'Εχω κοπέλα με κατάθλιψη και με απογοητεύει - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    Το ''δεν ειναι ολες πουτάνες'' πως το εννοεις?? Δηλαδη να ψάξω για αλλη κοπέλα ή να σκεφτώ αν θα της δωσω δευτερη ευκαιρια?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Κι άλλη να βρεις τα ίδια θα πάθεις μόνο μην ερωτευτείς
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    Δεν ειμαι του ''στυλ'' να 'εχω περαστικές τις κοπελες..Με αυτη την κοπέλα που θα <<μπλεξω>> θελω να εχω κατι σταθερό. Ξεχασα να αναφέρω πως η κοπέλα αυτη ηταν η πρωτη μου σχεση

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Δεν είναι πουτανεσ αλλά πουλάνε και τη μάνα τους κι εμείς οι παλιοί ψάχνουμε το γιατί εσείς μπορείτε να κάνετε ότι θέλετε σου είπα έχει χαμηλή αυτοεκτίμηση γτ έτσι μεγάλωσε γιατί κάτι μπορεί να έγινε αυτό ψάχνουμε να βρούμε γτ τα ξεχνανε όλα γτ δεν εκτιμούν κλπ ΠΑΟΚ κι ας μη γαμησω ποτέ τέλος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Η τηλεόραση δείχνει τις γκαυλερεσ και τα ξεκολα κι αυτές φάγανε το παραμύθι ότι πρέπει να είναι έτσι για να καλοπερασουν κι εμάς μας δείχνουν τα μοντέλα αλλά εμείς χεστηκαμε κάπου εκεί παίζεται το παιχνίδι ποιος τρώει το παραμύθι σε όλους πουλάνε παραμύθι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ο λυκος κι αν εγερασε...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by xtrickygg View Post
    Γεια σας. Ψάχνοντας forums στο google βρήκα αυτο και ηθελα να εχει θεμα με καταθλιψη.
    Έχω κοπέλα σχεδόν ένα χρόνο η οποια εχει καταθλιψη 3 χρονια και παιρνει χαπια για την αντιμετωπιση της.
    Εγω 20ετων εκεινη 18
    Έχει κάνει πολλά σφάλματα στην σχεση μας αλλά αυτό που με έκανε να την χωρίσω είναι ότι πήγε με άλλον αντρα που γνώρισε μέσα σε μια ώρα. Λεει ότι το μετάνιωσε και μακαρι να γυρνούσε τον χρονο πισω και οτι οταν γινόταν η πράξη ένιωθε ψυχρή και στο τέλος συνηδιτοποιησε τι έκανε και την επιασε μια ''κριση πανικου''.
    Τέλος πάντων ήμαστε χωρισμένη εδω και 2 μηνες και ύστερα απο πολύ πίεση στο να με ξανακερδίσει της απαντησα στο τηλεφωνο και συναντηθήκαμε. Την ρωτησα ΓΙΑΤΙ δεχτηκες να πας βολτα μαζι του...ήταν καποιος αγνωστος για εσενα. Δεν μου εχει απαντησει σε κανενα ''γιατι'' επειδη δεν ξερει ουτε η ίδια για ποιον λογο το εκανε αυτο. Είπε πως άρχισε να με αγαπά υπερβολικά τους τελευταιους μηνες. Επισης μου είπε πως δεν την αφηνα να ''πέφτει'' στην καταθλιψη καθως την εκανα να γελά καθε μερα και οτι δεν μπορει να φανταστεί την ζωη της χωρις εμενα.
    Τους 2 μηνες που δεν την έβλεπα ένιωθα ΧΑΛΙΑ λές και μου κόλλησε την καταθλιψη. Όταν την συναντησα παρ'όλο που με απάτησε , ένιωσα ξανα χαρούμενος αλλά με την σκέψη οτι πήγε με αλλον αντρα και ταυτοχρονα ενιωθα χαλια!!
    Πως αντιδρά ενας ανθρωπος που εχει καταθλιψη? Γιατι να κάνει κατι τετοιο?? Εγω τι να κάνω για να νιωσω καλητερα??? Νιωθω λες και μου κόλλησε την κατάθλιψη!!
    Λεει οτι δεν ηταν ο εαυτος της.
    Mην την συγχωρήσεις δεν εχει καμια σχεση η κατάθλιψη με τα που....λικια! κραξτε με οσο θελετε αυτη ειναι η αληθεια εισαι ψυχούλα κ δεν της αξίζεις !
    ΥΓ
    Τα στιγμιαία λάθη μας τα είπε ο πασχαλης ο τραγουδιαρης των 70s μην τα πιστεύεις ααα και η που...νια δεν εχει καμια σχεση με την κατάθλιψη

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    παοκ κ τα μυαλα στο μιξερ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by elis View Post
    παοκ κ τα μυαλα στο μιξερ
    και εγω παοκι ειμαι elis

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Μπορεις να γιατρεψεις καποιον απο τετοιους παρορμητισμους, τοσο ευκολα οσο να τον γιατρεψεις απο την παθηση που εχει και δεν τη βλεπω για απλη καταθλιψη. Με λιγα λογια αν γυρισει θα στα ξαναφορεσει. Κλαψε, χοροπηδα, χτυπησου, αλλα χωνεψε το και κοιτα και την ζωη σου, την αυτοεκτιμηση σου. Ψαξε για ποιον λογο υποβιβαζεις τοσο πολυ τον εαυτο σου.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by xtrickygg View Post
    Γεια σας. Ψάχνοντας forums στο google βρήκα αυτο και ηθελα να εχει θεμα με καταθλιψη.
    Έχω κοπέλα σχεδόν ένα χρόνο η οποια εχει καταθλιψη 3 χρονια και παιρνει χαπια για την αντιμετωπιση της.
    Εγω 20ετων εκεινη 18
    Έχει κάνει πολλά σφάλματα στην σχεση μας αλλά αυτό που με έκανε να την χωρίσω είναι ότι πήγε με άλλον αντρα που γνώρισε μέσα σε μια ώρα. Λεει ότι το μετάνιωσε και μακαρι να γυρνούσε τον χρονο πισω και οτι οταν γινόταν η πράξη ένιωθε ψυχρή και στο τέλος συνηδιτοποιησε τι έκανε και την επιασε μια ''κριση πανικου''.
    Τέλος πάντων ήμαστε χωρισμένη εδω και 2 μηνες και ύστερα απο πολύ πίεση στο να με ξανακερδίσει της απαντησα στο τηλεφωνο και συναντηθήκαμε. Την ρωτησα ΓΙΑΤΙ δεχτηκες να πας βολτα μαζι του...ήταν καποιος αγνωστος για εσενα. Δεν μου εχει απαντησει σε κανενα ''γιατι'' επειδη δεν ξερει ουτε η ίδια για ποιον λογο το εκανε αυτο. Είπε πως άρχισε να με αγαπά υπερβολικά τους τελευταιους μηνες. Επισης μου είπε πως δεν την αφηνα να ''πέφτει'' στην καταθλιψη καθως την εκανα να γελά καθε μερα και οτι δεν μπορει να φανταστεί την ζωη της χωρις εμενα.
    Τους 2 μηνες που δεν την έβλεπα ένιωθα ΧΑΛΙΑ λές και μου κόλλησε την καταθλιψη. Όταν την συναντησα παρ'όλο που με απάτησε , ένιωσα ξανα χαρούμενος αλλά με την σκέψη οτι πήγε με αλλον αντρα και ταυτοχρονα ενιωθα χαλια!!
    Πως αντιδρά ενας ανθρωπος που εχει καταθλιψη? Γιατι να κάνει κατι τετοιο?? Εγω τι να κάνω για να νιωσω καλητερα??? Νιωθω λες και μου κόλλησε την κατάθλιψη!!
    Λεει οτι δεν ηταν ο εαυτος της.
    καλησπερα ομοιοπαθούντα φιλεμου!
    Σχεδον το ιδιο συναιβει κι σε εμενα! πριν καποιο καιρο ειχα καμει σχεση με μια κοπελα οπου επασχε απο καταθληψη αλλα κι διπολυκοτιτα (αν το λεω σωστα)!, σαν διαβασα το μηνυμασου ανατριχιασα απο την ομοιοτιτα του προβληματος! απλα εμενα μου το ειπε η ιδια καταμουτρα! το θεμα ειναι οτι φρικαρα! βεβαια εχει καποια δικαιολογια οτι ελειπα για μηνες εκτως Ελλαδας, αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια της! δλδη τοσες γυναικες οπου οι ανδρες τους ειναι ναυτικοι τι πρεπει να κανουν?, να ειναι δλδη ολοι οι ναυτικοι κεραταδες? οχι φυσικα!!Το θεμα ειναι οτι κι εμενα μου ειπε οτι το εκαμε χωρις να το καταλαβει, τον γνορισε σχεδον στο δρομο κι πηγε μαζι του( οι λεπτομεριες, η το οτι πηγαν για ποτο ,οτι ηταν καπως απελευθερομενη απο το ποτο δεν την συγχωρω!!) Εκαμα κουβεντα με θεραπευτημου απο το κεντρο οπου παω κι μου ειπε οτι και φυσικα ειναι λαθος αυτο που εκαμε! οτι δεν μου λεει να την συγχωρεσω αλλα απλα δεν ειναι το ιδιο με καποια κοπελα οπου ειναι απολυτα υγειες πνευματικα!
    Προσωπικα ισως κατω απο αλλες συνθηκες να το σκεφτομουνα! αλλα λογο των δικων μου προβληματων οπου βρισκομαι τελευταια δεν μπορεσα να κανω πισω τον εγωισμομου με αποτελλεσμα να κοψω καθε επαφη! και οχι μονον για το κερατο που εφαγα - οπου στην τελικη κι εγω εκει που ειμουν πηγα με αλλη,αν και δεν ειναι το ιδιο βεβαια - το θεμα ειναι οτι μου φερθηκε λαθος, θα μπορουσε να το κουβεντιασουμε πριν το κανει, δυστυχως ομως δεν θα μπορουσα αλλο μαζι της! διοτις συνεχως μου ελεγε για τα δικα της προβληματα! δεν καταλαβαινε οτι κι εγω ειχα τα δικαμου! δουλευα τσες ωρες την ημερα! σε μεροι οπου ειχε πολυ ζεστη! και αντι να της καμω εγω ""εξομολογηση' ,αντι εγω να της λεω κι να βγαζω απο μεσαμου τα προβληματα γινοταν μονο το αντιθετο! ειχα δλδη τα δικαμου κι επρεπε να παρηγορω κι αυτην! το θεμα ειναι οτι σπασαμε πριν καποιο καιρο - εμας δεν ηταν τοσο καιρο η σχεση οσο εισαν η δικη σου -ετσι λοιπον απο τωτες που εσπασα μαζι της βρηκα για λιγακι την γαληνημου, βεβαια ηταν μια σταγονα στον ωκεανο οπου ειναι γεματος τρικιμια! αφου εχω ,αφου εμφανιστικαν ξαφνου τοσα προβληματα απο το μακρινο αλλα κι κοντινο μου παρελθον οπου τωρα εχω τοσο μεγαλες σκοτουρες!!! Μακαρι να μου δωσει δυναμη ο Θεος να τα ξεπερασω!!
    Στο ζητημα λοιπον που αναφερθηκες φιλεμου συμφωνω μαζι σου! απλα απο οτι καταλαβα απο την ανατριχιαστικη ομοιοτιτα μας μαλον οντως εχουν καποιο ψυχικο θεμα, οχι οτι ειναι λογικο να κερατονουν αλλα ο τροπος που το κανουν η τοσο μεγαλη ευκολεια κι γενικα το τοσο παραξενο αυτο συμβαν δειχνει οτι υπαρχει προβλημα κι θελει να το βλεπουμε καπως αλλιως!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Φιλη η καταθλιψη δεν ειναι μια αρρωστια που κολλαει,οποτε ξεχνα το!απλα ολη η φαση σ'εχει στεναχωρησει,απολυτα λογικο!!το τι θα κανεις μαζι της εσυ πρεπει να το αποφασισεις!δυο ειναι η επιλογες σου ή θα την συγχωρεσεις κ θα ειστε μαζι ή κοψε καθε επαφη μαζι της!οσον αφορα την επιβεβαιωση,σ'ολους αρεσει ειτε αντρες ειτε γυναικες!δεν ειναι λογος ομως για να απατησεις τον συντροφο σου!αφου την επιβεβαιωση την πηρε,ο τυπας την φλερταρε,τι παραπανω ηθελε??
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Η κοπέλα μου έχει κατάθλιψη
    By dchatz in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 29-12-2015, 16:31
  2. Replies: 29
    Last Post: 17-08-2013, 15:10
  3. Νομίζω πως η κοπέλα μου έχει κατάθλιψη...
    By JohnPappas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2011, 14:28
  4. Replies: 16
    Last Post: 22-12-2009, 23:38
  5. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 03:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •