(Σημερινή) Νεολαία - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 71 of 71
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Το θεμα/προβλημα, οπως θες πες το, οταν σε ενδιαφερει καποιος, ειναι πως ελκυεις το ενδιαφερον του να σε γνωρισει, να θελησει να μαθει για σενα, να δωσει χρονο και χωρο για να ασχοληθει μαζι σου.

    Και πιστεψε με, η εμφανιση οσο τελεια και να ειναι, ειναι για να σε προσεξει ο αλλος, να γυρισει να σε κοιταξει, για την 1η, 2η συναντηση σε παρεα. Οκ θα θελει να σε δει και 2η - 3η φορα, αλλα μετα τι???
    αν σου πω οτι οι περισσοτεροι αντρες φοβουνται, σκυβουν το κεφαλι, τους κοβεται η φωνη και κομπλαρουν??
    κι οσοι ειναι θαρρετοι, λειτουργουν σα λιγουρια που δεν εχουν δει γυναικα ποτε μπροστα τους...
    Αυτο εννοω οταν λεω οτι λειπει η μεση κατασταση...
    δηλαδη φερσου κοινωνικα, με αξιοπρεπεια!!!!, και ό,τι βγει! οχι επι τουτου με αναλυτικο σχεδιο μαχης και αν δεν κατσει, απετυχα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Το θεμα/προβλημα, οπως θες πες το, οταν σε ενδιαφερει καποιος, ειναι πως ελκυεις το ενδιαφερον του να σε γνωρισει, να θελησει να μαθει για σενα, να δωσει χρονο και χωρο για να ασχοληθει μαζι σου.

    Και πιστεψε με, η εμφανιση οσο τελεια και να ειναι, ειναι για να σε προσεξει ο αλλος, να γυρισει να σε κοιταξει, για την 1η, 2η συναντηση σε παρεα. Οκ θα θελει να σε δει και 2η - 3η φορα, αλλα μετα τι???
    αν σου πω οτι οι περισσοτεροι αντρες φοβουνται, σκυβουν το κεφαλι, τους κοβεται η φωνη και κομπλαρουν??
    κι οσοι ειναι θαρρετοι, λειτουργουν σα λιγουρια που δεν εχουν δει γυναικα ποτε μπροστα τους...
    Αυτο εννοω οταν λεω οτι λειπει η μεση κατασταση...
    δηλαδη φερσου κοινωνικα, με αξιοπρεπεια!!!!, και ό,τι βγει! οχι επι τουτου με αναλυτικο σχεδιο μαχης και αν δεν κατσει, απετυχα...
    Μιλάω για τα ενδιαφέροντά μου, για τη δουλειά μου, για το τι έχω σπουδάσει και για την επικαιρότητα συνήθως...

  3. #63
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Είχα δει πριν κάποια χρόνια μια συνέντευξη(δεν θυμάμαι ποιός μιλούσε),και είχε ειπωθεί το εξής:
    Πως οι σημερινοί νέοι είναι έξυπνοι και ικανοί,αλλά δεν έχουν τα κατάλληλα ιδανικά.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Δε νομίζω ότι έχουν αλλάξει και πολλά από παλιότερα, τουλάχιστον όχι προς το χειρότερο. Έχω μια μικρή αδερφή που είναι 13, ούτε έλλειψη μόρφωσης έχει για την ηλικία της, ούτε θρασύς είναι, έχει ενδιαφέροντα και φίλους και πριν βιαστείτε να πείτε ότι είναι η εξαίρεση ούτε τα υπόλοιπα κοριτσάκια και αγοράκια που κάνει παρέα είναι έτσι. Είναι φυσιολογικά παιδιά με περισσότερη γνώση της τεχνολογίας γιατί πλέον είναι απαραίτητο! Αυτό δεν είναι κακό. Απλά έτυχε να γεννηθούν σε αυτή την εποχή. Οι συμπεριφορές που περιγράφετε πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν, δεν είναι όμως ο κανόνας σε καμιά εποχή. Πάντα η μία γενιά θα λέει για την επόμενη ότι είναι χειρότερη γιατί θέλει να εξωραΐσει αυτό που έζησε, πόσα όμως μπορούν να αλλάξουν πραγματικά;

    Επίσης μια γενική ερώτηση, γιατί στην αρχή πήγα να απαντήσω στο θέμα ως μέλος της νεολαίας όντας 30 αλλά τελικά κατάλαβα ότι πλέον δεν θεωρούμαι νεολαία; Και έτσι απάντησα για τη γενιά της αδερφής μου. Εμείς γεράσαμε δηλαδή; Γιατί κάπου είδα ότι νεολαία είναι μέχρι τα 20;;; Εγώ έζησα σε αυτή τη μετάβαση της ηλεκτρονικής εποχής, δηλαδή τα πρώτα χρόνια χωρίς κινητό αλλά από τα 12 είχα υπολογιστή -χωρίς ίντερνετ στο σπίτι, έπρεπε να πηγαίνω στο γραφείο της μητέρας μου για να έχω πρόσβαση. Άλλες εποχές. Αλλά και τότε θυμάμαι πολλούς να λένε για εμάς ότι ήμασταν "και έτσι και αλλιώς".

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ποιος ειπε οτι ο η/υ ειναι απαραιτητος ,? εγω του πατεραμου χρησιμοποιω , καιμονο για νακασνω πληρωμες , ασε που αμα δεν ειχακτθλψη , δεν θα ξαναχρησιμοποιουσα η/υ , τωρ εχω αφθονο ελευθερο χρονο , παντα λογω κτθλψης , και ανυπομονω ναμου περασει , για βγαινω συνεχεια εξω ..να κανω παλι σπορτς , μοτοσυκλττες ,πουχω 4 , γρηγορο αυτοκινητο ,κλπ. οσο για το κινητο μου , που ειναι ενα των 35 ευρω , αναθεμα κι αν το ανοιγω ποτε , δεν μου αρεσεινα με βρισκουν οπου θελουν οι λλι, το θεωρω αδιακρισια .......
    δεν μπορει με 28 χρονια διαφορα , να προλαβες την κατασταση που εζησα εγω , γεννηθεις το 61 , νομιζεις οτι μπορεις , αλλο την ζω αυτουσια , αλα κατι ψιλοπρολαβα ........
    Είναι αδύνατον πλέον σε όλες τις ηλικίες να μην χρησιμοποιείς υπολογιστή. Θα σου πιάσω 3 διαφορετικές ηλικίες: η αδερφή μου στα 13 τον χρειάζεται για να κάνει εργασίες για το σχολείο- είναι αδύνατον να μην τον χρησιμοποιεί. Οι εκπαιδευτικοί πλέον απαιτούν την χρήση τους με διάφορους τρόπους και καλά κάνουν για να προετοιμάσουν τα παιδιά σωστά ώστε να ανταποκριθούν σε σπουδές και δουλειά αργότερα. Εγώ στα 30, χρησιμοποιώ καθημερινά υπολογιστή στη δουλειά μου για τα πάντα -να διαβάζω ειδήσεις, άρθρα σχετικά με το αντικείμενό μου, να κάνω ό,τι χρειάζεται για τη δουλειά κλπ. Στον ελεύθερό μου χρόνο θεωρώ ότι θα μπορούσα να χρησιμοποιώ τον υπολογιστή λίγο λιγότερο αλλά μου αρέσει πάρα πολύ να ενημερώνομαι ονλάιν. Η μητέρα μου στα 57 είναι ο τελευταίος άνθρωπος που θα ήθελε να ασχολείται με τους υπολογιστές. Και αυτή λόγω δουλειάς πλέον χρησιμοποιεί πάρα πολύ το ίντερνετ. Ναι, θεωρητικά μπορούμε να το αποφύγουμε πχ. να μιλάμε με τους φίλους μας μόνο στο τηλέφωνο και όχι στα κοινωνικά δίκτυα, να κλείνουμε εισιτήρια στα τουριστικά πρακτορεία και όχι ονλάιν, να διβάζουμε την εφημερίδα και όχι τα νέα στα σάιτ των εφημερίδων. Με τους ρυθμούς της σημερινής ζωής όμως θεωρώ ότι αυτό είναι αδύνατο. Και μεταξύ μας, ας αναγνωρίσουμε όλα τα θετικά που έφεραν οι υπολογιστές στη ζωή μας και πόσο εύκολη την έκαναν σε όλους τους τομείς.

  6. #66
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Δε νομίζω ότι έχουν αλλάξει και πολλά από παλιότερα, τουλάχιστον όχι προς το χειρότερο. Έχω μια μικρή αδερφή που είναι 13, ούτε έλλειψη μόρφωσης έχει για την ηλικία της, ούτε θρασύς είναι, έχει ενδιαφέροντα και φίλους και πριν βιαστείτε να πείτε ότι είναι η εξαίρεση ούτε τα υπόλοιπα κοριτσάκια και αγοράκια που κάνει παρέα είναι έτσι. Είναι φυσιολογικά παιδιά με περισσότερη γνώση της τεχνολογίας γιατί πλέον είναι απαραίτητο! Αυτό δεν είναι κακό. Απλά έτυχε να γεννηθούν σε αυτή την εποχή. Οι συμπεριφορές που περιγράφετε πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν, δεν είναι όμως ο κανόνας σε καμιά εποχή. Πάντα η μία γενιά θα λέει για την επόμενη ότι είναι χειρότερη γιατί θέλει να εξωραΐσει αυτό που έζησε, πόσα όμως μπορούν να αλλάξουν πραγματικά;

    Επίσης μια γενική ερώτηση, γιατί στην αρχή πήγα να απαντήσω στο θέμα ως μέλος της νεολαίας όντας 30 αλλά τελικά κατάλαβα ότι πλέον δεν θεωρούμαι νεολαία; Και έτσι απάντησα για τη γενιά της αδερφής μου. Εμείς γεράσαμε δηλαδή; Γιατί κάπου είδα ότι νεολαία είναι μέχρι τα 20;;; Εγώ έζησα σε αυτή τη μετάβαση της ηλεκτρονικής εποχής, δηλαδή τα πρώτα χρόνια χωρίς κινητό αλλά από τα 12 είχα υπολογιστή -χωρίς ίντερνετ στο σπίτι, έπρεπε να πηγαίνω στο γραφείο της μητέρας μου για να έχω πρόσβαση. Άλλες εποχές. Αλλά και τότε θυμάμαι πολλούς να λένε για εμάς ότι ήμασταν "και έτσι και αλλιώς".
    Προφανώς η μια γενιά θα λέει για την επόμενη ότι είναι χειρότερη,αλλά αυτό που με ενοχλεί σε κάποιους πιο ''παλιούς'' είναι ότι προσπαθούν να βγάλουν τον εαυτό τους λάδι,και να τα ρίχνουν όλα στους πιο νέους.Λες και εμείς είμαστε υπαίτιοι από την γέννηση μας.
    Για την ανεργία,την κρίση,την φτώχεια κλπ,ενώ κάποιοι παλιοί,μες την σεμνοτυφία και τον ψευτοπουριτανισμό.Ούτε αρσακειάδες να ήταν.
    Σαφώς και είσαι νέα,όντας 30.


    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Είναι αδύνατον πλέον σε όλες τις ηλικίες να μην χρησιμοποιείς υπολογιστή. Θα σου πιάσω 3 διαφορετικές ηλικίες: η αδερφή μου στα 13 τον χρειάζεται για να κάνει εργασίες για το σχολείο- είναι αδύνατον να μην τον χρησιμοποιεί. Οι εκπαιδευτικοί πλέον απαιτούν την χρήση τους με διάφορους τρόπους και καλά κάνουν για να προετοιμάσουν τα παιδιά σωστά ώστε να ανταποκριθούν σε σπουδές και δουλειά αργότερα. Εγώ στα 30, χρησιμοποιώ καθημερινά υπολογιστή στη δουλειά μου για τα πάντα -να διαβάζω ειδήσεις, άρθρα σχετικά με το αντικείμενό μου, να κάνω ό,τι χρειάζεται για τη δουλειά κλπ. Στον ελεύθερό μου χρόνο θεωρώ ότι θα μπορούσα να χρησιμοποιώ τον υπολογιστή λίγο λιγότερο αλλά μου αρέσει πάρα πολύ να ενημερώνομαι ονλάιν. Η μητέρα μου στα 57 είναι ο τελευταίος άνθρωπος που θα ήθελε να ασχολείται με τους υπολογιστές. Και αυτή λόγω δουλειάς πλέον χρησιμοποιεί πάρα πολύ το ίντερνετ. Ναι, θεωρητικά μπορούμε να το αποφύγουμε πχ. να μιλάμε με τους φίλους μας μόνο στο τηλέφωνο και όχι στα κοινωνικά δίκτυα, να κλείνουμε εισιτήρια στα τουριστικά πρακτορεία και όχι ονλάιν, να διβάζουμε την εφημερίδα και όχι τα νέα στα σάιτ των εφημερίδων. Με τους ρυθμούς της σημερινής ζωής όμως θεωρώ ότι αυτό είναι αδύνατο. Και μεταξύ μας, ας αναγνωρίσουμε όλα τα θετικά που έφεραν οι υπολογιστές στη ζωή μας και πόσο εύκολη την έκαναν σε όλους τους τομείς.

    Η φάση με την αδερφή σου,είναι ακριβώς η ίδια με τον αδερφό του κολλητού μου.(ίδια ηλικία,χρήση Η/Υ κλπ.)
    Εννοείται πως η χρήση της τεχνολογίας είναι θετική,αρκεί να μην είναι καταχρηστική και εθιστική στη ζωή μας.Μέτρο πάνω από όλα.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Υπερέβαλα , άλλο ήθελα να πω......αλλά δεν το χω καθαρό στο μυαλό μου.....γιατί ας πούμε σε βοηθάνε να σπουδάσεις αλλά αν θες να κάνεις παιδιά σου λένε βγάλτα πέρα μόνος σου? η πρώτη σκέψη είναι ότι όποιος θέλει παιδιά τα αναλαμβάνει κιόλας, όχι άλλος π.δάει και άλλος πληρώνει! που συμφωνώ , από την άλλη σπούδασε και μόνος σου, γιατί διαχωρίζονται αυτές οι καταστάσεις από τους γονείς? δεν είναι ότι εγκρίνουν ή δεν εγκρίνουν τις επιλογές σου? Απο την άλλη δεν είναι εντελώς το ίδιο, γιατί αν κάνεις παιδιά πρέπει να χεις εξασφαλίσει κάπως το μέλλον τους, ανεξαρτήτως βοήθειας οικονομικής ή ότι άλλο από τους γονείς......ενώ στις σπουδές όχι, τις σπουδες τις παρατάς το παιδί όχι....μπορεί για αυτό να συμβαίνει.....
    Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου σε αυτό, αν και σου απάντησαν αρκετοί. Σαν φοιτητής εκτός από την οικογένεια και το κράτος κα η κοινωνία αναγνωρίζουν ότι είσαι ακόμα εξαρτώμενο μέλος καλώς ή κακώς. Εξ'ου και οι εξαιρέσεις τύπου φοροαπαλλαγές λόγω εξαρτώμενου μέλους και χρήση της κοινωνικής ασφάλισης των γονιών (θέλω να ελπίζω ότι αυτά ισχύουν ακόμη τουλάχιστον). Όταν κάνεις παιδί κάνεις τη μεγαλύτερη δέσμευση που θα μπορούσες. Οφείλεις να μπορείς να εξασφαλίσεις το να ζει αξιοπρεπώς και για αυτό δεν μπορείς να βασίζεσαι στους γονείς σου (αν πχ πάθουν κάτι, τι θα κάνεις; θα το στείλεις στο ίδρυμα. Αυτοί ένα παιδί κάνανε, εσένα, και έφεραν εις πέρας την υποχρέωση να σε μεγαλώσουν. Το παιδί είναι ευθύνη των γονιών, όχι των παππούδων.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Ενδεικτικά να σου πω, ότι στο fb, τις προάλλες έκανα αίτημα φιλίας σε μία -που έγραφε κάτι φεμινιστικά εκεί πέρα- , της έστειλα μήνυμα ότι "είσαι πολύ όμορφο πλάσμα και θέλω να σε γνωρίσω"... Και με μπλόκαρε! Γιατί δεν κατάλαβα; Μάλλον είδε τις φωτογραφίες και δε με γούσταρε... Διαφορετικά, θεωρώ ότι ο τρόπος μου ήταν άψογος! Απλώς επειδή είδα ένα σχόλιο που έκανε και πρόδιδε ευαισθησία και σκεπτόμενο άτομο, κατά τ' άλλα, είπα να της την πέσω στα ίσια! Θεώρησα ότι θα το εκτιμούσε, διότι πριν μέρες έγραφε για τους άντρες που την πέφτουν με ηλίθιες ατάκες και δε λένε αυτό που θέλουν, αλλά πάνε στα μουλωχτά και και και...... Κρίμα που ήταν και όμορφη! Μάλλον δεν εκτιμήθηκε δεόντως η ειλικρίνειά μου! Δε θα τηρούσα τις "προδιαγραφές" της κυρίας! Και να φανταστείς καθόταν και ποσταρε τις προάλλες ότι "όλοι είναι άντρες και οι ψηλοί και οι κοντοί και οι χοντροί και οι ευαίσθητοι........." Δηλαδή φαντάσου πόσο χάλια είμαι ρε φίλε αφού ούτε αυτή η "ψυχοπονιάρα" δε μου κάνε την τιμή να γυρίσει να με κοιτάξει!!!
    Ας πάμε σε μια άλλη, που μου εχει κανει δυο φορες like μια εκ των οποίων στο Tinder, και την εχω και στο facebook της λεω "καλε σε ξερω σ' εχω φιλη στο fb" .... Την επομενη που μπηκα στο tinder ειδα το προφιλ της σβησμένο! Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας!!!! Τι με κανει like αφου δε θελει παρε δωσε μαζι μου; Ό,τι να' ναι πραγματικά!
    Και μια τρίτη και "φαρμακερή"! Μ' ένα φίλο από το γυμναστήριο που είχαμε πάει Κολωνάκι σ' ένα μπαρ. Και ήρθε μία τύπισσα 28 χρονών που τα είχε με ένα που σπούδαζε Ιατρική στην Αμερική. Δε έκανε τον κόπο να με κοιτάξει στα μάτια! Η χειραψία ήταν πολύ ψυχρή και μόλις τη ρώτησε ο αδερφός του φίλου μου αν θα κάτσει εκείνη αποκρίθηκε με υφάκι ότι "δε νομίζει, διότι δεν παίζει κάτι καλό εδώ"!
    1η ιστορία: Όπως σου είπε και η Μάρα, θεωρώ ότι το πρόβλημα ήταν η προσέγγιση και όχι οι φωτογραφίες σου. Εσύ είδες το σχόλιό της και σου φάνηκε ενδιαφέρουσα. Εσύ τι ακριβώς της πρόσφερες με αυτή την προσέγγιση; Τίποτα! Άλλος ένας τύπος που είδες τις φωτογραφίες της και την βρήκε όμορφη! Τι να το κάνει αυτό; Θα έπρεπε να ήταν πολύ ρηχή για να θέλει να προχωρήσει την γνωριμία από αυτό το μήνυμα. Ακόμη και το ότι διάβασες το σχόλιό της και το βρήκες ενδιαφέρον δεν της λέει τίποτα. Γράψε τη γνώμη σου για να καταλάβει ποιος είσαι! Κάτι τύπου: "διάβασα το σχόλιό σου και με άγγιξε για αυτόν και αυτόν τον λόγο, εγώ πιστεύω αυτό, τι γνώμη έχεις εσύ για εκείνο;" θα είχε πολύ περισσότερες πιθανότητες να πάρει μια θετική απάντηση.

    2η ιστορία: Δεν έχω ιδέα τι συνέβη, έβαλα τίντερ ένα απόγευμα και την άλλη μέρα το έσβησα αλλά μέσα στις λίγες ώρες που το χρησιμοποίησα δεν έκανα λάικ σε άτομα που είχαμε κοινούς φίλους. Μήπως φρίκαρε που ήσασταν φίλοι και στο φεης; Επίσης είχα την αίσθηση ότι το τίντερ δεν σου προτείνει άτομα τα οποία είναι φίλοι σου στο φέησμπουκ. Μήπως τρόμαξε που της είπες ότι την ξέρεις κι εκεί γιατί ήθελε να κρατήσει την ανωνυμία της;

    3η ιστορία: Μα άμα αυτή είχε σχέση λογικά δεν ψαχνόταν! Γιατί να σε κοιτάξει παραπάνω; Το ότι δεν παίζει κάτι καλό μπορεί να το είπε απλά γιατί δεν της άρεσε το μέρος;

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Είναι αδύνατον πλέον σε όλες τις ηλικίες να μην χρησιμοποιείς υπολογιστή. Θα σου πιάσω 3 διαφορετικές ηλικίες: η αδερφή μου στα 13 τον χρειάζεται για να κάνει εργασίες για το σχολείο- είναι αδύνατον να μην τον χρησιμοποιεί. Οι εκπαιδευτικοί πλέον απαιτούν την χρήση τους με διάφορους τρόπους και καλά κάνουν για να προετοιμάσουν τα παιδιά σωστά ώστε να ανταποκριθούν σε σπουδές και δουλειά αργότερα. Εγώ στα 30, χρησιμοποιώ καθημερινά υπολογιστή στη δουλειά μου για τα πάντα -να διαβάζω ειδήσεις, άρθρα σχετικά με το αντικείμενό μου, να κάνω ό,τι χρειάζεται για τη δουλειά κλπ. Στον ελεύθερό μου χρόνο θεωρώ ότι θα μπορούσα να χρησιμοποιώ τον υπολογιστή λίγο λιγότερο αλλά μου αρέσει πάρα πολύ να ενημερώνομαι ονλάιν. Η μητέρα μου στα 57 είναι ο τελευταίος άνθρωπος που θα ήθελε να ασχολείται με τους υπολογιστές. Και αυτή λόγω δουλειάς πλέον χρησιμοποιεί πάρα πολύ το ίντερνετ. Ναι, θεωρητικά μπορούμε να το αποφύγουμε πχ. να μιλάμε με τους φίλους μας μόνο στο τηλέφωνο και όχι στα κοινωνικά δίκτυα, να κλείνουμε εισιτήρια στα τουριστικά πρακτορεία και όχι ονλάιν, να διβάζουμε την εφημερίδα και όχι τα νέα στα σάιτ των εφημερίδων. Με τους ρυθμούς της σημερινής ζωής όμως θεωρώ ότι αυτό είναι αδύνατο. Και μεταξύ μας, ας αναγνωρίσουμε όλα τα θετικά που έφεραν οι υπολογιστές στη ζωή μας και πόσο εύκολη την έκαναν σε όλους τους τομείς.
    Γεια σου melissa ....... η αληθεια ειναι οτι ολαα γινονται μεσω η/υ πλεον , κυριως πληρωμες .........εχω παψει να δουλευω , οποτε δεν μου χρειαζεται για δουλεια , αλλα θα δω μερικα σαιτ καθημερινως της αρεσκειας μου , καιρος , μοτοσυκλεττες , αυτοκινητα , ρουχα , οχι πια , εχω πολλα ............εδω τον παιζει στα δαχτυλα τον η/υ ο πατερας μου , 91 χρ. , ειναι αυθεντια σε αυτους .......
    εκει που εχω την ενσταση , ειναι για φεις , δεν μαρεσουν οι ιντερνετικες σχεσεις , θελω γνησιες διαπροσωπικες σχεσεις , προχθες διεκοψα μια σχεση ιντερνετικη με μια κοπελα , διοτι δεν ειχε νοημα , εμενε και μακριουτσικα , αλλα σε ολες τις περιπτωσεις , δενμ μαρεσουν οι σχεσεις αυτες .........θεωρω αρρωστημενο το ισταγκραμ , τοι με ενδιαφερει αν ο ταδε ανεβασε φωτο στον προσωπικο του λογ/μο ( ουτε ξερω τι ειναι ο προσωπικος λογ/μος ) , δεν μαρεσει το τουιτερ , γενικα αποδοκιμαζω τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης , ταποφευγω ......παλαια γενια βλεπεις , αλλιως καλος ειναι ο η/υ, αν δεν σου γινεται εθισμος βεβαια ......ειναι ενα καλο εργαλειο ............ οχι για να περνας την ωρα σου ,μμην κοιτας που εγω , λογω κτθλψεως, τον χρησιμοποιω για να ποερνα η ωρα , μολις περασει η κτθλψη , θα γινει ενα εργαλειο , οπως τον εχει ο πατερας μου .......

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    2η ιστορία: Δεν έχω ιδέα τι συνέβη, έβαλα τίντερ ένα απόγευμα και την άλλη μέρα το έσβησα αλλά μέσα στις λίγες ώρες που το χρησιμοποίησα δεν έκανα λάικ σε άτομα που είχαμε κοινούς φίλους. Μήπως φρίκαρε που ήσασταν φίλοι και στο φεης; Επίσης είχα την αίσθηση ότι το τίντερ δεν σου προτείνει άτομα τα οποία είναι φίλοι σου στο φέησμπουκ. Μήπως τρόμαξε που της είπες ότι την ξέρεις κι εκεί γιατί ήθελε να κρατήσει την ανωνυμία της;;
    Με τη συγκεκριμένη είχαμε "ταιριάξει" και σε άλλο κοινωνικό δίκτυο!
    Κι εδώ είναι το παράδοξο..
    Μιλήσαμε την πρώτη μέρα, μισή ώρα το βράδυ για την ακρίβεια, μου είπε κάτι "συγγνώμη, αλλά ήμουν στα γενέθλια του παππού μου και τώρα θα πάω για μπάνιο διότι είμαι κουρασμένη, θα μιλήσουμε αύριο" και κλείσαμε.. Την επόμενη μέρα της έστειλα, αλλά το μήνυμά μου δεν απαντήθηκε ποτέ. Στο fb όμως εξακολούθησε να με' χει φίλο, δε με σβησε, απλά δεν απαντούσε......

  11. #71
    Οι παλαιότεροι πάντα αυτά θα λένε πιστεύω...ο καθένας όμως διαμορφώνει τη προσωπικότητα του και τη συμπεριφορά απο το οικογενειακο περιβάλλον και από άλλους παράγοντες..ίσως πολλοί να κοιτάνε μονο το φαίνεσθαι την καλοπέραση ..λίγοι είναι αυτοί που εχουν συνείδηση

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Νεολαία είναι άχρηστοι ή είναι ιδέα μου;
    By elis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 110
    Last Post: 30-09-2023, 23:08
  2. ΕΣΕΙΣ ΠΙΣΤΕΥΤΕ ΣΤΗ ΝΕΟΛΑΙΑ;
    By elis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 82
    Last Post: 03-10-2015, 17:23
  3. Replies: 2
    Last Post: 07-12-2012, 21:01
  4. Replies: 48
    Last Post: 02-11-2007, 23:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •