Το βιβλίο που άλλαξε τη ζωή σας - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 117
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    http://enallaktikidrasi.com/2016/12/test-makiavelismou/


    Παρε cube το τεστακι .................ειναι απο το σαιτ ΄εναλλακτικη δραση ' , πολυ καλο σαιτ .........και πολλα τεστς .....

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    κανενα βιβλιο δεν ειχε σημαντικη επιδραση στην ζωη μου, παρολο που εχω διαβασει πολλα και μερικα απο αυτα τα θεωρω αριστουργηματα.

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    6
    Το βιβλίο που με άλλαξε είναι το"Να κινείς τα δικά σου νήματα"

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Rena1 View Post
    Το βιβλίο που με άλλαξε είναι το"Να κινείς τα δικά σου νήματα"
    Αμα σαρεσουν τα βιβλια του Ντυερ , διαβασε ' οι περιοχες των σφαλματων σου ' ., ισως ειναι το καλυτερο του ......

  5. #50
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    6
    Και αυτό το έχω διαβάσει !Καταπληκτικό!Κάτι τοσο καλό δεν ξαναβρήκα να διαβάσω μετα απο αυτό!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    σημερα αγορασα ενα.... ο μοναχος της πολης.... του Pedram Shojai. Ειναι η καθημερινη εφαρμογη των αρχων της ανατολικης φιλοσοφιας για μια ζωη χωρις στρες λεει....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Αμερικάνικα σταυρόλεξα ... εν πλω .. νίκησαν την βαρεμάρα .. επιτυχώς !
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    το βιβλιο που αλλαξε τον τροπο σκεψης μου αλλα και γενικα το εχω σαν οδηγό ειναι η Ασκητική του Καζαντζάκη ...καταπληκτικό και χωρίς διδακτικό τόνο ομως...(οι προσταγες που έχει σου δημιουργουν περισσότερο ενα αισθημα οικειοτητας)

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ο Ντιπακ Τσοπρα , στο ' Αγεραστο σωμα , αθανατο πνευμα ' δεν αρεσει σε κανεναν ? αυτα τα βιβλια αυοβοηθειας , τα αποκαλω ' how to ' κοροιδευτικα , τα διαβαζα μονο στα 20-25 .............ειναι elementary βιβλια .....

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Μακ δεν το εχω διαβασει, λες να του ριξω μια ματια;;; γενικα τα βιβλια αυτοβοηθειας δεν μαρεσουν καθως θεωρω τον καθενα μας διαφορετικο ....οποτε δεν μπορω να τσουβαλιασω

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    Μακ δεν το εχω διαβασει, λες να του ριξω μια ματια;;; γενικα τα βιβλια αυτοβοηθειας δεν μαρεσουν καθως θεωρω τον καθενα μας διαφορετικο ....οποτε δεν μπορω να τσουβαλιασω

    Δεν ειναι βιβλιο αυτοβοηθειας , εχει μια μοναδικη προσεγγιση ο Τσοπρα , οπως και το βιβλιο του ΄ζωη χωρις ορια ' , και τα δυο ειναι πολυ καλα , και καθολου δυσνοητα ........εμενα μαρεσει ο Τσοπρα , πολυ .........

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    θα το δω :)

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Fleur , αλλο καλο βιβλιο , οχι αυτοβοηθειας , αλλα ολα σχεδον τα βιβλια μου ειναι πανω στην ανθρωπινη φυση , ' τι στο ....μπιπ ξερουμε ' ? εκδοσεις ΟΡΦΕΑΣ .........ενδιαφερον .................τα υπολοιπα βιβλια μου εχουν σχεση με μυστηρια .......

  14. #59
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Ενα βιβλιο που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου είναι ενα βιβλιο που μπορείς να διαβάσεις στην τουαλέτα κ να σε βοηθήσει στο ξελαφρωμα...μετα σαν γνήσιος Μπουκόφσκι θα βλέπεις την κουραδα να στροβιλίζεται κ να χάνεται στο βάθος του υπονόμου κ θα σε πιάνουν οι υπαρξιακές σου αναζητησεις.
    Θα παραλληλιζεις την κουραδα με την ανθρωπότητα που χάνεται στο χάος του σύμπαντος.Ο στρόβιλος είναι ο γαλαξίας μας.Μετα μπορείς να πας στο γραφείο σου κ να πιεις ενα ωραίο κρασί κ απο τα ηχεία του ραδιοφώνου να παιζει κλασσική μουσική.

    Θερμή παράκληση:Η διαχειρηση να μη διαγράψει τπτ απο τα παραπανω γιατί μπορεί να δίνουν την εντύπωση ασσυναρτησιων αλλά μονο ένας που αγάπησε τον Τσαρλς Μπουκόφσκι κ τον κοσμο του μπορεί να με καταλάβει.

    Υ.Γ Διακρινω μια αλλαγή πανω μου...συνιστώ βιβλιογραφία Μπουκ.
    Αν το μυαλό σου γενικά είναι στην κουράδα μόνο η κουράδα και ο χώρος της τουαλέτας θα σε λυτρώσουν από τα προβλήματα της ζωης.
    γιάννης

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αν το μυαλό σου γενικά είναι στην κουράδα μόνο η κουράδα και ο χώρος της τουαλέτας θα σε λυτρώσουν από τα προβλήματα της ζωης.
    Οχι βρε Γιαννη , συμβολικα το λεει ο serios , παντα ειναι serious ...... δεν εχει γραψει ποτε σαχλαμαρες .....

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αλλαξε μετά το γάμο της...
    By hitech444 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 16-04-2017, 21:58
  2. Γιατί άλλαξε?
    By ena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 25-09-2016, 14:11
  3. Αλλαξε ι ζωη σε ενα χρονο απο το ανχος
    By Billaros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-06-2013, 13:42
  4. ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΩΝ?
    By Remedy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-2011, 13:06
  5. ΠΟΣΟ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ FORUM??
    By interappted in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 14
    Last Post: 06-02-2008, 00:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •