Κατάθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31

    Κατάθλιψη

    Είχα φτάσει στον πάτο .. για χαζούς ανούσιος λόγους όμως έφτασα .. έδινα πολύ σημασία στους άλλους στις λεπτομέρειες .. δν είχα κ συνεχίζω να μην έχω διάθεση για τπτ δν θέλω τπτ .. αποφάσισα να πάω σε ψυχίατρο ψυχοθεραπεύτρια .. μετά από διάφορες συζητήσεις έχω ξεκινήσει 2 ladose το πρωί κ 1,5-2 ζαναξ το βράδυ για να μπορώ να κοιμηθώ καθώς από τις ατέλειωτες σκέψεις μου δν τα κατάφερνα .. δν θα πω ότι έχω τρέλα αποτελέσματα το ladose το παίρνω 1 μήνα τώρα κ το ζαναξ καμοια βδομάδα.. έχει κανείς κάποια εμπειρία στο ποτέ θα νιώσω καλά .. θα τα βρω με το εαυτό μου δηλαδή .. σύγχρονος κάνω κ ψυχοθεραπεία κάθε 2 βδομαδες..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οσο περισσοτερο σε ενδιαφερει να σου δωσει σημασια καπιος τοσο λιγοτερα θα του λες αφου ετσι ειναι οι ανθρωποι σε θελουν πονηρο και μετα διαμαρτυρονται γι αυτο το γιατι δε το καταλαβαινω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Η φαρμακοθεραπεία δείχνει σύνηθως στο πρώτο 20ήμερο.... αλλά δεν ξέρω πότε θα αρχίσεις να νιώθεις καλύτερα...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    εγω με το λαντος καταλαβα οτι με επιανει το χαπι, στην τριτη κιολας ημερα...
    αλλα πριν απο αυτο ειχα κατεβασει διαφορα αντικαταθλιπτικα οποτε και ισως με επιασε το συγκεκριμενο πιο γρηγορα απο το κανονικο!!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Αλεξανδρε77 να ξέρεις ότι δν σου απάντησα σε μνμ γιατί δν μου το επιτρέπει το forum γιατί είμαι νέο μέλος παρόλα αυτά μόλις μπορέσω θα ήθελα να το συζητήσω γιατί έχω περάσει τα ίδια αλλά στην αντίθετη περίπτωση αν με καταλαβαινεθς ..

    Έχω πάρει κ εγώ διαφορά αντικαταθλιπτικά μια φορά είχα Πάρο σε ένα ψυχίατρο που απλά με μπούκωνε με χαπια χώρος θεραπεία μαζί .. κ δν είχα αποτέλεσμα .. πλέον με ladose μετά από 1 μήνα κ κάτι που το παίρνω βλέπω ότι κάπως βρίσκω τον εαυτό μου γυρίζει το χιούμορ μου κ σιγά σιγά κ φαντασία μου .. αλλά κ πάλι δν μπορώ να πω ότι είμαι καλά .. πως να το πω .. νιώθω απομονωμένη από όλους πως δν με θέλει κανείς κ το μόνο που έχω είναι η δουλειά μου που μου αρέσει .. έχω πάρει σκύλο περίπου ένα χρόνο τώρα μιας κ πάντα τα λάτρευα με βοήθησε να βγω από το σπίτι αλλά ακόμα κ σε αυτόν ώρες ώρες ακόμα νιώθω τύψεις .. γενικά είμαι τρομερά ενοχικό άτομο κ παλεύω να βρω τον εαυτό μου κ δν μπορώ να καταλάβω πως συνέβει κ τον έχασα εξαρχής ... έφτασα 31 κ δν έχω την ζωή που ο θα ήθελα να έχω .. φυσικά υπάρχουν πολύ χειρότερα κ ποτέ δν αμφέβαλα γι αυτό αλλά για μένα εξακουλουθει να είναι ένα πρόβλημα ...

Similar Threads

  1. Η καταθλιψη φερνει καταθλιψη
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-2012, 09:21
  2. Replies: 16
    Last Post: 23-12-2009, 00:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 04:57
  4. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •