Καλησπέρα παιδιά. Το 2012 είχε περάσει ο αδελφός μου ένα πρόβλημα υγείας, συγκεκριμένα καρδιακή ανεπάρκεια. Η καρδία του δούλευε μόνο 10 τοις εκατόν αλλά ευτυχώς, - απο θαύμα - όλα πήγαν καλά και τώρα είναι μια χαρά. Τότε, ημουν 20 ετών και ο αδελφός μ 21, εγώ είχα αναλάβει ευθύνες μιας και οι γονείς μου έπρεπε να λείψουν στο Λονδίνο, για την επέμβαση που έπρεπε να κάνει ο αδελφός μου. Μέχρι τότε δεν είχα κάποια συγκεγκριμένη φοβία, αλλά εκ τότε έχω έντονη φοβία σε ότι έχει να κάνει με θέματα καρδίας. Επίσης επειδή ασχολούμαι με την δημοσιογραφία και έχω το δικό μου ενημερωτικό site, τις τελευταίες ημέρες οι είδησεις είναι θλιβερές και έχουν να κάνουν με θανάτους νέων ανθρώπων που αφορά την καρδία. Αξίζει να σημειώσω ότι περιμένουμε το πρώτο μας παιδί με την κοπέλα μου και σε συνδυασμό με την φοβία που έχω για την καρδία- και τις θλιβερές ειδήσεις των τελευταίων ημερών, κάνω άσχημες σκέψεις μπας και μου συμβέι κάτι. Δεν ξέρω αν σας ακούγεται παράλογο αλλά επειδή έχω μελετήσει το συγκεγκριμένο forum, πιστεύω πως είναι ο μονός τρόπος επίλυσης να βρω διέξοδο στο πρόβλημα μιας και απο οτι έχω δει αρκέτα άτομα απευθύνονται εδώ.
Υ.Γ ειναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ forum