λιγο απο ολα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21

    λιγο απο ολα..

    Καλησπερα σε ολους και καλη μου αρχη καθως ειμαι νεο αιμα εδω μεσα στην παρεα σας.
    Με μια γρηγορη ματια σε καποια θεματα που με απασχολουσαν ,ειδα τελικα οτι λιγο πολυ ολοι παθαινουμε σχεδον τα ιδια πραγματα.
    Ας ξεκινησω με τα δικα μου και ας παρω την ιστορια απο την αρχη.
    Στα 24 μου αρχισαν να με πιανουν κρισεις πανικου.Την πρωτη μου κριση την επαθα στο μπανιο την ωρα που λουζωμουν μετα τη θαλασσα.Ειμασταν σε διακοπες εγω με δυο φιλες μου.Βγηκα σαν την τρελη με την πετσετα,μουσκεμα τα μαλλια ,φορεσα κυριολεκτικα ο,τι βρηκα και ετρεξα να βρω ταξι(ειμασταν στην παργα) και πηγα στο κεντρο υγειας.Εκει μετα επο πολυωρες εξετασεις κατεβηκε ενας ψυχιατρος/νευρολογος δεν θυμαμαι και μου ανακοινωσε πως επροκειτω για κριση πανικου.
    Απο εκεινη τη μερα η ζωη μου αλλαξε δραματικα για τα επομενα 2χρονια.Παθαινω κρισεις πλεον σε καθημερινη βαση (σχεσον) κλειστηκα στο σπιτι,δεν εβγαινα πουθενα γιατι ειχα το φοβο οτι κατι θα παθω κ θα μαι μακρια απο την οικογενεια μου..κυριολεκτικα στα δυο χρονια να βγηκα ζητημα πεντε φορες.
    για να ειμαι ειλικρινης,επειδη πλεον ειμαι 30 ετων και περασε σχεδον μιαεφταετια απο τοτε,δε θυμαμαι πως,καποια μερα απλα αρχισαν να ελλατωνονται ωσπου εξαφανιστηκαν.ολο αυτο μου αφησε μια τρομερη αρρωστοφοβια φευγοντας την οποια μεχρι και σημερα αντι να καταπολεμησω νομιζω την χειροτερευω..Περσυ,ροεκυψε μια πολυ σοβαρη ασθενεια της μητερας μου που απαιτουσε νοσηλεια σε ΜΕΝ για ενα μηνα αε καταστολη,η οποια εκανε τα παντα ακομα χειροτερα.μετα την περιπετεια της μητερας μου εγινε αρρωστοφοβικη επι 1000.
    Εχω φαει ενα καρο λεφτα σε γιατρους γιατι δεν με καλύπτει κανενος η γνωματευση ,και αρχιζω και ζω οπως τοτε.αρχιζω ξανα να φοβαμαι ακομα και να παω στο περιπτερο ,να κανω μπανιο,να παω για δουλεια.εχω ενα αισθημα ασταθειας ,τρομερη υπνηλια,ζαλαδες ,ατονια,νευρικοτητα.Νομιζω κατα διαστημα οτι πασχω απο ΣΚΠ ,ογκο εγκεφαλου και χιλια δυο αλλα...τα συμπτωματα τα παραπανω τα εχω τις τελευταιες πεντε/εξι ημερες.σημερα δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου..μετρησα την πιεση μου και ηταν πεσμενη.επο εκεινη την ωρα καθηλωθηκα στο κρεβατι μη τυχον και σηκωθω και λυποθυμησω.Φοβαμαι να κοιμηθω μήπως κ δεν ξυπνησω ποτε,φοβαμαι να περπατησω γιατι στα δεκα βηματανιωθω πως ζαλιζομαι κ μετα παιρνω ταξι για το σπιτι..γενικως φοβαμαι και δεν ΖΩ.δεν ξερω τι ειναι αυτο που εχω κ πως λεγεται,ξερω οτι μου δυσκολευει την ζωη δραματικα πολυ..σε ψυχολογο απευθυνθηκα περσυ για αλλου ειδους θεματα,αλλα ενιωθα πως δεν μου ταιριαζε ο συγκεκριμενος ανθρωπος κ τον σταματησα.εκτοτε δεν εψαξα να βρω αλλον ψυχολογο που να μου ταιριαξει κ τα αφησα ολα στο ελεος του θεου.ειμαι τρομερα αγχωδης και φοβιτσιαρα.Τρεμω τις αρρωστιες και το θανατο σε τοσο μεγαλο βαθμο που πλεον αρχιζω κ πιστευω οτι εχω ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
    Κ αν μπορει καποιος να με καταλαβει η να μου πει με αυτες τις ατονιες κ τις ζαλαδες τι να κανω θα του ημουν ειλικρινα ευγνωμων.
    Συγγνωμη αν ο λογος μου δεν βγαζει ακρη ,οσο μπερδεμενα σας ταγραφω αλλο τοσο ανακατα τα χω και στο μυαλο μου.
    Να στε ολοι καλα.

  2. #2
    Χαιρε βασανισμένη μου ψυχή. Μία απ τα ίδια, τα χοντρά πρόβλημα ξεκιβησαν στα 22, πλέον είμαι 29. Κατά καιρούς, βασανίζομαι από διάφορα: ότι έχω όγκο, ότι έχω σπάνια σύνδρομα, ότι έχω σχιζοφρένεια και θα κάνω κακό στον εαυτό μου και τους άλλους, σε σχέση με τη σεξουαλικότητα μου, τα πάντα. Πριν κάνα τρίμηνο "έπαθα" και σκπ.Ειχα όλα τα συμπτώματα... Εφτά νευρολόγους, μαγνητικές, αιματολογικές, ή εμμονή δεν υποχωρούσε. Πήγα ξανά στον ψυχίατρο που είχα δυο χρόνια να επισκεφτω μιάς κ είχα ηρεμήσει, μου άλλαξε αγωγή, τίποτα... Μάζεψα όλες τις εξετάσεις και πήγα σε έναν άλλο νευρολογο που μου συνεστησαν, αφού με εξέτασε διεξοδικά και είδε τις εξετάσεις απέκλεισε οποιαδήποτε νευρολογική νόσο εξηγώντας μου γιατί δεν είναι κ πως θα ήμουν αν το είχα...Mε καθησύχασε , το εκλογίκευσα και μέσα σε μία βδομάδα τα συμπτώματα της υποτιθέμενης νόσου εξαφανίστηκαν σταδιακά. 3 εβδομάδες μετά, έρχομαι αντιμέτωπη με το αληθινό πρόσωπο του τέρατος: άγχος με δουλειά, με τη σχέση μου που πάει σκ@@α, άγχος με τα οικονομικά, το που πάω γτ κοντευω 30 ,κρίσεις πανικού και μελαγχολια. Στα λέω αυτά και ίσως σε βοηθήσουν να βγαλεις τη μασκα της φοβίας σου και να αντιμετωπίσεις το πραγματικό πρόβλημα! Για ζαλάδες κλπ, σου προτείνω τα εξής: Πας και κανείς εξετάσεις αιματος, βλέπεις τ σ λείπει και το αναπληρώνεις. Γενικά, κάνεις όποια εξεταση κρινεις ότι θα διαψεύσει τις φοβιες σου, βρίσκεις ένα γιατρό, εκθέτεις τις απορίες σου, σου εξηγεί τι γίνεται, αν δε σε πείσει πας σε 2ο γιατρό ( καλό είναι να πειστείς βέβαια, διότι η νοσοφοβια είναι ακριβό σπορ) και καταλήγεις σε έναν καλο ψυχιατρο- ψυχοθεραπευτή, που θα εχεις χημεία.( Συγνώμη για την ορθογραφία αλλά είμαι από κινητο, το οποίο κάνει ο,τι θέλει...)
    Last edited by Aerozol; 25-05-2017 at 12:15.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Aerozol View Post
    Χαιρε βασανισμένη μου ψυχή. Μία απ τα ίδια, τα χοντρά πρόβλημα ξεκιβησαν στα 22, πλέον είμαι 29. Κατά καιρούς, βασανίζομαι από διάφορα: ότι έχω όγκο, ότι έχω σπάνια σύνδρομα, ότι έχω σχιζοφρένεια και θα κάνω κακό στον εαυτό μου και τους άλλους, σε σχέση με τη σεξουαλικότητα μου, τα πάντα. Πριν κάνα τρίμηνο "έπαθα" και σκπ.Ειχα όλα τα συμπτώματα... Εφτά νευρολόγους, μαγνητικές, αιματολογικές, ή εμμονή δεν υποχωρούσε. Πήγα ξανά στον ψυχίατρο που είχα δυο χρόνια να επισκεφτω μιάς κ είχα ηρεμήσει, μου άλλαξε αγωγή, τίποτα... Μάζεψα όλες τις εξετάσεις και πήγα σε έναν άλλο νευρολογο που μου συνεστησαν, αφού με εξέτασε διεξοδικά και είδε τις εξετάσεις απέκλεισε οποιαδήποτε νευρολογική νόσο εξηγώντας μου γιατί δεν είναι κ πως θα ήμουν αν το είχα...Mε καθησύχασε , το εκλογίκευσα και μέσα σε μία βδομάδα τα συμπτώματα της υποτιθέμενης νόσου εξαφανίστηκαν σταδιακά. 3 εβδομάδες μετά, έρχομαι αντιμέτωπη με το αληθινό πρόσωπο του τέρατος: άγχος με δουλειά, με τη σχέση μου που πάει σκ@@α, άγχος με τα οικονομικά, το που πάω γτ κοντευω 30 ,κρίσεις πανικού και μελαγχολια. Στα λέω αυτά και ίσως σε βοηθήσουν να βγαλεις τη μασκα της φοβίας σου και να αντιμετωπίσεις το πραγματικό πρόβλημα! Για ζαλάδες κλπ, σου προτείνω τα εξής: Πας και κανείς εξετάσεις αιματος, βλέπεις τ σ λείπει και το αναπληρώνεις. Γενικά, κάνεις όποια εξεταση κρινεις ότι θα διαψεύσει τις φοβιες σου, βρίσκεις ένα γιατρό, εκθέτεις τις απορίες σου, σου εξηγεί τι γίνεται, αν δε σε πείσει πας σε 2ο γιατρό ( καλό είναι να πειστείς βέβαια, διότι η νοσοφοβια είναι ακριβό σπορ) και καταλήγεις σε έναν καλο ψυχιατρο- ψυχοθεραπευτή, που θα εχεις χημεία.( Συγνώμη για την ορθογραφία αλλά είμαι από κινητο, το οποίο κάνει ο,τι θέλει...)
    Παντως ειναι πολυ παρηγορο που μπορω εστω και εδω μεσα να βρω ανθρωπους με ιδια η παρομοια προβληματα με τα δικα μου.
    Ντρεπομαι που θα το πω αλλα πλεον οι δικοι μου ανθρωποι εχουν χωριστει σε δυο στρατοπεδα,οι μισοι με θεωρουν τρελη και οι αλλοι μισοι με περνουν στην πλακα.κοινως κανεις δεν αισθανομαι πως με καταλαβαινει.Σε ευχαριστω πολυ aerozol μου για τις συμβουλες σου!

  4. #4
    Τσεκαρε θυροειδή, σίδηρο, σύμπλεγμα β και d, ώστε να αποκλειστεί κάτι οργανικό. Αν οι εξετάσεις ρουτίνας είναι γνκ καλές, κατά πάσα πιθανότητα δεν πάσχει από κάτι ανιατο, οποτε βάλε στοπ. Τωρα τα άλλα... Ξέρεις, πολύ πιο εύκολα διαχειριζομιυν το άγχος που μου δημιουργούσε ή υποτιθέμενη αρρώστια, απ' ότι τώρα, που έπεσαν οι μάσκες και πρέπει ν αντιμετώπισω το τέρας κατά πρόσωπο...Σμρ ειδικά είναι χάλια. Δεν είσαι μόνη σου! Είμαστε πολλοί οι psycho!!!! Α κ μένα κάνεις δ μ παίρνει στα σοβαρά, και όλο αυτό εντείνει την άσχημη ψυχολογια μου, γτ μ γεμίζει ενοχές, ότι δεν είμαι φυσιολογική, ότι αυτόκαταστρέφομαι, ότι είμαι απλά κωλοπαιδο που σκέφτομαι μονο την παρτη μου κλπ, ότι θα μείνω μόνη μου γτ κάνεις δε με αντέχει. Αυτό βσκ μου το λέγαν πάντα κ οι γονείς μου και μέχρι στιγμής, δεν έχει καταρριφθεί. Ούτε εγώ δε με αντέχει να φανταστεις!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21
    αυτα ακριβως σκεφτομαι και εγω!Πριν περιπου ενα μηνα ετυχε να κανω μια απλη γενικη αιματος γιατι κολλησα λοιμωδη μονοπυρηνωση και ειχαν βγει καλες.θυροειδη εχω τσεκαρει πριν ενα χρονο περιπου αλλα απο οσο ξερω δεν σημαινει κατι αυτο γιατι μπορει να εμφανιστει και ξαφνικα και τελος συμπλεγμα β και d δεν εχω κανει κ θα κανω μιας κ το ειπες τις επομενες ημερες.γενικως απο τις αυπνιες μου κατα διαστηματα με πιανει μια κοπωση οποτε συνηθως το αποδιδω εκει.η πλακα ειναι και δεν ξερω που οφειλεται ολο αυτο οτι σε εμας τους νοσοφοβικους οσο θελουμε να τα αποφυγουμε ολα αλλο τοσο τα "παθαινουμε".
    ειναι μεγαλη υποθεση τα παιχνιδια του μυαλου μας τελικα.σημερα ειδικα οπως ειπες κ εσυ και εγω ειμαι αρκετα χαλια,δε με κραταν τα ποδια μου.με το ζορυ κατεβασα μια βολτα το σκυλο μονο και μονο για να ξεκουνηθω απο το κρεβατι.

    περασα μια τετραετια αρκετα παραγωγικη.βολτες,ταξιδια,� �ουλεια,σχεση..ολα με τα πανω και τα κατω τους αλλα ημουν δραστηρια και τα παλευα ολα.η τουλαχιστον ετσι νομιζα,μεχρι που ξαφνικα ξαναγυρισα στην ηλικια των 24 και βιωνω παλι τους ιδιους εφιαλτες.το "καλο" ειναι οτι η δευτερη φορα δεν ειναι τοσο πρωτογνωρη οσο η πρωτη οποτε προσπαθω να μην πανικοβαλομαι με τα παντα.
    Αν χρειαστεις ο,τιδηποτε μπορεις να μου στειλεις και σε pm ,αν υποστηριζεται απο την εφαρμογη γιατι μπηκα χθες στο φορουμ και δεν τα εχω ψαξει πολυ πολυ.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Aerozol View Post
    Τσεκαρε θυροειδή, σίδηρο, σύμπλεγμα β και d, ώστε να αποκλειστεί κάτι οργανικό. Αν οι εξετάσεις ρουτίνας είναι γνκ καλές, κατά πάσα πιθανότητα δεν πάσχει από κάτι ανιατο, οποτε βάλε στοπ. Τωρα τα άλλα... Ξέρεις, πολύ πιο εύκολα διαχειριζομιυν το άγχος που μου δημιουργούσε ή υποτιθέμενη αρρώστια, απ' ότι τώρα, που έπεσαν οι μάσκες και πρέπει ν αντιμετώπισω το τέρας κατά πρόσωπο...Σμρ ειδικά είναι χάλια. Δεν είσαι μόνη σου! Είμαστε πολλοί οι psycho!!!! Α κ μένα κάνεις δ μ παίρνει στα σοβαρά, και όλο αυτό εντείνει την άσχημη ψυχολογια μου, γτ μ γεμίζει ενοχές, ότι δεν είμαι φυσιολογική, ότι αυτόκαταστρέφομαι, ότι είμαι απλά κωλοπαιδο που σκέφτομαι μονο την παρτη μου κλπ, ότι θα μείνω μόνη μου γτ κάνεις δε με αντέχει. Αυτό βσκ μου το λέγαν πάντα κ οι γονείς μου και μέχρι στιγμής, δεν έχει καταρριφθεί. Ούτε εγώ δε με αντέχει να φανταστεις!
    αυτα ακριβως σκεφτομαι και εγω!Πριν περιπου ενα μηνα ετυχε να κανω μια απλη γενικη αιματος γιατι κολλησα λοιμωδη μονοπυρηνωση και ειχαν βγει καλες.θυροειδη εχω τσεκαρει πριν ενα χρονο περιπου αλλα απο οσο ξερω δεν σημαινει κατι αυτο γιατι μπορει να εμφανιστει και ξαφνικα και τελος συμπλεγμα β και d δεν εχω κανει κ θα κανω μιας κ το ειπες τις επομενες ημερες.γενικως απο τις αυπνιες μου κατα διαστηματα με πιανει μια κοπωση οποτε συνηθως το αποδιδω εκει.η πλακα ειναι και δεν ξερω που οφειλεται ολο αυτο οτι σε εμας τους νοσοφοβικους οσο θελουμε να τα αποφυγουμε ολα αλλο τοσο τα "παθαινουμε".
    ειναι μεγαλη υποθεση τα παιχνιδια του μυαλου μας τελικα.σημερα ειδικα οπως ειπες κ εσυ και εγω ειμαι αρκετα χαλια,δε με κραταν τα ποδια μου.με το ζορυ κατεβασα μια βολτα το σκυλο μονο και μονο για να ξεκουνηθω απο το κρεβατι.

    περασα μια τετραετια αρκετα παραγωγικη.βολτες,ταξιδια,� �ουλεια,σχεση..ολα με τα πανω και τα κατω τους αλλα ημουν δραστηρια και τα παλευα ολα.η τουλαχιστον ετσι νομιζα,μεχρι που ξαφνικα ξαναγυρισα στην ηλικια των 24 και βιωνω παλι τους ιδιους εφιαλτες.το "καλο" ειναι οτι η δευτερη φορα δεν ειναι τοσο πρωτογνωρη οσο η πρωτη οποτε προσπαθω να μην πανικοβαλομαι με τα παντα.
    Αν χρειαστεις ο,τιδηποτε μπορεις να μου στειλεις και σε pm ,αν υποστηριζεται απο την εφαρμογη γιατι μπηκα χθες στο φορουμ και δεν τα εχω ψαξει πολυ πολυ.

  7. #7
    Δε μπορούμε νομιζω! Αϋπνίες είχα κ γω την πρώτη φορά τρελές! Κοιμομουνα επί 3 μήνες μία ώρα! Μου χαν σπάσει τα νεύρα. Ούτε τα στιλνοξ δε με πιανανε. Μετά τον πρώτο μήνα σεροξατ ,ψυχοθεραπείας κ αποκοπής απο νοσηρες παρέες κλπ, συνηλθα. Τώρα κοιμάμαι, δύσκολα μεν, αλλά κοιμάμαι, απλά έχω εφιάλτες. Ξέρεις αυτά τα μεταξύ υπνου- ξύπνιου, μ αποτέλεσμα να ξυπναω με κρίση πανικού. Σμρ θα πάω στον ψυχίατρο μου, να με κουράρει.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Aerozol View Post
    Δε μπορούμε νομιζω! Αϋπνίες είχα κ γω την πρώτη φορά τρελές! Κοιμομουνα επί 3 μήνες μία ώρα! Μου χαν σπάσει τα νεύρα. Ούτε τα στιλνοξ δε με πιανανε. Μετά τον πρώτο μήνα σεροξατ ,ψυχοθεραπείας κ αποκοπής απο νοσηρες παρέες κλπ, συνηλθα. Τώρα κοιμάμαι, δύσκολα μεν, αλλά κοιμάμαι, απλά έχω εφιάλτες. Ξέρεις αυτά τα μεταξύ υπνου- ξύπνιου, μ αποτέλεσμα να ξυπναω με κρίση πανικού. Σμρ θα πάω στον ψυχίατρο μου, να με κουράρει.
    Σε ψυχιατρο ακομα δεν πηγα.Η ψυχαναλυτρια παντως δεν με βοηθησε.Νομιζω πως θα πεσω και γω στα σκληρα σιγα σιγα και για να ειμαι ειλικρινης ο μονος λογος που με κρατησε μακρια απο τον ψυχιατρο ολο αυτο το διαστημα ηταν καθαρα το οικονομικο ζητημα.Οπως ειπες και πιο πανω ,η νοσοφοβια ειναι πολυ ακριβο σπορ ρε φιλε!μεχρι να περασω απ οολες τις ειδικοτητες και τις εξετασεις θα χω μεινει ηδη απενταρη [emoji39]

  9. #9
    Αχ...μία απ τα ίδια. Δαπάνη χω χρήματος και ψυχικών αποθεμάτων ρε γαμωτο. Καμία φορά σκέφτομαι, απλά γιατί είμαι έτσι? Γιατί ν μν είναι ζεν? Γιατί να μην είμαι κανονικός άνθρωπος? Γιατί πάντα θα πρέπει με κάτι να τρωγομαι?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21
    [QUOTE=Aerozol;673582]Αχ...μία απ τα ίδια. Δαπάνη χω χρήματος και ψυχικών αποθεμάτων ρε γαμωτο. Καμία φορά σκέφτομαι, απλά γιατί είμαι έτσι? Γιατί ν μν είναι ζεν? Γιατί να μην είμαι κανονικός άνθρωπος? Γιατί πάντα θα πρέπει με κάτι να τρωγομαι?[/

    ειπες μεγαλη κουβεντα τωρα..κανονικος ανθρωπος..αγνωστο για εμενα ακομα.θα το βρουμε ομως Aerozol,που θα παει.

    παντως,ακουσα τη συμβουλη σου και μολις γυρισα απο το μικροβιολογικο.εκανα εξετασεις αιματος , ο,τι μου ειπες και κατι εξτρα μου ειπε ο παθολογος τηλεφωνικα να ζητησω και αυριο απογευμα θα εχω αποτελεσματα.Καπου τουλαχιστον να αποδωσω την υπερβολικη σωματικη μου εξαντληση ,κυριολεκτικα περπαταω και κανω οχταρακια.υπνηλια και αδυναμια στο φουλ.
    Ελπιζω η κουρα με τον ψυχιατρο να πηγε καλα!

  11. #11
    Καλά, με χαπακωσε βσκ, οποτε κοπλε! Ρε ή εξάντληση μπορεί ν είναι ψυχοσωματική. Δλδ αν δν έχεις κάτι κάτω από το όριο μην τρελαθείς κ ψαχνεσαι αλλου. Εγώ εσερνα
    το ένα πόδι στην κυριολεξία, πριν τρεις βδομάδες. Ο νευρολόγος κ ο ορθοπεδικός μ λέγαν πως γίνεται να έχεις καλες εξέτασεις κ να παραπονιιεσαι ότι σερνεσαι..Μλκ είχα αυθυποβληθει στο έπακρον!
    Last edited by Aerozol; 26-05-2017 at 11:15.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Παντως ειναι πολυ παρηγορο που μπορω εστω και εδω μεσα να βρω ανθρωπους με ιδια η παρομοια προβληματα με τα δικα μου.
    Ντρεπομαι που θα το πω
    κοινως κανεις δεν αισθανομαι πως με καταλαβαινει.Σε ευχαριστω πολυ aerozol μου για τις συμβουλες σου!
    ομως αν σου πει καπιος κατι σοβαρο θα απαντησεις η θα σε πιασει γλωσοδετης? μηπως για αυτο σε παιρνουν στη πλακα μηπως και ετσι απατησεις?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    21
    οχι αλεξανδρε δεν νομιζω θα με πιασει γλωσσοδετης.μαλλον θα απαντησω.προσπαθω να καταλαβω την ερωτηση σου ακριβως και που αποσκοπει..το γιατι με παιρνουν στην πλακα το γνωριζω ηδη πολυ καλα.
    για την ιστορια,στην πλακα με παιρνουν επειδη μονιμως νομιζω πως εχω κατι "κακο" κανω εξετασεις και δεν εχω ποτε τιποτα.

Similar Threads

  1. Μιληστε και λιγο
    By katrinakat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 12-05-2017, 23:52
  2. Λίγο από ολα;!
    By Destiny25 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 09-07-2016, 11:59
  3. μιλαω λιγο
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 28-01-2014, 09:19
  4. Λιγο απο ολα?
    By oduss in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 14-11-2012, 23:53
  5. ΛΙΓΟ HELP ΠΑΙΔΙΑ..
    By Molostroi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 14-06-2011, 10:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •