω κανενα λογο αφου σε χωρισε να μη σε αφηνει σε ησυχια. Μην υποκυψεις. Ριξε ακυρο. Και δειξε δυνατη και ανετη απεναντι του να δεις ποσο γρηγορα θα του περασει το "νιαξιμο"...
    Ειμαι νεος στο φόρουμ και δεν ξερω πως απαντάμε, σορρυ [emoji51]

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    12
    Νεα* εννοουσα [emoji23]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ε σβησ'τον απο ολα τα σοσιαλ...ινσταγκραμ, φμπ ολα...σβησιμο,μπλοκ,χι...μπορ εις μεχρι και φραγη τον αριθμο του να κανεις.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Χαχα!το ρεφρέν με αποτελείωσε!!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ε σβησ'τον απο ολα τα σοσιαλ...ινσταγκραμ, φμπ ολα...σβησιμο,μπλοκ,χι...μπορ εις μεχρι και φραγη τον αριθμο του να κανεις.
    Αυτο ειναι ευκολο, φραγή στις σκέψεις μου δεν ξερω πως να κανω...!

Similar Threads

  1. ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ
    By JULYSUPERSTAR in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 14-02-2017, 16:03
  2. Χωρισμος μετα απο 10 χρονια
    By iliaxtida in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 27-01-2016, 18:58
  3. Χωρισμός μετά από 12 χρόνια συμβίωσης...
    By minimar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 28-10-2011, 18:14
  4. Χωρισμος μετα απο 5 χρονια
    By piccolo7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2009, 21:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •