Φιγουρα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Φιγουρα

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    ..
    Τι συμπεριφορες ειναι αυτες,...? Τοσο κομπλεξ πεφτει πια..?? Τι επιδιωκει αυτη η σταση..? Να προκαλεσει ζηλεια κ θαυμασμο..? Να βρεθει στο επικεντρο αυτος που δειχνεται..?....Γενικως ειμαι ατομο π δεν μ αρεσει να μιλαω συνεχως γ τον εαυτο μου..μ αρεσει αν τυχει να συναναστραφω μ αλλα ατομα ν γελασω κ ν περασω καλα οχι να καθομαι ν μιλαω επι ωρες για το ποσο πολυασχολη ειμαι πχ που μαθαινω ξενες γλωσσες ..που ασχολουμαι ερασιτεχνικα μ το θεατρο ή που μ αρεσει το γραψιμο και μπλα μπλα...σιγα ολοι οι ανθρωποι ή τουλαχιστον οι περισσοτεροι εχουν ενδιαφεροντα...χεστηκε η φοραδα στ αλωνι χΔ χΔ

    Ποια ειναι η γνωμη σας γ αυτο...? Πως να αντιμετωπιζουμε τετοια ατομα.....? ειδικα οταν αναγκαζομαστε να συναναστραφουμε εστω κ τυπικα μαζι τους ...? Και τελος αυτη η συμπεριφορα γεννα ανταγωνισμο σιγουρα...να καθεται η αλλη κ να "μπουρμπουριζει" (οπως λεω εγω) ακαταπαυστα γ τον εαυτο της και εσυ να καθεσαι κ να την κοιτας χωρις ν πεις τπτ για το ποσο "τελεια" (και καλα...!) ειναι σε ολα κ γ το ποσο ακομα και η πατουσα της πχ οταν περπαταει ειναι τοσο ιδιαιτερη και μοναδικη....χεχεχεχεχεχεχε (μονο αυτο δν εχω ακουσει ακομα...!!!)

    Ετσι κουβεντα ν γντ....ποση βιτρινα πια ? Και ποση φανφαρα ετσι ασκοπα..??
    τι ειναι παλι το χΔ? εγω μονο μχ ξερω ;p

    δεν νομιζω οτι ειναι φαινομενο της εποχης, σε ολες τις εποχες πρεπει να υπηρχε ο κομπασμος και ο ναρκισισμος ( οχι η ασθενεια, η σταση)
    να σου πω οτι κι εμενα με εκνευριζει παρα πολυ το να παινευεται καποιος μονος του, ακομα κι αν ισχυει, φαντασου δε αν δεν ισχυει.
    δεν ξερω γιατι.
    ισως γιατι δεν το κανω εγω, ισως γιατι δεν με παινευαν ποτε απο το σπιτι μου, εκτος αν ειχα κανει κατι παρα πολυ εντυπωσιακο , κατι που σου συμβαινει 1-2 φορες στην ζωη σου, ας πουμε.
    παντως με εκνευριζει και δεν το κανω ουτε για τον εαυτο μου.
    αν παινευτω μονη μου, θα πω το 1/10 απ οτι πραγματικα ισχυει οχι το δεκαπλασιο.
    ουτε ο συντροφος μου το κανει. αυτος ειναι ακομα πιο μετριοπαθης και μετριοφρων κι απο μενα.και ειναι ΚΑΙ αυτο ακτι που εκτιμαω σε αυτον.

    να σου πω πως το αντιμετωπιζω.
    κατ αρχας με επιλογες προσωπων για παρεα..
    δεν ειναι το μοναδικο ανυποφορο ελλατωμα που μπορει να εχει καποιος, υπαρχουν πολλα ακομα.
    αποφευγω ατομα με ανυποφορα ελλατωματα. δεν θα αλλαξω εγω τον καθενα, απλα διαλεγω τις παρεες μου.

    αν συμβει ομως μπροστα μου, γιατι συμβαινει και φιλικα μου προσωπα η συγγενεις τους (πχ εχουμε εναν φιλο και ειναι ετσι γυναικα του) να το εχουν αυτο. ε δεν κοβουμε την παρεα μαζι τους, απλα δειχνω μια μετριοπαθη η αδιαφορη σταση οταν συμβαινει αυτο. πχ χαμογελαω χωρις να σχολιαζω η δειχνω αδιαφορια.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Και εμένα με εκνευρίζει η υπέρμετρη επίδειξη, η "φιγούρα". Για να προσγειώσω λοιπόν την φιγουρατζού, συνήθως αναφέρομαι με μεγάλο θαυμασμό σε κάποιαν άλλη φίλη/γνωστή που είναι καλύτερη στο συγκεκριμένο τομέα.
    π.χ. το παίζει διάσημη φωτογράφος "Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες σου, μπράβο. Είδες τις φωτογραφίες της τάδε? Πω πω κα-τα-πλη-κτι-κές!! Δεν έχω δει καλύτερες, ταλέντο βρε παιδί μου και δεν της το' χα! Με εξέπληξε"
    Crossfit? "Μπράβο κούκλα μου, αν συνεχίσεις έτσι θα γίνεις σαν την τάδε, έχεις δει τι κάνει? δεν έχω δει πιο γυμνασμένο κορμί απ' το δικό της!! Πού να τη φτάσουμε όμως εσύ κι εγώ... το παλεύουμε όμως χαχα"

    Κακία θα μου πείτε... Ε δικαιούμαι κι εγώ λίγη. Το φχαριστιέμαι πολύ όταν βλέπω τα μούτρα τους!!! Ειδικά όταν τα λέω μπροστά σε πολύ κόσμο!

  3. #18
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Δεν γίνεται μόνο στις γυναίκες,αυτό που γράφεις στο τέλος.
    Το πιστευω απλα στις γυναικες επδ συναναστρεφομαι μαζι τους καταλαβαινω ποτε τα παραφουσκωνουν κ αν ισχυουν αυτα π λενε..

  4. #19
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι ειναι παλι το χΔ? εγω μονο μχ ξερω
    Το χΔ ειναι το ελληνικο xD οταν δεν εχω πατησει το πληκτρολογιο στα αγγλικα γτ βαριεμαι κ συνεχιζω ν γραφω με ελληνικα χαχαχα

  5. #20
    Miliva21
    Guest
    [/QUOTE]
    Κακία θα μου πείτε... Ε δικαιούμαι κι εγώ λίγη. Το φχαριστιέμαι πολύ όταν βλέπω τα μούτρα τους!!! Ειδικά όταν τα λέω μπροστά σε πολύ κόσμο![/QUOTE]

    Χεχεχεχε σατανικο

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ξερω γιατι.
    ισως γιατι δεν το κανω εγω, ισως γιατι δεν με παινευαν ποτε απο το σπιτι μου, εκτος αν ειχα κανει κατι παρα πολυ εντυπωσιακο , κατι που σου συμβαινει 1-2 φορες στην ζωη σου, ας πουμε.
    παντως με εκνευριζει και δεν το κανω ουτε για τον εαυτο μου..
    Το χειρότερο είναι όταν σε μεγαλώνουν με την πεποίθηση ότι η μετριοπάθεια είναι αρετή...
    Και έχεις προσαρμοστεί με αυτό, εντός της οικογενείας, ενώ όταν βγεις έξω μένεις με το στόμα ανοιχτό!
    Ακόμα θυμάμαι που στο τέλος των εξετάσεων της τρίτης Λυκείου, μεταξύ συγγενών, οι μανάδες λέγανε παραπάνω μέσους όρους ότι βγάλαν τα παιδιά τους, απ' ότι στην πραγματικότητα και γενικότερα τα "προωθούσανε"....... Εμάς όχι τόσο! Όχι λόγω έλλειψης αγάπης, αλλά διότι η μετριοπάθεια ήταν αρετή! Και τι καταφέραμε; Μας έμεινε απωθημένο, εμένα και του αδερφού μου, που δεν πουλούσαμε μούρη.......
    Και σαν ενήλικος, ακόμα και στο βιογραφικό, μετράει το πώς παρουσιάζεις τον εαυτό σου. Πόσο μάλλον στις παρέες!
    Και μέχρι να καταλάβεις τι συμβαίνει περνά ο καιρός μέχρι να βρεις τον κατάλληλο τρόπο προσαρμογής......
    Last edited by GiannisNik3; 25-04-2017 at 13:25.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,852
    ετσι ειναι γιαννη, και μιας και το εθιξες, ειναι μεγαλη ιστορια ακομα κι αν δεν εισαι ετσι, να μπορεσεις να γινεις για εκει που χρειαζεται, πχ επαγγελματικα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ετσι ειναι γιαννη, και μιας και το εθιξες, ειναι μεγαλη ιστορια ακομα κι αν δεν εισαι ετσι, να μπορεσεις να γινεις για εκει που χρειαζεται, πχ επαγγελματικα.
    Χάνεις χρόνο είναι αλήθεια....
    Βλακεία να μεγαλώνεις σαν "καλό" παιδί...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Νομιζω οτι οι Μεσογειακοι λαοι , εχουν στο αιμα τους την φιγουρα , εξ ου και η λεξη ' μοστρα ' που ειναι Ιταλικη ........το ιδιο κανουν κι οι νεοπλουτοι σε οποιαδηποτε ex τριτοκοσμικη χωρα , Ρωσια -Κινα -Ινδια ......στην Ελβετια πουχω ζησει 10 χρονια , δεν υπαρχει τετοιο πραμα .............

    αμα μεγαλωσεις , και εχεις διαλεξε ιπροσεκτικα τους φιλους σου , και δεν δινεις πενταρα για το τι κανει ο διπλανος σου , εχεις παντα σημαντικοτερα προβληματα , απο το νασχολεισαι με το αν καποιος κανει φιγουρα , ειναι πια τοσο μακρυνο .....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Και σαν ενήλικος, ακόμα και στο βιογραφικό, μετράει το πώς παρουσιάζεις τον εαυτό σου. Πόσο μάλλον στις παρέες!
    .....

    Αυτοι που διαβαζουν τα βιογραφικα , δεν τρωνε κουτοχορτο .........και μην υοποτιμας τους αλλους , σε παρεες , αν ειναι μεγαλοι , δεν χαβουν οτι τους πασαρεις ........τοχω βιωσει .....

  11. #26
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Το χειρότερο είναι όταν σε μεγαλώνουν με την πεποίθηση ότι η μετριοπάθεια είναι αρετή...
    Και έχεις προσαρμοστεί με αυτό, εντός της οικογενείας, ενώ όταν βγεις έξω μένεις με το στόμα ανοιχτό!
    Ακόμα θυμάμαι που στο τέλος των εξετάσεων της τρίτης Λυκείου, μεταξύ συγγενών, οι μανάδες λέγανε παραπάνω μέσους όρους ότι βγάλαν τα παιδιά τους, απ' ότι στην πραγματικότητα και γενικότερα τα "προωθούσανε"....... Εμάς όχι τόσο! Όχι λόγω έλλειψης αγάπης, αλλά διότι η μετριοπάθεια ήταν αρετή! Και τι καταφέραμε; Μας έμεινε απωθημένο, εμένα και του αδερφού μου, που δεν πουλούσαμε μούρη....
    Κ γω μαλλον μεγαλωσα με το οτι η μετριοπαθεια ειναι αρετη αλλα νταξει υπερβολη το να σ μεινει απωθημενο ν πουλας μουρη......
    ειναι γελοιο...κ εξαλλου αυτο φανταζομαι γινεται σε μια συγκεκριμενη ηλικιακη περιοδο...πχ οταν εισαι φοιτητης .....μετα οπως αναφερθηκε φανταζομαι οτι οι υποχρεωσεις αυξανονται κ κανεις δν καθεται ν κανει τζαμπα φιγουρα ή ν δινει σημασια στα σταριλικια...μαλλον ειναι η φιγουρα της ηλικιας μου οσο εισαι φοιτητης χΔ και επιπλεον σιγα τις παρεες που θ κανεις ...οι οποιες σε γουσταρουν μονο γ κατι που δεν εισαι ...αλλα γ κατι ψευτικο π παρουσιαζεις

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Κ γω μαλλον μεγαλωσα με το οτι η μετριοπαθεια ειναι αρετη αλλα νταξει υπερβολη το να σ μεινει απωθημενο ν πουλας μουρη......
    ειναι γελοιο...κ εξαλλου αυτο φανταζομαι γινεται σε μια συγκεκριμενη ηλικιακη περιοδο...πχ οταν εισαι φοιτητης .....μετα οπως αναφερθηκε φανταζομαι οτι οι υποχρεωσεις αυξανονται κ κανεις δν καθεται ν κανει τζαμπα φιγουρα ή ν δινει σημασια στα σταριλικια...μαλλον ειναι η φιγουρα της ηλικιας μου οσο εισαι φοιτητης χΔ και επιπλεον σιγα τις παρεες που θ κανεις ...οι οποιες σε γουσταρουν μονο γ κατι που δεν εισαι ...αλλα γ κατι ψευτικο π παρουσιαζεις


    Αλλο η μετριοπαθεια, αλλο η μετριοφροσυνη , μετριοπαθης ειναι νασαι κατι σαν κουλ , να μην ιδρωνει ευκολα το αυτακι σου για κατι , αυτο ειναι καλο ........... και αναφερομενη σε μεγαλυτερες ηλικιες , που κι εκει ομως υπαρχει φιγουρα , άλλου ειδους , δεν σημαινει οτι επειδη μεγαλωσες , σουφυγε η επιδειξιομανια ......εχω πολλα παραδειγματα , ειναι ποσο καλα αισθανεσαι με τον εαυτο σου ....... ακομη κι η συγκεντρωση μεγαααααλου ποσου χρηματων , ειναι επιδειξη , και η αγορα αγαθων , γιανα μπεις στο ματι του αλλου , ...... ειναι στον ανθρωπο ........και δεν περναει .......αλλα τι μας νοιαζει , ας κανει ο καθενας οτι του αρεσει , συναναστρεφομεθα αυτους που μας ταιριαζουν , αγνοουμε τους αλλους ., δεν ειναι δουλεια ,μας να επιβαλλουμε τις αποψεις μας στους αλλους .......

  13. #28
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αλλο η μετριοπαθεια, αλλο η μετριοφροσυνη , μετριοπαθης ειναι νασαι κατι σαν κουλ , να μην ιδρωνει ευκολα το αυτακι σου για κατι , αυτο ειναι καλο ........... και αναφερομενη σε μεγαλυτερες ηλικιες , που κι εκει ομως υπαρχει φιγουρα , άλλου ειδους , δεν σημαινει οτι επειδη μεγαλωσες , σουφυγε η επιδειξιομανια ......εχω πολλα παραδειγματα , ειναι ποσο καλα αισθανεσαι με τον εαυτο σου ....... ακομη κι η συγκεντρωση μεγαααααλου ποσου χρηματων , ειναι επιδειξη , και η αγορα αγαθων , γιανα μπεις στο ματι του αλλου , ...... ειναι στον ανθρωπο ........και δεν περναει .......αλλα τι μας νοιαζει , ας κανει ο καθενας οτι του αρεσει , συναναστρεφομεθα αυτους που μας ταιριαζουν , αγνοουμε τους αλλους ., δεν ειναι δουλεια ,μας να επιβαλλουμε τις αποψεις μας στους αλλους .......
    Χαχαχ τωρα καταλαβα τη διαφορα μετριοφροσυνης κ μετριοπαθεια χαχα.....καλα.σαφως ο καθενας οτι θελει κανει αλλα κουβεντα ν γντ...ειναι ενα κοινωνικο φαινομενο κ αυτο χΔ

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Χαχαχ τωρα καταλαβα τη διαφορα μετριοφροσυνης κ μετριοπαθεια χαχα.....καλα.σαφως ο καθενας οτι θελει κανει αλλα κουβεντα ν γντ...ειναι ενα κοινωνικο φαινομενο κ αυτο χΔ

    Kαλο αυτο που καταλαβες , διοτι συγχεεται η διαφορά , οσο για το κοινωνικο φαινομενο , παντα υπηρχε η ' επιδειξιομανια ' , δεν ειναι τωρινο ' φρουτο ' ................ αλλα αμα ειναι κουβεντα να γινεται , ας γινεται ......... δεν ενοχλει κανεναν ......

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Πες και εσυ οτι μια φορα εκανες καμακι και εριξες τον Τσακ Νορις

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πατρικη φιγουρα υπαιτια για σεξουαλικη ανικανοτητα;
    By equilibrium in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 21-02-2011, 16:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •