Επουλώνονται ολα τα τραυματα; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 138
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ρε ελις με κοροιδευεις; Επιτηδες το κανεις; Σε συμπαθω και δε θελω να σου θυμωσω αλλα με τσιτωνεις ασχημα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Βρήκες την αλήθεια δεν πιστευεισ τίποτα γι αυτό σε συμπαθω κι εγώ έτσι είμαι αλλά μη λες ότι είσαι αδύναμη δεν είσαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Πηγές εκεί στη δουλειά του ποδαριού που πήγες και δεν καταλαβεσ πόσο διαφορετική είσαι από τους συναδέλφους σου εκεί από το αφεντικό από όλους δεν είσαι μπλεμπα έχεις επίπεδο αυτή είναι η αξία σου η δύναμη σου όλα εκτίμησε το γεγονός ότι μπορείς να εκφραστεισ οπωσ θέλεις με ακρίβεια κι εύστοχα δεν μπορούν πολλοί να το κάνουν αυτό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ο τρόπος που εκφραζεσαι έχει δύναμη αν αυτό νομίζεις ότι είναι το πρόβλημα σου δεν είναι αυτό δεν ξέρω πιο είναι το θέμα σου αλλά η δύναμη δε σου λείπει τώρα τι μου λες εγώ δεν ξέρω θα πέσει καντάδα που θα πάει σύννεφο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Αναρωτιεμαι αν επουλωνονται ολα τα τραυματα η αν υπαρχουν εμπειριες που σε σημαδευουν στον πυρηνα σου και δεν αλλαζουν τα πραγματα οσος καιρος και αν περασει οτι και να κανεις...τι νομιζετε;
    Επισης μιλωντας για τον ψυχολογικο μας "πυρηνα" ας πουμε υπαρχουν νομιζω καποια κομματια μας, του χαρακτηρα του ψυχισμου και της συμπεριφορας μας που ειναι κομματια της ταυτοτητας μας...μπορει να φταινε καποια τετοια κομματια για καποια απο τα τραυματα και τα προβληματα μας. Αλλα αν πας να αλλαξεις κατι απο αυτα δεν γινεται γιατι ετσι καταρρεει η ταυτοτητα σου/η αισθηση εαυτου και και για αυτο ο ψυχισμος μας αντιστεκεται πολυ σε τετοιες αλλαγες απο τη μια η απλα σαλταρεις τελειως απο την αλλη...
    Αρα...μηπως τελικα απλα υπαρχουν ανθρωποι "καταδικασμενοι" απο τη φυση τους; Ειναι τραβηγμενο αυτο που λεω αλλα οι παραπανω σκεψεις με οδηγουν στο οτι ναι ειναι μια πιθανοτητα αυτο...
    Πιστευω ότι δεν επουλώνονται όλα τα τραύματα απλα μαθαίνεις να ζεις με αυτό και να μην τηνξανα πατάς με τον ίδιο τρόπο !!!

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ρε ελις με κοροιδευεις; Επιτηδες το κανεις; Σε συμπαθω και δε θελω να σου θυμωσω αλλα με τσιτωνεις ασχημα.
    κατα κανονα ετσι γινεται συμπαθουμε αυτους που μας κοροιδευουν κ αντιπαθουμε αυτους που δε μας κοροιδευουν
    :-/ !!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    Πιστευω ότι δεν επουλώνονται όλα τα τραύματα απλα μαθαίνεις να ζεις με αυτό και να μην τηνξανα πατάς με τον ίδιο τρόπο !!!
    Μαθαινεις να ζεις με αυτο..τι σημαινει αυτο στη πραξη; Συμφιλιωνεσαι με το να αρκεισαι σε μετριες καταστασεις αποφευγοντας το ρισκο; Γιατι το να μη τη ξαναπατας ενεχει το να μη παιρνεις και ρισκο. Αλλα Αλλα ετσι δε ζεις, καθεσαι σε μια αποστειρωμενη απο ρισκα και κινδυνους γυαλα. Απο την αλλη και το να τη πατας ξανα ειναι βλακεια...μπρος γκρεμος και πισω ρεμμα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    -----------------------------------------------------------------------
    Last edited by Macgyver; 06-05-2017 at 11:47.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Μακ εχω ευγενικη διαθεση ασχετα που τα νευρα μου δεν ειναι καλα για αυτο απλα θα σου εξηγησω γιατι εσυ εισαι εκτος θεματος: Εθεσα το ερωτημα ως γενικο θεμα προς συζητηση, οχι αν θα επουλωθουν σωνει και καλα τα οποια δικα μου τραυματα που φανταζομαι κατα τη γνωμη σου οτι εχω. Εφοσον λοιπον το εθεσα ως γενικο θεμα συζητησης δεν εχει σημασια τι εχουμε και τι δεν εχουμε, δεν θα αλληλοδιαγνωστουμε, αμα χρειαστουμε θα παμε στον ψυχιατρο μας να μας πει αν εχουμε τραυματα η οχι...ετσι δεν ειναι; Ωραια, χαιρομαι που συμφωνουμε :P

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Αααα μακ με την επεξεργασια το εσωσες λολ
    Εστω και ειμαστε αδυναμοι εγω η οποιος αλλος στο θρεντ και εσυ εισαι ο δυνατος κομαντο που βουταει στα βαθια, και; Τι θες να μας πεις με αυτη τη συγκριση; Δεν μπορω να το ερμηνεψω με κανενα τροπο περα απο "κοιτα ποσο σπουδαιος ειμαι και ψοφα" λολ
    Εκτος αν δεν καταλαβα κατι η μικρουλα/χαζουλα παλι...για εξηγησε μου τι ακριβως να κανω με τις πολυτιμες πληροφοριες που μου δινεις; Να βαλω γυαλια κολυμβησης η να παω χυμα στο drain λες;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Πιστευω οτι δεν επουλωνονται τα τραυματα....
    Επαναπροσδιοριζονται χρονια μετα σε νεες βασεις, μαθαινεις περισσοτερα, ελεγχεις τις αντιδρασεις σου, κατανοεις, αναγνωριζεις.
    Ως εκει.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Μαθαινεις να ζεις με αυτο..τι σημαινει αυτο στη πραξη; Συμφιλιωνεσαι με το να αρκεισαι σε μετριες καταστασεις αποφευγοντας το ρισκο; Γιατι το να μη τη ξαναπατας ενεχει το να μη παιρνεις και ρισκο. Αλλα Αλλα ετσι δε ζεις, καθεσαι σε μια αποστειρωμενη απο ρισκα και κινδυνους γυαλα. Απο την αλλη και το να τη πατας ξανα ειναι βλακεια...μπρος γκρεμος και πισω ρεμμα.
    Δεν ειπα να συμφιλιώνεσαι με μέτριες καταστάσεις, απλά μια βαθιά πληγή πάντα αφήνει μια ουλή, μαθαίνεις να ζεις με αυτή με τον καιρό την συνιθίζεις και μαθαίνεις και τα όρια σου πχ γιατι με γνώμονα μόνο εμένα μπορώ να μιλήσω συνείδητοποίησα οτι σε θεματα δουλειας κ σπουδων φερνω τα πανω κατω ευκολα φευγω κ αρχιζω απο την αρχη στα προσωπικά μου μετα την ήττα μου δυσκολεύομαι πολύ εχω άμυνες το μόνο καλό είναι οτι παρά τα σκατά που έφαγα συνεχίζω να μην συμβιβάζομαι σε μέτριες συμπα΄θειες κ να τις ονομάζω 'ερωτες!Συμφωνώ ότι είναι μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα.. πλέον θα πέφτω με αλεξίπτωτο :P

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Γαμω τη τρελλα μου γαμω. Αμα εβλεπα μπροστα μου ανθρωπο να μου λεει για θετικες σκεψεις θα τον χτυπουσα. Ξεγυρισμενη, ετσι απλα. Καλο το θετικο αλλα πρεπει να ειναι βασισμενο πανω στη πραγματικοτητα οχι πανω σε συννεφακια ελπιδας και ουρανια τοξα υπομονης. Αλλιως εχεις καθε δικαιωμα να τα παρεις στο κρανιο και να δυσαρεστηθεις. Γιατι ειναι κακο να δυσαρεατηθεις δηλαδη; Ειναι σαν να λες στον αρρωστο "μη γκρινιαζεις, φταις που εχεις αδυναμο οργανισμο, να μην εχεις αδυναμο οργανισμο για να μην εισαι αρρωστος. 50 ευρω και μη γκρινιαζεις. " Λολ. Ε δε γαμιεσαι;
    Θα γκρινιαξει και καλα θα κανει οποιος δε τη παλευει αμα του βγαινει. Και τι θα κανει, θα χοροπηδαει με το τουτου της μπαλαρινας σαν ηλιθιος χαζοχαρουμενος ενω ολα στη ζωη του ειναι σκατα; ς.
    Eννοειται Ναταλια οτι καπου πρεπει να βασιζεις την θετικη σου σκεψη , και δεν μπορεις νασαι συνεχως θετικος ...........εγω την βασιζω στην ιδιοσυγκρασια μου , δεν ειναι καθολου κακο να τα ' παρεις στο κρανιο ΄, εγω το παρινω συχνα , δεν ειμαι σε ' νιρβανα ' και την πληρωνουν οι δικοι μου , γινονται τρομεροι καυγαδες με τους δικους μου ......δεν ειναι καλο να μαζευεις θυμο , καλο ειναι να τον ξεσπας , αλλιως γινεται μπουμερανγκ , και βλαπτει εσενα ...........οποτε ξεσπα οπου νομιζεις .....εγω βριζω τακτικοτατα τον πατερα μου , και την μανα μου , αφου ειναι οι συνυπευθυνοι για την κτθλψη μου ,και καλα κανω ..........το φχαριστιεμαι κι απο πανω , παρακαλω ......και με τον ψυχιατρο μου τσακωνομαι , αμα πει μαλακια .....
    αμα εχεις κτθλψη , δν μπορεις νασαι ιδιαιτερως θετικος , τοτε δεν εχεις κτθλψη .......αλλα ολα εξαρτωνται απο ποσες δυσκολες καταστασεις εχεις περασει , οσο περισσοτερες , και πιο ζορικες , τοσο πιο κουλ γινεσαι .......
    τσπαντων, να ξεσπας τον θυμο σου ,καλο ειναι ......

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Αααα μακ με την επεξεργασια το εσωσες λολ
    Εστω και ειμαστε αδυναμοι εγω η οποιος αλλος στο θρεντ και εσυ εισαι ο δυνατος κομαντο που βουταει στα βαθια, και; Τι θες να μας πεις με αυτη τη συγκριση; Δεν μπορω να το ερμηνεψω με κανενα τροπο περα απο "κοιτα ποσο σπουδαιος ειμαι και ψοφα" λολ
    Εκτος αν δεν καταλαβα κατι η μικρουλα/χαζουλα παλι...για εξηγησε μου τι ακριβως να κανω με τις πολυτιμες πληροφοριες που μου δινεις; Να βαλω γυαλια κολυμβησης η να παω χυμα στο drain λες;
    Προσεθεσα νεο ποστ , αστοχο εκ μερους μου ναναφερω περι βουτιας στα βαθια , και down the drain ...... νομιζω το διορθωσα οπως επρεπε ....αλλο ηθελα να πω , αλλιως ερμηνευτηκε ......παιρνω την ευθυνη .....

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Πιστευω οτι δεν επουλωνονται τα τραυματα....
    Επαναπροσδιοριζονται χρονια μετα σε νεες βασεις, μαθαινεις περισσοτερα, ελεγχεις τις αντιδρασεις σου, κατανοεις, αναγνωριζεις.
    Ως εκει.
    O χρονος επουλωνει τα παντα , τουλαχιστον στην περιπτωση μου , αλλα παντα θα σενοχλει λιγακι το τραυμα ....λιγακι .... γινεσαι πιο σκληρος ,αναγκαστικα , διοτι κι η ζωη ειναι σκληρη , το ενστικτο επιβιωσης παιρνει τα ηνια απο ενα σημειο και περα ............και μπορει και να παρεκτραπεις ........ εχω παρεκτραπει μια -δυο φορες .....ασχημα ....

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παιδικα τραυματα-εκδικιση
    By OloiEnantiwnmou in forum Κακοποίηση
    Replies: 67
    Last Post: 05-10-2012, 10:53
  2. Replies: 8
    Last Post: 13-09-2011, 23:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •