Μαγνήσιο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293

    Μαγνήσιο;

    Καλησπέρα σε όλες και όλους! Ο παθολόγος μου μου είπε να πάρω βιταμίνες μαγνησίου και σκέφτομαι να τις αρχίσω. Βοηθάει στο κομμάτι της αγχώδης νεύρωσης; επίσης, επειδή είμαι πιο αδύνατος από ποτέ (64 κιλά) βοηθάει να πάρεις κιλά; έχει παρενέργειες, ξέρω ότι γίνομαι υπερβολικός με την τελευταία μου ερώτηση αλλά φοβάμαι τα πάντα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Παρενέργειες δεν έχει άλλα μην υπερβεις τα 300 mg ημερησίως γιατί μπορεί να έχεις ήπιες γαστρεντερολογικες ενοχλήσεις. Σίγουρα δεν θα σε βοηθήσουν να πάρεις βάρος εκτός αν χαλαρώσεις και τρως περισσότερο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Παρενέργειες δεν έχει άλλα μην υπερβεις τα 300 mg ημερησίως γιατί μπορεί να έχεις ήπιες γαστρεντερολογικες ενοχλήσεις. Σίγουρα δεν θα σε βοηθήσουν να πάρεις βάρος εκτός αν χαλαρώσεις και τρως περισσότερο!
    Ευχαριστώ πολύ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εχω παρει μεχρι 600mg , δεν ειχα καμμια ενοχληση , αλλα ουτε και το αναμενομενο αποτελεσμα , συνηθβως παιρνω 400mg ........δεν εχω καμμια παρενεργεια , αλλα ουτε και ιδιαιτερη ενεργεια ........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εχω παρει μεχρι 600mg , δεν ειχα καμμια ενοχληση , αλλα ουτε και το αναμενομενο αποτελεσμα , συνηθβως παιρνω 400mg ........δεν εχω καμμια παρενεργεια , αλλα ουτε και ιδιαιτερη ενεργεια ........
    Δηλαδή macgyver η βιταμίνες δεν βοηθάνε καθόλου στα θέματα των νευρωσεων;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εγω παιρνω το mag2 απο το φαρμακειο σε αμπουλες...κανει δουλεια..το εχετε δοκιμασει?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Εγω παιρνω το mag2 απο το φαρμακειο σε αμπουλες...κανει δουλεια..το εχετε δοκιμασει?
    Εγώ όχι. Δεν έχω πάρει ποτέ βιταμίνες, όμως έχω αρχίσει να το ψάχνω. Λίγο που μου το είπε ο γιατρός, λίγο αυτά που έχω διαβάσει στο φόρουμ και σε διάφορα site, θέλω να τις αρχίσω. Mag2 τι βιταμίνες είναι; σε τι σε βοήθησαν;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Αυτα δν ειναι βιταμινες ειναι μαγνησιο μονο σε αμπουλες..δεν μπορω να καταλαβω αν ακομα κανουν δουλεια..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Αυτα δν ειναι βιταμινες ειναι μαγνησιο μονο σε αμπουλες..δεν μπορω να καταλαβω αν ακομα κανουν δουλεια..
    Λέγοντας "δεν μπορώ να καταλάβω αν ακόμα κάνουν δουλειά" φαντάζομαι ότι μια βελτίωση θα είδες τουλάχιστον στην αρχή. Τι είχες και το ξεκίνησες;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ε πολλα ειχα ανχος και καταθλιψη και τωρα παιρνω πολλα περνω 2 αντικαταθλιπτικα περνω ω3 και σπιρουλινα και mag2 ειδα μια μικρη βελτιωση μπορω να πω αλλα δεν ξερω απο πιο απο ολα ειναι...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ε πολλα ειχα ανχος και καταθλιψη και τωρα παιρνω πολλα περνω 2 αντικαταθλιπτικα περνω ω3 και σπιρουλινα και mag2 ειδα μια μικρη βελτιωση μπορω να πω αλλα δεν ξερω απο πιο απο ολα ειναι...
    Θα το αρχίσω από αύριο. Ελπίζω να βοηθήσει λιγάκι. Να είσαι καλά xristoforos28! Σε ευχαριστώ πολύ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ττπ να σαι καλα..μακαρι ν σε βοηθησει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ge0rge View Post
    Δηλαδή macgyver η βιταμίνες δεν βοηθάνε καθόλου στα θέματα των νευρωσεων;
    δεν εχω νευρωση , κτθλψη εχω , και πλεον λαιτ ................παντως δεν ειχαν το αποτελεσμα που περιμενα στο λιγο σχετικα αγχος της κτθλψης .......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ε πολλα ειχα ανχος και καταθλιψη και τωρα παιρνω πολλα περνω 2 αντικαταθλιπτικα περνω ω3 και σπιρουλινα και mag2 ειδα μια μικρη βελτιωση μπορω να πω αλλα δεν ξερω απο πιο απο ολα ειναι...
    Μαλλον το Ω3 , ειναι αποδεδειγμενα αντικαταθλιπτικο , οχι σε μικρες δοσεις ...........τα αλλα δυο καλο κανουν , αλλα το Ω3 , το καλυτερο για κτθλψη ........

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    δεν εχω νευρωση , κτθλψη εχω , και πλεον λαιτ ................παντως δεν ειχαν το αποτελεσμα που περιμενα στο λιγο σχετικα αγχος της κτθλψης .......
    Θα το ξεκινήσω και βλέπουμε. Ελπίζω να βοηθήσει έστω και λίγο να πάρω τα πάνω μου. Ευχαριστώ πολύ macgyver!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ
    By MARO_86 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 30-05-2015, 19:46
  2. μαγνησιο αγχος μυικοι σπασμοι...
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-08-2013, 22:36
  3. Μαγνήσιο
    By Hiro in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 20-05-2009, 14:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •