Εχω αρρωστησει με τον τζόγο. Δεν αντεχω αλλο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Aπλα σταθηκα στη φραση που ειπες οτι σου ειχε κολλησει να κερδισεις το καζινο. Τελος καλο ολα καλα αφου δεν εθιστηκες στο τζογο!!!

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Αλλη μια προσπαθεια αυτοαποκλεισμου πετυχε. Τι ωραια που ηταν ειχα ξεχασει και τον ιο αντε να δουμε τι θα κανουμε με την υγεια τωρα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Αλλη μια προσπαθεια αυτοαποκλεισμου πετυχε. Τι ωραια που ηταν ειχα ξεχασει και τον ιο αντε να δουμε τι θα κανουμε με την υγεια τωρα
    Luna έχεις πάει ποτέ σε κάνα πρόγραμμα απεξάρτησης και αν έχεις πάει πως δουλεύει δηλαδή πως καταφέρνουν τον τζογαδόρο να σταματήσει τον τζόγο τον διαγραφουν απο τον εγκέφαλο;;

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Luna έχεις πάει ποτέ σε κάνα πρόγραμμα απεξάρτησης και αν έχεις πάει πως δουλεύει δηλαδή πως καταφέρνουν τον τζογαδόρο να σταματήσει τον τζόγο τον διαγραφουν απο τον εγκέφαλο;;
    χαχα οχι δεν εχω παει. Ενα μηνυμα παντως που τους ειχα στειλει ειπαν την ωρα που το σκεφτομαι να βρω να κανω κατι αλλο

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1

    Τζογος-εθισμος

    Εδω και ενα 1,5 χρονο ξεκινησα να πηγαινω σε playopap. Στην αρχη κερδιζα το τελευταιο 8 μηνο ομως εχασα πολλα χρηματα. Εκανα αυτοαποκλεισμο. Τωρα με την καραντινα ξεκινησα ιντερνετικο τζογο, εκανα σε 4 αυτοαποκλεισμο. Η ψυχολογια μου ειναι πεσμενη, γιατι.νιωθω ενοχη.που εχασα τοσα χρηματα και απο την αλλη αγχωνομαι γιατι εχω κολλησει, ενω πριν δεν ειχα επαφη.με τον τζογο. Πριν 2 χρονια εχασα τημ μητερα μου και.νιωθω ενοχες γιατι τα χρηματα που εχασα μου τα ειχε αφησει εκεινη....Συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο. Πειτε καμια κουβεντα, να ανεβω

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Επαφη με το τζογο δεν έχεις με τα μαθηματικά έχεις; Μαθηματικά λοιπόν αν εξαιρέσουμε κάποιες περιπτώσεις που αφορά το είδος στοιχήματός και μπορεις να βγεις μακροχρόνια κερδισμένος είσαι καταδικασμένος να χάσεις και εκ του αποτελέσματος όπως βλέπεις δεν ανήκεις στο 3% που βγαίνει κερδισμένο απο το τζόγο. Τα πράγματα είναι απλά λοιπόν αν δεν τον κόψεις μαχαίρι θα καταστραφείς οικονομικα είναι θέμα χρόνου να συμβεί. Τώρα θες να το κόψεις ή θες να πιστεύεις πως είναι ένα πάθος που δεν κόβεται τι να σου πω, εσύ ξέρεις. Εγώ ξέρω πως όποιος θέλει να κόψει κάτι και το θέλει πολύ μπορεί, διαφορετικά θα καταληξεις άστεγος, είναι απλά τα πράγματα με το τζόγο.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by waterwater View Post
    Εδω και ενα 1,5 χρονο ξεκινησα να πηγαινω σε playopap. Στην αρχη κερδιζα το τελευταιο 8 μηνο ομως εχασα πολλα χρηματα. Εκανα αυτοαποκλεισμο. Τωρα με την καραντινα ξεκινησα ιντερνετικο τζογο, εκανα σε 4 αυτοαποκλεισμο. Η ψυχολογια μου ειναι πεσμενη, γιατι.νιωθω ενοχη.που εχασα τοσα χρηματα και απο την αλλη αγχωνομαι γιατι εχω κολλησει, ενω πριν δεν ειχα επαφη.με τον τζογο. Πριν 2 χρονια εχασα τημ μητερα μου και.νιωθω ενοχες γιατι τα χρηματα που εχασα μου τα ειχε αφησει εκεινη....Συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο. Πειτε καμια κουβεντα, να ανεβω
    να μην νοιωθεις ενοχη.
    ησουν σε ευαισθητη ψυχικη κατασταση κι επεσες σε μια μεγαλη παγιδα που εχει καταστρεψει πολλους. οχι μονο αφελεις. και εξυπνους.

    ενα πραγμα μονο δεν πρεπει ΠΟΤΕ να σκεφτεις. αυτο που παντα σκεφτονται οι εθισμενοι στον τζογο.
    το οτι θα ρεφαρεις...
    ο,τι εχασες- εχασες.
    βαλε μια τελεία (.) και σταματα εδω την χασουρα και την καταστροφη. προκειται για κατρακυλα με γλιστερο εδαφος. σταματαει μονο στο τελος του γκρεμου.
    αν καταφερεις να σταματησεις εδω, να εισαι σιγουρη οτι θα εισαι απολυτα κερδισμενη.
    θα εχεις κερδισει την ζωη σου.
    ακουσε μας. κατι ξερουμε. ξεκοψε και μην σκεφτεσαι τιε χεις χασει. μεινε με την αξιοπρεπεια σου πριν βρεθεις σε τοκογλυφους και στα παγκακια.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    αδερφέ είναι εθιστικό το καζίνο και ο τζόγος γενικά, αλλά είναι ακόμα πιο εθιστικό να προσεύχεσαι στον κύριο μας γνωρίζοντας ότι δεν θα σε κρίνει και δεν θα σε μαλώσει... να του λες τα εσωψυχα σου όλα και να είσαι σίγουρος ότι σε ακούει και δεν σε μαλώνει...
    Ο καλύτερος φίλος !!

    Επίσης πολύ βασικό ότι έχει διάφορες γραμμές υποστήριξης για εθισμό στον τζόγο που πιστεύω θα σε κατευθύνουν στη κατάλληλη υπηρεσία ώστε να βρεις βοήθεια.
    Η ψάξε κατευθείαν που μπορείς να βρεις βοήθεια για απεξάρτηση από το τζόγο.
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1
    Καλησπέρα είμαι 35 χρόνων έχω φτάσει να βρίσκομαι στο σημείο να έχασα το μαγαζί μου από τον τζόγο να φάω πάνω από τριακόσιες χιλιάδες ευρώ από περιουσία βρίσκομαι στο εξωτερικό και τρώω τον μισθό μου και δεν μπορώ να το κόψω είμαι ένα στάδιο πριν τρελαθώ δεν ξέρω τι να κάνω μια βοήθεια μια γνώμη παιδια ;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εγώ στη θέση σου αν είχα φάει τετοιο χαστουκι θα έψαχνα τον καλύτερο ψυχολόγο σε θέματα τζόγου στη χώρα που βρίσκεσαι και θα έκανα συνεδρίες μαζί του για να κόψω τον τζόγο και θα πήγαινα όσο και να μου κόστιζε γιατί θα το έβλεπα σαν επένδυση.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    11
    Αυτοαποκλεισμός είναι από τις πιο σημαντικές κινήσεις που μπορεί να κάνει κάποιος. Βέβαια άλλο να το πεις και άλλο να το κάνεις... Θέλει πολύ δύναμη. Υπάρχουν και άλλα εργαλεία (αναφέρει για παράδειγμα κάποια εδώ) και φυσικά και η βοήθεια των γύρω μετράει ωστόσο πάντα καταλήγουμε στο ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι στο να το πιστέψουμε μόνοι μας

  12. #42
    Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    32
    Ότι λεφτά κερδίσεις στον τζόγο στον τζόγο θα τα αφήσεις οποίος δεν παίζει είναι κερδισμένος πιο πολύ αυτό παίζει με τα νεύρα και κάποια στιγμή μπορεί να βγεις εκτός ελέγχου όταν χάσεις να μην ξέρεις τι κάνεις και μπορεί να δημιουργήσεις κακό η να καταστρέψεις ζωή σου στερει την σκέψη χωρίς να το θες γίνεσαι άλλος άνθρωπος

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1
    Καλησπερα σε ολους. Πραγματικα δεν αντεχω αλλο με τον τζογο. Αντιμετωπιζω τεραστιο προβλημα εθισμου. Παιζω μονο σε στοιχηματικες εταιριες εδω και χρονια. Ειμαι 26 ετων, στρατιωτικος και εχω ενα καλο εισοδημα μιας και ζω μονος μου. Εδω και 5 χρονια καθε μα καθε μηνα χανω το μεγαλυτερο μερος του μισθου μου στον τζογο. Στην αρχη πληρωνα τις υποχρεωσεις μου και αυτα που μου εμεναν τα επαιζα. Τα τελευταια 3 χρονια αφηνα ενοικια απληρωτα, λογαριασμους απληρωτους και δανειζομουνα συνεχεια χρηματα για να μπορω να ζησω. Δυστυχως δεν σταματησα εκει. Τον τελευταιο χρονο παιζω χρηματα της οικογενειας μου. Εχω παιξει πανω απο 4000 ευρω σε ενα χρονο του πατερα μου, τα οποια ηταν απο τον μισθο του. Δεν ξερω τι να κανω. Ολο τον μηνα που δεν εχω χρηματα , δεν μου λειπει ο τζογος αλλα οταν αρχισω να παιζω δεν μπορω να σταματησω. Αν χασω το πρωτο 100αρικο θα συνεχισω μεχρι να χαθουν ολα. Πραγματικα προσπαθω να το κοψω, τους τελευταιους 7 μηνες ξεχρεωνω τα χρεη μου, αλλα παλι παιζω ρε γαμωτο. Και επειδη εγω δεν εχω χρηματα, καταληγω να παιζω τα χρηματα του πατερα μου. Το ξερω οτι αυτο που εχω ειναι αρρωστια. Δωστε καμια συμβουλη σας παρακαλω, δεν αντεχω αλλο να ζω με τοσο αγχος.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by kostas_26 View Post
    Καλησπερα σε ολους. Πραγματικα δεν αντεχω αλλο με τον τζογο. Αντιμετωπιζω τεραστιο προβλημα εθισμου. Παιζω μονο σε στοιχηματικες εταιριες εδω και χρονια. Ειμαι 26 ετων, στρατιωτικος και εχω ενα καλο εισοδημα μιας και ζω μονος μου. Εδω και 5 χρονια καθε μα καθε μηνα χανω το μεγαλυτερο μερος του μισθου μου στον τζογο. Στην αρχη πληρωνα τις υποχρεωσεις μου και αυτα που μου εμεναν τα επαιζα. Τα τελευταια 3 χρονια αφηνα ενοικια απληρωτα, λογαριασμους απληρωτους και δανειζομουνα συνεχεια χρηματα για να μπορω να ζησω. Δυστυχως δεν σταματησα εκει. Τον τελευταιο χρονο παιζω χρηματα της οικογενειας μου. Εχω παιξει πανω απο 4000 ευρω σε ενα χρονο του πατερα μου, τα οποια ηταν απο τον μισθο του. Δεν ξερω τι να κανω. Ολο τον μηνα που δεν εχω χρηματα , δεν μου λειπει ο τζογος αλλα οταν αρχισω να παιζω δεν μπορω να σταματησω. Αν χασω το πρωτο 100αρικο θα συνεχισω μεχρι να χαθουν ολα. Πραγματικα προσπαθω να το κοψω, τους τελευταιους 7 μηνες ξεχρεωνω τα χρεη μου, αλλα παλι παιζω ρε γαμωτο. Και επειδη εγω δεν εχω χρηματα, καταληγω να παιζω τα χρηματα του πατερα μου. Το ξερω οτι αυτο που εχω ειναι αρρωστια. Δωστε καμια συμβουλη σας παρακαλω, δεν αντεχω αλλο να ζω με τοσο αγχος.
    Κανε αυτόαποκλεισμό από τις εταιρίες που παίζεις, τώρα αν εσύ μετά μου ξεκινησεις τα πρακτορεία τι να σου πω...

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Nero13 View Post
    Καλησπερα. Περιληπτικά θελω να πω οτι δεν αντεχω αλλο. Ξεκινησα στα 18 μεσω ιντερνετ οσο ηταν ακομα νομιμο. Ειχα προσβαση σε καποια χρηματα τα οποια δεν μου ανηκαν και τα εφαγα ολα. Μετα απαγορευτηκε για υ21 και ειχα σταματησει, χανοντας και το ενδιαφερον. Μερικα χρονια αργοτερα, για κακη μου τυχη, μετακομισα σε χωρα εξωτερικου με χαλαρους νομους γυρω απο τον τζόγο, με μικρα καζινο διασπαρτα παντου στην πολη που εμενα. Αρχισα παλι τον τζογο, αυτην την φορα πιο δυνατα. Περιληπτικά, στο απόγειό του εθισμου εφαγα ενοικια, μισθο, δανεικα απο φιλους, πουλησα προσωπικα αντικειμενα μου, πηρα δανεικα και εκλεψσ απο την οικογένειά μου.Δεν ειχα κυριολεκτικα για φαγητό με αποτελεσμα αρκετες μερες να τρωω απλα λιγα μακαρονια Εχω προσπαθησει απειρες φορες να το κοψω, εκανα ενα μικρο ταττουαζ για να μου υπενθυμίζει γιατι πρεπει και θελω να το κοψω. Μερες σαν αυτες θελω να κοψω το ταττουαζ απο το δερμα μου γιατι νιωθω πως δεν το αξιζω. Χρωσταω χρηματα, ευτυχως οχι σε κυκλωματα, αλλα ειναι αρκετα λεφτα παραυτα και θα μου παρει αρκετο καιρο να αποπληρωσω. Εφυγα απο την χωρα που προανεφερα και επεστρεψα στην ελλαδα προσφατα με αποτελεσμα να επιστρεψω στο ίντερνετ και τον οπαπ. Ειμαι αρρωστος, ειμαι σε σημείο να κλαψω ενω εχω να κλαψω χρονια, απο ενα γεγονος που με αλλαξε. Οταν δεν τζογαρα, κάπνιζα 2 πακετα τσιγαρα, έπινα αλκοολ, μπαφους και βενζοδιαζεπινες, καποιες φορες ολα μαζι. Προσπαθησα ματαια να σωθω μεσω της προσευχής αλλα δεν βοηθησε. Κατεληγα παντα στο οτι ειναι στην φυση μας να αμαρτανουμε. Τελος παντων. Οι ανθρωποι μου δυστυχως δεν μπορουν να με βοηθησουν αλλα ουτε ξερουν ολη την αληθεια ωστε να ασχοληθούν αρκετα. Εχω αυτοαποκλειστει απο καθε ιντερνετικο καζινο που μπορουσα να παιξω. Ευτυχως ο οπαπ δεν με εξιταρει οποτε δεν παιζω συχνα. Δυστυχως τα έφερε ετσι η ζωη ωστε να πρεπει να επιστρεψω στην χωρα με τα καζινο σε καθε γωνια. Δεν ειμαι τερμα τελειωμένος. Μπορω να χαρω απλα πραγματα οπως την αγαπη ενος ανθρωπου, εναν καφε, μια ομορφη συζητηση, το σεξ κτλ. Ομως αμα δεν παιξω για καιρο ερχεται η νευρικότητα, η ταραχη και μετα αφου παιξω, ηρεμησω και χασω, η θλιψη, το μίσος για τον εαυτο μου. Δεν με νοιαζει το ποσα εχασα πια. Θελω απλα να ΤΕΛΕΙΩΣΩ. Να ξεχρεωσω και να συνεχισω την ζωη μου, απο εκει που την αφησα πριν αρχισω να παιζω.
    Πριν αρχισω να γραφω αυτες τις γραμμες εχασα 200 ευρω σε περιπου 5-10λεπτα μεχρι που αυτοαποκλειστικα και απο το τελευταιο καζινο.Ενδεικτικα, για οσους εχουν απορια πεταξα γυρω στα 500 ευρω μεσα σε ενα τριήμερο, μετα απο 2 εβδομαδες αποχης περιπου. Πριν παιξω, δεν αντεχα ουτε να ακουω ανθρωπινη φωνη. Μετα ηρεμησα. Μετα ηθελα να κλαψω. Τωρα που γραφω εδω, ηρεμησα καπως.

    Tl:dr συγνωμη για το τεραστιο κειμενο. Ειμαι αρρωστος. Μπορω να βοηθηθω καπως;
    Έχω διαβάσει μόνο το δικό σου ποστ δίχως να ρίξω μια ματιά στις απόψεις των συνανθρώπων μου.

    Τί είναι αυτό που σε κάνει και νιώθεις ευτυχισμένος με τον τζόγο ώστε να θέλεις να παιζεις συνέχεια; όταν κερδίζεις χρήματα ας πούμε; η περιέργεια και η αδρεναλίνη στο αν θα κερδίσεις; τι ακριβώς;
    Όσον αφορά τη προσευχή φυσικά και δεν θα σε βοηθήσει. Προσπάθησε να βρεις τον Χριστό μέσα στη καρδιά σου και θα βοηθηθείς!! Θα είναι εύκολο μετά!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By maria. in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 09-02-2016, 11:42
  2. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By giannis.l98 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-04-2015, 18:58
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By minaspap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2015, 10:50
  4. δεν αντεχω αλλο!!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 02-11-2011, 00:07
  5. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 13:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •