Τελικά τι θέλουν πραγματικά οι γυναίκες; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 33 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 490
  1. #31
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Σαπουνάκι μπάνιου View Post
    Δεν υπαρχουν απολυτες συνταγες,η απαντήσεις στην ερωτηση σου.Κυνηγωντας κανόνες ισως χασεις την εξαίρεση.Ουσιαστικά,ρωτας ποια ειναι η επικρατεστερη νόρμα όσον αφορα το γουστο των γυναικών:

    το κοινωνικό προτυπο αυτην την στιγμη παντως,"προωθεί" και ευνοεί εναν αντρα με τα ακολουθα χαρακτηριστικά:σοβαρό,επιβ λητικό,γυμνασμένο,και αλλα 4-5 χαρακτηριστικά που εχουν ως επικεντρο την Αυτοπεποίθηση
    Θα συμφωνησω με Σαπουνακι!
    Με καλυψες.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Επειδή έκανα εγώ το ερώτημα, θα σου απαντήσω σε αυτά που αναφέρεις. Ναι, υπάρχει κανόνας για την πλειοψηφία και την βλέπω στην δική μου ηλικία αυτό. Όμως παρατηρώ και κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις, που σίγουρα άλλη γυναίκα θα τους απέριπται, δεν τους κατηγορώ προς Θεού, αλλά προσπαθώ να βρω μία λογική εξήγηση πάνω σε αυτό. Όσον αφορά για τις προσωπικές μου λιγοστές εμπειρίες που αναφέρω παραπάνω, είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα για το τι θέλει πραγματικά μια γυναίκα, στο πλαίσιο των σχέσεων. Μπορεί η κάθε μία γυναίκα να είναι ξεχωριστή προσωπικότητα όπως αναφέρεις, αλλά τα πρότυπα που επικρατούν, είναι κοινά και επηρεάζουν την όποια ξεχωριστή προσωπικότητα. Νομίζω ότι τον ντροπαλό και τον σοβαρό, τον βαριούνται εύκολα και στον κοινωνικό είναι λίγο πιο ενθουσιώδεις, αλλά σε κάποια στιγμή θα τον φοβηθούν από την πολύ κοινωνικότητά του και έτσι για να μην γίνει τίποτα με άλλη κοπέλα, τον κλείνουν σε ένα "καβούκι". Στο τελευταίο ερώτημα, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Αν μιλάμε για εμένα, θα κοιτάξω να εξασκηθώ σε αυτά, γιατί εγώ προτιμώ έναν πιο ρομαντικό τρόπο. Όταν αναφέρω ότι θα εξασκηθώ, αυτό προϋποθέτει, ότι αυτά που θα μου πει κάποιος ως κανόνες, να είναι λογικά και τεκμηριωμένα, αλλά και πάλι είναι δύσκολο να σου πω, πως θα συμπεριφερόμουν αφού τα μάθαινα.
    Μα τα πρότυπα υπάρχουν για όλους, άντρες και γυναίκες και πάλι είναι θέμα χαρακτήρα και προσωπικότητας. Αλλοι ακολουθούν τα πρότυπα, άλλοι όχι. Αυτό που λέω εν τέλει ακόμα κι αν υπάρχει κανόνας που δεν υπάρχει, είναι οτι είναι άχρηστος. Κάνουμε τεράστια προσπάθεια όλοι μας να είμαστε ο εαυτός μας, να είμαστε αυθεντικοί...αν μπούμε και στη διαδικασία να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε τι ψάχνει το αντίθετο φύλο για να προσαρμοστούμε αναλόγως, βράστα! Η καλύτερη λύση λοιπόν είναι να προσπαθείς να είσαι όσο πιο αυθεντικός γίνεται ώστε να βρεθεί κάποια που να θέλει πραγματικά εσένα κι όχι μια κατασκευασμένη εικόνα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κυκνε μου ζητάς το αδύνατο αντρασ που να δουλεύει αποκλείεται να μην έχει νεύρα μια φορά το μήνα το λιγότερο εγγυημένο αυτό
    Δεν ζητάω να μην έχει νεύρα αλλά να μην με βρίζει και να μην με χτυπάει λόγω αυτών, αν είναι κι αυτό αδύνατο τότε επαναλαμβάνω ότι προτιμώ να μείνω με το γάτο μου...κι εγώ δούλευα, κι εγώ είχα νεύρα και τυχαίνει να έχω και τώρα αλλά δεν τα ξεσπάω σε όποιον δεν μου φταίει...είναι κι αυτό που ζητάω αδύνατο; Πες το μου αν είναι σε παρακαλώ να το ξεγράψω μια για πάντα αν είναι το ανδρικό φύλο γιατί να τρώω ξύλο δεν είναι κάτι που σκοπεύω να ανεχτώ ξανά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εγω εννοουσα με αυτο που ειπα πως δεν υπαρχει συνταγη.
    Κατάλαβα αλλά εγώ εξακολουθώ να θέλω μιαν απάντηση έστω επιγραμματικά ποια είναι τα βασικά που θέλουν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Με το sick pack τι εννούμε ακριβώς;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Θα σας πω τι θελουν πραγματικα οι γυναικες αμα καταληξετε στο τι θελουν πραγματικα οι αντρες. Μπορειτε να καταληξετε μαζι σε ενα κοινο πορισμα; Ολοι το ιδιο θελετε; Περιμενω. Λολ.
    πω αυτο ακριβως σκεφτομουν κι ετοιμαζομουν να το γραψω.....

    ε ναι ακριβως! υπαρχει απαντηση στο ερωτημα τι θελουν πραγματικα οι αντρες? πλουσιο στηθος και καλογυμνασμενους γλουτους? ωραιο προσωπο? μαλλια? λεφτα? συμπεριφορα ανατολιτισσας που τα κανει ολα για τον πασα της? ή ανεξαρτητη? δηλαδη τι ειναι ο ανθρωπος? αντικειμενο με εργοστασιακες οδηγιες χρησης? ελεος δηλαδη με τις τυποποιησεις και τα καλουπια....

    καθε ανθρωπος, αντρας και γυναικα, αναλογα με την ιδιοσυγκρασια και τα βιωματα του και τι ποιοτητα ζωης θελει να εχει, ψαχνει να βρει εναν αναλογο συντροφο που να μπορει να μοιραστει και να υποστηριξει μαζι του αυτα που θεωρει σημαντικα....ειτε ειναι σεξ ειτε ειναι καθημερινοτητα ειτε ειναι ταξιδια ειτε ειναι επικοινωνια-κατανοηση-ενσυναισθηση-σεβασμος....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Με το sick pack τι εννούμε ακριβώς;
    κοιλιακοι!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κατάλαβα αλλά εγώ εξακολουθώ να θέλω μιαν απάντηση έστω επιγραμματικά ποια είναι τα βασικά που θέλουν...
    Κυκνε μου, αν κρινω απο τα τελευταια 2-3 χρονια, που αλλαξα εμφανιση ριζικα, και απο τα ραντεβου και τις προσεγγισεις που ειχα....
    να σου πω τι θελουν...
    1)γλουτους, το α και το ω
    2)μετα στηθος
    3)και μετααααααααα κοιτανε προσωπο....

    Αν τους κανουν αυτα, αρχιζουν τα τηλεφωνα και τα μηνυματα, με σκοπο να εντυπωσιασουν σαν τα κοκορια...
    λεω οτι πηγα προσφατα ενα ταξιδακι? ααααααααααα ο αλλος εκανε 5 ταξιδια προσφατα
    λεω οτι εχω παει σε 4-5 ευρωπαικες χωρες? αααααααααα ο αλλος εχει γυρισει οοοοοοοοοολη την ευρωπη, αμερικη, ασια....
    λεω οτι θελω ενα μεταχειρισμενο αλλα καλο αυτοκινητακι να κανω τις δουλειες μου?αααααααααααα ο αλλος εχει shuffle αν το λεω σωστα...για να κανει λεει road trips....

    ε αντε να βγαλεις ακρη με τετοιους μαλακες μετα....και αναρωτιουνται τι θελουν οι γυναικες....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Κυκνε μου, αν κρινω απο τα τελευταια 2-3 χρονια, που αλλαξα εμφανιση ριζικα, και απο τα ραντεβου και τις προσεγγισεις που ειχα....
    να σου πω τι θελουν...
    1)γλουτους, το α και το ω
    2)μετα στηθος
    3)και μετααααααααα κοιτανε προσωπο....

    Αν τους κανουν αυτα, αρχιζουν τα τηλεφωνα και τα μηνυματα, με σκοπο να εντυπωσιασουν σαν τα κοκορια...
    λεω οτι πηγα προσφατα ενα ταξιδακι? ααααααααααα ο αλλος εκανε 5 ταξιδια προσφατα
    λεω οτι εχω παει σε 4-5 ευρωπαικες χωρες? αααααααααα ο αλλος εχει γυρισει οοοοοοοοοολη την ευρωπη, αμερικη, ασια....
    λεω οτι θελω ενα μεταχειρισμενο αλλα καλο αυτοκινητακι να κανω τις δουλειες μου?αααααααααααα ο αλλος εχει shuffle αν το λεω σωστα...για να κανει λεει road trips....

    ε αντε να βγαλεις ακρη με τετοιους μαλακες μετα....και αναρωτιουνται τι θελουν οι γυναικες....
    Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, συνήθως θέλουν να κάνουν εντύπωση στους ομόφυλους τους και όχι στις γυναίκες, υποθέτω έτσι;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, συνήθως θέλουν να κάνουν εντύπωση στους ομόφυλους τους και όχι στις γυναίκες, υποθέτω έτσι;
    για τους ομοφυλους τους, δεν καλοξερω....ισως δεν προσεχω...
    αλλα για εντυπωσιασμο σε εμας, full !!!!!!!!!!!!!!!
    εχουν και μεθοδο...παπαγαλιζουν την ιδια καραμελα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    μακάρι να ήξερα.....
    Υπάρχουν άνθρωποι στον κόσμο που προτιμούν την μοναξιά, αλλά κανένας που να μπορεί να την αντέξει

  12. #42
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Η αυτοπεποίθηση είναι στο προσκήνιο και το χιούμορ. Το ξέρω γιατί σε μία κοπέλα, γέλαγε με ότι και αν έλεγα, αλλά τότε ήμουν αρκετά "μικρός" στις σχέσεις, για να καταλάβω ότι ήθελε σχέση μαζί μου. Και γενικότερα συμφωνώ με αυτά που ανέφερες, θα κάνω και μία παρένθεση (ότι οι γυναίκες, όχι όλες, είναι προκατειλημμένες, ως προς το σώμα του άνδρα, αν είναι κάποιος παχύς, μπαίνει friendzone στην καλύτερη περίπτωση, αν είναι εμφανίσιμος, τότε τον προσεγγίζουν εκείνες, άλλο ένα μυστήριο που δεν μπορώ να το εξηγήσω, γιατί κάνουν αυτόν τον διαχωρισμό. Τώρα θα πουν οι γυναίκες, ότι και οι άντρες κάνουν διαχωρισμό, και εγώ θα απαντήσω όχι όλοι...).
    Κατηγορεις τις γυναικες ως προκατειλλημενες και θα ριξουν ακυρο σε καποιον χοντρουλη ή πιθανοτατα οχι τοσο εμφανισημο και λες οτι δεν τις καταλαβαινεις ....εσυ ας πουμε ως πιο σκεπτομενος ανθρωπος (οπως δηλωνεις) ...δεν πηγες στη μετρια ...ελαφρως χοντρουλα γ να εκτιμησεις τον εσωτερικο της κοσμο....η ομορφη με το τουπε σου γυαλισε .....οπως σε ολους τους υπολοιπους (δν καταλαβαινω λοιπον τον λογο του προβληματισμου σου ..ουτε και τη πεποιθηση σου οτι εσυ ξεχωριζεις απο τη μαζα) την ωραια θες κ εσυ οπως κ οι περισσοτεροι!

    Εγω αυτο που εχω ν απαντησω στο θεμα σου ειναι να μην πηγαινεις με βαση το τι θελουν οι γυναικες..γτ καθεμια θελει κατι ξεχωριστο...αλλη μπορει ν θελει γυμνασμενο....αλλη μορφωμενο...αλλη πλουσιο...αλλη καλλιτεχνη...αλλη καριεριστα...αλλη τον μπαμπα της.. αλλη τον γιο της...μην κολλας στο οτι οι γκομενες που την επεσες γουσταραν μεγαλυτερους....γουστα ειναι αυτα...μην απορεις που γουσταρει 35αρη...αστη....περι ορεξεως...

    Το μονο που μπορεις ν κανεις ειναι να εχεις αυτοπεποιθηση και ν εισαι ο εαυτος σου ...βοηθαει παντα ...και ειναι γενικος κανονας

    Τωρα αυτο που θα ηθελα να πω πιο συγκεκριμενα στη περιπτωση σου ειναι να προσπαθησεις να μην φαινεσαι τοσο εκτος κλιματος....γενικως εχω την εντυπωση οτι θες μονιμως να ξεχωριζεις απο το συνολο και υιοθετεις καποια πραγματα που μπορει να ξενιζουν στους υπολοιπους ....δεν σ λεω ν αλλαξεις.. αλλα αυτη η προσπθεια του να εισαι μοναδικος σε κανουν να μιλας διαφορετικα...να εχεις διαφορετικα ενδιαφεροντα που πιθανοτατα οι αλλοι δν τα κατανοουν και δεν ταυτιζονται....

    Ειμαι κατα του κοπαδιου και της μαζοποιησης ομως νμζ οτι το εχεις παει σε αλλο ακρο....γνωμη μου...δν ξερω.....γινε λιγο πιο προσεγγισιμος πχ μπορει να μην πιστευεις στα ζωδια ( και καλα κανεις ουτε εγω πιστευω )ομως μπορεις στα πλαισια χιουμορ να ρωτησεις τι λες σ αρεσει το ζωδιο μ ταιριαζουμε? Γενικως μπορεις να ξεχωριζεις ομως πρεπει να βρεις μια ισορροπια γ να παρακολουθεις και τι γντ παραεξω....

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    22
    Το θέμα είναι απλο. Το γούστο της καθε κοπέλας είναι διαφορετικό. Δεν νομιζω οτι υπάρχει μονο μια απαντηση στον προβληματισμό σου, διότι η κάθε γυναίκα θέλει και κάτι διαφορετικό . Βλέποντας τον εαυτό κου ψάχνω κάποιον έξυπνο , να ξέρει να χειρίζεται καταστάσεις και να παιζει μέντο μυαλό μου, έτσι θα κερδίσει το ενδιαφέρον μου. Η εξωτερική εμφάνιση προφανώς μετράει αλλά έρχεται σε δεύτερη μοίρα . Πιστεύω πως πολλά κορίτσια ίσως σκέφτονται σαν εμένα. Δεν ξέρω εαν σε βοηθησα !

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Η αυτοπεποίθηση είναι στο προσκήνιο και το χιούμορ. Το ξέρω γιατί σε μία κοπέλα, γέλαγε με ότι και αν έλεγα, αλλά τότε ήμουν αρκετά "μικρός" στις σχέσεις, για να καταλάβω ότι ήθελε σχέση μαζί μου. Και γενικότερα συμφωνώ με αυτά που ανέφερες,...).
    Aν και πολυ νεος , εχεις μια μεγαλη ωριμοτητα , διαπιστωνω ..............ακριβως αυτα ειναι τα δυο βασικα ......με εντυπωσιαζεις , δεδομενης της ηλικιας σου .......

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Εννοεί το πρόσωπο λογικά.
    Μπαα , δεν ισχυει ..........η ολη προσωπικοτητα μετραει .....

Page 3 of 33 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  2. οι άντρες θέλουν τις άσχημες
    By Εμμανουέλα1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 703
    Last Post: 20-10-2012, 00:29
  3. Πως "θέλουν" οι γυναίκες τον άντρα
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 253
    Last Post: 30-12-2011, 20:58
  4. Το ..θέλουν oi γυναικες όσο και οι άντρες; Το θέλουν περισσότερο; για διαβαστε...
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-09-2011, 18:01
  5. αυτο που θελουν οι γυναικες!
    By leo79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 04-01-2008, 08:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •