Με απατησε επι πληρωμη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 151
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19

    Με απατησε επι πληρωμη

    Εδω και 8 μηνες η ζωη μου αναποδογυρισε. Ξαφνικα τον περασμενο Σεπτεμβρη εμαθα οτι εχω καρκινο. Σχεδον την ιδια μερα ανακαλυψα οτι ο αντρας μου συνομιλει σε διαφορα site και στο face book με διαφορετικο προφιλ με γυναικες. Εχει δευτερο αριθμο τηλεφωνου και εχει συναντηθει με καποιες. Σημειωτεον, ακομα και οταν μαθαμε για το προβλημα υγειας μου, αυτος συνομιλουσε με αυτες. Στην αρχη το αρνιοταν, μετα απο αποδειξεις το παραδεχτηκε και μου ειπε οτι πηγαινε μονο επι πληρωμη και οτι νομιζε οτι δε με απατουσε, αφου ηταν ξεκαθαρα τα πραγματα. Πληρωνε για να κανει σεξ. Μου ζητησε συγνωμη και μου ειπε οτι δεν θα ξαναγινει. Σε αυτο το διαστημα εγω εκανε εγχειρηση, ακτινοβολιες και με στηριξε. Ομως εγω δε νιωθω το ιδιο. Εχω πληγωθει πολυ, εχω χασει την αυτοεκτιμηση μου, την αυτοπεποιθηση μου. Ειμαστε μαζι 33 χρονια και αισθανομαι οτι δεν τον ξερω. Πριν ανεχομουν πολλα πραγματα, τωρα με το παραμικρο σκεφτομαι αυτα που εγιναν και ψυχραινομαι ολο και πιο πολυ. Σκεφτομαι οτι και να χωριζαμε δεν θα με πειραζε. Στα παιδια δεν ειπα τιποτα. Οχι για αυτον, αλλα για εκεινα, θα τους χαλουσα την εικονα του. Καμια γνωμη;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    339
    δεν νομίζω φίλη ότι είναι η κατάλληλη ώρα για να μείνεις ζωντοχήρα.
    η αιτία του φόβου είναι η άγνοια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    περίμενε λιγο να σταθείς ξανά στα πόδια σου και έχει ο θεος... μεγάλη του βλακεία. ..

  4. #4
    Γειά σου Ιφιγένεια! Δεν υπάρχει λόγος να κατερρεύσει η αυτοεκτίμησή σου για έναν άνθρωπο ασόβαρο, έστω που είναι ο άντρας σου. Απλά σκέψου ότι τώρα θα ήταν καλύτερο να μην μπλέξεις σε εντάσεις διαζυγίου που θα επιβαρύνουν την υγεία σου. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και απλώς αγνόησέ τον για ένα διάστημα μέχρι να σταθείς στα πόδια σου και να δεις με περισσότερη ψυχραιμία τί θα κάνεις.
    Το γεγονός ότι ψυχραίνεσαι όλο και πιο πολύ είναι φυσικό, αφού νιώθεις προδωμένη και ουσιαστικά ότι ο άντρας σου δεν σε συμπονάει, ούτε ανησυχεί, την στιγμή που ενώ έπρεπε να σοκαριστεί μαθαίνοντας την ασθένειά σου, εκείνος είχε το νου του σε γυναίκες.
    Να ξέρεις ότι γι αυτόν τον λόγο οι περισσότερες γυναίκες περνώντας τα χρόνια αυτό που μπορούν να νιώσουν ως θετικό συναίσθημα προς τον σύζυγό τους είναι μόνο η λύπηση, ο οίκτος και όχι η αγάπη η πραγματική. Διότι οι περισσότεροι άντρες αγαπούν πρώτα τον εαυτούλη τους και ό,τι προσφέρει σε αυτούς (φαΐ, φροντίδα, σεξ). Μόλις σταματήσει η προσφορά ´η δεν τους ικανοποιεί αρκετά σταματάει και η αγάπη τους.
    Αντιθέτως, οι γυναίκες τα δίνουν όλα στην οικογένεια για να εισπράξουν τελικά, μετά από πολλά χρόνια "το βραβείο της ανοικτής παλάμης".
    Κάνε υπομονή και κοίταξε μόνο τον εαυτό σου και την υγεία σου προς το παρόν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Γειά σου Ιφιγένεια! Δεν υπάρχει λόγος να κατερρεύσει η αυτοεκτίμησή σου για έναν άνθρωπο ασόβαρο, έστω που είναι ο άντρας σου. Απλά σκέψου ότι τώρα θα ήταν καλύτερο να μην μπλέξεις σε εντάσεις διαζυγίου που θα επιβαρύνουν την υγεία σου. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και απλώς αγνόησέ τον για ένα διάστημα μέχρι να σταθείς στα πόδια σου και να δεις με περισσότερη ψυχραιμία τί θα κάνεις.
    Το γεγονός ότι ψυχραίνεσαι όλο και πιο πολύ είναι φυσικό, αφού νιώθεις προδωμένη και ουσιαστικά ότι ο άντρας σου δεν σε συμπονάει, ούτε ανησυχεί, την στιγμή που ενώ έπρεπε να σοκαριστεί μαθαίνοντας την ασθένειά σου, εκείνος είχε το νου του σε γυναίκες.
    Να ξέρεις ότι γι αυτόν τον λόγο οι περισσότερες γυναίκες περνώντας τα χρόνια αυτό που μπορούν να νιώσουν ως θετικό συναίσθημα προς τον σύζυγό τους είναι μόνο η λύπηση, ο οίκτος και όχι η αγάπη η πραγματική. Διότι οι περισσότεροι άντρες αγαπούν πρώτα τον εαυτούλη τους και ό,τι προσφέρει σε αυτούς (φαΐ, φροντίδα, σεξ). Μόλις σταματήσει η προσφορά ´η δεν τους ικανοποιεί αρκετά σταματάει και η αγάπη τους.
    Αντιθέτως, οι γυναίκες τα δίνουν όλα στην οικογένεια για να εισπράξουν τελικά, μετά από πολλά χρόνια "το βραβείο της ανοικτής παλάμης".
    Κάνε υπομονή και κοίταξε μόνο τον εαυτό σου και την υγεία σου προς το παρόν.
    Δεν ειναι καθολου ετσι.παρουσιαζεις ολους τους ανδρες σαν ζωα δεν ειμαστε ολοι το ιδιο.ολα τα παραπανω τα κανουν οι ανδρες απο 50 ςτων και ανω οι σημερινοι ανδρες δεν ειναι ετσι.οι παλιοι ανδρες το μονο που τους ενοιαζε ηταν που και πως να βρουν να ξεκαυλωσουν.και οι γυναικα ηταν στην ουσια αυτη που κρατουσε το σπιτη εκτος απτα οικονομικα.ολα τα αλλα οι γυναικα τα εκανε.φροντιδα παιδιων.νυκοκυριο ανατροφη στα παιδια κ.τ.λ κ.τ.λ.και μαλλον απο κεινα τα χρονια εμεινε η αποψη προς της μητερες.μαμα ειναι μονο μια.(λες και μπαμπας ειναι πολλοι)η μαμα που παντα γινετε θυσια(λες και ο μπαμπας δεν κανει τιποτα) και αλλα πολλα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Συμφωνω με την κασσαντρα, ομως θελω να ειμαι ειλικρινης. Εστω και αν ειναι 58 giorgos 35 ειναι καλος πατερας και καθολου αδιαφορος για τα παιδια. Απεναντι μου φερθηκε ασχημα. Ναι, αυτο αισθανομαι οτι παιρνω το βραβειο της ανοιχτης παλαμης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by ifigenia View Post
    Εδω και 8 μηνες η ζωη μου αναποδογυρισε. Ξαφνικα τον περασμενο Σεπτεμβρη εμαθα οτι εχω καρκινο. Σχεδον την ιδια μερα ανακαλυψα οτι ο αντρας μου συνομιλει σε διαφορα site και στο face book με διαφορετικο προφιλ με γυναικες. Εχει δευτερο αριθμο τηλεφωνου και εχει συναντηθει με καποιες. Σημειωτεον, ακομα και οταν μαθαμε για το προβλημα υγειας μου, αυτος συνομιλουσε με αυτες. Στην αρχη το αρνιοταν, μετα απο αποδειξεις το παραδεχτηκε και μου ειπε οτι πηγαινε μονο επι πληρωμη και οτι νομιζε οτι δε με απατουσε, αφου ηταν ξεκαθαρα τα πραγματα. Πληρωνε για να κανει σεξ. Μου ζητησε συγνωμη και μου ειπε οτι δεν θα ξαναγινει. Σε αυτο το διαστημα εγω εκανε εγχειρηση, ακτινοβολιες και με στηριξε. Ομως εγω δε νιωθω το ιδιο. Εχω πληγωθει πολυ, εχω χασει την αυτοεκτιμηση μου, την αυτοπεποιθηση μου. Ειμαστε μαζι 33 χρονια και αισθανομαι οτι δεν τον ξερω. Πριν ανεχομουν πολλα πραγματα, τωρα με το παραμικρο σκεφτομαι αυτα που εγιναν και ψυχραινομαι ολο και πιο πολυ. Σκεφτομαι οτι και να χωριζαμε δεν θα με πειραζε. Στα παιδια δεν ειπα τιποτα. Οχι για αυτον, αλλα για εκεινα, θα τους χαλουσα την εικονα του. Καμια γνωμη;
    Ifigenia καλημέρα! Πριν απ' όλα σου εύχομαι καλή ανάρρωση και σιδεροκεφαλη! Πριν λίγο καιρό στάθηκα στο πλευρό μιας θείας μου η οποία είχε πρόβλημα και δεν είχε κανέναν άλλον να την κοιτάξει. Ένα πράγμα κατάλαβα, θέλει έναν τόνο αρχ1δ1@ για να βγεις από όλο αυτό! Τώρα θα κοιτάξεις την Ifigenia! Ο άντρας σου έκανε ότι έκανε και είναι πολύ θλιβερό αλλά αυτό δεν πρέπει να σε απασχολεί τώρα. Βαρύ αυτό που λέω αλλά δεν σου χρειάζεται τώρα όλο αυτό. Δεν το αξίζεις. Κοίτα να περνάς καλά και να δίνεις σημασία σε εσένα και τα παιδάκια σου και άσε όλα τα άλλα να έρχονται δεύτερη μοίρα. Αν η αγάπη σου για αυτόν είναι μεγάλη ίσως κάποια στιγμή τον συγχωρέσεις. Για την ώρα όμως άστα όλα πίσω και κάνε μια καινούργια αρχή έστω και εσωτερική. Πέρασες δια πυρός και σιδήρου και τα κατάφερες! Δεν θα κολλήσεις τώρα σε αυτό! Και πάλι σιδεροκεφαλη!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by ifigenia View Post
    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Συμφωνω με την κασσαντρα, ομως θελω να ειμαι ειλικρινης. Εστω και αν ειναι 58 giorgos 35 ειναι καλος πατερας και καθολου αδιαφορος για τα παιδια. Απεναντι μου φερθηκε ασχημα. Ναι, αυτο αισθανομαι οτι παιρνω το βραβειο της ανοιχτης παλαμης
    Το φανταζομε οτι απεναντι στα παιδια του ειναι ενταξει.εγω αυτα τα ξερω απτο δικο μου μπαμπα θεος χωρεστον.ολοι αυτοι οι γενεια των 50-60-70. Ετσι ειναι οχι μονο ο ανδρας σου.ετσι εχουν μαθει τετοια (ανατροφη) πηρανε.σιγουρα ομως θα εχεις περασει και ευτυχησμενες μερες μαζη του θα εχεις να θυμασε και ομορφες αναμνησεις 33 χρονια ειναι αυτα αν θυμαμε καλα.δεν τον δικαιολογο.απλως δεν τον κατακρινω κι ολας γιατι αυτοι οι γενεια μεγαλωσε με τελειως διαφορετικα προτυπα.ισως υποσυνηδειτα αυτο να θεωρουν σωστο.επισης δυσκολευομε πολυ να πιστεψω οτι δεν σε αγαπαει.κανενας ανθρωπος δεν θα περνουσε μια ολοκληρη ζωη με καποιον/οια που δεν αγαπαει και μαλιστα να κανει και παιδια μαζη του.δεν ξερω κατα ποσο σε παρηγορη αυτο η κατα ποσο διαφωνεις.αλλα οι ανδρες δεν απατανε παντα με αισθηματα.πχ σε απατησα διοτη δεν σε αγαπαω.απατανε μονο και μονο για εμπειρια-περιπετεια-ανακουφηση για μην το πω αλλιος.και παντα οι ανδρες γυρνανε πισω στη γυναικα τους.τουλαχιστον το 90% των ανδρων

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    θα σου πω αληθεια αλλα παιζει ρολο αν εισαι προσγειωμενη για να με ακουσεισ ολοι εμεισ που δουλευουμε απο παιδια ειμαστε σαν τον αντρα σου απλα επειδη οι περισσοτεροι δε δουλευαν οι κυβερνησεισ τουσ υποστηριζουν κι εμασ μασ βαλανε στο περιθωριο αυτο που δεν ξερουνε οτι μονο εμεισ μπορουμε να δουλεψουμε γι αυτο κ τα μνημονια κ ολα πεσ τα αυτα στον αντρα σου να καταλαβει τι ζει κ μετα καντε οτι θελετε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19
    Το θεμα giorgos35 δεν ειναι τι κανει, τι νιωθει και αν γυρναει πισω και δεν θελει να χωρισουμε. Το θεμα ειναι τι νιωθω εγω. Προσπαθω αλλα δεν ειναι ευκολο. Νιωθω οτι εχω τελειωσει ως γυναικα, ως συζυγος, ως ανθρωπος. Προσπαθω πολυ και δεν το ξερει κανεις, να μου πει μια γνωμη, να με παρηγορησει, να μου τονωσει το ηθικο. Απλα ολο αυτο δουλευει μεσα μου. Μονη μου προσπαθω να βρω μια ηρεμια, ας ειναι και ο χωρισμος, μα να ειναι ηρεμια. Ναι εχω καλες αναμνησεις αυτα τα 33 χρονια. Δεν πιστευα πουε οτι θα αντιμετωπιζα τετοια καυασταση. Δεν ζηλεψα ποτε, δεν τον εψαξα ποτε, δεν τον υποψιαστηκα ποτε. Νομιζα οτι εμεις οι δυο ειχαμε το τελειο. Και επεσε ο ουρανος και με πλακωσε. Προσγειωθηκα πολυ αποτομα σε μια πολυ δυσκολη στιγμη

  11. #11
    Ιφιγένεια, το οτι είναι καλός πατέρας με τα παιδιά του είναι κάτι πολύ σημαντικό. Παίζει ρόλο και το πώς ήσασταν τόσα χρόνια σαν ζευγάρι, αν είχατε καλή επικοινωνία.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19
    Και κατι αλλο. Δεν ξερω ποσο καιρο γινοταν αυτο. Εγω ανακαλυψα τουλαχιστον ενα χρονο. Τωρα μου εχει δωσει προσβαση στο mail του, στο κινητο του κλπ. Αλλα οπως ολοι ξερουμε μπορει να το ξανακανει με αλλα προφιλ. Να του εχω εμπιστοσυνη; αυτο ειναι ενα σαρακι που με κατατρωει

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19
    Αχ, Κασσανδρα μου, αυτο νομιζα. Τωρα...

  14. #14
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δεν ειναι καθολου ετσι.παρουσιαζεις ολους τους ανδρες σαν ζωα δεν ειμαστε ολοι το ιδιο.ολα τα παραπανω τα κανουν οι ανδρες απο 50 ςτων και ανω οι σημερινοι ανδρες δεν ειναι ετσι.οι παλιοι ανδρες το μονο που τους ενοιαζε ηταν που και πως να βρουν να ξεκαυλωσουν.και οι γυναικα ηταν στην ουσια αυτη που κρατουσε το σπιτη εκτος απτα οικονομικα.ολα τα αλλα οι γυναικα τα εκανε.φροντιδα παιδιων.νυκοκυριο ανατροφη στα παιδια κ.τ.λ κ.τ.λ.και μαλλον απο κεινα τα χρονια εμεινε η αποψη προς της μητερες.μαμα ειναι μονο μια.(λες και μπαμπας ειναι πολλοι)η μαμα που παντα γινετε θυσια(λες και ο μπαμπας δεν κανει τιποτα) και αλλα πολλα.
    Γιώργο μου, συγνώμη αν σας αδίκησα και σας τσουβάλιασα όλους τους άντρες στην κατηγορία του ζώου. Έχεις δίκιο, δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Απλά κι εγώ είμαι μιας γενιάς περασμένης, (49 πλέον) και φαίνεται ότι οι δικές μας γενιές μεγάλωσαν με λάθος πρότυπα και λάθος νοοτροπίες. Γιατί βλέπω γύρω μου πολλά τέτοια περιστατικά και έτυχε τελευταία να μάθω δυο-τρία μαζεμένα από φίλες μου και συγγενείς. Γι αυτό και βλέπεις οτι έβγαλα έναν θυμό εναντίον σας. Πιστεύω κι εγώ οτι οι νεότεροι άντρες δεν πρέπει να είναι έτσι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Γιώργο μου, συγνώμη αν σας αδίκησα και σας τσουβάλιασα όλους τους άντρες στην κατηγορία του ζώου. Έχεις δίκιο, δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Απλά κι εγώ είμαι μιας γενιάς περασμένης, (49 πλέον) και φαίνεται ότι οι δικές μας γενιές μεγάλωσαν με λάθος πρότυπα και λάθος νοοτροπίες. Γιατί βλέπω γύρω μου πολλά τέτοια περιστατικά και έτυχε τελευταία να μάθω δυο-τρία μαζεμένα από φίλες μου και συγγενείς. Γι αυτό και βλέπεις οτι έβγαλα έναν θυμό εναντίον σας. Πιστεύω κι εγώ οτι οι νεότεροι άντρες δεν πρέπει να είναι έτσι.
    Χερομε που το αναγνωριζεις.τα σημερινα παιδια εκφραζουμε πιο ελευθερα τα συναισθηματα μας με οποια συνέπεια. Ειτε τρωμε χυλοπιτα ειτε οχι.απο τι φενετε οι παλιοι μαλλον το θεωρουσαν ντροπη.

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Με απάτησε ή όχι;;;;
    By Lila1980 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 60
    Last Post: 06-04-2017, 17:57
  2. εθισμος στο σεξ επι πληρωμη..μπορει να οφειλεται σε αγχωδη διαταραχη??
    By VassilisM in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-2014, 17:45
  3. τι μου ειπε η κοπελα μου οταν τη ρωτησα γιατι με απατησε (λιγη βοηθεια!!!!)
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 09-03-2013, 23:26
  4. ΜΟΥ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΠΑΤΗΣΕ ΤΙ ΚΑΝΩ?
    By christina135 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 09-11-2011, 14:40
  5. Με απάτησε!!
    By mel88thess in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 15-11-2008, 01:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •