Προσοχή στα ψυχοφάρμακα..μην παραβλέπετε τις παρενέργειες,τον εθισμό..και οχι μονο - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ναι αυτο ακριβως κ εγω νοιωθω οταν μιλαω θολονω.. πινω ενα καφε τν ημερα γτ αλλιως κοιμαμαι ορθιος στν δουλεια..τωρα τ ξεκινησα το καφε επειδη επιασα δουλεια πιο πριν το ειχα κοψει..τσιγαρο καπνιζω αρκετα μπορω να πω..παιχει ρολο και τ τσιγαρο.??εγω ηξερα μονο για τον καφε??και γιατι λες ειμαι ligth περιπτωση??

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ναι αυτο ακριβως κ εγω νοιωθω οταν μιλαω θολονω.. πινω ενα καφε τν ημερα γτ αλλιως κοιμαμαι ορθιος στν δουλεια..τωρα τ ξεκινησα το καφε επειδη επιασα δουλεια πιο πριν το ειχα κοψει..τσιγαρο καπνιζω αρκετα μπορω να πω..παιχει ρολο και τ τσιγαρο.??εγω ηξερα μονο για τον καφε??και γιατι λες ειμαι ligth περιπτωση??
    Καλό θα ήταν να μήν πίνεις ούτε τον ένα καφέ.. ή να πίνεις ντεκαφεινέ. Καλύτερα να κοιμάσαι λίγο όρθιος παρά να έχεις θολούρες δεν νομίζεις? Ή έστω αν σου ειναι τοσο απαραίτητο πίνε τον πολύ πολύ ελαφρύ.
    Ναι και το τσιγάρο παίζει ρόλο.. η νικοτίνη είναι και αυτή στην ομάδα των διεγερτικών. Αν καπνίζεις πολύ και ιδιαίτερα το ένα μετα το άλλο τα τσιγάρα έρχεται η στιγμή που στα "σκάει" και αυτό και δεν το καταλαβαίνεις οτι μπορεί να φταίει το τσιγάρο.(μπαφιάζεις που λέμε κατα κάποιο τρόπο).

    Light είσαι γιατί δεν έχεις φτάσει στο σημείο που φτάσαμε πολλοί εξ αιτίας του άγχους και των πανικών που φέρανε και αγοραφοβία να μην μπορούμε να λειτουργίσουμε στα πιο απλά πράγματα, να έχουμε παρατήσει δουλειές και να είμαστε άνεργοι χρόνια και να έχουμε ξεχάσει τι πάει να πεί διασκέδαση.. Μπορεί να σε δυσκολεύει αλλά ευτυχώς την παλεύεις και αυτό είναι πολύ σπουδαίο!! Είσαι μάχημος! κάποιοι απο εμάς δειλιάσαμε.. δυστυχώς..

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by jock77 View Post
    Μήπως όμως πίνεις και καφέδες? εγώ μόλις πιώ καφέ η θολούρα είναι το πρώτο πράγμα που θα πάθω. Αν πίνεις καφέδες κόψε τους μαχαίρι! όπως και αν καπνίζεις πολύ ελλάτωσε το όσο μπορείς περισσότερο!!
    λολ, και εγω βλεπω οτι ο καφες αυξανει το αγχος, την ανησυχια και την εκκριση κορτιζολης στον οργανισμο, αλλα τελικα το μονο και καλυτερο που μπορω να κανω ειναι να μεινω στον εναν καφε την ημερα...Δεν μπορω να τον κοψω τελειως...!! Χρειαζομαι κατι να μου δωσει καποια ενεργεια... Και εξαλλου και χωρις καφε, παλι το ιδιο αγχος εχω... οποτε και δεν τους σταματω τελειως... απλα τους μειωσα!!

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ειχα φτασει κ εγω σ σημεια τετοια να μν βγαινω απο το σπιτι να θελω να αυτοκτονησω να ειμαι χαλια να παιρνω ηρεμιστηκα να κοιμαμαι ολη μερα αλλα με τν καιρο καπως συνηλθα επισης ειμαι 28 οποτε αργοτερα μπορει κ γω να φτασω στα σημεια που λες..που μακαρι ευχομαι να μν φτασω .

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Τοτε λοιπόν μείνε σε αυτό το "κάπως συνήλθα" και μην σκέφτεσαι αρνητικά. Το πέρασες το δύσκολο στάδιο και αυτό έχει πολύ σημασία και θα κατευθείνει την πορία σου γιατί λογικά μετά απο μια τέτοια δύσκολη περίοδο τώρα πρέπει να εισαι πιο συνηδειτοποιημένος.
    Στο χέρι σου είναι να κάνεις σωστές επιλογές και να πέρνεις σωστές αποφάσεις και δεν έχεις κανένα μα κανένα λόγο να φτάσεις εκεί που φτάσαμε κάποιοι απο εμάς. Πίστεψε στον εαυτό σου και ολα θα πάνε μόνο προς το καλύτερο.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ευχαριστω θα προσπαθησω

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    3
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Ήθελα να επαναφέρω το θέμα τη διακοπής αντικαταθλιπτικού μετά από πολυετή χρήση, και επειδή διάβασα αρκετές σοβαρές απόψεις εδώ,,,.σε περίπου ένα μήνα θα κλέισω χρόνο απο τη διακοπή του αντικαταθλιπτικού seropram .Tο έπαιρνα για 9 χρόνια ,,και κατάφερα να το κόψω μετά από 5 χρόνια προσπαθειών-μείωσης δόσης.Τραγική ιστορία ..που συνεχίζεται όπως φαίνεται.Κατά περιόδους περνώ πολύ έντονες καταθίψεις που περιλαμβάνουν και αυτοκτονικές σκέψεις,,προσπαθώ ν αντισταθώ και ελπίζω να είναι στερητικά όλα αυτά,..αφού συνολικά πήρα χάπι μαζί με τις μειώσεις σχεδόν 13 χρόνια..τραγικό. Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος με ανάλογη εμπειρία,,,ίσως ο kostas62 να μου δώσει λίγο θάρρος πάνω σε αυτό γιατί θα καταρρεύσω στο τέλος.Εγώ αρχικά είχα κρίσεις πανικού ...κι αυτές πήγα να θεραπεύσω στα 29 μου .Πια αντιμετωπίζω σοβαρή κατάθλιψη.Πρόπερσι είχα παραιτηθεί και από τη δουλειά μου ,την έχασα για 2 χρόνια, όταν είχε αποτύχει η προσπάθεια να το κόψω. Ένα τελευταίο θέμα,,,ο μεταβολισμός κόλλησε. Τα κιλά δεν χάνονται. Έκανα δίαιτες -γυμναστικές. Υπάρχει κάποιος που έχασε κιλά μετά από ένα χρόνο; Το περίεργο είναι πως στις προηγούμενες προσπάθειες διακοπής έχανα όλα τα κιλά,,αλλά μετά το ξανάρχιζα και τα ξανάπαιρνα. Σας ευχαριστώ που με ακούσατε,,,ελπίζω αυτά τα μελαγχολικά χρστούγεννα να διαβάσει κάποιος το μήνυμά μου...Τελικά τα στερητικά κρατούν χρόνια....δεν ήθελα να το πιστέψω..

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    19
    Καλημέρα.Διαβασα τις παραπάνω αναρτήσεις σας έχει περάσει καιρός βέβαια αλλά ψαχνομαι κ έπεσα πάνω σ αυτό. Η μητέρα μου πριν ένα χρόνο έκανε ένα χειρουργείο για αφαίρεση κύστης,υστερεκτομη λέγεται και μετά από λίγες μέρες άρχισαν κρίσεις πανικού κ εκεί που ήταν μια γυναίκα δυνατή να τους φροντίζει όλους κ όλα έγινε απ' τα φάρμακα μια γυναίκα καθισμένη σε μια καρέκλα να μην έχει διάθεση για τίποτα. Πήγε σε ένα ψυχίατρο της έδωσε κάποια φάρμακα,της τα άλλαζε όπως αναφέρατε συνηθισμένη στάση ψυχιάτρων αυτή μέχρι να της βρει το κατάλληλο και λίγους μήνες μετά έφτασε σε σημείο να θέλει να αυτοκτονήσει με ένα ανήλικο παιδί στο σπίτι και ο πατέρας μου έπεσε κ αυτός στα φάρμακα όταν είδε την μητέρα μου σ αυτή τη φάση. Ο μόνος που τρέχω είμαι εγώ δεν μπορώ να αφήσω κανέναν, ούτε τους γονείς μου ούτε την αδερφή μου ούτε την γυναίκα μου ούτε το δύο μηνών μωράκι μας.Ο γιατρός στην συνέχεια μας είπε ότι πρέπει να νοσηλευτεί σε κλινική για ασφάλεια, μου πρότεινε μια ιδιωτική στην Γαλήνη,το κόστος πολύ υψηλό αλλά καταλαβαίνετε σε θέμα υγεία δεν υπάρχει κόστος.
    Για να συνεχίσω νοσηλευτικε η μητέρα μου 15 μέρες,το πώς έκανε όταν την άφησα,λέω δεν είναι η μαμά μου αυτή,μετά από 15 μέρες βγήκε άλλος άνθρωπος.
    Όλα καλά γέννησε η γυναίκα μου η μάνα μου ήταν όπως την ξέραμε,έπαιρνε την αγωγή της κλινικης στον πρώτο μήνα όταν πηγαίναμε επίσκεψη στον γιατρό του είπε ότι δεν είχε όρεξη.Μηνα με μήνα άρχιζε κ γινόταν πιο έντονο.Με την φάση της καραντίνας ούτε έξω ούτε τίποτα πάλι τα ίδια.Ο γιατρός που επικοινωνισε κόψε αυτό αύξησε το άλλο,με αποτέλεσμα πάλι στο ίδιο έργο θεατές.Σκεφτηκα να την πάω σε άλλο γιατρό αλλά έχω φτάσει σε σημείο να έχω απελπιστει τελείως.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Γειά σου, δυστυχώς τα αντικαταθληπτικα, και ειδικά τα ssri πολύ δύσκολα διακόπτονται, και κάνεις γιατρός δεν μας το λέει αυτό όταν μας τα χορηγεί! Τα withdrawal symptoms, έστω και μετά από ολίγομηνη χρήση, είναι για το 90% από καταστροφικες εάν τα διακόψεις απότομα, έως πολύ έντονα εάν τα διακόψεις έστω και σε διάστημα αρκετών μηνών. Όλο αυτό το διάστημα νομίζεις ότι η ασθένεια έχει επιστρέψει επειδή τα διεκοψες, ενώ ο άμοιρος οργανισμός προσπαθεί να ξανά προγραμματιστεί χωρίς το φάρμακο! Είμαι παθών, τα έχω διακόψει μετά από μεγάλη προσπάθεια εδώ και 5 χρόνια, είμαι καλά τώρα, αλλά ακόμη και μετά από τόσο καιρό, δεν έχω επανέλθει πλήρως. Εάν το πρόβλημα σου είναι απλώς κατάθλιψη η κρίσεις πανικού, συμβουλευσου έναν γιατρό με κατανόηση που θα μπορέσει να σε βοηθήσει να τα περιορίσεις σιγά σιγά, και με την βοήθεια ψυχολόγου να αντιμετωπισεις το πρόβλημα σου.
    Καλή τυχη
    πολυ σωστα , κωστα , τακοψα αποτομα τα αντικαταθλιπτικα , τον 6/20, λογω επιληπτικης κρισης , δν μου επετρεπε ο γιατρος να παιρνω αλλα φαρμακα , και επεφτα αργα αργα μετα απο λιγο καιρο σε βαθια κτθλψη , ορια κτθλψης και νευρικου κλονισμου, εδω και 4 μερες τα ξαναρχισα ........ταπαιρνα 15 χρονια ......πιστευα οτι δεν εκαναν τιποτα , να ομως που με κρατουσαν σε ενα ανεκτο επιπεδο .....
    Last edited by Macgyver; 01-02-2021 at 09:11.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by giorgosmj View Post
    Καλημέρα.Διαβασα τις παραπάνω αναρτήσεις σας έχει περάσει καιρός βέβαια αλλά ψαχνομαι κ έπεσα πάνω σ αυτό. Η μητέρα μου πριν ένα χρόνο έκανε ένα χειρουργείο για αφαίρεση κύστης,υστερεκτομη λέγεται και μετά από λίγες μέρες άρχισαν κρίσεις πανικού κ εκεί που ήταν μια γυναίκα δυνατή να τους φροντίζει όλους κ όλα έγινε απ' τα φάρμακα μια γυναίκα καθισμένη σε μια καρέκλα να μην έχει διάθεση για τίποτα. Πήγε σε ένα ψυχίατρο της έδωσε κάποια φάρμακα,της τα άλλαζε όπως αναφέρατε συνηθισμένη στάση ψυχιάτρων αυτή μέχρι να της βρει το κατάλληλο και λίγους μήνες μετά έφτασε σε σημείο να θέλει να αυτοκτονήσει με ένα ανήλικο παιδί στο σπίτι και ο πατέρας μου έπεσε κ αυτός στα φάρμακα όταν είδε την μητέρα μου σ αυτή τη φάση. Ο μόνος που τρέχω είμαι εγώ δεν μπορώ να αφήσω κανέναν, ούτε τους γονείς μου ούτε την αδερφή μου ούτε την γυναίκα μου ούτε το δύο μηνών μωράκι μας.Ο γιατρός στην συνέχεια μας είπε ότι πρέπει να νοσηλευτεί σε κλινική για ασφάλεια, μου πρότεινε μια ιδιωτική στην Γαλήνη,το κόστος πολύ υψηλό αλλά καταλαβαίνετε σε θέμα υγεία δεν υπάρχει κόστος.
    Για να συνεχίσω νοσηλευτικε η μητέρα μου 15 μέρες,το πώς έκανε όταν την άφησα,λέω δεν είναι η μαμά μου αυτή,μετά από 15 μέρες βγήκε άλλος άνθρωπος.
    Όλα καλά γέννησε η γυναίκα μου η μάνα μου ήταν όπως την ξέραμε,έπαιρνε την αγωγή της κλινικης στον πρώτο μήνα όταν πηγαίναμε επίσκεψη στον γιατρό του είπε ότι δεν είχε όρεξη.Μηνα με μήνα άρχιζε κ γινόταν πιο έντονο.Με την φάση της καραντίνας ούτε έξω ούτε τίποτα πάλι τα ίδια.Ο γιατρός που επικοινωνισε κόψε αυτό αύξησε το άλλο,με αποτέλεσμα πάλι στο ίδιο έργο θεατές.Σκεφτηκα να την πάω σε άλλο γιατρό αλλά έχω φτάσει σε σημείο να έχω απελπιστει τελείως.
    Καλημέρα και καλώς ήρθες !

    Καταρχήν να σου ζήσεις το μωράκι σου και πραγματικά σου εύχομαι όσο πιο γρήγορα να βρεις λύση για να μπορέσεις να το χαρείς .

    Πεσμου λίγο μετά το χειρουργείο άρχισε όλο αυτό ή και από πριν είχε κάποια συμπτώματα που απλά τα διαχειρίζονταν.
    Όταν λέω για αγωγή ,τι εννοείς ?
    Αγωγή καθαρά για ψυχολογικούς λόγους ή παράλληλη για να βοηθηθεί και απο το χειρουργείο της ?
    Υπάρχουν και τέτοιες αγωγές που δυστηχως επηρεάζουν και τον ψυχολογικό τομέα ....

    Και αυτό το χειρουργείο τι σήμαινε για εκείνη?
    Άλλαξε η καθημερινότητα της ?
    Δεν μπορούσε να κάνει πράγματα πλέον μόνιμα ή για κάποιο διάστημα ?

    Στα ρωτάω όλα αυτά γιατί και εμένα η αφορμή για μια πολύ δύσκολη περίοδο ηταν ένα χειρουργείο και η μετέπειτα αγωγή που έπρεπε να ακολουθήσω και ομολογώ μπορώ να καταλάβω απόλυτα την μητέρα σου ,τι σημαίνει να γίνεσαι πειραματόζωο στην κυριολεξία μέχρι να δεις τι σου ταιριάζει ...
    Ει άι απίστευτες οι παρενέργειες όλων αυτών ειδικά αν δεν έχεις και ιστορικό με ψυχικά νοσήματα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #56
    Marilou, να και μια ευχάριστη είδηση σε ένα δυσάρεστο θέμα!

    Από κάποιο στάδιο και μετά τα φάρμακα είναι μονόδρομος. Όμως, ακόμα κι εκεί που παίρνεις φάρμακα δεν σταματάς τις προσπάθειες αυτοβελτίωσης αλλά οι προσπάθειες αυτές θα πρέπει να γίνονται ένα με σένα, με άλλα λόγια τα φάρμακα εξακολουθούν να είναι μέσο προς το σκοπό κι όχι αυτοσκοπός, έστω και αν απλά ελπίζεις για κάτι που είναι ουσιαστικά άπιαστο όνειρο, το να ξεβαλτώσεις δηλαδή για πάντα.
    γιάννης

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    19
    Όχι κανένα απολύτως πρόβλημα μετά το χειρουργείο ακριβώς τρεις μέρες μετά. Ήταν πολύ δυνατή η μητέρα μου δουλεύει κ στο χώρο της υγείας κ μάλιστα όταν ο πατέρας μου έμεινε για χρόνια χωρίς δουλειά τα έφερνε βόλτα μόνη της με τρία παιδιά. Έκανε το χειρουργείο πιο πριν δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα υγείας μετά από λίγες ημέρες την έπιασαν κάποιες ταραχές, κάποια τρεμουλα.Ο γιατρός της είπε γιατί τυγχάνει να είναι νοσηλεύτρια στην μαιευτική του νοσοκομείου κ της είπαν γιατροί κ νευρολόγοι ότι δεν είναι πρόβλημα με το χειρουργείο είναι καθαρά παθολογικό αίτιο. Μετά από λίγο καιρό πηγε σε κάποιον ψυχίατρο και της έδωσε κάποια φάρμακα. Εκείνο τον καιρό αρραβονιαζοταν ο αδερφός μου, έκατσε ένα κρούσμα με κορονοιο για γέννα και έμεινε σε καραντίνα 20 μέρες. Αγχώθηκε κ τα τρεμουλα γινόντουσαν περισσότερα,ο γιατρός της έδινε να δοκιμάσει αλλά χάπια κ Οκτώβρη μήνα την έβλεπα να πέφτει κάτω και να χτυπιέται. Δυστυχώς στην όλη κατάσταση είχε κ τάσεις αυτοκτονίας και η μόνη λύση ήταν να την πάω σε κάποια ιδιωτική κλινική. Η αγωγή που πήρε ήταν καθαρά για το θέμα με το τρέμουλο θεωρούσαν ότι έχει να κάνει με ορμόνες. Έτσι κατέληξε στα φάρμακα

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by giorgosmj View Post
    Όχι κανένα απολύτως πρόβλημα μετά το χειρουργείο ακριβώς τρεις μέρες μετά. Ήταν πολύ δυνατή η μητέρα μου δουλεύει κ στο χώρο της υγείας κ μάλιστα όταν ο πατέρας μου έμεινε για χρόνια χωρίς δουλειά τα έφερνε βόλτα μόνη της με τρία παιδιά. Έκανε το χειρουργείο πιο πριν δεν υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα υγείας μετά από λίγες ημέρες την έπιασαν κάποιες ταραχές, κάποια τρεμουλα.Ο γιατρός της είπε γιατί τυγχάνει να είναι νοσηλεύτρια στην μαιευτική του νοσοκομείου κ της είπαν γιατροί κ νευρολόγοι ότι δεν είναι πρόβλημα με το χειρουργείο είναι καθαρά παθολογικό αίτιο. Μετά από λίγο καιρό πηγε σε κάποιον ψυχίατρο και της έδωσε κάποια φάρμακα. Εκείνο τον καιρό αρραβονιαζοταν ο αδερφός μου, έκατσε ένα κρούσμα με κορονοιο για γέννα και έμεινε σε καραντίνα 20 μέρες. Αγχώθηκε κ τα τρεμουλα γινόντουσαν περισσότερα,ο γιατρός της έδινε να δοκιμάσει αλλά χάπια κ Οκτώβρη μήνα την έβλεπα να πέφτει κάτω και να χτυπιέται. Δυστυχώς στην όλη κατάσταση είχε κ τάσεις αυτοκτονίας και η μόνη λύση ήταν να την πάω σε κάποια ιδιωτική κλινική. Η αγωγή που πήρε ήταν καθαρά για το θέμα με το τρέμουλο θεωρούσαν ότι έχει να κάνει με ορμόνες. Έτσι κατέληξε στα φάρμακα
    Αχ αυτό το τρέμουλο και σε συνδιασμό με μουδιάσματα και πολλά άλλα μπερδεύουν πολύ τους γιατρούς ..

    Να σε ρωτήσω πριν τα φάρμακα η μητέρα σου είχε ελενξει ποτέ τον θυροειδή της ?
    Έχει κάνει εξετάσεις ειδικές σε ενδοκρινολόγο για b12 και όλο το σύμπλεγμα βιταμινών ?
    Εκτός τις αιματολογικές έχει κάνει ποτέ υπέρηχο για τυχών όζους γιατί οι τιμές στο αίμα δεν δείχνουν αν υπάρχουν και στο λέω εκ πείρας που όλοι έβλεπαν μόνο τις τιμές μου και κανένας τον υπέρηχο ...

    Οι εξετάσεις όμως να είναι τουλάχιστον μετά το χειρουργείο έτσι?

    Να σε πληροφορήσω ότι όποια αγωγή και να πάρει αν έχει το παραμικρό θέμα με τον θυροειδή δεν πρόκειται να δουλέψει ακόμα και η σωστή να είναι και το κυριότερο αντί για καλύτερα θα γίνει χειρότερα ..
    Ακόμα και οι κρίσεις πανικού που εμφανίζονται επειδή πιέζεται με τρέμουλο έχουν ρίζες και από θυροειδή και από έλλειψη του συμπλέγματος και όχι μόνο της B12 που δυστηχως μόνο αυτή ελενχουν ..

    Εφόσον μπήκε τώρα σε αγωγή να ξέρεις ότι μόνο με αγωγή θα επανέλθει και θα φύγει πάλι το τρέμουλο αρκεί να δουλέψει ..
    Μην την αφήσετε ακάλυπτη θα είναι χειρότερα και να την ακούτε και να παρατηρείται τις αλλαγές της ...

    Είχα κάνει τα πάντα από εξετάσεις μέχρι και για σκλήρυνση κατά πλάκας με μαγνητικές στον αυχένα και στο κεφάλι με έβαλαν να κάνω γιατί εγω εκτός από το τρέμουλο είχα εμφανίσει και κάποια μουδιάσματα μετά το χειρουργείο κυρίως στο προσωπο και στα δάκτυλα των χεριών ..

    Αν ο γιατρός μου είχε ελενξει πρώτα τον θυροειδή και μετά έμπαινα σε αγωγή τότε ακόμα και η πρώτη μπορούσε να με καλύψει και να μην περάσω όλη αυτή την ταλαιπωρία που πραγματικά είναι ότι χειρότερο να βρεθείς ξαφνικά σε μια καταθλιπτική φάση χωρίς κανένα ιστορικό μέχρι εκείνη την στιγμη.
    Από την στιγμή που ρυθμιστικε ο θυρεοειδής μου το σύμπλεγμα της Β και η D εκτός ότι δούλεψε η αγωγή ,δουλευει ακόμα και σήμερα στην ελάχιστη δόση για το σκοπό που την παίρνω και το κυριότερο χωρίς ψυχολογικές μεταπτώσεις πλέον ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #59
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    19
    Την ρώτησα και μου είπε ότι είχε κάνει και για θυροειδή και υπέρηχο ήταν φυσιολογικες οι τιμές.μετα το χειρουργείο όλα αυτά κανονικά.Δεν ξέρω τις άλλαξα γιατρό έχω κλείσει με κάποιον άλλον ραντεβού να δω αν δω σωτηρία απ' αυτόν αλλά δεν ξέρω τι να κάνω τι είναι το σωστό

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by giorgosmj View Post
    Την ρώτησα και μου είπε ότι είχε κάνει και για θυροειδή και υπέρηχο ήταν φυσιολογικες οι τιμές.μετα το χειρουργείο όλα αυτά κανονικά.Δεν ξέρω τις άλλαξα γιατρό έχω κλείσει με κάποιον άλλον ραντεβού να δω αν δω σωτηρία απ' αυτόν αλλά δεν ξέρω τι να κάνω τι είναι το σωστό
    Το σωστο το κανεις ηδη ,ψαχνεσαι σε γιατρο εφοσον δεν βλεπετε βελτιωση .
    Το μεγαλυτερο λαθος μας ειναι οτι ξεκιναμε απο ψυχιατρους χωρις κανενα ιστορικο και αυτοι δυστηχως κατευθειαν θα σε ριξουν στα χαπια τα οποια ομως ειναι καθαρα για αυτες τις παθησεις .
    Δες ,αν δεν εχεις δει και ενα νευρολογο και το κυριοτερο αιματολογο .

    Εκτος απο θυροειδη δες και τιμες βιταμινων .Εχετε μιλησει μαζι γιατι ειναι ετσι?Τι την φοβιζει?
    Εχει κατι συγκεκριμενο που την ταραζει ή ειναι πλεον ετσι απο τις παρενεργειες των φαρμακων ?

    Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι αυτη την φορα!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Ποτε κινδυνευω με εθισμο απο το xanax?
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 129
    Last Post: 22-12-2016, 22:41
  2. Replies: 116
    Last Post: 02-08-2015, 20:16
  3. Την προσοχή σας παρακαλώ
    By geo1986 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-01-2013, 21:39
  4. Σχιζο και προσοχη
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 22-10-2012, 01:34
  5. ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΑΠΑΤΗ
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 21-04-2010, 12:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •