Ενοχες και τυψεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Ενοχες και τυψεις

    Πως τις ξεπερνας..Ακομα και αν ξερεις οτι σε μια σχεση ποτε δεν φταιει ο ενας. Πως ξεπερνας το γεγονος οτι ο ανθρωπος αυτος ,που σε χωρισε, ειναι ιδανικος για σενα?
    Και ο εαυτος σου τον θεωρουσε δεδομενο και του μιλουσε ασχημα καμια φορα στο τηλεφωνο επειδη η αποσταση τον ειχε γονατισει, ή αδιαφορουσες για καποια γεγονοτα στην ζωη του, ή επειδη θυμωνες οταν τσακωνοσασταν και γινοσουν επιθετικος και προσβλητικος... Γιατι δεν τα ειδες ολα αυτα πιο πριν ? Γιατι επρεπε να φτασει στο σημειο να σε χωρισει? Γιατι επρεπε να την πληγωσεις ?

    Ακομα και αν εδωσες ολο σου το εγω σε αυτη την σχεση...Γιατι ποτε δεν μιλησε να σου πει τι αισθανεται και απλα τα κραταγε μεσα της και εσκασε σαν δυναμιτης..

    Γιατι... Πως προχωρας οταν ξερεις οτι πληγωσες ανεπανορθωτα τον ανθρωπο που θεωρουσες ιδανικο!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    22
    παλι καλα που το παραδεχεσαι. αλλοι στη θέση σου δεν ενδιαφέρονται καν για το άτομο που έχουν πληγωσει. Αυτό είναι ενα βημα. πως προχωράει αυτη που εχει πληγωθει;;;;

  3. #3
    Αυτη που εχει πληγωθει βγαινει διασκεδαζει παει ταξιδια και γενικοτερα ζει την ζωη της χωρις εμενα. Αδιαφορει πληρως και προσπαθει να με αποφευγει.
    Εγω απο την αλλη δεν μπορω να ξεκολλησω το μυαλο μου. Προσπαθω αλλα η λογικη μου εχει παει περιπατο..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Αυτη που εχει πληγωθει βγαινει διασκεδαζει παει ταξιδια και γενικοτερα ζει την ζωη της χωρις εμενα. Αδιαφορει πληρως και προσπαθει να με αποφευγει.
    Εγω απο την αλλη δεν μπορω να ξεκολλησω το μυαλο μου. Προσπαθω αλλα η λογικη μου εχει παει περιπατο..
    Τα κανει ολα αυτά για να ξεχάσει. Αλλά κανένας δεν μπορεί να ξέρει πως αισθάνεται πραγματικα . το μονο που εχεις να κανείς είναι (εαν αρχικά δεν μπορείς να τη διεκδικήσεις ξανά ) να κανεις ότι κανει αυτή. Κάνε πραγματα που σε ευχαριστούν και πήγαινε στην επόμενη. Τα λάθη μας τα πληρώνουμε .

  5. #5
    Ισως ναι , τα κανει ολα αυτα για να ξεχασει. Αλλα τι αλλο μπορω να κανω για να την διεκδικησω ? Να περιμενω ? Πως να της δειξω οτι την θελω και θα κανω τα παντα γι αυτην!

    Το θεμα ειναι τα λαθη να μην ειναι τιμωρια. Αλλα μαθηματα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Ισως ναι , τα κανει ολα αυτα για να ξεχασει. Αλλα τι αλλο μπορω να κανω για να την διεκδικησω ? Να περιμενω ? Πως να της δειξω οτι την θελω και θα κανω τα παντα γι αυτην!

    Το θεμα ειναι τα λαθη να μην ειναι τιμωρια. Αλλα μαθηματα.
    κυνηγησε την και αμα ειναι η μοναδικη για σενα τοτε ναι θα περιμενεις οσο χρειαστει. δεν χρειαζεται να της δειξεις οτι μπορεις να κανεις τα παντα γι αυτη. απλα καντα . Κανε τα παντα για να την ξανακερδισεις.
    και πιστευω πως εχεις παρει ενα μαθημα. με την επομενη δεν θα κανεις τα ιδια λαθη, αυτα που εκανες με τη συγκεκριμενη και την εχασες.

  7. #7
    Εχω κανει τα παντα. Το μοναδικο που απομενει ειναι να αλλαξω πολη. Αλλα πως να το κανω οταν μου τονισε οτι θελει να μεινει μονη της ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    το ξεπερνας με τον καιρο, αλλα πριν το ξεπερασεις, της μιλησες ποτε ειλικρινα και σε εκταση για ολα αυτα που μας ειπες κι εμας η το θεωρησες κι αυτο περιττο?

  9. #9
    Ειλικρινα ναι, σε εκταση οχι. Οταν θελησα να το κανω δεν ηθελε ουτε να με ακουσει. Ουτε τωρα θελει... Και φαντασου την θεωρω ακομα την γυναικα που θα ηθελα να εχω διπλα μου. Δεν θελω να την μεταπεισω , ειναι πλεον ξεκαθαρο οτι με εχει μισησει. Ισως να ειναι η αμυνα της για να ξεχασει. Με τον καιρο συγχωρεις τον εαυτο σου ?

  10. #10
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Ειλικρινα ναι, σε εκταση οχι. Οταν θελησα να το κανω δεν ηθελε ουτε να με ακουσει. Ουτε τωρα θελει... Και φαντασου την θεωρω ακομα την γυναικα που θα ηθελα να εχω διπλα μου. Δεν θελω να την μεταπεισω , ειναι πλεον ξεκαθαρο οτι με εχει μισησει. Ισως να ειναι η αμυνα της για να ξεχασει. Με τον καιρο συγχωρεις τον εαυτο σου ?
    Φίλε μου απλά φύγε, έτσι όπως το κάνεις το κάνεις χειρότερο για αυτήν από το να καταλάβει. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι απλά να της μιλήσεις ειλικρινά ότι θα αλλάξεις χαρακτήρα ότι την αγαπάς πολύ κλπ( αν δεν το έχεις κάνει ακόμα) και απλά αστην στην ησυχία της. Ίσως ο χρόνος την κάνει να νιώσει την απουσία σου και ότι θέλει να είστε πάλι μαζί, αν θέλει θα σε ψάξει. Απλά μην την πιέζεις δεν φέρνει το σωστό αποτέλεσμα. Καλώς. Ζω μια παρόμοια κατάσταση, βέβαια δεν θέλω να σου δίνω και ελπίδες γιατί αυτά που κάνεις είναι άσχημα. Απλά περίμενε χωρίς να την ζαλιζεις, κόψε κάθε επικοινωνία και απόμακρυνσου

  11. #11
    Δεν μενει και κατι αλλο να κανω. Τα ξερει ολα αυτα... Τα λεγαμε και οταν ημασταν μαζι και οταν χωρισαμε. Την κυνηγας ακομα ή σε κυνηγαει ακομα ?

  12. #12
    Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    74
    πώς ξεπερνάς τις ενοχές και τις τύψεις που άφησες τον άλλο αφού σε απάτησε και βρήκες έναν άνθρωπο που σε σέβεται και φωνάζουν όλα ότι είναι ερωτευμένος μαζί σου, ενώ αυτός έχει μείνει μόνος (χωρίς συγγενείς);

Similar Threads

  1. Τυψεις..
    By crazyelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-2015, 20:43
  2. τυψεις!!!!!!!!
    By weirdthings in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 5
    Last Post: 24-09-2014, 16:47
  3. ΠΕΝΘΟΣ-ΕΝΟΧΕΣ-ΤΥΨΕΙΣ
    By LILA28 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 10
    Last Post: 12-07-2012, 17:55
  4. Οταν νιωθεις τυψεις και ενοχες...
    By xrhstos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 27-04-2012, 04:16
  5. Τύψεις...
    By chris6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 08-09-2011, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •