αλλαγη σε abilify
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200

    αλλαγη σε abilify

    καλησπερα χ
    απο ρισπερνταλ θα παω σε αμπιλιφαι, το ινβεγκα το αποκλεισαμε γιατι ειναι 100ευρο καθε μηνα,,,υπαρχει καποιος που να πινει αμπιλιφαι και να μπορει να μου δωσει τα φωτα του ως προς το τι παρενεργειες εχει και αν του εχει κατσει καλα?βρικα ως παρενεργεια δυσκολια στην ομιλια κ τρομαξα λιγο
    ευχαριστω εκ των προταιρων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Εγω πηρα αμπιλιφαυ λοιπον....
    Τα καλα ειναι οτι μου πηρε ολα τα ψυχωτικα και μου φτιαξε τη διαθεση....

    Παρενεργειες σε μενα προσωπικα....πονοκεφαλος αυπνια θαμπη οραση αγχος νευρικοτητα ταχυκαρδια αυξηση καπνισματος ευερεθιστοτητα και υπερσεξουαλικοτητα.....

    Σε σενα μπορει να κατσει καλα
    Slipknot-Psychosocial......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Εγω πηρα αμπιλιφαυ λοιπον....
    Τα καλα ειναι οτι μου πηρε ολα τα ψυχωτικα και μου φτιαξε τη διαθεση....

    Παρενεργειες σε μενα προσωπικα....πονοκεφαλος αυπνια θαμπη οραση αγχος νευρικοτητα ταχυκαρδια αυξηση καπνισματος ευερεθιστοτητα και υπερσεξουαλικοτητα.....

    Σε σενα μπορει να κατσει καλα
    το παιρνεις ακομα?ποσο καιρο το επαιρνες?εισαι κοινωνικος?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Το πηρα μια εβδομαδα...ναι δεν κλεινομαι σπιτι....απο το πρωι τρεχω σαν *******....αν το θες γιαυυο θα σε βοηθησει θα νιωθεις καλυτερα
    Slipknot-Psychosocial......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Το πηρα μια εβδομαδα...ναι δεν κλεινομαι σπιτι....απο το πρωι τρεχω σαν *******....αν το θες γιαυυο θα σε βοηθησει θα νιωθεις καλυτερα
    ειμαι σχεδον οσο κοινωνικη ημουν παλια,,,μη σε απομονωνει το ρωτησα...αλλα το πινεις μονο μια βδομαδα ρε συ δεν μπορεις να βγαλεις απο τωρα συμπερασματα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Με ρωτησες και σου απαντησα....με 6 μερες αυπνια δεν γινοταν να το συνεχισω ειχα αρχισει να εχω παραισθησεις....
    Μπες και στο ιντερνετ σε ξενα φορουμ να διαβασεις
    Slipknot-Psychosocial......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Με ρωτησες και σου απαντησα....με 6 μερες αυπνια δεν γινοταν να το συνεχισω ειχα αρχισει να εχω παραισθησεις....
    Μπες και στο ιντερνετ σε ξενα φορουμ να διαβασεις
    ελπιζω να πινεις κατι τωρα κ να μην εμεινες χωρις φαρμακο γτ θα υποτροπιασεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    επεισης απτη μια λες εφυγαν τα ψυχωτικα απτηνν αλλη λες ξεκινησες να εχεις παραισθησεις...τι φαση?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Δεν ειναι το ιδιο....παραληρηματα δεν ειχα απο την αυπνια με πιανε ξαφνικος τρομος και εβλεπα τα προσωπα των ανθρωπων θαμπα
    Slipknot-Psychosocial......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Το 'χα παρει για λιγο και δεν με βοηθησε με την ψυχωση......ειναι ελαφρυ φαρμακο.....Βασικα ο λογος που το εκοψα ειναι γιατι μου δημιουργουσε απιστευτο αγχος και αυπνιες που ηταν προδρομος υποτροπής...μακαρι να με επιανε ειναι καλο φαρμακο γιατι διωχνει και την καταθλιψη οπως λεει ο kavkaz.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Δυστυχως dark life ειχα τα ιδια συμπτωματα απιστευτο αγχος και γενικα ειμαι αγχωδης και αυπνια ως τα μπουνια....συν ολα τα αλλα
    Slipknot-Psychosocial......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Δυστυχως dark life ειχα τα ιδια συμπτωματα απιστευτο αγχος και γενικα ειμαι αγχωδης και αυπνια ως τα μπουνια....συν ολα τα αλλα
    Η αυπνία και το έντονο άγχος είναι πρόδρομος της υποτροπής όπως είπα. Είναι ελαφρύ φάρμακο, γι'αυτό, είναι για ελαφριές περιπτώσεις, εγώ είμαι μέτρια περίπτωση.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by dark life View Post
    Το 'χα παρει για λιγο και δεν με βοηθησε με την ψυχωση......ειναι ελαφρυ φαρμακο.....Βασικα ο λογος που το εκοψα ειναι γιατι μου δημιουργουσε απιστευτο αγχος και αυπνιες που ηταν προδρομος υποτροπής...μακαρι να με επιανε ειναι καλο φαρμακο γιατι διωχνει και την καταθλιψη οπως λεει ο kavkaz.
    τωρα τι πινεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by darkprincess View Post
    τωρα τι πινεις?
    Τώρα ρισπερνταλ σε ενεση και αλοπεριντιν ενα των 5 και ενα των 10. Εσυ; Βασικα επαιρνα λιγοτερα αλλα ακουσα φωνες γιατι εχω οικογενειακα προβληματα μεχρι και ερπη εβγαλα γιατι να ξερεις επηρεαζει και το περιβαλλον την εξελιξη της ασθενειας και το αυξησα.... :( :(

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by dark life View Post
    Τώρα ρισπερνταλ σε ενεση και αλοπεριντιν ενα των 5 και ενα των 10. Εσυ; Βασικα επαιρνα λιγοτερα αλλα ακουσα φωνες γιατι εχω οικογενειακα προβληματα μεχρι και ερπη εβγαλα γιατι να ξερεις επηρεαζει και το περιβαλλον την εξελιξη της ασθενειας και το αυξησα.... :( :(
    εγω παιρνω ρισπερνταλ κ επειδη μειωσαμε τη δοση στα 2 μγ τη μερα ειδα δυο ματια ενω ειχα τα ματια μ κλειστα κ ακουσα κατι λεξεις και τωρα πινω 6μγ,,,κ θα τ αλλαξουμε σε αμπιλιφαι γτ δε κανει δουλεια τ ρισπερνταλ (ευελπιστουμε να κοψω το φαρμακο σε καποια φαση γιατι εχω τοξικη ψυχωση)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ABILIFY
    By joanna22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 09-05-2017, 08:59
  2. abilify
    By mariafil in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 26-03-2013, 16:57
  3. Abilify
    By mariafil in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 04-03-2013, 12:23
  4. abilify
    By pig in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 26-10-2011, 15:28
  5. Abilify
    By gog_magog in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 54
    Last Post: 05-03-2011, 00:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •