Δεν μπορεί να είναι ιδέα μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592

    Δεν μπορεί να είναι ιδέα μου...

    παιδιά θυμάστε κάποιοι από προηγούμενο θέμα μου που δεν ήμουν καλα και ένιωθα κόπωση. . αδυναμια. .. είχα δεκατα.. έκανα εξετάσεις ουρων αίματος και θυρεοειδή. . και ήταν όλες τέλειες. ..
    ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχω τπτ.. ότι επειδή είμαι πολύ αδύνατη απλώς κουράστηκα και ο οργασμός κατέρρευσε. . εξασθενησε...
    1 εβδομάδα δεν πήγα στη δουλεια. . περνω βιταμίνες. . τρωω φρουτα ... στιβω χυμούς. . παρόλα αυτά νιώθω ακόμα αδύναμη και για αυτό πιστεύω ευθύνονται τα δέκατα που έχω ακομα... εδώ και 2 βδομάδες. .. όλοι λένε ότι είναι στο μυαλό μου όλο αυτό και τα δέκατα ακομα... αλλά δεν γίνετε αυτό το ξερω.. κάτι άλλο φταίει... δεν μπορεί ο οργανισμός να είναι 2 βδομάδες στο 37.3 και να μην έχει εξαντληθεί. .. δεν ξέρω τι να σκεφτώ. .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Να προσθέσω ότι έχω πάει για δουλειά στο παρελθόν και με 39 πυρετό. .. δεν είμαι άνθρωπος που με το παραμικρό θα πέσει στο κρεβάτι και θα παραπονιέται. ..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    παιδιά θυμάστε κάποιοι από προηγούμενο θέμα μου που δεν ήμουν καλα και ένιωθα κόπωση. . αδυναμια. .. είχα δεκατα.. έκανα εξετάσεις ουρων αίματος και θυρεοειδή. . και ήταν όλες τέλειες. ..
    ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχω τπτ.. ότι επειδή είμαι πολύ αδύνατη απλώς κουράστηκα και ο οργασμός κατέρρευσε. . εξασθενησε...
    1 εβδομάδα δεν πήγα στη δουλεια. . περνω βιταμίνες. . τρωω φρουτα ... στιβω χυμούς. . παρόλα αυτά νιώθω ακόμα αδύναμη και για αυτό πιστεύω ευθύνονται τα δέκατα που έχω ακομα... εδώ και 2 βδομάδες. .. όλοι λένε ότι είναι στο μυαλό μου όλο αυτό και τα δέκατα ακομα... αλλά δεν γίνετε αυτό το ξερω.. κάτι άλλο φταίει... δεν μπορεί ο οργανισμός να είναι 2 βδομάδες στο 37.3 και να μην έχει εξαντληθεί. .. δεν ξέρω τι να σκεφτώ. .
    Σου έγιναν όλες η εξετάσεις και πάλι δεν βρίσκουν γιατί έχεις δέκατα; λίγο κουλό. Πως γίνεται να είσαι μια χαρά και να έχεις δέκατα; Ένας φίλος μου πριν χρόνια είχε πυρετό για πάρα πολύ καιρό, πραγματικά είχε λιώσει. Έκανε όλες τις εξετάσεις που μπορούσε να κάνει και θα έκλεινε τον κύκλο εξετάσεων με κωλονοσκοπιση. Μια εβδομάδα πριν από την εξέταση τον είδε ένας ο. Ρ. λ και τελικά ήταν η αμυγδαλές του... Το αναφέρω μήπως είναι και σε εσένα κάτι πολύ απλό και δεν το πρόσεξαν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by ge0rge View Post
    Σου έγιναν όλες η εξετάσεις και πάλι δεν βρίσκουν γιατί έχεις δέκατα; λίγο κουλό. Πως γίνεται να είσαι μια χαρά και να έχεις δέκατα; Ένας φίλος μου πριν χρόνια είχε πυρετό για πάρα πολύ καιρό, πραγματικά είχε λιώσει. Έκανε όλες τις εξετάσεις που μπορούσε να κάνει και θα έκλεινε τον κύκλο εξετάσεων με κωλονοσκοπιση. Μια εβδομάδα πριν από την εξέταση τον είδε ένας ο. Ρ. λ και τελικά ήταν η αμυγδαλές του... Το αναφέρω μήπως είναι και σε εσένα κάτι πολύ απλό και δεν το πρόσεξαν.
    Ο παθολόγος μου κοίταξε και τις αμυγδαλες και την κοιλιά μου. .. δεν βρήκε τπτ... και οι εξετάσεις ήταν όλες μια χαρα... σαν μωρού παιδιού. . παρόλα αυτά έχω δέκατα ακομα... καθε μερα... και πιστεύω αυτό είναι που με εξαντλεί. .. δεν ξέρω που να παω.. Ίσως σε κανένα νοσοκομείο αλλά και αυτοί τι θα μου κάνουν?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Όπως και αν έχει ο πυρετός δεν είναι καλό πράγμα. Ο κουμπάρος μου που έχει γαδ 12 χρόνια τώρα μου έχει πει ότι ανά διαστήματα ανεβάζει δέκατα από άγχος και μόνο παρόλα αυτά δεν μπορείς να αφήνεις το σώμα σου να παιδευετε έτσι. Κάπου πρέπει να πας να σου ρίξουν τον πυρετό έστω. Αν είσαι από Αθήνα ή από Θεσσαλονίκη, φαντάζομαι θα έχετε ένα σωρό καλά νοσοκομεία...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by ge0rge View Post
    Όπως και αν έχει ο πυρετός δεν είναι καλό πράγμα. Ο κουμπάρος μου που έχει γαδ 12 χρόνια τώρα μου έχει πει ότι ανά διαστήματα ανεβάζει δέκατα από άγχος και μόνο παρόλα αυτά δεν μπορείς να αφήνεις το σώμα σου να παιδευετε έτσι. Κάπου πρέπει να πας να σου ρίξουν τον πυρετό έστω. Αν είσαι από Αθήνα ή από Θεσσαλονίκη, φαντάζομαι θα έχετε ένα σωρό καλά νοσοκομεία...
    Αθήνα είμαι. .. θα πάει αύριο η μάνα μου στο γιατρό γιατί εγώ θα δουλεύω να του πει για τα δέκατα. .. να δούμε τι θα πει και αυτός. .. και βλέποντας και κάνοντας. .. ελπίζω να μην είναι τπτ σοβαρό. .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Γιατί να ειναι κάτι σοβαρό; όλα καλά θα είναι! Το θέμα είναι να μην παιδεύεσαι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by ge0rge View Post
    Γιατί να ειναι κάτι σοβαρό; όλα καλά θα είναι! Το θέμα είναι να μην παιδεύεσαι.
    Δεν ξέρω πάτησα στο Google τι μπορεί να είναι τα συνεχόμενα δέκατα και είδα διάφορα. .. [emoji27]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Δεν ξέρω πάτησα στο Google τι μπορεί να είναι τα συνεχόμενα δέκατα και είδα διάφορα. .. [emoji27]
    Όχι όχι ΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙ!!! Μην googlαρεις! Στο νετ δεν θα βρεις τίποτα καλό! Μην μπαίνεις σε αυτό το τρυπακι. Θα πάθεις και εσύ αρρωστοφοβια...!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by ge0rge View Post
    Όχι όχι ΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙ!!! Μην googlαρεις! Στο νετ δεν θα βρεις τίποτα καλό! Μην μπαίνεις σε αυτό το τρυπακι. Θα πάθεις και εσύ αρρωστοφοβια...!
    Χαχαχαχ λες? δεν ξανά κοιταωωωω... θα γεράσω πριν της ώρας μου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Χαχαχαχ λες? δεν ξανά κοιταωωωω... θα γεράσω πριν της ώρας μου...
    [emoji106] [emoji106] [emoji106] [emoji106]

  12. #12
    παιδιά θυμάστε κάποιοι από προηγούμενο θέμα μου που δεν ήμουν καλα και ένιωθα κόπωση. . αδυναμια. .. είχα δεκατα.. έκανα εξετάσεις ουρων αίματος και θυρεοειδή. . και ήταν όλες τέλειες. ..
    ο γιατρός μου είπε ότι δεν έχω τπτ.. ότι επειδή είμαι πολύ αδύνατη απλώς κουράστηκα και ο οργασμός κατέρρευσε. . εξασθενησε...
    1 εβδομάδα δεν πήγα στη δουλεια. . περνω βιταμίνες. . τρωω φρουτα ... στιβω χυμούς. . παρόλα αυτά νιώθω ακόμα αδύναμη και για αυτό πιστεύω ευθύνονται τα δέκατα που έχω ακομα... εδώ και 2 βδομάδες. .. όλοι λένε ότι είναι στο μυαλό μου όλο αυτό και τα δέκατα ακομα... αλλά δεν γίνετε αυτό το ξερω.. κάτι άλλο φταίει... δεν μπορεί ο οργανισμός να είναι 2 βδομάδες στο 37.3 και να μην έχει εξαντληθεί. .. δεν ξέρω τι να σκεφτώ. .
    kounelaki 1, νομίζω ότι μπορεί να αγχώνεσαι και άδικα. Το είχα παρατηρήσει κι εγώ πριν από 2 περίπου χρόνια. Μετά από καιρό αγωνίας και άγχους και συζήτηση με γιατρούς συμπέρανα ότι σχετίζεται με τον κύκλο. Αν το ψάξεις και το παρατηρήσεις είναι πολύ πιθανό κάποιες μέρες του μήνα να ανεβάζεις δέκατα κάτι το οποίο είναι μάλλον απόλυτα φυσιολογικό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    ο πατέρας μου έχει 20 χρονια δέκατα....στην αρχή
    ήταν κάθε μέρα στους γιατρούς, κάποια στιγμή βαρέθηκε
    και σταμάτησε να το ψάχνει αφού δεν του έβρισκαν τίποτα.
    ψυχοσωματικό έλεγαν!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Δεν είναι φυσιολογικό ομως... περίεργο μου φαίνεται. ... έχει παντα?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    οχι παντα...αλλα μπορει να εχει για μια ευδομαδα συνεχομενα.

Similar Threads

  1. Νεολαία είναι άχρηστοι ή είναι ιδέα μου;
    By elis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 110
    Last Post: 30-09-2023, 23:08
  2. ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ.......
    By Aerozol in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 30
    Last Post: 13-12-2018, 18:10
  3. τι τρεχει? ενδιαφερεται για μενα ή ειναι ιδεα μου?
    By Chris M. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 21-05-2017, 17:41
  4. είναι ιδέα μου ;
    By troxia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 42
    Last Post: 19-12-2015, 08:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •