internet και πραματικη ζωη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 114
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    internet και πραματικη ζωη

    Ρε παιδια , βλεπω καυγαδες και λογομαχιες , αρκετα συχνα .......εχετε συνειδητο[ποιηει οτι βρισκομαστε σεναν ανυπαρτο χωρο, το κυβερνοχωρο , που δεν εχει σχεση με την πραματικη ζωη ?
    οταν τσακωνονται δυο , εγω βλεπω δυο νικς να αρπαζονται !!!χαζο τελειως ......
    δεν ειναι γελοιο , για μενα ειναι , δεν ειμαστε στην πραματικη ζωη , ουτε ξερομε με ποιον μιλαμε !!!!
    οποτε ας σταματησουν οι λογομαχιες , δεν εχουν νοημα .......κι εγω τσακωνομουν με συγκεκριμενα μελη παλια , οπως την ρεμεντυ, αλλα εσπαγα πλακα , την θεωρω πλεον εναν δικο μου ανθρωπο που θαθελα να γνωρισω ,..................... αλλο το απο κοντα , αλλο το μεσω Κινας ......χωνεψτε το , εκτος αν διαφερουμε πια τοσο πολυ ......

    Συνελθεταε , εκτος αν μπερδευετε την αληθινη ζωη , με ενα φορουμ ............................

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    Επίσης οι ουσίες είναι βιντεοπαιχνίδια καμία σχέση με την αλήθεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Μακ και εσύ ότι δεις το λες διαπληκτισμό και καυγά...
    Ε δεν είναι όλα καυγάδες, καυγάς είναι όταν σβήνονται τα ποστ και όταν αρχίζουν χαρακτηρισμοί.....το αλλο είναι διαφωνία.....
    Τώρα για μια ειρωνεία, οκ.......κάπου θα χάσεις και την ευγένεια σου, την διακριτικότητα σου ίσως , δεν είναι θέμα ''αληθινής ζωής , συνέλθετε'' και υπερβολές ....
    Γκέγκε ?

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μακ και εσύ ότι δεις το λες διαπληκτισμό και καυγά...
    Ε δεν είναι όλα καυγάδες, καυγάς είναι όταν σβήνονται τα ποστ και όταν αρχίζουν χαρακτηρισμοί.....το αλλο είναι διαφωνία.....
    Τώρα για μια ειρωνεία, οκ.......κάπου θα χάσεις και την ευγένεια σου, την διακριτικότητα σου ίσως , δεν είναι θέμα ''αληθινής ζωής , συνέλθετε'' και υπερβολές ....
    Γκέγκε ?
    Πόσο ωραία τα λες.:Ρ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μακ και εσύ ότι δεις το λες διαπληκτισμό και καυγά...
    Ε δεν είναι όλα καυγάδες, καυγάς είναι όταν σβήνονται τα ποστ και όταν αρχίζουν χαρακτηρισμοί.....το αλλο είναι διαφωνία.....
    Τώρα για μια ειρωνεία, οκ.......κάπου θα χάσεις και την ευγένεια σου, την διακριτικότητα σου ίσως , δεν είναι θέμα ''αληθινής ζωής , συνέλθετε'' και υπερβολές ....
    Γκέγκε ?
    Ευστοχη για αλλη μια φορα κιουμπ συμφωνω...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    εγω δε συμφωνω οι περισσοτεροι αναπαραγετε στερεοτυπα που τ ακουμε απο μικροι κ δινετε πολυ σημασια στο τι λετε κ στην ουσια ειναι στερεοτυπα κ ταμπελεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    εγω λεω ότι εδώ στα φορουμ πισω από την ανωνυμια είναι ο πραγματικος ευατος μας... στην άλλη που λετε ολοι σχεδον προσποιούμαστε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eγω δεν το βλεπω ετσι , ειναι κυβερνοχωρος , και αλλοιομονο μην μπερδεψουμε την πραματικη ζωη , με την virtual , βεβαια εχω πολυ διαφορετικη ηλικια , αρα και διαφορετικη οπτικη γωνια ...........δεν διαπληκτιζομαι , ουτε μπορει κανεις να μεκνευρισει εδω , στην ζωη , μπορει , και ευκολα ..........αυτη ειναι η οπτικη μου γωνια , και δεν μπορω να την αλλαξω , ειναιενας ανυπαρκτος χωρος , τουλαχιστον οσον αφορατα προσωπα , δενξερω κανεναν , δεν με ξερει κανεις .......

    αμα πατε 55, τα ξαναλεμε, θα δειτε ποσο διαφορετικα θα βλεπετε τον κοσμο, εχοντας και πιο σοβαρες ενασχολησεις ....

  9. #9
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eγω δεν το βλεπω ετσι , ειναι κυβερνοχωρος , και αλλοιομονο μην μπερδεψουμε την πραματικη ζωη , με την virtual , βεβαια εχω πολυ διαφορετικη ηλικια , αρα και διαφορετικη οπτικη γωνια ...........δεν διαπληκτιζομαι , ουτε μπορει κανεις να μεκνευρισει εδω , στην ζωη , μπορει , και ευκολα ..........αυτη ειναι η οπτικη μου γωνια , και δεν μπορω να την αλλαξω , ειναιενας ανυπαρκτος χωρος , τουλαχιστον οσον αφορατα προσωπα , δενξερω κανεναν , δεν με ξερει κανεις .......

    αμα πατε 55, τα ξαναλεμε, θα δειτε ποσο διαφορετικα θα βλεπετε τον κοσμο, εχοντας και πιο σοβαρες ενασχολησεις ....
    Α ρε Mac,έζησες και τις χρυσές εποχές του ΠΑΣΟΚ...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Α ρε Mac,έζησες και τις χρυσές εποχές του ΠΑΣΟΚ...
    Γουαι , επεσες σε πληρως ασχετο απο ποδοσφαιρο ...........πιο πληρως , δεν υπαρχει ........ μαρεσουν μονο τα ατομικα αθληματα ......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    εγω λεω ότι εδώ στα φορουμ πισω από την ανωνυμια είναι ο πραγματικος ευατος μας... στην άλλη που λετε ολοι σχεδον προσποιούμαστε
    Μπααααα , δεν ειμαι υποχωρητικος καθολου στηνζωη μου , τσακωνομαι ευκολα, εδω μεσα ειμαι υποχωρητικος ..........

    αλλα παντα θα προτιμησω την διπλωματικηοδο πρωτα , αν δεν πιασει ( στην πραματικη ζωη ) τοτε αρχιζε ιη εοπιθεση με οτι εχω ......

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γουαι , επεσες σε πληρως ασχετο απο ποδοσφαιρο ...........πιο πληρως , δεν υπαρχει ........ μαρεσουν μονο τα ατομικα αθληματα ......
    ΠΑΣΟΚ είπα,όχι ΠΑΟΚ!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    ΠΑΣΟΚ είπα,όχι ΠΑΟΚ!
    Ωχ , λαθος διαβασα , σορυ Γουαι αστειευεσαι βεβαια για τις χρυσες εποχες του Πασοκ ......

  14. #14
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ωχ , λαθος διαβασα , σορυ Γουαι αστειευεσαι βεβαια για τις χρυσες εποχες του Πασοκ ......
    Προφανώς!
    Άλλο που με ΣΥΡΙΖΑ είναι χειρότερα τα πράγματα!
    Που να είχαμε ΚΚΕ.Even Worse.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    εγω λεω ότι εδώ στα φορουμ πισω από την ανωνυμια είναι ο πραγματικος ευατος μας... στην άλλη που λετε ολοι σχεδον προσποιούμαστε
    Και αυτο ισχυει...δεν θα ελεγα ακριβως οτι προσποιουμαστε στη πραγματικη μας ζωη...απλα δεν μπορει να φανει στον ιδιο βαθμο ο βαθυτερος εαυτος μας στη καθημερινη μας ζωη, δεν βγαινει προς τα εξω επειδη πολυ απλα σε εναν βαθμο, εν μερει ειναι ο επιθυμητος αυτος, στη πραξη δεν ειμαστε αυτος ο ανθρωπος βιωματικα αλλα "εν δυναμει"...με αλλα λογια με την ανωνυμια του ιντερνετ και τον χρονο να επεξεργαστεις πιο καθαρα οσα σκεφτεσαι/εννοεις/θες να πεις παιρνει τα ηνια το υπερεγω μας, η κανει πιο ευκολα την εμφανιση του και μπορει να δοκιμασει τα νερα...αμα δοκιμασεις να βγαλεις στη φορα τα στοιχεια του υπερεγω σου ως εγω χωρις ανωνυμια και αποτυχεις ειναι ασχημο, αβολο, δυσκολο, αποθεμελιωνει το συστημα αξιων/τα πιστευω σου, τα νοητικα σου σχηματα. Ενω με την ανωνυμη ετεροχρονισμενη επικοινωνια δεν υπαρχει αυτος ο κινδυνος και μπορουν να εκφραστουν και να δοκιμαστουν αυτα τα κομματια σου εκ του ασφαλους, ο πλουτος η η φτωχια μεσα σου...ολοι καταβαθος εκτιμουν και αναζητουν την αληθεια, απλα κανεις δε θελει να εκτεθει :P

    Για αυτο και αλλα βλεπουμε εδω μεσα και αλλα εκει εξω (πιθανοτατα ακομα και στο ιδιο ατομο)....
    Οπως και να έχει και εγω πιστευω πως εδω μεσα βγαζουμε τον αληθινο μας αυτο...

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. internet
    By carrot in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 03-12-2010, 16:26
  2. ecdl ενοτητα internet
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 09-11-2009, 22:43
  3. ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!! ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΜΕ internet
    By Dionisis in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 20
    Last Post: 30-04-2009, 22:21
  4. Το internet ενα μικρό ναρκωτικό...
    By athwos in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 01-07-2008, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •