Πως μπορεις να διαχειριστεις την ζηλεια;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    40

    Πως μπορεις να διαχειριστεις την ζηλεια;

    Καθε φορα ποτ βγαινει εξω μου ερχεται να τα σπασω ολα την τρελα μου μεσα...θελω να παω εκει που βρισκεται και να τον δειρω...Εμπιστοσυνη τον εχεις?...ναι τον εχω αλλα πολλα εχουν δει τα ματια μου και φοβαμαι ακομα και την σκια μου...Ειναι αντροπαρεα ολοι ελευθεροι μονο το αγορι μου εχει σχεση πινουν πολυ..και μπαινω τωρα σε σκεψεις "Σιγουρα βλεπουν γκομενες και σχολιαζουν επειδη ειναι ελευθεροι οι φιλοι του" "Σιγουρα θα κανουν "καμακι" και θα φερουν γκομενες στην παρεα τους" ξερω οτι ακομα και αμα ειναι αλλες δεν θα κανει κατι ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ναι ειμαι κτητικη ναι ζηλευω πολυ αλλα μου βγαινει σε πολυ κακο...εχω νευρα πολλα αρχιζω κλαιω,φωναζω...Και ζηλευω τοσο πολυ και νευριαζω γιατι ξερω πως ειναι τα αγορια, το πως συμπεριφερονται και το ποσο "γκομενιαριδες" ειναι...ξερω οτι δεν θα κανει κατι με καποια ή το οτιδηποτε αλλα η σκεψη μου (που θα ελεγα διαβαλακο) με κανει να τρελαινομαι..πρεπει να μαθω να την διαχειροζομαι δεν γινεται αλλο αυτη η κατασταση...(Συγγνωνη για το μεγαλο ποστ ηθελα καπου να ξεσπασω μπας και ηρεμησω γτ κοντευω να παρω τα βουνα χα χα)

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Τον αγαπάς πολύ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    οταν καταλαβει ποσο ζηλιαρα εισαι θα σε φτυσει. θα το θεωρησει σοβαρη αδυναμια χαρακτηρα ασε που θα του εισαι και πολυ κουραστικη

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Τον αγαπάς πολύ?
    Παρα πολυ!!!

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οταν καταλαβει ποσο ζηλιαρα εισαι θα σε φτυσει. θα το θεωρησει σοβαρη αδυναμια χαρακτηρα ασε που θα του εισαι και πολυ κουραστικη
    Ειναι και αυτος υπερβολικα ζηλιαρης

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by annietak View Post
    Καθε φορα ποτ βγαινει εξω μου ερχεται να τα σπασω ολα την τρελα μου μεσα...θελω να παω εκει που βρισκεται και να τον δειρω...Εμπιστοσυνη τον εχεις?...ναι τον εχω αλλα πολλα εχουν δει τα ματια μου και φοβαμαι ακομα και την σκια μου...Ειναι αντροπαρεα ολοι ελευθεροι μονο το αγορι μου εχει σχεση πινουν πολυ..και μπαινω τωρα σε σκεψεις "Σιγουρα βλεπουν γκομενες και σχολιαζουν επειδη ειναι ελευθεροι οι φιλοι του" "Σιγουρα θα κανουν "καμακι" και θα φερουν γκομενες στην παρεα τους" ξερω οτι ακομα και αμα ειναι αλλες δεν θα κανει κατι ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ναι ειμαι κτητικη ναι ζηλευω πολυ αλλα μου βγαινει σε πολυ κακο...εχω νευρα πολλα αρχιζω κλαιω,φωναζω...Και ζηλευω τοσο πολυ και νευριαζω γιατι ξερω πως ειναι τα αγορια, το πως συμπεριφερονται και το ποσο "γκομενιαριδες" ειναι...ξερω οτι δεν θα κανει κατι με καποια ή το οτιδηποτε αλλα η σκεψη μου (που θα ελεγα διαβαλακο) με κανει να τρελαινομαι..πρεπει να μαθω να την διαχειροζομαι δεν γινεται αλλο αυτη η κατασταση...(Συγγνωνη για το μεγαλο ποστ ηθελα καπου να ξεσπασω μπας και ηρεμησω γτ κοντευω να παρω τα βουνα χα χα)
    Αν είναι σωστός δεν θα σου την κάνει, αν δεν είναι σωστός (ακόμα και να τον κλείσεις), θα βρει την ευκαιρία να σου την κάνει. Αν τον πιέσεις μπορεί και να σου την κάνει, λόγω αντίστασης (σαν επανάσταση ένα πράγμα). Ηρέμησε, χαλάρωσε και αν τον αγαπάς τόσο πολύ όσο λες, δώστου λίγο χώρο. Έχε και εσύ φυσικά τον δικό σου χώρο, όχι μόνο αυτός. Η εμπιστοσύνη θεωρώ πως είναι το "Α" και το "Ω" σε μία σχέση. Τώρα αν πάρουμε το κακό σενάριο και σου την κάνει, θα καταλάβεις ότι δεν έκανε για σένα εξ' αρχής και δεν ήταν από την αρχή αμοιβαία τα αισθήματα.

  7. #7
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by annietak View Post
    Παρα πολυ!!!
    Quote Originally Posted by annietak View Post
    Ειναι και αυτος υπερβολικα ζηλιαρης
    Ωχ,τότε ζόρικα τα πράγματα.
    Να σου πω,θα ήθελες να σου στείλω το mail μου για να συνεχίσουμε εκεί την κουβέντα?Και για το άλλο θέμα?

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    40
    Νομιζω και μεσα απο το φορυμ εχει ιδιωτικο αν δεν κανω λαθος

  9. #9
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by annietak View Post
    Νομιζω και μεσα απο το φορυμ εχει ιδιωτικο αν δεν κανω λαθος
    Πρέπει να φτάσεις at least 50 μηνύματα στο φόρουμ,για να μιλάς με πμ μετά.
    Για αυτό λέω.

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Πρέπει να φτάσεις at least 50 μηνύματα στο φόρουμ,για να μιλάς με πμ μετά.
    Για αυτό λέω.
    Αα δεν γνωριζω,ναι δεν εχω θεμα..βοηθεια θελω

  11. #11
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by annietak View Post
    Αα δεν γνωριζω,ναι δεν εχω θεμα..βοηθεια θελω
    ...........

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by annietak View Post
    Ειναι και αυτος υπερβολικα ζηλιαρης

    ποιος ξερει, μπορει και να ταιριαζετε!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by annietak View Post
    Ειναι και αυτος υπερβολικα ζηλιαρης
    Τοτε , no problem ..........αλλα αν δεν ηταν , θαχες προβλημα , και για να διαχειριστεις την παθολογικη ζηλεια σου , πρεπει να δουλεψεις πολυ με τον εαυτο σου , να μην αφηνεις το μυαλο σου να τρεχει , να σεπηγαινει οπου αυτο θελει , θεμα εξασκησης ειναι .......

Similar Threads

  1. πότε δε μπορεις να ξεπερασεις καποιον?
    By Efi25 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 26-10-2016, 14:23
  2. Όσο μπορείς... Κ.Π. Καβάφης
    By Delmem080319a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 17-10-2014, 09:53
  3. Ποση αγαπη μπορεις να αντεξεις?
    By Sublime in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 17-04-2014, 10:17
  4. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΡΕΨΕΙΣ?
    By dimitriskai in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 19
    Last Post: 08-12-2006, 03:23
  5. Όταν δεν μπορείς να σηκωθείς από το κρεββάτι σου...
    By ΕΣ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 15-10-2006, 21:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •