θα μπορουσα να τους ειχα σωσει??? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    προσωπικα την πιστευω τη mpizou. Αυτο που θελω να ανφερω ασχετα απο το αν ειναι αληθεια ή οχι ολα αυτα ειναι οτι η περιπτωση της mpizou εχει μεταφερθει κινηματογραφικα και στη γνωστη σειρα lost οπου ενας τυπος που δε θυμαμαι πως λεγεται βλεπει φλασιες γεγονοτα που θα συμβουν και συγκεκριμενα βλεπει και το θανατο του charlie-ενος αλλου χαρακτηρα της σειρας-ακριβως τη σκηνη που θα πεθανει. Αυτο που κανει ειναι να αποτρεπει το θανατο του σωζοντας τον αφου αναγνωριζει λιγο πριν συμβει τη σκηνη που πεθαινει. Ομως αυτο που καταφερνει ειναι απλως να αναβαλει το θανατο του καθε φορα για την επομενη μερα οπου τον βλεπει να πεθαινει με διαφορετικο τροπο και τον σωζει καθε φορα, οποτε στο τελος τον αφηνει να πεθανει. Το νοημα ειναι (συμφωνα με τη σειρα lost) οτι η μοιρα ειναι μοιρα κι αν εχει ερθει η ωρα καποιου δε μπορεις να κανεις κατι ειτε το βλεπεις στον υπνο σου οτι θα συμβει ειτε οχι.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Εγώ πάλι δεν μπορώ να το πιστέψω.. ίσως να δεις με το μυαλό σου κάτι που έγινε αλλά δεν το χεις παρακολουθήσει στ αλήθεια, ναι, αυτό μπορεί να χωρέσει μια εξήγηση,υπάρχει μια εν΄΄εργεια που μπορεί να επηρεάσει έναν ευαίσθητο δέκτη.
    Αλλά το μέλλον.... και να δεις και ΑΚΡΙΒΩΣ τι θα συμβεί.... δεν ξέρω, είναι φρικιαστικό, πρέπει τότε να δεχτούμε πως όλα είναι γραμμένα απο τη μοίρα και ό,τι και να προσπαθούμε σ αυτή τη ζωή, βλακείες κάνουμε, δεν έχουμε καμμία δύναμη.
    Δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by mpizou


    υ.γ. εχω ονειρευτει μονο αυτα τα 2 ατομα ειδα οτι πεθαναν σε τροχαιο..και ο θειοσ μου και ο φιλοσ μου πεθαναν σε πολυ ασχημα τροχαια....

    δεν καταλαβαινω πως θα τους ειχες σωσει....
    θα τους ελεγες δηλαδη οτι θα σας κατσει τροχαιο, οποτε καθηστε εφ ορου ζωης σπιτια σας??
    ποιος μπορει να το κανει αυτο???

    Ως προς το σημειο του οτι θα τους ειχες σωσει, δεν στεκει εκτος αν γινουν καλογεροι.

    Ως προς το σημειο οτι ειδες οτι ηταν τροχαιο εχει ενα ενδιαφερον το οποιο μπορουμε να το συζητησουμε.


    ΥΓ... γιατι βρε παιδες την λετε σε ανθρωπους για αυτα που σκεφτονται??? εστω οτι λενε βλακειες δεν μπορειτε να ειστε πιο ηπιοι???

  4. #34
    ΥΓ... γιατι βρε παιδες την λετε σε ανθρωπους για αυτα που σκεφτονται??? εστω οτι λενε βλακειες δεν μπορειτε να ειστε πιο ηπιοι??? [/quote]


    Κρίνο....σε ποιους αναφέρεσαι?

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία
    ΥΓ... γιατι βρε παιδες την λετε σε ανθρωπους για αυτα που σκεφτονται??? εστω οτι λενε βλακειες δεν μπορειτε να ειστε πιο ηπιοι???

    Κρίνο....σε ποιους αναφέρεσαι? [/quote]


    Νομιζεις οτι σε αφορα?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by imagine
    Αλλά το μέλλον.... και να δεις και ΑΚΡΙΒΩΣ τι θα συμβεί.... δεν ξέρω, είναι φρικιαστικό, πρέπει τότε να δεχτούμε πως όλα είναι γραμμένα απο τη μοίρα και ό,τι και να προσπαθούμε σ αυτή τη ζωή, βλακείες κάνουμε, δεν έχουμε καμμία δύναμη.
    Δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό
    Δεν πιστεύω ότι όλα είναι προκαθορισμένα στη ζωή και ότι δεν έχουμε καμία δύναμη να διαμορφώσουμε εμείς τη ζωή μας.Αλλιώς όπως λες θα ήταν ανούσιο το να προσπαθούμε να κάνουμε πράγματα.Αλλά νομίζω ότι στο θέμα του θανάτου δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι,δεν μπορούμε να το αποτρέψουμε.

  7. #37
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    Θα σου στειλω με υ2υ το εμαιλ της δεχτηκε να τα πειτε...

  8. #38
    Originally posted by krino
    Originally posted by Θεοφανία
    ΥΓ... γιατι βρε παιδες την λετε σε ανθρωπους για αυτα που σκεφτονται??? εστω οτι λενε βλακειες δεν μπορειτε να ειστε πιο ηπιοι???

    Κρίνο....σε ποιους αναφέρεσαι?

    Νομιζεις οτι σε αφορα? [/quote]



    Είναι ρητορικό το ερώτημα και μου απαντάς με ερώτηση;

  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by krino
    Originally posted by Θεοφανία
    ΥΓ... γιατι βρε παιδες την λετε σε ανθρωπους για αυτα που σκεφτονται??? εστω οτι λενε βλακειες δεν μπορειτε να ειστε πιο ηπιοι???

    Κρίνο....σε ποιους αναφέρεσαι?

    Νομιζεις οτι σε αφορα?


    Είναι ρητορικό το ερώτημα και μου απαντάς με ερώτηση; [/quote]


    οχι απλα αν δεν σε αφορα το σχολιο μου, δεν βλεπω τι να σου απαντησω.
    Εκτος αν κανεις γενικου ενδιαφεροντως ερωτησεις.....

  10. #40
    Επειδή εδώ μέσα έχω ακούσει πολλά περίεργα, προφανώς σε ρωτώ για να ξέρω αν είναι ένα από αυτά.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οποτε απο οσο αφηνεις να εννοηθει,
    δεν σε αφορα....


Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •