Τελικά τι θέλουν πραγματικά οι γυναίκες; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 33 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 490
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν ζητάω να μην έχει νεύρα αλλά να μην με βρίζει και να μην με χτυπάει λόγω αυτών, αν είναι κι αυτό αδύνατο τότε επαναλαμβάνω ότι προτιμώ να μείνω με το γάτο μου...κι εγώ δούλευα, κι εγώ είχα νεύρα και τυχαίνει να έχω και τώρα αλλά δεν τα ξεσπάω σε όποιον δεν μου φταίει...είναι κι αυτό που ζητάω αδύνατο; Πες το μου αν είναι σε παρακαλώ να το ξεγράψω μια για πάντα αν είναι το ανδρικό φύλο γιατί να τρώω ξύλο δεν είναι κάτι που σκοπεύω να ανεχτώ ξανά...
    Οι σημερινες γυναικες , δεν σηκωνουν και πολλα πολλα , ποσο μαλλον ξυλο ..........και καλως ..........ελαχιστοι ειναι αυτοι που θα σηκωσουν χερι , καυγαδες παντα γινονται .......

  2. #47
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    34
    Όταν τελικά οι γυναίκες αποφασίσουν τι θέλουν, ας το μοιραστούν επιτέλους με τους άνδρες, να ξέρουν κι αυτοί πως να πράξουν...

    Ammos

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    μαρα ετσι ειναι ακριβωσ αναλογα τι λεσ αυτο λεμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Αν και δεν διάβασα όλα τα σχόλια. Αλλά απο μόνος σου έδωσες την απάντηση.οτι κανένας δεν βρήκε την απάντηση.εδώ δεν τη ξέρουν την απάντηση οι ίδιες θα το ξέρουν οι άνδρες??πάντως εγώ έχω τσεκαρη οτι τρώνε πολέ εύκολα πρόλογο.δηλαδή.πάνε παντα σε αυτους που πουλάνε πρόλογο.Η είναι οι μάγκες της παρέας.δεν ξέρω που στηριζετε αυτό και γιατί το κανουν.και ο ευαίσθητος άνδρας είναι παντα ο Μαλακάς άνδρας για αυτες

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Αν και δεν διάβασα όλα τα σχόλια. Αλλά απο μόνος σου έδωσες την απάντηση.οτι κανένας δεν βρήκε την απάντηση.εδώ δεν τη ξέρουν την απάντηση οι ίδιες θα το ξέρουν οι άνδρες??πάντως εγώ έχω τσεκαρη οτι τρώνε πολέ εύκολα πρόλογο.δηλαδή.πάνε παντα σε αυτους που πουλάνε πρόλογο.Η είναι οι μάγκες της παρέας.δεν ξέρω που στηριζετε αυτό και γιατί το κανουν.και ο ευαίσθητος άνδρας είναι παντα ο Μαλακάς άνδρας για αυτες
    Θα έπρεπε να τα είχες διαβάσει όλα τα σχόλια γιατί τότε θα καταλάβαινες ότι υπάρχουν κάποιες σαν κι εμένα που εκτιμούν τους ευαίσθητους άντρες...μην διαβάζεις επιλεκτικά γιατί βγάζεις λάθος συμπεράσματα...μαλάκας άνδρας για μένα είναι ο αναίσθητος κι αυτός που κοιτάει μόνο τον εαυτό του...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Κυκνε μου, αν κρινω απο τα τελευταια 2-3 χρονια, που αλλαξα εμφανιση ριζικα, και απο τα ραντεβου και τις προσεγγισεις που ειχα....
    να σου πω τι θελουν...
    1)γλουτους, το α και το ω
    2)μετα στηθος
    3)και μετααααααααα κοιτανε προσωπο....

    Αν τους κανουν αυτα, αρχιζουν τα τηλεφωνα και τα μηνυματα, με σκοπο να εντυπωσιασουν σαν τα κοκορια...
    λεω οτι πηγα προσφατα ενα ταξιδακι? ααααααααααα ο αλλος εκανε 5 ταξιδια προσφατα
    λεω οτι εχω παει σε 4-5 ευρωπαικες χωρες? αααααααααα ο αλλος εχει γυρισει οοοοοοοοοολη την ευρωπη, αμερικη, ασια....
    λεω οτι θελω ενα μεταχειρισμενο αλλα καλο αυτοκινητακι να κανω τις δουλειες μου?αααααααααααα ο αλλος εχει shuffle αν το λεω σωστα...για να κανει λεει road trips....

    ε αντε να βγαλεις ακρη με τετοιους μαλακες μετα....και αναρωτιουνται τι θελουν οι γυναικες....
    Α καλά, αν είναι τόσο ρηχοί που να τους νοιάζει μόνο ο ποπός και το στήθος και γενικά ΜΟΝΟ η εξωτερική εμφάνιση δεν με ενδιαφέρει το ζήτημα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οι σημερινες γυναικες , δεν σηκωνουν και πολλα πολλα , ποσο μαλλον ξυλο ..........και καλως ..........ελαχιστοι ειναι αυτοι που θα σηκωσουν χερι , καυγαδες παντα γινονται .......
    Αυτό το τελευταίο που λες είναι ελπιδοφόρο...
    Καλά, δεν λέω να μη γίνονται καβγάδες άνθρωποι είμαστε κι όχι ρομπότ αλλά να υπάρχει σεβασμός σε κάποια αυτονόητα πράγματα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Θα σου πω τι θέλουν οι γυναίκες...
    Τον Ντάνο! :p
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Α καλά, αν είναι τόσο ρηχοί που να τους νοιάζει μόνο ο ποπός και το στήθος και γενικά ΜΟΝΟ η εξωτερική εμφάνιση δεν με ενδιαφέρει το ζήτημα...
    οπτικοι τυποι, βλεπεις....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    οπτικοι τυποι, βλεπεις....
    Δεν με ενοχλεί αυτό κι εγώ θαυμάζω το ωραίο αλλά δεν μένω μόνο στην επιφάνεια και το ίδιο περιμένω κι απ' τον άλλον...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #56
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Θα σας πω τι θελουν πραγματικα οι γυναικες αμα καταληξετε στο τι θελουν πραγματικα οι αντρες. Μπορειτε να καταληξετε μαζι σε ενα κοινο πορισμα; Ολοι το ιδιο θελετε; Περιμενω. Λολ.
    Εγώ προσωπικά ζητώ συγκεκριμένα πράγματα πάνω σε μία γυναίκα, που δυστυχώς είναι δύσκολα να βρεθούν στην ηλικία μου...

  12. #57
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Σαπουνάκι μπάνιου View Post
    Δεν υπαρχουν απολυτες συνταγες,η απαντήσεις στην ερωτηση σου.Κυνηγωντας κανόνες ισως χασεις την εξαίρεση.Ουσιαστικά,ρωτας ποια ειναι η επικρατεστερη νόρμα όσον αφορα το γουστο των γυναικών:

    το κοινωνικό προτυπο αυτην την στιγμη παντως,"προωθεί" και ευνοεί εναν αντρα με τα ακολουθα χαρακτηριστικά:σοβαρό,επιβ λητικό,γυμνασμένο,και αλλα 4-5 χαρακτηριστικά που εχουν ως επικεντρο την Αυτοπεποίθηση
    Παντού υπάρχει ένας κανόνας, άλλοι τον αντιλαμβάνονται και προχωρούν και άλλοι που δεν τον αντιλαμβάνονται, μένουν στάσιμοι. Μου ανέφερες το κοινωνικό πρότυπο, δεν μου αρέσει οτιδήποτε έχει να κάνει με κοινωνικά πρότυπα, γιατί βλέπω και τον ξεπεσμό της κοινωνίας εξ αιτίας των προτύπων. Δηλαδή αυτός που δεν είναι γυμνασμένος και έχει σχέσει τι διαφορετικό έκανε; Επίσης γιατί να θαυμάζουν έναν με six pack και τον άλλον να τον αγνοούν τελείως;

  13. #58
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Μα τα πρότυπα υπάρχουν για όλους, άντρες και γυναίκες και πάλι είναι θέμα χαρακτήρα και προσωπικότητας. Αλλοι ακολουθούν τα πρότυπα, άλλοι όχι. Αυτό που λέω εν τέλει ακόμα κι αν υπάρχει κανόνας που δεν υπάρχει, είναι οτι είναι άχρηστος. Κάνουμε τεράστια προσπάθεια όλοι μας να είμαστε ο εαυτός μας, να είμαστε αυθεντικοί...αν μπούμε και στη διαδικασία να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε τι ψάχνει το αντίθετο φύλο για να προσαρμοστούμε αναλόγως, βράστα! Η καλύτερη λύση λοιπόν είναι να προσπαθείς να είσαι όσο πιο αυθεντικός γίνεται ώστε να βρεθεί κάποια που να θέλει πραγματικά εσένα κι όχι μια κατασκευασμένη εικόνα.
    Χμ, και εγώ είμαι της ίδιας νοοτροπίας, δεν αλλάζω για κανέναν, είμαι αυθεντικός και δεν κρύβομαι πίσω από ένα ψεύτικο χαρακτήρα, όπως κάνουν πολλοί, αλλά γι'αυτό τον λόγο δεν έχω κοπέλα. Θαυμάζουν το ψέμα και απωθούν το αυθεντικό...

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Χμ, και εγώ είμαι της ίδιας νοοτροπίας, δεν αλλάζω για κανέναν, είμαι αυθεντικός και δεν κρύβομαι πίσω από ένα ψεύτικο χαρακτήρα, όπως κάνουν πολλοί, αλλά γι'αυτό τον λόγο δεν έχω κοπέλα. Θαυμάζουν το ψέμα και απωθούν το αυθεντικό...
    Το να είναι κανείς αυθεντικός δεν είναι εύκολο καθόλου, θέλει συνεχή προσπάθεια καλή επαφή με τα συναισθήματα σου και αυτοπαρατήρηση. Είναι μια διαδικασία που δεν σταματάει ποτέ το να μάθουμε εμείς οι ίδιοι τον εαυτό μας και να είμαστε αληθινοί σε μας πρώτα και στους άλλους έπειτα.
    Δεν απωθούν το αληθινό και το αυθεντικό, μπορεί απλά να ψάχνουν κάτι άλλο την δεδομένη στιγμή, δεν λέει τίποτα αυτό, μπορεί απλά να μην συνάντησες ακόμα αυτή που πρέπει.

    Ένα συχνό "λάθος" που παρατηρώ πάντως στους άντρες που είτε είναι καιρό μόνοι τους, είτε σε μικρότερες ηλικίες δεν έχουν κάνει ακόμα σχέση, είναι οτι δεν ερωτεύονται την κοπέλα που έχουν απέναντι τους, αλλά την κατάσταση, το να είναι σε σχέση. Κι αυτό πάντα φαίνεται και καμιά γυναίκα δεν το θέλει. Όταν σου αρέσει κάποια πρέπει να της δείξεις οτι θέλεις εκείνη, όχι οποιαδήποτε γυναίκα κυκλοφορεί, οτι εκείνη είναι ξεχωριστή για σένα, ότι σε κάνει να νιώθεις όμορφα, ότι την θες στη ζωή σου. Κι όλα αυτά χωρίς να φανείς "λιγούρης". Πρέπει να νιώσει οτι μπορείς να αφήσεις εγωισμούς στην άκρη και να της δείξεις πως νιώθεις χωρίς να φοβηθείς διατηρώντας την αξιοπρέπεια σου.

  15. #60
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    πω αυτο ακριβως σκεφτομουν κι ετοιμαζομουν να το γραψω.....

    ε ναι ακριβως! υπαρχει απαντηση στο ερωτημα τι θελουν πραγματικα οι αντρες? πλουσιο στηθος και καλογυμνασμενους γλουτους? ωραιο προσωπο? μαλλια? λεφτα? συμπεριφορα ανατολιτισσας που τα κανει ολα για τον πασα της? ή ανεξαρτητη? δηλαδη τι ειναι ο ανθρωπος? αντικειμενο με εργοστασιακες οδηγιες χρησης? ελεος δηλαδη με τις τυποποιησεις και τα καλουπια....

    καθε ανθρωπος, αντρας και γυναικα, αναλογα με την ιδιοσυγκρασια και τα βιωματα του και τι ποιοτητα ζωης θελει να εχει, ψαχνει να βρει εναν αναλογο συντροφο που να μπορει να μοιραστει και να υποστηριξει μαζι του αυτα που θεωρει σημαντικα....ειτε ειναι σεξ ειτε ειναι καθημερινοτητα ειτε ειναι ταξιδια ειτε ειναι επικοινωνια-κατανοηση-ενσυναισθηση-σεβασμος....
    Όχι εργοστασιακές οδηγίες χρήσης δεν υπάρχουν, όμως θα πρέπει να καταλήξετε τι από όλα θέλετε. Ο ντροπαλός το καλό παιδί, είναι ο χαζός της υπόθεσης, λέτε ότι θέλετε τέτοια άτομα και όταν σας έρχονται τέτοια άτομα για να σας προσεγγίσουν, τους απωθείτε είτε με κυνικό ή είτε με "καλό" τρόπο. Αποζητάτε αυθεντικούς χαρακτήρες και ελκυόσαστε από τους ψεύτικους. Δεν έχετε κόμπλεξ με το σώμα του άλλου και λέτε ότι σημασία έχει ο χαρακτήρας του άλλου και τους απορρίπτετε, με την δικαιολογία ότι "είσαι καλό παιδί, αλλά..." και έτσι τρέχετε πίσω από τους κενούς χαρακτήρες, χωρίς υπόβαθρο πνευματικό, αλλά θα τρέξετε πίσω του γιατί έχει six pack. Ψάχνετε ανθρώπους με μυαλό και τρέχετε πίσω από τους χαζούς, χωρίς κανένα υπόβαθρο και μετά λέτε "ηλίθιους" τους άντρες, γιατί πήγε μετά με την φίλη σας ή με άλλη κοπέλα και μετά λέτε το άλλο τότε "όλοι οι άνδρες είναι γουρούνια ή μαλάκες", ενώ το ξέρατε εξ αρχής ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο, αλλά θαμπωθήκατε με τους κοιλιακούς του, ενώ τον σταθερό και καλό άνθρωπο τον απωθήσατε, γιατί τον βαριέστε. Άρα βλέπεις ότι και η επιλογή των αντρών που κάνετε δεν είναι και η καλύτερη. Κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια, άμα δεν κάνεις σωστές επιλογές καταλήγεις με το "όλοι οι άντρες είναι γουρούνια". Φυσικά αναφέρω για την πλειοψηφία των γυναικών και όχι για όλες. Ήξερα μια περίπτωση μιας κοπέλας που τα "έφτιαξε" με ένα καλό παιδί που το ήξερα κιόλας, την σεβόταν την κοπέλα του, αλλά αυτή τον άφησε με την δικαιολογία "ότι του ήταν μικρή" καταλαβαίνετε φαντάζομαι τι εννοώ και ευθύς αμέσως τα "έφτιαξε" αυτή η κοπέλα με ένα χαζό ον, με κοιλιακούς και μάλλον κατάλαβα τι του βρήκε. Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα. Αν δεν κάνεις σωστές επιλογές από την αρχή, πως μετά να μην βρίζετε μετά τους άντρες, αφού το καλό παιδί το απορρίψατε. Συμφωνώ ότι εάν υπήρχαν αυτά που αναφέρεις ο κόσμος θα ήταν καλύτερος, αλλά δυστυχώς επικρατεί το παραπάνω. Απλά να μην λένε κάποιες ότι "δεν υπάρχουν πια οι άντρες, γιατί δεν μας την πέφτουν". Υπάρχουν άνδρες που θέλουν να σας προσεγγίσουν που είναι σταθεροί και σέβονται την κοπέλα, όπως εγώ, αλλά πως γίνεται πάντα να μένουμε με την χυλόπιτα στο χέρι;

Page 4 of 33 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  2. οι άντρες θέλουν τις άσχημες
    By Εμμανουέλα1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 703
    Last Post: 20-10-2012, 00:29
  3. Πως "θέλουν" οι γυναίκες τον άντρα
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 253
    Last Post: 30-12-2011, 20:58
  4. Το ..θέλουν oi γυναικες όσο και οι άντρες; Το θέλουν περισσότερο; για διαβαστε...
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-09-2011, 18:01
  5. αυτο που θελουν οι γυναικες!
    By leo79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 04-01-2008, 08:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •