Ποιος ειναι ο Ναρκισσος? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by astanapane View Post
    θεωρώ πως μαζί με τους ψυχοπαθεις και τους κοινωνιοπαθεις οι ναρκισσοι αποτελούν τη πρόσωποποιηση του κακού.
    α
    Και παλι, δεν ειναι ΄κακοι΄οι ψυχοπαθεις η κοινωνιοπαθεις , υπαρχουν ψυχικα διαταραγμενοι ανθρωποι που κακως τους κολλαμε την ταμπελα ' κακος ' ........

    δεν υπαρχουν γνησιοι ' κακοι΄ανθρωποι, οπως κι ενας ' καλος ' ανθρωπος μπορει ναναι καλος απο αδυναμια , ο 'κακος ' ειναι ετσι λογω βιωματων και συμπλεγματων .......

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Και παλι, δεν ειναι ΄κακοι΄οι ψυχοπαθεις η κοινωνιοπαθεις , υπαρχουν ψυχικα διαταραγμενοι ανθρωποι που κακως τους κολλαμε την ταμπελα ' κακος ' ........
    Ναι, συμφωνω απολυτα, αλλο ψυχικα διαταραγμενος η κοινωνιοπαθης η και τα δυο και αλλο κακος.......απο που και ως που ειναι το ιδιο; By the way, γιατρευτηκα απο μονη μου χιχιχιιχ ειμαι καλυτερα σημερα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ναι, συμφωνω απολυτα, αλλο ψυχικα διαταραγμενος η κοινωνιοπαθης η και τα δυο και αλλο κακος.......απο που και ως που ειναι το ιδιο; By the way, γιατρευτηκα απο μονη μου χιχιχιιχ ειμαι καλυτερα σημερα.


    Δεν ειναι το ιδιο ..........περαστικα , αφου γιατρευτηκες σημερα .......τσάκα τσακα , ε ?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    ...................
    Last edited by λουλούδι; 07-10-2017 at 15:38.

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    10
    Καλησπέρα. Ζω αυτή την κόλαση και απο τα γραφόμενά σας και όσα έχω διαβάσει τελευταία στο web διαπιστώνω οτι έχω να κάνω με εναν άνθρωπο με ναρκισσιστική διαταραχή. Σχέση απο απόσταση, πετυχημένος επαγγελματικά και πολύ εμφανήσιμος. Απο την αρχή της σχέσης έδειχνε τεράστια λατρεία σε μένα. Η σχέση ( αν ακόμα υφίσταται) μετράει περίπου 1 χρόνο. Σε αυτό το διάστημα έχει εξαφανιστεί 3 φορές. Απο το πουθενά. Ενώ όλα ήταν υπέροχα. Άλλες φορές για εβδομάδες, τώρα είναι πάνω απο μήνα. Πάντα εγώ τον κυνηγούσα απο πανικό αφου δεν απαντούσε σε κανένα μήνυμα, σε καμία κλήση, σα να μην υπάρχω ξαφνικά, σα να είμαι αόρατη, ενώ στα social media είναι κανονικά ενεργός! Όσες φορές επέστρεψε ποτέ δεν υπήρξε σαφής εξήγηση γιατί.. Είναι απίστευτη η ψυχική ταλαιπωρία που σου προκαλεί αυτή η συμπεριφορά, προσωπικά μου έριξε την αυτοεκτίμηση παρόλο που ( όπως λένε) είμαι μια όμορφη και πετυχημένη κοπέλα.. Ένιωσα οτι δεν αξίζω ούτε για 1 μήνυμα, απο κάποιον που μου δήλωνε καθημερινά οτι με λάτρευε!
    Τα γραφόμενά σου μου φαίνονται πολύ οικεία σε αυτό που ζω και θα με βοηθούσε αν μπορούσα να έχω μια κουβέντα μαζί σου έστω κι απο εδώ ή σε direct message. ( αφορά την astanapane)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    δεν σου εριξε καμμια αυτοεκτιμηση, απλα δεν ειχες ποτε σου.
    αντι να τον σχολιαζεις, κατσε και μαθε ποιοι ανθρωποι ακολουθουν τους ναρκισσους μηπως και δεν σου ξανασυμβει

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Ποιος είναι ο ορισμός του
    By turtle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 15-10-2015, 02:50
  2. Ποιος είναι ο λόγος που γράφετε εδώ;
    By Instant in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 15-12-2011, 17:58
  3. ποιος ειναι ο μεγαλητερος φοβος σας
    By hornet in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 44
    Last Post: 13-02-2010, 01:46
  4. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ Ο ΤΡΕΛΟΣ
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-2010, 11:15
  5. Ποιός είναι ψυχολόγος??
    By GreenPeyote in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 55
    Last Post: 22-09-2008, 11:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •