Εχω αρρωστησει με τον τζόγο. Δεν αντεχω αλλο - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 76
  1. #46
    Quote Originally Posted by Chief_Con View Post
    Έχω διαβάσει μόνο το δικό σου ποστ δίχως να ρίξω μια ματιά στις απόψεις των συνανθρώπων μου.

    Τί είναι αυτό που σε κάνει και νιώθεις ευτυχισμένος με τον τζόγο ώστε να θέλεις να παιζεις συνέχεια; όταν κερδίζεις χρήματα ας πούμε; η περιέργεια και η αδρεναλίνη στο αν θα κερδίσεις; τι ακριβώς;
    Όσον αφορά τη προσευχή φυσικά και δεν θα σε βοηθήσει. Προσπάθησε να βρεις τον Χριστό μέσα στη καρδιά σου και θα βοηθηθείς!! Θα είναι εύκολο μετά!
    θα στο πω εγω. ειναι η αδρεναλινη που ειναι εθιστικη. δεν τους νοιαζει να κερδισουν παρα μονο για να εχουν να ξαναπαιξουν. Και ενα εκατομμυριο ευρω να κερδιζαν θα ξαναπαιζαν.

    Για μενα φιλε, επειδη το να το κοψεις ειναι λιγο δυσκολο, κανονισε ενα ποσο πχ 100 ευρω το μηνα αναλογα ποσο σε παιρνει και πηγαινε με το σκεπτικο οτι θα το χασεις, οτι ειναι το εισιτηριο για να μπεις μεσα. Αν δεν κερδισεις με αυτο το ποσο και το χασεις θα περιμενεις μεχρι την επομενη φορα.

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    7
    Εγώ παιδιά πρόσφατα πήρα την απόφαση αφού έχασα 6.000€ σε 2 μήνες να το κόψω εντελώς...το γράψω και εδώ για να το συνειδητοποιήσω επιτέλους!!! Πραγματικά γίνεσαι άλλος άνθρωπος,να έχεις να παίξεις 1 βδομάδα να λες πάει το ελάττωσα και ξαφνικά να χάνεις 500€ σε 1 μέρα...εύχομαι να μην το ζήσει ποτέ κανείς αυτό που πέρασα

  3. #48
    καλη επιτυχια θα το κοψουμε που θα παει να γραφεις εδω να ξεδινεις

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    11
    Ευκαιρία να το θέσουν πλέον ως στόχο όσοι έχουν θέμα για το 2021. Δεν θα είναι εύκολο. Πρέπει τις περισσότερες φορές να τα βάλεις και με βιολογικούς παράγοντες όπως έχουν δείξει αρκετές μελέτες και άρθρα αλλά άμα υπάρχει η ατομική θέληση και η απαραίτητη βοήθεια από το στενό οικογενειακό και φιλικό περιβάλλον όλα ξεπερνιούνται. Εύχομαι σε όλους σας καλή δύναμη.

  5. #50
    Ευχαριστουμε και συ οτι επιθυμεις!

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Παιδιά καλησπέρα ! Αντιμετωπίζω τεράστιο πρόβλημα με τον διαδικτυακό στοιχηματισμό ! Ξεκίνησα από τα 25 μου μέσω ενός φίλου , τώρα είμαι 28 υπολογίζω πως έχω χασούρα πάνω από 20000 ευρώ και αυτή την στιγμή χρωστάω σύνολο 5000 σε τράπεζες και στον φίλο που με μύησε ενώ έχω χάσει και όλες μου τις αποταμιεύσεις ! Έχω προσπαθήσει να το κόψω όμως μάταια , μου φαίνεται ότι χρωστάω πολλά θέλω να ξεπληρώσω άμεσα και δεν έχω καθόλου μα καθόλου υπομονή ! Έχω κάνει αυτό αποκλεισμό απο όλες τις σελίδες και μπαίνω από του φίλου μου ενώ του έχω ζητήσει πολλές φορές να αλλάξει κωδικό , με το που τον αλλάζει του τον ζητάω και μου τον ξαναδίνει ! Έχω φτάσει σε σημείο ενώ δεν έχω λεφτά να τραβάω από την καρτα του καθώς μου έχει δώσει τον κωδικό του ! Είμαι σε μεγάλη απόγνωση ! Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο

  7. #52
    kαλησπερα που το ειδες το μακροσκελη κειμενο μια παραγραφο εγραψες. Θελω να σου πω οτι δεν εφτασα να χρωσταω λεφτα αλλα κι γω σαν εσενα ειμαι πρεπει να το κοψουμε σταματησε το τωρα γιατι εσενα σε παραπηρε απο κατω. Οτι εχασες εχασες δεν προκειται να τα παρεις πισω!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by angel99 View Post
    kαλησπερα που το ειδες το μακροσκελη κειμενο μια παραγραφο εγραψες. Θελω να σου πω οτι δεν εφτασα να χρωσταω λεφτα αλλα κι γω σαν εσενα ειμαι πρεπει να το κοψουμε σταματησε το τωρα γιατι εσενα σε παραπηρε απο κατω. Οτι εχασες εχασες δεν προκειται να τα παρεις πισω!
    σωστα , βαζεις ενα Χ στα χαμενα , οτι εχασες δεν προκειται να το ξαναπαρεις πισω , και κοιτας να σταματησεις την διαρροη χρηματων , ασχετως ποσου, να τα προσπαθησεις να τα ξαναπαρεις πισω ειναι η παγιδα .....ο στοχος λοιπον ειναι η διακοπη, οχι το ρεφαρισμα ......
    τωρα που ξαναδιαβασα το ποστ μου, λεω τα ιδια ακριβως με τον angel99 !! σωστα ειναι βεβαια .....αλλα να λες τα ιδια και τα ιδια ....χαζομαρα εκ μερους μου ....
    Last edited by Macgyver; 10-01-2021 at 11:12.

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Έχω απογοητευθεί πλήρως με τα χρέη ! Δεν ξέρω πως θα καταφέρω να τα ξεπληρώσω και εκτός αυτού έχω γίνει και ρεζίλι ! Πληρώνομαι και μένω με 100 ευρώ για τον μήνα! Πήρα δάνειο να ξεπληρώσω τον φίλο μου τις προάλλες , και την μετά από 2-3 μέρες του ξανά χρωσταγα 1400 ευρώ! Δεν ξέρω πως θα καταφέρω να ξεπληρώσω ένα χρέος 5000 ! Νιώθω ότι πνίγομαι

  10. #55
    Quote Originally Posted by Agnwstos13 View Post
    Έχω απογοητευθεί πλήρως με τα χρέη ! Δεν ξέρω πως θα καταφέρω να τα ξεπληρώσω και εκτός αυτού έχω γίνει και ρεζίλι ! Πληρώνομαι και μένω με 100 ευρώ για τον μήνα! Πήρα δάνειο να ξεπληρώσω τον φίλο μου τις προάλλες , και την μετά από 2-3 μέρες του ξανά χρωσταγα 1400 ευρώ! Δεν ξέρω πως θα καταφέρω να ξεπληρώσω ένα χρέος 5000 ! Νιώθω ότι πνίγομαι
    Σιγα σιγα θα ξεπληρωσεις υπομονη γιατι αν συνεχισεις θα βρεθεις να χρωστας 10000 δινε τα λιγα λιγα στον φιλο σου και μην παιρνεις αλλο δανειο. Ξερω ειναι πολλα αλλα πρεπει να κοψεις τον τζογο δεν τα θα τα παρεις πισω ξεχασε τα!

  11. #56
    Δυσκολα κοβεται το ατιμο εγω εχω αποκλειστει και περιμενω να περασουν οι μερες για να ξαναπαιξω εχασα 1000 και ειμαι ανεργη φαντασου

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    11
    Ότι και να σου πω ξέρω ότι είναι δύσκολο. Προσπάθησε όμως να το πολεμήσεις. Διαβασε σχετικά άρθρα για τις δυνατότητες σου στον αυτοαποκλεισμό. Πάρε τηλέφωνο για πληροφορίες σε κέντρα για τον εθισμό όπως το ΚΕΘΕΑ. Μην τα παρατάς!

  13. #58
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    7
    Καλησπέρα παιδιά εγώ δυστυχώς την έκανα την υποτροπή παρά την προσπάθεια που έκανα μόνος μου να το σταματήσω έχασα 1.600€ σε 2 μέρες...τώρα έκλεισα όλες τις εταιρείες που ήμουν εγγεγραμμένος. Αλλά φοβάμαι ότι ίσως πάλι κάποια στιγμή θα την κάνω την γκάφα και σκέφτομαι να καλέσω στην ΚΕΘΕΑ τι λέτε; Να το παλέψω πάλι μόνος ή να αναζητήσω βοήθεια;

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by YellowStar View Post
    Καλησπέρα παιδιά εγώ δυστυχώς την έκανα την υποτροπή . Να το παλέψω πάλι μόνος ή να αναζητήσω βοήθεια;
    δεν μπορεις μονος , να ζητησεις οπωσδηποτε βοηθεια .......

  15. #60
    Εμένα δεν μου αρέσει να παίζω τίποτα. Καθόλου όμως. Απορώ τι ικανοποίηση δίνει αυτό το πράγμα. Κάτι θα δίνει βεβαίως γι αυτό και υπάρχει αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω.
    θα πρότεινα να τρώτε όλα στις πουτάνες. Σίγουρα θα είναι πιο ικανοποιητικό.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By maria. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 09-02-2016, 12:42
  2. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By giannis.l98 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-04-2015, 19:58
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2015, 11:50
  4. δεν αντεχω αλλο!!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 02-11-2011, 01:07
  5. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 14:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •