Τελικά τι θέλουν πραγματικά οι γυναίκες; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 33 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 490
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Βρίσκω πολύ άκυρο το ερώτημα. Τι είναι βρε παιδιά οι γυναίκες για να βρείτε τι θέλουν; Για πόσο μονοδιάστατες μας περνάτε;

    Όσο και να ψάχνετε δεν θα βρείτε ποτέ απάντηση σε αυτό το ερώτημα, για τον απλούστατο λόγο οτι η καθεμιά μας είναι μια ξεχωριστή προσωπικότητα και θέλει διαφορετικά πράγματα. Ναι υπάρχουν κάποιες γενικές γραμμές ανάλογα με την ηλικία πχ, αλλά τίποτα από αυτά δεν είναι κανόνας.

    Υπάρχουν γυναίκες που θέλουν τα λεφτά, που ψάχνουν για κάποιον να τις προστατεύει και να τους προσφέρει ασφάλεια, υπάρχουν άλλες που τους αρέσουν οι ντροπαλοί και σοβαροί, άλλες που προτιμούν έναν πιο κοινωνικό και ανοιχτό άνθρωπο... δεν υπάρχει κανόνας!

    Και για να το θέσω κι αλλιώς, άντε και βρήκατε τι θέλουν οι γυναίκες και τι με αυτό; Θα μεταμορφωθείτε σε τέτοιον; Αν κάποιος είναι ντροπαλός και συνεσταλμένος πχ και του πούμε οτι οι γυναίκες δεν γουστάρουν ντροπαλούς τι θα κάνει; Θα πάψει να είναι ντροπαλός ξαφνικά;
    Επειδή έκανα εγώ το ερώτημα, θα σου απαντήσω σε αυτά που αναφέρεις. Ναι, υπάρχει κανόνας για την πλειοψηφία και την βλέπω στην δική μου ηλικία αυτό. Όμως παρατηρώ και κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις, που σίγουρα άλλη γυναίκα θα τους απέριπται, δεν τους κατηγορώ προς Θεού, αλλά προσπαθώ να βρω μία λογική εξήγηση πάνω σε αυτό. Όσον αφορά για τις προσωπικές μου λιγοστές εμπειρίες που αναφέρω παραπάνω, είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα για το τι θέλει πραγματικά μια γυναίκα, στο πλαίσιο των σχέσεων. Μπορεί η κάθε μία γυναίκα να είναι ξεχωριστή προσωπικότητα όπως αναφέρεις, αλλά τα πρότυπα που επικρατούν, είναι κοινά και επηρεάζουν την όποια ξεχωριστή προσωπικότητα. Νομίζω ότι τον ντροπαλό και τον σοβαρό, τον βαριούνται εύκολα και στον κοινωνικό είναι λίγο πιο ενθουσιώδεις, αλλά σε κάποια στιγμή θα τον φοβηθούν από την πολύ κοινωνικότητά του και έτσι για να μην γίνει τίποτα με άλλη κοπέλα, τον κλείνουν σε ένα "καβούκι". Στο τελευταίο ερώτημα, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Αν μιλάμε για εμένα, θα κοιτάξω να εξασκηθώ σε αυτά, γιατί εγώ προτιμώ έναν πιο ρομαντικό τρόπο. Όταν αναφέρω ότι θα εξασκηθώ, αυτό προϋποθέτει, ότι αυτά που θα μου πει κάποιος ως κανόνες, να είναι λογικά και τεκμηριωμένα, αλλά και πάλι είναι δύσκολο να σου πω, πως θα συμπεριφερόμουν αφού τα μάθαινα.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Τι σημαινει ' μουρη ' ?
    Εννοεί το πρόσωπο λογικά.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Aυτοπεποιθηση , ασφαλεια , χιουμορ , να ξερεις να μιλας , μια οικονομικη ανεση και να ποτα γερα ο αντρας στα ποδια του .......απο εμφανιση , απλα αρρενωπος , six pack αδιαφορον , φαρδεις ωμους , ωραια χερια και ενα σχετικο υψος ........
    και ναναι ο αντρας κουλ , να μην μασαει και να μην εξαρταται απο τα κεφια της .......

    ασχετως ηλικιας , η αυτοπεποπηθηση και το χιουμορ , απαραιτητα .....
    Η αυτοπεποίθηση είναι στο προσκήνιο και το χιούμορ. Το ξέρω γιατί σε μία κοπέλα, γέλαγε με ότι και αν έλεγα, αλλά τότε ήμουν αρκετά "μικρός" στις σχέσεις, για να καταλάβω ότι ήθελε σχέση μαζί μου. Και γενικότερα συμφωνώ με αυτά που ανέφερες, θα κάνω και μία παρένθεση (ότι οι γυναίκες, όχι όλες, είναι προκατειλημμένες, ως προς το σώμα του άνδρα, αν είναι κάποιος παχύς, μπαίνει friendzone στην καλύτερη περίπτωση, αν είναι εμφανίσιμος, τότε τον προσεγγίζουν εκείνες, άλλο ένα μυστήριο που δεν μπορώ να το εξηγήσω, γιατί κάνουν αυτόν τον διαχωρισμό. Τώρα θα πουν οι γυναίκες, ότι και οι άντρες κάνουν διαχωρισμό, και εγώ θα απαντήσω όχι όλοι...).

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Πρωτα απ'ολα δεν μπορεί να απαντηθεί το ερώτημα σαν συνολο γιατί πολύ απλα υπαρχουν πολλών ειδών γυναίκες καθώς κ άνδρες με διαφορετικα βιώματα, χαρακτήρα, γούστα και πεποιθήσεις.
    Πρεπει να το παρουμε απο την σκοπιά των σχέσεων κ πως κάνουμε την επιλογή να βρούμε το έτερον ήμισυ.
    Συνήθως είναι για να καλύψουμε την μοναξιά μας, την ανασφάλεια μας κ ίσως να βελτιώσουμε το βιοτικό μας επιπεδο. Σίγουρα πάντως είναι για να καλυψει κατι απο αυτά τα βασικά.

    Η ασφάλεια πάντως είναι βασικό κομματι. Κ απο την μικρή μου εμπειρία οταν τα είχα με την πρώην σχέση μου είχε πει μαζί σου νιώθω προστασία.
    Οπτ γίνεται για να καλυψει κάτι.Πως το προσδιορίζει αυτό η κάθε γυναικα μένει να το ανακαλύψει ο καθένας μας.
    Συμφωνώ για τους λόγους που κάνει ή που θέλει να κάνει σχέσεις. Εγώ αναφέρομαι κυρίως στην πλειοψηφία των γυναικών, που αν και διαφορετικές προσωπικότητες όπως ανέφερε και η Ελισάβετ, έχουν κοινά χαρακτηριστικά και "θέλω", πάνω στο θέμα των σχέσεων.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Νομίζω ότι είναι θέμα προσωπικότητας σε δυο χρόνια γίνομαι τριάντα αλλά δεν κοιτάω τα λεφτά στον άλλον θέλω να ερωτευτώ όσο και αν πληγώθηκα την τελευταία φορά, ναι κάποιοι έχετε δίκιο που λέτε για μούρη τουλάχιστον στα δικά μου γούστα ναι θέλω ο άλλος τα καλά τησ φάτσας μου πάνω κάτω να τα έχει κ αυτός ( κατανοώ το γεγονός ότι δεν θεωρείται ώριμη αυτή η προσέγγιση αλλά κανείς δεν έιναι τέλειος)!Κατά τα άλλα σίγουρα χιούμορ και αυτοπεποίθηση !!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Θα σας πω τι θελουν πραγματικα οι γυναικες αμα καταληξετε στο τι θελουν πραγματικα οι αντρες. Μπορειτε να καταληξετε μαζι σε ενα κοινο πορισμα; Ολοι το ιδιο θελετε; Περιμενω. Λολ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Κι εγώ περιμένω την απάντηση που περιμένει η Ναταλία αλλά όσο είμαι στην αναμονή θα απαντήσω...

    Αγάπη και σεβασμό θέλουμε ως επί το πλείστον, τα λεφτά να τα βράσω αν δεν έχω αυτά που προανέφερα...δεν θα πω ότι δεν είναι καλό να υπάρχουν αλλά δεν είναι το α και το ω...ναι, θέλουμε να νιώθουμε ασφαλείς και προστατευμένες όντως αλλά αυτό δεν στο προσφέρουν τόσο τα χρήματα όσο η σωστή συμπεριφορά του άλλου απέναντι σου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγώ όσο μεγαλώνω αλλάζουν οι απαιτήσεις μου σταθερό παραμένει το όμορφο πρόσωπο χαρακτήρα παλιά δεν κοιτούσα τώρα βλέπω πόσο υπέροχο είναι το ανοιχτό μυαλό σώμα δε με πολύ ενδιαφέρει μέχρι συν δέκα κιλά μετά χάνει το πρόσωπο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Δεν υπαρχουν απολυτες συνταγες,η απαντήσεις στην ερωτηση σου.Κυνηγωντας κανόνες ισως χασεις την εξαίρεση.Ουσιαστικά,ρωτας ποια ειναι η επικρατεστερη νόρμα όσον αφορα το γουστο των γυναικών:

    το κοινωνικό προτυπο αυτην την στιγμη παντως,"προωθεί" και ευνοεί εναν αντρα με τα ακολουθα χαρακτηριστικά:σοβαρό,επιβ λητικό,γυμνασμένο,και αλλα 4-5 χαρακτηριστικά που εχουν ως επικεντρο την Αυτοπεποίθηση

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Aυτοπεποιθηση , ασφαλεια , χιουμορ , να ξερεις να μιλας , μια οικονομικη ανεση και να ποτα γερα ο αντρας στα ποδια του .......απο εμφανιση , απλα αρρενωπος , six pack αδιαφορον , φαρδεις ωμους , ωραια χερια και ενα σχετικο υψος ........
    και ναναι ο αντρας κουλ , να μην μασαει και να μην εξαρταται απο τα κεφια της .......

    ασχετως ηλικιας , η αυτοπεποπηθηση και το χιουμορ , απαραιτητα .....
    Τι θέλουν οι γυναίκες? εμένα χαχα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Κυκνε πολλές λένε όλοι μαλακεσ είναι τουλάχιστον να είναι ωραίος έτσι έλεγα κι εγώ μικροσ για τις γυναίκες
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κυκνε πολλές λένε όλοι μαλακεσ είναι τουλάχιστον να είναι ωραίος έτσι έλεγα κι εγώ μικροσ για τις γυναίκες
    Elis, σίγουρα θέλω να είναι ωραίος στα δικά μου μάτια πάντα και σύμφωνα με τα γούστα μου αλλά αν είναι όντως μαλάκας τότε δεν πάει να μοιάζει και στον Λεονάρντο Ντι Κάπριο, θα προτιμήσω το γάτο μου... ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Κυκνε μου ζητάς το αδύνατο αντρασ που να δουλεύει αποκλείεται να μην έχει νεύρα μια φορά το μήνα το λιγότερο εγγυημένο αυτό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εγώ περιμένω την απάντηση που περιμένει η Ναταλία αλλά όσο είμαι στην αναμονή θα απαντήσω...

    Αγάπη και σεβασμό θέλουμε ως επί το πλείστον, τα λεφτά να τα βράσω αν δεν έχω αυτά που προανέφερα...δεν θα πω ότι δεν είναι καλό να υπάρχουν αλλά δεν είναι το α και το ω...ναι, θέλουμε να νιώθουμε ασφαλείς και προστατευμένες όντως αλλά αυτό δεν στο προσφέρουν τόσο τα χρήματα όσο η σωστή συμπεριφορά του άλλου απέναντι σου...
    Εγω εννοουσα με αυτο που ειπα πως δεν υπαρχει συνταγη.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ε πέστο βρε μας εσκασεσ τσάμπα μιλάμε τόση ώρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 33 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  2. οι άντρες θέλουν τις άσχημες
    By Εμμανουέλα1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 703
    Last Post: 20-10-2012, 01:29
  3. Πως "θέλουν" οι γυναίκες τον άντρα
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 253
    Last Post: 30-12-2011, 21:58
  4. Το ..θέλουν oi γυναικες όσο και οι άντρες; Το θέλουν περισσότερο; για διαβαστε...
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-09-2011, 19:01
  5. αυτο που θελουν οι γυναικες!
    By leo79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 04-01-2008, 09:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •