Μια απορια για εμενα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ε ναι ετσι ειναι. Διαβαζεις για σχεσεις με διπολικους η οριακους και νομιζεις οτι σε παρακολουθουσαν!
    Η υπογραφη σου παντως ισχυει και εδω. Αιτια του φοβου ειναι η αγνοια, οταν ημουν μαζι ειχα αγνοια για τις σοβαρες διαταραχες και η αληθεια ειναι ενοιωθα περιεργα, σαν φοβο να το πω, κατι τετοιο. Οχι οτι την φοβομουν, καταλαβαινεις τι εννοω. Πραγματικα δε ξερω πως θα εξελισσοταν το ολο αν γνωριζα εξ αρχης με τι εχω να κανω.
    Σιγουρα παντως η καλυτερη κινηση, αν διαβαζουν καποιοι, ειναι να εξηγησεις στον αλλον το προβλημα σου εξ αρχης, και να μην τον δεσμευεις με μελλοντικα σχεδια κτλ. Κατσε αμα θελεις και οσο κρατήσει. Υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα καποιος να τους αποδεχτει. Διαφορετικα η ολη φαση μου φανηκε λιγο υπουλη.
    νομίζω ότι "ου γαρ οίδασι τί ποιούσι". όλη η ζωή τους είναι ένας μύλος στο κεφάλι τους. δεν φταίνε, θύματα κι αυτοί, θύματα και μεις όμως. πάνε να λύσουν ένα πρόβλημα και ξεπηδάει ένα άλλο. λερναία ύδρα. κρύβονται, εξαφανίζονται ξαφνικά, για να μην τους καταλάβουν οι άλλοι. και μένουν οι άλλοι να απορούν και να αναρωτιούνται. πού κουράγιο ομολογίας; και μεις όμως έχουμε το θέμα μας, γιατί όλο τον κόσμο γυρίσαμε και μας τράβηξαν οι βασανιστές μας. είναι που έχουν αναπτύξει καλύτερες κεραίες και νομίζουμε ότι επιτέλους βρήκαμε τον άνθρωπο που μας καταλαβαίνει. πάψε να στενοχωριέσαι φίλε μου. πάρτο σαν ιστορία. και αυτοί έχουν κακοποιηθεί κάποτε φίλε μου και εμείς. είμαστε πάτσι. μη μου στενοχωριέσαι καθόλου. πάμε μπροστά εμείς. για κείνους ας φροντίσουν οι οικείοι τους.
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by maria eleni View Post
    Οι ευαίσθητοι(ψυχαρες που λες εσυ) παθαίνουν και παρανοούν.. ετσι νομιζω!Αλλα ειμαστε κ δυνατοι θελει δυναμη να αγαπας να προσεχεις τον αλλον δεν εχει εγωισμο ουτε κακια μαγκιά έχει κ ας μην κερδίζουμε πάντα!
    Ενταξει να παρανοησω εγω τωρα λιγο δυσκολο, βρηκα τον μαστορα μου στα 38 βλεπεις. Αμα ημουνα 20 σε αντιστοιχη φαση μαλλον δεν θα ειχα αισιοδοξη καταληξη, σιγουρα θα το επερνα πιο βαρια. Κατα τα αλλα εμπειριαρα, σιγουρα βγαινεις πιο αναισθ.... εε δυνατος ηθελα πω.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Ενταξει να παρανοησω εγω τωρα λιγο δυσκολο, βρηκα τον μαστορα μου στα 38 βλεπεις. Αμα ημουνα 20 σε αντιστοιχη φαση μαλλον δεν θα ειχα αισιοδοξη καταληξη, σιγουρα θα το επερνα πιο βαρια. Κατα τα αλλα εμπειριαρα, σιγουρα βγαινεις πιο αναισθ.... εε δυνατος ηθελα πω.
    καλή φάση η αναισθησία χρειάζεται καμιά φορά εγώ το δουλεύω, προσπαθώ να γίνω κομματάκι, γιατί αλλιώς δεν θα την βγάλω καθαρή σε τούτη τη ζωή !!!καλά στίχος είναι το παραπάνω περί παρανόησης, να το πω στην αργκό την τρώμε κανονικά χαχα :P

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Γειαα σας κι απο εμενα!
    By axivada in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 21-11-2014, 17:12
  2. Ένα γεια και από εμένα
    By recursiongr in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-09-2011, 12:29
  3. Γεια σας και απο εμένα
    By papis in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 11-02-2009, 20:06
  4. Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ
    By mauros_vuthos_f in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 21-09-2006, 12:04
  5. Σχετικά με εμένα
    By alex30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 20-09-2006, 00:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •