Δεν μπορω αλλο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    12

    Δεν μπορω αλλο...

    Γεια σας. Ειμαι 22 χρονων εχω επιληψια ομως το προβλημα μου δεν ειναι αυτο γιατι λιγο πολυ το εχω συνηθισει εδω και 4 χρονια. Το προβλημα ειναι οτι μενω ακομα με τους γονεις μου και συνεχιζουν να μου κανουν ελεγχο και να μου επιβαλλουν το δικο τους. Αισθανομαι σαν φυλακισμενος γιατι θελω να κανω κατι και σκεφτομαι την αντιδραση και την αρνηση των γονιων μου. Εν τω μεταξυ αν δω καποια δουλεια και παω να στειλω βιογραφικο μου λενε δεν μπορεις γι αυτην την δουλεια με αποτελεσμα να με κανουν να νιωσω αχρηστος. Εχουμε αρπαχτει πολλες φορες σχετικα με τον ελεγχο και 2 φορες "πνιγηκα" και ανοιξα την πορτα και εφυγα. Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι οταν ηταν ο αδερφος μου στην ηλικια μου δεν τραβαγε αυτα που τραβαω εγω. Τελος ολο αυτο με εχει κανει να πηγαινω και να καθομαι στην παραλια και να κοιταω την θαλασσα η να ξαπλωνω στο κρεβατι και να κοιταω το ταβανι. Συμβαινει και σε καποιον αλλον αυτη η πιεση; Θα ηθελα να διαβασω τις απαντησεις σας για γνωμες-συμβουλες... (συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο) Δεν ηξερα σε ποια κατηγορια να το βαλω και το εβαλα στην τυχη

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    12
    ..........

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    40
    Εχεις κατσει συζητησει με τους γονεις σου στα σοβαρα οτι σε πνιγουν? Τους εχεις μιλησει για το πως νιωθεις?...οτι θελεις να προχωρησεις στην ζωη σου (π.χ να βρεις δουλεια...)? Χωρις να μαλωσετε? Πρεπει να τους δωσεις να καταλαβουν με ηρεμο τροπο οτι δεν νιωθεις καλα μεσα σου και οτι σε πνιγουν

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    40
    Επισης βρες ενα χομπυ κατι που σου αρεσει να κανεις για να ξεχνιεσαι και να ξεφευγεις απο την πραγματικοτητα,να χαλαρωνεις και να σκεφτεσαι ομορφα πραγματα που σε ηρεμουν [emoji4]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    12
    Πανω στην ενταση ναι το εχω πει αλλα δεν καταλαβαινουν...Δεν εχω κατσει να το κουβεντιασω ηρεμα γιατι δεν εχω συζητησει ποτε με τους γονεις μου τι με απασχολει και ντρεπομαι καπως τωρα...Οσο για χομπυ μου αρεσουν πολυ τα αυτοκινητα και η ταχυτητα αλλα επειδη ο πατερας μου ειναι παλιος οδηγος και συντηρητικος το κατακρινει αυτο που μου αρεσει και δεν με αφηνει να το ευχαριστηθω...
    Θελουν το καλο μου δεν ειπα το αντιθετο αλλα η δεν ξερουν ποιο ειναι το καλο η το δειχνουν με λαθος τροπο

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by xarisg View Post
    Πανω στην ενταση ναι το εχω πει αλλα δεν καταλαβαινουν...Δεν εχω κατσει να το κουβεντιασω ηρεμα γιατι δεν εχω συζητησει ποτε με τους γονεις μου τι με απασχολει και ντρεπομαι καπως τωρα...Οσο για χομπυ μου αρεσουν πολυ τα αυτοκινητα και η ταχυτητα αλλα επειδη ο πατερας μου ειναι παλιος οδηγος και συντηρητικος το κατακρινει αυτο που μου αρεσει και δεν με αφηνει να το ευχαριστηθω...
    Θελουν το καλο μου δεν ειπα το αντιθετο αλλα η δεν ξερουν ποιο ειναι το καλο η το δειχνουν με λαθος τροπο
    Ισως ηρθε η ωρα να το κανεις!!! Μιλησε πρωτα με το εαυτο σου βρες τι ακριβως σε ενοχλει και πανε μιλα τους με ηρεμο τροπο και δωστους να καταλαβουν ακριβως πως νιωθεις...οι εντασεις δεν βοηθουν πουθενα...ολα με την επικοινωνια λυνονται!!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    12
    Οκ...σ ευχαριστω πολυ...

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by xarisg View Post
    Οκ...σ ευχαριστω πολυ...
    Αν το κανεις πες μου αποτελεσματα!! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ αλλο
    By Θεοδοση in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 04-01-2016, 20:35
  2. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΡΩΩ....!!!!!
    By Vaki in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 20
    Last Post: 18-08-2012, 03:36
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΆΛΛΟ...ΒΟΉΘΕΙΑ!
    By matina24 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 02-09-2011, 21:23
  4. Δεν μπορώ άλλο
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-11-2009, 10:40
  5. sos δεν μπορω αλλο!!!!!!!
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 02-02-2008, 21:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •