Χωρισμός με οριακό-Βοηθήστε με να καταλάβω τι συμβαίνει! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post

    Αντε Μαιρη μου τωρα εγω να βγαλω ακρη τι πρεπει να κανω, το εχω αποφασισει μεν αλλα δεν κρυβω οτι μεσα μου ακομα με τρωει που ποτε δεν θα ειμαι σιγουρος αν με αγαπησε η οχι.
    Γιώργο μου αν βρεις άκρη σε αυτό πες μου και εμένα πώς τη βρήκες γιατί και εμένα τώρα που έχω αποστασιοποιηθεί τελείως αυτό είναι το ερώτημα που με βασανίζει !

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Μπα Μαίρη δεν αγαπανε. Μου το ειπε η δικια μου, δεν αγαπαω κανεναν μου λεει, μονο μισω τους παντες. Μιλαμε που και που δε τρεφω κανενα συναισθημα πλεον. Απλα τη συμπαθω λιγο οποτε την πιανει εχει και τη πλακα της, μεχρι εκει.
    Ουτε καν να σου περασει απ το μυαλο οτι χαλασες εσυ αυτη την σχεση.

  3. #33
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Μπα Μαίρη δεν αγαπανε. Μου το ειπε η δικια μου, δεν αγαπαω κανεναν μου λεει, μονο μισω τους παντες. Μιλαμε που και που δε τρεφω κανενα συναισθημα πλεον. Απλα τη συμπαθω λιγο οποτε την πιανει εχει και τη πλακα της, μεχρι εκει.
    Ουτε καν να σου περασει απ το μυαλο οτι χαλασες εσυ αυτη την σχεση.
    Η αλήθεια είναι Γιώργο πως κάποιες φορές το σκέφτομαι αν είχα δράσει εγώ διαφορετικά ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά..αλλά μετά επιστρέφω στην πραγματικότητα !

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Μεταιχμιακη View Post
    Απλά έχει ανάγκη από ένα δεύτερο άτομο να του δώσει τις ευθύνες του και τις στεναχώριες του. Και σε δελεάζει με αυτά τα ωραία τα παλιά... Έχει ανάγκη από έναν φροντιστή. Δε κατανοεί ότι αυτό τον πάει πίσω. Η μάλλον γίνεται μια διαιώνιση των όλων αυτόν που του συμβαίνουν.
    Δηλαδη το πρωτο ατομο για ποιον λογο το εχει αναγκη?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Πριν από 3 εβδομάδες και χωρίς να της έχω δώσει το δικαίωμα, με έπαιρνε τηλέφωνο! Δεν το σηκωσα αλλα το βράδυ που μιλήσαμε μου είπε πως υπάρχει πολύ ψεμα γύρω της και πως ήθελε εναν αληθινό άνθρωπο για να μιλήσει μαζί του! Επίσης πριν από μερικές ημέρες που μιλήσαμε μου είπε κάτι που με λύγισε επειδή μου είπε πως φόρεσε κάτι δικό μου που της είχα φτιάξει! Με έχει μπερδέψει πολύ! Δείχνει πως αναγνωρίζει ότι της φέρθηκα καλά, αλλα παρόλα αυτα εκείνη με χώρισε με τον τρόπο της!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ετοιμασου να στο στειλει σπιτι καποια στιγμη! Poet την χωρισες. Η οριακή δεν συγχωρει μια παρατηρηση, πιστευεις θα συγχωρεσει την απορριψη, τον μεγαλυτερο φοβο της δηλαδη? Να ξερεις αν της γινεις εμμονη δεν προκειται να σταματησει μεχρι να σε δει να κυλιεσε κατω. Μονο εσυ το σταματας, οσο πιο νωρις τοσο πιο πολυ θα σε εκτιμησει.
    Εκει που εσυ λυγισες, η οριακη χαιρόταν, να το θυμασαι αυτο.

  7. #37
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ετοιμασου να στο στειλει σπιτι καποια στιγμη! Poet την χωρισες. Η οριακή δεν συγχωρει μια παρατηρηση, πιστευεις θα συγχωρεσει την απορριψη, τον μεγαλυτερο φοβο της δηλαδη? Να ξερεις αν της γινεις εμμονη δεν προκειται να σταματησει μεχρι να σε δει να κυλιεσε κατω. Μονο εσυ το σταματας.
    Συμφωνω απολυτα!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Δεν αναγνωρίζει οτι την χώρισα! Μου είπε πως με είχε χωρίσει ήδη εκείνη απο το προηγούμενο βράδυ, όταν τσακωθήκαμε, επειδή είδε λέει κάποια πράματα. Και πως ήταν χάλια όλον αυτόν τον καιρό επειδή με άφησε! Η ίδια μου είπε να πάω παρακάτω, και μου είπε πως απλά δεν ταιριάξαμε και πως μπορεί να γίνουμε και φίλοι με τον καιρό. Επίσης το παίζει άνετη, περασμένα ξεχασμένα και αλλα τέτοια! Ακόμη μου είπε πως πλέον ειναι καλά και πως με όλη της την καρδιά μου εύχεται να βρω καποια άλλη. Και πως αφήνει στο χέρι μου αν θέλω να κρατήσω την επικοινωνία μαζί της, η αν θέλω να διακόψουμε. Αλλα πως δεν ξέρει πως θα το πάρει απο τη μεριά της το να με χάσει εντελώς απο τη ζωή της!
    Στο γεγονός που ανέφερα πριν, θα ήθελα να σημειώσω πως ήθελα να της πω να διακόψουμε την επικοινωνια μας, αλλα με αυτό που μου είπε δεν κατάφερα να της το πω τελικα!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Poet η επιλεγεις και κοβεις μαχαίρι η την ακους και ασχολεισαι μαζι της. Δεν το πιανεις τι σου λεει? Σου λεει δικη σου επιλογη είναι και για οτι θα τραβηξεις απο εδώ και περα, ευθυνη δεν φερω. Οταν ερθει η στιγμη που θα αποτρελαθεις και θα ξεσπασεις, τοτε θα σου ριξει και την τελειωτικη υποτιμηση, το ποσο ανθρωπακι εισαι που τρεχεις πισω μου και σε φτυνω.
    Μετα σαφως και θα ξανασχοληθει, μεχρι η να τρελαθεις η να το κοψεις, κατι που μπορεις να κανεις απο τωρα.
    Η κοπελα σου εδειξε τι ειναι, σε προειδοποιει κιόλας που σημαινει οτι σε συμπαθησε καπως, οποτε απο εδω και περα εισαι υπεύθυνος για τον εαυτο σου.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Τελικά είπαμε το αντίο σαν ώριμοι άνθρωποι! Το πήρε πολύ καλά και εκείνη αλλά και εγώ! Από τα όσα είπαμε, επιβεβαίωσα πως δεν είναι ολοι οι οριακοί το ίδιο!

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    13
    Παιδιά χίλια συγγνωμη για την εισβολή στην κουβέντα σας.
    Επειδή σχετίζομαι με ενα παιδί κι εγω περιπου 2 χρονια, το οποίο απο την πρώτη μερα μου είπε πως πάσχει απο διπολική διαταραχή, έχω κάποιες απορίες.
    Το οτι έχουμε σχέση ξεκαθαρίστηκε κάπου τα Χριστούγεννα πριν λιγους μήνες, Όμως, και το έχω αναφέρει και αλλού στο Forum, έχει συμβεί αρκετές φορές να χάνεται για μέρες και μετά απο τσακωμό κτλ και να εμφανίζεται μετά απο σαν να μην έγινε τιποτα.
    Αυτον τον καιρό μάλιστα χωρίς να έχει συμβεί κάτι έχει εξαφανιστεί. Εκλαμβάνω την απόσταση που κρατάει σαν να θέλει να την λήξει οριστικά, χωρίς να έχει πει κάτι ανάλογο βέβαια. Δεν ξέρω τι να περιμένω. Μιλώντας σχετικά σε άλλη συζήτηση στο forum καποιος μου είπε οτι άλλες φορές θέλει να είναι μόνος και άλλες οχι.
    Τι γίνεται;
    Υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί πάλι δηλαδη;
    Είναι δυνατόν μετά απο 3 εβδομάδες;
    Ίσως να είναι ανόητη η ερώτηση μου, αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να περιμένω πια...

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε νομιζω οτι θα καταληξεις σε συμπερασμα υπο αυτες τις συνθηκες και να εμφανιστει παλι θα ξαναφυγει κλπκλπ

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    GeorgeGr1 εισαι εδω? μαλλον εισαι ο καταλληλος να με βοηθησεις

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    8
    Υπαρχει καποιος οριακος να με απαντησει κ να με βοηθησει?

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    7
    m.a.i.r.y. ειμαι σε φάση που προσπαθω να χωρίσω. θελω να μιλήσω με κάποιο άτομο που έχει περασει τα ίδια με μένα. θα ήθελες να τα πούμε?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Οριακό σημείο
    By Electrical in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 19-08-2017, 22:58
  2. ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΡΙΑΚΟ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ
    By ICare in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 127
    Last Post: 18-10-2016, 00:13
  3. Replies: 60
    Last Post: 19-10-2014, 22:49
  4. βοηθηστε με να καταλαβω
    By 29121989 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 07-08-2012, 18:58
  5. Με απατα? Βοηθήστε με να καταλάβω γιατι θα παλαβώσω!!
    By i am here in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 24-02-2012, 03:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •