Η συμπεριφορα του με αφηνει αναυδη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7

    Η συμπεριφορα του με αφηνει αναυδη

    Το τελευταιο εναμισο χρονο εχω σχεση με καποιον... σχεση να τη κανει ο Θεος..ούτε και εγώ ξέρω γιατί είμαι ακόμα εκει.

    Λοιπον τι συμβαίνει με αυτόν.... Νομίζω ότι προσπαθεί να κάνει πραγματα τα οπόια ξέρει ότι θα μ ενοχλήσουν, θα με κάνουν να φαίνομαι υστερική και τρελή.Να σας φέρω μερικά παραδείγματα.

    Πχ είμαστε μαζί όλη την ημέρα περνάμε υπέροχα...το βράδυ πάει σπίτι του...με παίρνεί τηλεφωνο μόλις φτανει μου λεέι είναι πολυ κουρασμένος θα πέσει να κοιμηθεί, λέμε καληνύχτα και την άλλη μέρα βλέπω στο facebook οτι τελικά το βράδυ πήγε στο τάδε μπαρ-κλαμπ κτλ. Γενικά δεν είμαι γυναίκα που ζηλεύει η περιορίζει τον άλλον. Μιλάμε την επόμενη μέρα τον ρωτάω τι έκανες το βράδυ μου λέει κοιμήθηκα!!!!, τον ρωτάω δεν βγήκες εκεί α ναι απαντάει και μου λέει μια γελοία δικαιολογία του τύπου ο φίλος μου ο Λευτεράκης με κάλεσε τελευταία στιγμή και ξενυχτήσαμε ως το πρωί!!!!
    Αν τον ρωτήσεις γιατί μου είπες κοιμήθηκες τότε αφου ξενυχτησες (και δεν είναι θεμα το ξενυχτι είναι το ψέμα) σου απαντάει έλα ηρέμησε πως κάνεις έτσι είσαι πολύ ζηλιάρα.

    Άλλο παράδειγμα. Πάει στο εξοχικό του όπου εκεί μένει η πρώην του. Ξαφνικά ενω υποτίθεται είμαστε καλά και στα μέλια, ανεβάζει φωτογραφίες με την πρώην του με παρέα αλλά και μόνοι τους στο Facebook πάλι. Με τη πρωην που υποτίθεται δεν μιλάνε. Όταν κάνω σκηνικό (και δεν είναι το κερατο ρε γαμωτο που σιγουρα τρώω αλλά το ότι δεν σε σεβεται ανεβαζοντας αυτη τη φωτο) παλι απανταει δεν καταλαβαίνω γιατι εξοργίζεσαι, ηρεμησε, τι σου συμβαίνει και μια γελοια δικαιολογία του τύπου απλα στη παρεα ηταν το κοριτσακι τι να κάνω να το διώξω?

    Γενικως συνεχεια τετοια σκηνικα που οταν αρχιζεις τη γκρινια λεει παντα δεν καταλαβαινω τι σου συμβαινει γιατι αντιδρας ετσι και οταν καποια στιγμη εξοργιζεσαι απλα δεν απανταει καθολου δεν σηκωνει τηλεφωνα εξαφανιζεται για να σε παρει μετα αυτος μετα απο μερες.

    Θα μου πεις απλα σε γραφει, δεν είναι μονο αυτο παιδια. Τα κάνει επιτηδες. Γιατι αν κανει κατι και πω οκ θα κανω οτι δεν το ειδα θα το αναφερει αυτος ωστε να νευριασω εγω και να του πω θες να αρχισω παλι...για να ακολουθησει την ιδια τακτικη, και καταληγω να φαινομαι εγω η υστερικη και τρελη.

    Αλλη συμπεριφορα. Πχ είχαμε τσακωθει σ ενα παρομοιο σκηνικο. Του εστελνα μηνυματα τηλεφωνα δεν απανταγε. Με τα πολλα λεω οκ ο ανθρωπος δεν θελει σταματαω να ασχολουμαι. Περναει μιαμιση εβδομαδα δεν ενοχλω καθολου με διαγραφει απο φεις ινσταγκραμ κτλ. Δεν το εκανε γιατι ηθελε να ξεκοψει.Το έκανε για να αντιδρασω και να του ξαναστειλω και να ξαναμιλησουμε υποτιθεται να τα βρουμε

    Δεν ξερω γιατι τα κανει ολα αυτα.Σαν να θελει να με αποσταθεροποιει, να τραβαει τη προσοχη με αρνητικο τροπο ολα αυτα. Ωρες ωρες ενω μερικες φορες ειναι καλος αλλες φαινεται λες και εχω τον ιδιο τον εχθρο μου απεναντι μου

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Xώρισε τον!
    Τι σε κρατάει και δεν το κάνεις?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    Αν ηθελα να τον χωρισω θα το εκανα απο μονη μου δεν θα εγραφα εδω. Εχω αισθηματα και ισως εχω παθει εξαρτηση μαζι του. Προσπαθω να καταλαβω γιατι φερεται ετσι ασχολειται δηλαδη πολυ αλλα αρνητικα πολλες φορες.Και αν σε καποιον-α εχει τυχει κατι παρομοιο

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by survivor View Post
    Αν ηθελα να τον χωρισω θα το εκανα απο μονη μου δεν θα εγραφα εδω. Εχω αισθηματα και ισως εχω παθει εξαρτηση μαζι του. Προσπαθω να καταλαβω γιατι φερεται ετσι ασχολειται δηλαδη πολυ αλλα αρνητικα πολλες φορες.Και αν σε καποιον-α εχει τυχει κατι παρομοιο
    Σου αρέσει πολύ μάλλον και δεν θες να τελειώσει η φάση.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    Απο ότι φαινεται ναι. Εχει;ς συναντησει κατι παρομοιο? Η εχεις να πεις κατι πανω στη συμπεριφορα του?

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by survivor View Post
    Απο ότι φαινεται ναι. Εχει;ς συναντησει κατι παρομοιο? Η εχεις να πεις κατι πανω στη συμπεριφορα του?
    Παρόμοιο όχι(παρθένος γαρ).
    Τι έχω να πω?Χώρισε τον.
    Α,και τι ακριβώς σου αρέσει πάνω του και μένεις ακόμη μαζί του.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    εισαι το σκυλακι του
    αν μπορεις να απαλαγεις απο αυτον καλα θα ειναι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    κοριτσάκι μου γλυκό είναι απλο... σε θεωρεί δεδομενη... ξέρει ότι δεν θα φύγεις και κάνει τα δικά του... σε παρατάει όταν βαριέται χωρίς να αγχώνεται γιατί ξέρει ότι θα τον ψάξεις και θα τον συγχωρησεις ξανά και ξανά και ξανα.... δεν δείχνει αγάπη όλο αυτο... ειναι απλά βολεμένος. .. πιστεύω μπορείς να βρεις κάτι πολύ καλύτερο. .. Υπάρχουν άντρες που θα σαγαπησουν 10 φορές περισσότερο... αρκεί να το πάρεις εσυ απόφαση αυτή τη φορα...
    και μπορεί τώρα να μην ιδρώνει το αφτακι του.. αλλά όταν ΕΣΥ θα του πεις το "αντε γεια" θα τον τσουξει πολύ περισσότερο αλλά θα είναι αργα...
    σκέφτομαι πως σου φέρετε και συγχυστηκα!!!

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Ή ειναι στον κοσμο του γενικως
    Ή γουσταρει ακομα καμια πρωην
    Ή γουσταρει κ αλλες
    Ή σε θεωρει δεδομενη
    Ή οπως ειπες κ εσυ θελει να τραβαει τη προσοχη με αρνητικο τροπο
    Ή θελει να τρεχεις απο πισω του για να επιβεβαιωθει
    Ή δν ξερει τι θελει
    Ή ειναι εγωισταρος
    Ή ολα αυτα μαζι....


    Νορμαλ παντως δεν ειναι αυτο που κανει σιγουρα, και το ξερει κ ο ιδιος αυτο... ασχετα απο το τι λεει! Σε γραφει..σου λεει φανερα ψεματα....θα περιμενεις να αλλαξει και να γινει αυτος που θες? Αν κολλας κ επιμενεις ...το πιο πιθανο θα θρεψεις αυτο που κανει και τον εγωισμο του...το να μην του μιλησεις μια βδομαδα και να σε εχει διαγραψει σε ολα τα κοινωνικα δικτυα χωρις καν να σου μιλησει ασχολιαστο....δεν καιγεται και παρα πολυ απο οτι δειχνει ή ειναι κ λιγο κ@λοπαιδακι...

    Ή τον εχει ενοχλησει κατι σε σενα γενικως και εχει καποιο θεμα κ προσπθει να σε τσιγκλισει...( και αυτο παιζει μιας που δεν ξερουμε τα πιο προσωπικα σας)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    Το ότι με εχει δεδομενη ειναι το μονο σιγουρο. Απλα αυτο που με προβληματιζει δεν ειναι οτι απλα με γραφει και κανει τα δικα του....προσπαθει να με νευριασει μ ενα σαδιστικο τροπο. Δηλαδη τα κανει επιτηδες τα περισσοτερα, τον διασκεδαζει αυτο

  11. #11
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    κοριτσάκι μου γλυκό είναι απλο... σε θεωρεί δεδομενη... ξέρει ότι δεν θα φύγεις και κάνει τα δικά του... σε παρατάει όταν βαριέται χωρίς να αγχώνεται γιατί ξέρει ότι θα τον ψάξεις και θα τον συγχωρησεις ξανά και ξανά και ξανα.... δεν δείχνει αγάπη όλο αυτο... ειναι απλά βολεμένος. .. πιστεύω μπορείς να βρεις κάτι πολύ καλύτερο. .. Υπάρχουν άντρες που θα σαγαπησουν 10 φορές περισσότερο... αρκεί να το πάρεις εσυ απόφαση αυτή τη φορα...
    και μπορεί τώρα να μην ιδρώνει το αφτακι του.. αλλά όταν ΕΣΥ θα του πεις το "αντε γεια" θα τον τσουξει πολύ περισσότερο αλλά θα είναι αργα...
    σκέφτομαι πως σου φέρετε και συγχυστηκα!!!
    Για το ''άντε γειά'',θα βάλει έναν και μοναδικό να το πει.


    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ή ειναι στον κοσμο του γενικως
    Ή γουσταρει ακομα καμια πρωην
    Ή γουσταρει κ αλλες
    Ή σε θεωρει δεδομενη
    Ή οπως ειπες κ εσυ θελει να τραβαει τη προσοχη με αρνητικο τροπο
    Ή θελει να τρεχεις απο πισω του για να επιβεβαιωθει
    Ή δν ξερει τι θελει
    Ή ειναι εγωισταρος
    Ή ολα αυτα μαζι....


    Νορμαλ παντως δεν ειναι αυτο που κανει σιγουρα, και το ξερει κ ο ιδιος αυτο... ασχετα απο το τι λεει! Σε γραφει..σου λεει φανερα ψεματα....θα περιμενεις να αλλαξει και να γινει αυτος που θες? Αν κολλας κ επιμενεις ...το πιο πιθανο θα θρεψεις αυτο που κανει και τον εγωισμο του...το να μην του μιλησεις μια βδομαδα και να σε εχει διαγραψει σε ολα τα κοινωνικα δικτυα χωρις καν να σου μιλησει ασχολιαστο....δεν καιγεται και παρα πολυ απο οτι δειχνει ή ειναι κ λιγο κ@λοπαιδακι...

    Ή τον εχει ενοχλησει κατι σε σενα γενικως και εχει καποιο θεμα κ προσπθει να σε τσιγκλισει...( και αυτο παιζει μιας που δεν ξερουμε τα πιο προσωπικα σας)
    Μπορεί να είναι ψωνάρα,perhaps?


    Quote Originally Posted by survivor View Post
    Το ότι με εχει δεδομενη ειναι το μονο σιγουρο. Απλα αυτο που με προβληματιζει δεν ειναι οτι απλα με γραφει και κανει τα δικα του....προσπαθει να με νευριασει μ ενα σαδιστικο τροπο. Δηλαδη τα κανει επιτηδες τα περισσοτερα, τον διασκεδαζει αυτο
    Quote Originally Posted by survivor View Post
    Με διεγραψε και οταν του μιλησα με ξαναεκανε αντ. Και οταν τον ρωτησα γιατι με διεγραψες μου ειπε γιατι μ επρηζες. Ποτε του λεω πριν 10 μερες γιατι 10 μερες τωρα ουτε καν ασχοληθηκα

    Και μόνο που μένεις,με αυτά που γράφεις ότι κάνει,δεν σέβεσαι τον εαυτό σου!
    Φύγε πριν να είναι αργά!
    Τι,μέλι έχει και κολλάς?:Ρ

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    Με διεγραψε και οταν του μιλησα με ξαναεκανε αντ. Και οταν τον ρωτησα γιατι με διεγραψες μου ειπε γιατι μ επρηζες. Ποτε του λεω πριν 10 μερες γιατι 10 μερες τωρα ουτε καν ασχοληθηκα

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    Arrow

    __________________________________________________ _____ .
    Last edited by αλεξανδρος_77; 04-05-2017 at 01:07.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by survivor View Post
    Με διεγραψε και οταν του μιλησα με ξαναεκανε αντ. Και οταν τον ρωτησα γιατι με διεγραψες μου ειπε γιατι μ επρηζες. Ποτε του λεω πριν 10 μερες γιατι 10 μερες τωρα ουτε καν ασχοληθηκα
    ποσο χρονών είστε και οι 2 πες μας... και πόσο καιρό τα εχετε?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    παιδιά μην κολλάνε στο σκηνικό στο μπαρ. Ενα παράδειγμα ήταν. Συμβαίνουν συνέχεια τέτοια κ επίτηδες για να με αποσταθεροποιησει. Τα χουμε 1 μισή χρόνο. Είμαι 25 και είναι 35

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αποκλινουσα συμπεριφορα
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 18
    Last Post: 24-08-2014, 13:41
  2. Περίεργη συμπεριφορά!
    By bluesk in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 13-05-2014, 22:00
  3. θελω να ζησω και δεν με αφηνει η ψυχολογια μου!
    By edim in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-2012, 10:43
  4. όταν ο φόβος σε αφήνει στάσιμο.
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 27-11-2009, 11:02
  5. Συμπεριφορα
    By Wintertimes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-12-2006, 21:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •