παιρνετε αντικαταθλιπτικα ? την πατησατε .... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by georgef1 View Post
    Και μένα φίλος, οικογενειακός, ο ψυχ. Πήγαν να μας κάνουν και στραβή πριν δύο χρόνια, το φάρμακο βρέθηκε σε έλλειψη στις αποθήκες και κάτι μουρμούραγαν ότι παίζει να το σταματούσε η Novartis γιατί δεν άφηνε κέρδος. Για να βρεις συσκευασία των 75mg έπρεπε να ψάχνεις και πέραν από την περιοχή σου. Ευτυχώς η κατάσταση επανήλθε στα φυσιολογικά.
    Πολυ ενδιαφερον αυτο ........

  2. #32
    Η σκέψη ότι αυτα είναι που θα σε κάνουν καλά σου αλλάζει την διάθεση και γι αυτο νομίζεις ότι είδες βελτίωση από τα αντκταθλπτικά. Αποψη μου χωρίς να είμαι ειδικός.
    γιάννης

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εγω οταν ανα διαστηματα παιρνω ρεμερον ειμαι καλα απο καταθλιψη.με κανενα φαρμακο δε βαζω κιλα εκτο απο τον 1ο μηνα και μετα τα χανω χωρις καποια προσπαθεια.με κοιμιζει λιγο αλλα απο το να ειμαι τοσο ασχημα το προτιμω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by boo View Post
    εγω οταν ανα διαστηματα παιρνω ρεμερον ειμαι καλα απο καταθλιψη.με κανενα φαρμακο δε βαζω κιλα εκτο απο τον 1ο μηνα και μετα τα χανω χωρις καποια προσπαθεια.με κοιμιζει λιγο αλλα απο το να ειμαι τοσο ασχημα το προτιμω
    Για κατσε βρε boo, εγω επαιρνα 4 μηνες ρεμερον ,και επι 4 μηνες ετρωγα σα λυκος , πηρα 14 κιλα , εσυ πως τα καταφερνεις ?

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    παρεπιπτοντως , πηγα σημερα στον παιδικομου φιλο , γιατρο , που εχεικανει την διατριβη του στην κτθλψη, του ειπα by the way οτι αρχισα το αναφρανιλ , και μου ειπε οτι ειναι το μονο φαρμακο που δεν εχει ποτε ακουσει παραπονο απο καταθλιπτικο , ...............................
    πως ετυχε μια φορα και επισκεφθηκα εναν ψυχιατρο, ετσι απλα για αλλαγη, γυρναει και μου λεει πες μου ποια φαρμακα εχεις δοκιμασει...
    αφου εγω του τα ειπα ολα αφου τα ειχα δοκιμασει ολα τα ssri-snri, γυρναει και μου λεει γιατι δεν δοκιμαζεις το αναφρανιλ?
    εκει σκαλωσα, το ειχα ξεχασει οτι δεν το ειχα δοκιμασει...
    με τα πολλα το συγκεκριμενο δεν το δοκιμασα για πανω απο 15 μερες, λογο των πολλων παρενεργειων, αλλα ειναι το μονο που κραταω μια επιφυλαξη οτι μπορει να κανει κατι...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Για κατσε βρε boo, εγω επαιρνα 4 μηνες ρεμερον ,και επι 4 μηνες ετρωγα σα λυκος , πηρα 14 κιλα , εσυ πως τα καταφερνεις ?
    τον 1ο μηνα που το πηρα το Γεναρη ετρωγα πολυ.πηρα 10 κιλα.απο. απο 45 στα 55.μετα απο το Φλεβαρη ξεφουσκωσα και επεσα στα 50.εχω και αγχος και με αδυνατιζει.αλλα γενικοτερα οτι φαρμακο και να μου δινουν παιρνω καποια κιλα στην αρχη και μετα απο 1-1.5 μηνα τα χανω.μου κοβεται η ορεξη και ηρεμη να ειμαι.ειναι μαλλον στον οργανισμο μου γιατι με αυτα που παιρνω κανονικα θα επρεπε να εχω παρει 10δες κιλα.τωρα ειμαι στα 48 παιρνω 30μγ ρεμερον

    οπως λεει και η υπογραφη μου..ειμαι αναποδος ανθρωπος :P
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by boo View Post
    τον 1ο μηνα που το πηρα το Γεναρη ετρωγα πολυ.πηρα 10 κιλα.απο. απο 45 στα 55.μετα απο το Φλεβαρη ξεφουσκωσα και επεσα στα 50.εχω και αγχος και με αδυνατιζει.αλλα γενικοτερα οτι φαρμακο και να μου δινουν παιρνω καποια κιλα στην αρχη και μετα απο 1-1.5 μηνα τα χανω.μου κοβεται η ορεξη και ηρεμη να ειμαι.ειναι μαλλον στον οργανισμο μου γιατι με αυτα που παιρνω κανονικα θα επρεπε να εχω παρει 10δες κιλα.τωρα ειμαι στα 48 παιρνω 30μγ ρεμερον

    οπως λεει και η υπογραφη μου..ειμαι αναποδος ανθρωπος :P
    Δεν ξερω αν εισαι αναποδος ανθρπος , παντως πολυ ενδιαφεροντα αυτα που γραφεις , διοτι θεωρω το ρεμερον /αναφρανιλ ( που δεν εχει παρενεργειες οπως λενε ) τα μοναδικα αντικ/κα που εχουν αοποτελεσμα ......
    Σευχαριστω ....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ξερω αν εισαι αναποδος ανθρπος , παντως πολυ ενδιαφεροντα αυτα που γραφεις , διοτι θεωρω το ρεμερον /αναφρανιλ ( που δεν εχει παρενεργειες οπως λενε ) τα μοναδικα αντικ/κα που εχουν αοποτελεσμα ......
    Σευχαριστω ....
    παρακαλω Mac.
    εχω δοκιμασει 5-6 αντικαταθλιπτικα εδω και 4-5 χρονια.μονο το ρεμερον με επιασε.ειναι καλο φαρμακο κατ εμε.κι αν κοιμηθεις νωρις κατα τις 11-12 φτανει για να ξυπνησεις 10.αυτο το προγραμμα προσπαθω να εφαρμοσω.τωρα περιμενω το καλοκαιρι που θα κλεισω 6μηνο να το βγαλουμε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by boo View Post
    παρακαλω Mac.
    εχω δοκιμασει 5-6 αντικαταθλιπτικα εδω και 4-5 χρονια.μονο το ρεμερον με επιασε.ειναι καλο φαρμακο κατ εμε.κι αν κοιμηθεις νωρις κατα τις 11-12 φτανει για να ξυπνησεις 10.αυτο το προγραμμα προσπαθω να εφαρμοσω.τωρα περιμενω το καλοκαιρι που θα κλεισω 6μηνο να το βγαλουμε
    Kαι για μενα ειναι το μονο αντικαταθλ/κο που κανει δουλεια , την ορεξη φοβαμαι , καποιος αλλος ειπε οτι στα 30mg του ανοιγει η ορεξη , στα 60 μγ , οχι ........................ τελευταια ερωτηση , σε κουρασα , λιμπιντο κοβει ? ολα τα ssri s μου το κανουν ......ευχαριστω εκ των προτερων .....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kαι για μενα ειναι το μονο αντικαταθλ/κο που κανει δουλεια , την ορεξη φοβαμαι , καποιος αλλος ειπε οτι στα 30mg του ανοιγει η ορεξη , στα 60 μγ , οχι ........................ τελευταια ερωτηση , σε κουρασα , λιμπιντο κοβει ? ολα τα ssri s μου το κανουν ......ευχαριστω εκ των προτερων .....
    δε με κουραζεις καθολου καλε μου Mac
    δε ξερω να σου πω για λιμπιντο απο το ρεμερον γιατι παιρνω και αντιψυχωτικα και ισορροπιστες κλπ.δεν το εχω παρει ποτε μονο του.γενικα απο τα φαρμακα η λιμπιντο μου ειναι ανυπαρκτη ομως.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by boo View Post
    δε με κουραζεις καθολου καλε μου Mac
    δε ξερω να σου πω για λιμπιντο απο το ρεμερον γιατι παιρνω και αντιψυχωτικα και ισορροπιστες κλπ.δεν το εχω παρει ποτε μονο του.γενικα απο τα φαρμακα η λιμπιντο μου ειναι ανυπαρκτη ομως.
    Σευχαριστω πολυ boo για τον κοπο ................

  12. #42

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Είναι η ίδια έρευνα που συζητήσαμε πριν λίγες εβδομάδες. Την άποψη μου την ξέρεις, εάν λειτουργούν έχει μεγαλύτερη σημασία από το πώς. Και εννοείται δεν είναι πανάκεια, παίζουν ρόλο άλλοι παράγοντες για το πώς αισθανόμαστε και κυρίως ο τρόπος σκέψης μας. Θυμάμαι βέβαια ότι τα αντικαταθλιπτικά δεν σε έχουν βοηθήσει όσο θα ήθελες...

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    28
    Ναι, πράγματι' όλοι εμείς την πατήσαμε' τώρα να δούμε πως θα συνέλθουμε από τα κολοδηλητήρια.

  15. #45
    Έχουμε φάει πολύ δούλεμα από τους ψυχιάτρους και από τις φαρμακοβιομηχανίες.Δύσκολ? ? να καταλάβεις τι ισχύει και τι οχι

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. τι φαρμακα παιρνετε για ocd??
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 29-08-2019, 23:37
  2. παιρνετε κατι προσωπικα ?
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 24
    Last Post: 22-03-2017, 18:46
  3. Τι παιρνετε απ' την ψυχοθεραπεία?
    By mariafil in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 1
    Last Post: 19-10-2013, 01:11
  4. Τι φάρμακα παίρνετε?
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 12-04-2013, 13:24
  5. παιρνετε zoloft???
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-2010, 21:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •