Μοναξιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Μοναξιά

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Μοναξιά

    Καλησπέρα,
    Είμαι διαγνωσμένη με ψύχωση εδώ και πολλά χρόνια, και θα 'θελα να πω κάποια πράγματα για να τα βγάλω από μέσα μου.......Εκτός από τα προβλήματα που έγραψα στο "Σχέσεις και επικοινωνία", με τη μάνα μου, έχω και πάρα πολλά άλλα προβλήματα οικονομικής φύσεως, μοναξιά, απέχθεια προς τον κόσμο, οριακή διαταραχή, θυμό και πολλά άλλα... Θα 'θελα λοιπόν ένα ή και παραπάνω διαδικτυακό φίλο που να μπορούμε να μοιραστούμε πράγματα για την ασθένεια, μιας και έχω ακόμα συμπτώματα και δεν με πιάνουν 100% τα φάρμακα......οπότε είναι και αυτό ένα θέμα.....γι'αυτό όποιος θέλει να μου στείλει ένα μήνυμα να τα λέμε όταν συμπληρώσω 50 μηνύματα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    τη συμπτωματα εχεις....... εμενα ευτυχως με ποιανουν τα φαρμακα και ποια ειμαι χωρις συμπτωματα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    100% κανεναν δεν πιανουν τα φαρμακα, εγω ετσι νομιζω, και αν σε πιασουν δε κρατα για παντα, απο οτι ακουω κ απο τα αλλα παιδια δλδ, αλλος λιγο αλλος πολυ καποια συμπτωματα παραμενουν κ πρεπει να κανεις προσωπικο αγωνα για να τα πολεμησεις, , αυτο που περιγραφεις πανω λιγο πολυ το ζω κ γω χρονια τωρα, απλα μην δινεις τοσο σημασια οσο ειναι δυνατον,το βασικο ειναι να μην μας παρει απο κατω η αρρωστια, γιατι τοτε ειναι που τη βαψαμε

  4. #4
    Γεια σου dark life! κι εγώ και η δίδυμη αδελφή μου πάσχουμε από ψύχωση και υπάρχουνε προβλήματα στη συμπεριφορά μας όσον αφορά την μοναξιά και τον θυμό. Υπομονή..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Πως γινεται να εχεις και ψυχωση και οριακη διαταραχη?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    τη συμπτωματα εχεις....... εμενα ευτυχως με ποιανουν τα φαρμακα και ποια ειμαι χωρις συμπτωματα
    Φωνές είχα τελευταία και αύξησα τα φάρμακα, αλλά έχω παράλογες ιδέες που το καταλαβαίνω ότι είναι παράλογες αλλά τις σκέφτομαι από το πρωί ως το βράδυ. Επιπλέον ορισμένες φορές είμαι σε κρίση, δηλαδή δεν καταλαβαίνω τι γίνεται γύρω μου, χάνω τελείως επαφή.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    100% κανεναν δεν πιανουν τα φαρμακα, εγω ετσι νομιζω, και αν σε πιασουν δε κρατα για παντα, απο οτι ακουω κ απο τα αλλα παιδια δλδ, αλλος λιγο αλλος πολυ καποια συμπτωματα παραμενουν κ πρεπει να κανεις προσωπικο αγωνα για να τα πολεμησεις, , αυτο που περιγραφεις πανω λιγο πολυ το ζω κ γω χρονια τωρα, απλα μην δινεις τοσο σημασια οσο ειναι δυνατον,το βασικο ειναι να μην μας παρει απο κατω η αρρωστια, γιατι τοτε ειναι που τη βαψαμε
    Ναι αλλά το ότι έχω επίγνωση δείχνει ότι είμαι σε καλό δρόμο, αυτοί που λένε ότι τους πιάνουν 100% πιστεύω δεν είναι τελείως καλά όπως τα λένε! Αγώνα και να κάνω δεν γίνεται κάτι, τα χάπια είναι μονόδρομος. Με έχει πάρει από κάτω η αρρώστια είναι η αλήθεια αλλά δεν είναι το μόνο μου πρόβλημα. Έχω περάσει πάρα πολλά και περνάω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by girl86 View Post
    Γεια σου dark life! κι εγώ και η δίδυμη αδελφή μου πάσχουμε από ψύχωση και υπάρχουνε προβλήματα στη συμπεριφορά μας όσον αφορά την μοναξιά και τον θυμό. Υπομονή..
    Γειά σου girl86! Σε ευχαριστώ για το μήνυμά σου, να 'σαι καλά. Αν θες να μιλάμε και μέσω μηνυμάτων να υποστηρίζουμε η μία την άλλη θα το εκτιμούσα πολύ, αν πάλι δεν αισθάνεσαι άνετα, καταλαβαίνω. Και πάλι να 'σαι καλά, και να την ξεπεράσετε ως ένα βαθμό (όσο γίνεται) την ψύχωση! Υγεία πάνω από όλα, παιδιά!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Πως γινεται να εχεις και ψυχωση και οριακη διαταραχη?
    Καλησπέρα, δεν ξέρω αν γίνεται, τη διάγνωση της οριακής διαταραχής μόνη μου την έκανα αφού έχω όλα τα συμπτώματα και κυρίως θυμό! Και φόβο εγκατάλειψης κτλ κτλ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by dark life View Post
    Καλησπέρα,
    Είμαι διαγνωσμένη με ψύχωση εδώ και πολλά χρόνια, και θα 'θελα να πω κάποια πράγματα για να τα βγάλω από μέσα μου.......Εκτός από τα προβλήματα που έγραψα στο "Σχέσεις και επικοινωνία", με τη μάνα μου, έχω και πάρα πολλά άλλα προβλήματα οικονομικής φύσεως, μοναξιά, απέχθεια προς τον κόσμο, οριακή διαταραχή, θυμό και πολλά άλλα... Θα 'θελα λοιπόν ένα ή και παραπάνω διαδικτυακό φίλο που να μπορούμε να μοιραστούμε πράγματα για την ασθένεια, μιας και έχω ακόμα συμπτώματα και δεν με πιάνουν 100% τα φάρμακα......οπότε είναι και αυτό ένα θέμα.....γι'αυτό όποιος θέλει να μου στείλει ένα μήνυμα να τα λέμε όταν συμπληρώσω 50 μηνύματα.
    hey dark life εγω εδω κ ενα χρονο παλευω με τη ψυχωση,,τα συμπτωματα ειχαν φυγει ολα και οι παρανοικες ιδεες..τωρα που μειωσα αρκετα τη δοση ακουσα 2 3 λεξεις κ ειδα με κλειστα ματια δυο ματια οποτε αυξησα τη δοση και εκει που επαιρνα το 1/3 της αρχικης δοσης τωρα πινω την αρχικη μ δοση κ εχω λιγη ακαθισια ζω δραμα κ εχω εξεταστικη...τι φαρμακο πινεις?θα ηθελα κ γω να γνωριστουμεε

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by darkprincess View Post
    hey dark life εγω εδω κ ενα χρονο παλευω με τη ψυχωση,,τα συμπτωματα ειχαν φυγει ολα και οι παρανοικες ιδεες..τωρα που μειωσα αρκετα τη δοση ακουσα 2 3 λεξεις κ ειδα με κλειστα ματια δυο ματια οποτε αυξησα τη δοση και εκει που επαιρνα το 1/3 της αρχικης δοσης τωρα πινω την αρχικη μ δοση κ εχω λιγη ακαθισια ζω δραμα κ εχω εξεταστικη...τι φαρμακο πινεις?θα ηθελα κ γω να γνωριστουμεε
    Καλησπέρα darkprincess, παίρνω το Αλοπεριντίν και το Ρισπερντάλ, μπορείς όποτε θες να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα, να ξέρεις όμως δεν απαντάω αμέσως γιατί έχω δουλειές. Να μου στείλεις όμως αν θες.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    να κι ενα τραγουδι για τη μοναξια..
    http://www.youtube.com/watch?v=3UZ16pTLo_Q
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Similar Threads

  1. μοναξια 90%
    By simple in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-08-2014, 16:48
  2. μοναξια
    By immortal in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 06-02-2014, 21:39
  3. μοναξιά....
    By mina@@ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 20-08-2012, 03:46
  4. μοναξια
    By lenaki__ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-2010, 15:19
  5. Μοναξια
    By Oneiroplasmenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 26-03-2010, 00:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •