Zoloft - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57

Thread: Zoloft

  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    25
    Δλδ να συνεχισω αλλες δυο εβδομαδες με 50mg

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by boo View Post
    οχι καθολου.μονο την 1η φορα που το πηρα πηρα 10 κιλα αλλα μετα απο κανα μηνα τα εχασα παλι.το ιδιο ειχε γινει και με το zyprexa.παχαινω για κανα μηνα και μετα παλι τα χανω.μου κοβεται η ορεξη ενω συνεχιζω να τα παιρνω.και ολα τα αλλα ψυχοφαρμακα που εχω δοκιμασει και αυτα που παιρνω τωρα δε με εχουν παχυνει καθολου.ισα ισα που απο το φλεβαρη εχω χασει 8 κιλα και παιρνω remeron, solian, aloperidin, akineton, lamictal, xanax...ουτε γραμμαριο.δεν πειναω και ξεχναω να φαω πολλες φορες
    Ευχαριστω για την απαντηση ..........

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Panteloss View Post
    Δλδ να συνεχισω αλλες δυο εβδομαδες με 50mg
    Ναι , το πολυ , στον μηνα δειχνει αν σου παει το φαρμακο ,με σιγουρια , αν και θαπρεπε ναζεις ηδη ενδειξεις , αλλα για σιγουρα ........

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Quote Originally Posted by boo View Post
    οχι καθολου.μονο την 1η φορα που το πηρα πηρα 10 κιλα αλλα μετα απο κανα μηνα τα εχασα παλι.το ιδιο ειχε γινει και με το zyprexa.παχαινω για κανα μηνα και μετα παλι τα χανω.μου κοβεται η ορεξη ενω συνεχιζω να τα παιρνω.και ολα τα αλλα ψυχοφαρμακα που εχω δοκιμασει και αυτα που παιρνω τωρα δε με εχουν παχυνει καθολου.ισα ισα που απο το φλεβαρη εχω χασει 8 κιλα και παιρνω remeron, solian, aloperidin, akineton, lamictal, xanax...ουτε γραμμαριο.δεν πειναω και ξεχναω να φαω πολλες φορες
    Παίρνεις ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ???
    θα τρελαθω....
    καλα το lamictal ειδικά γιατί; είναι απο τα πιο παλιά αντιεπιλήπτικά που χρησιμοποιουν για μανίακα επεισόδια και είναι τίγκα στις πιθανές παρενέργειες...

    Το ρεμερον όυτε εμενα μου έβαλε βάρος αλλά ύπνος ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ύπνος....

    Παιδιά τα 2 αντικαταθληπτικά που δεν έχω δοκιμάσει είναι το zoloft και το fluvox(fluvoxamine) καμια ιδέα ειδικά για το φλουβοξ;

  5. #20
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Παίρνεις ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ???
    θα τρελαθω....
    καλα το lamictal ειδικά γιατί; είναι απο τα πιο παλιά αντιεπιλήπτικά που χρησιμοποιουν για μανίακα επεισόδια και είναι τίγκα στις πιθανές παρενέργειες...

    Το ρεμερον όυτε εμενα μου έβαλε βάρος αλλά ύπνος ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ύπνος....

    Παιδιά τα 2 αντικαταθληπτικά που δεν έχω δοκιμάσει είναι το zoloft και το fluvox(fluvoxamine) καμια ιδέα ειδικά για το φλουβοξ;
    To lamictal δεν είναι για μανιακά επεισόδια, το αντίθετο θα έλεγα...έχει αντικαταθλιπτική δράση και είναι από τους πιο ασφαλείς σταθεροποιητές διάθεσης. Για μανιακά επεισόδια υπάρχουν πολύ καλύτερα φάρμακα βλέπε το depakine. Επίσης είμαι 1,5 χρόνο με ζολοφτ και μπορώ να πω ότι με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. Ξεκίνησα από 25μγ, πήγα στα 150μγ σταδιακά έκανα λίγη υπομανία, μείναμε στα 100 για πολύ καιρό και πλέον στα 50μγ. Όλα αυτά μαζί με σταθεροποιητή, το depakine που προανέφερα. Δεν έχω παχύνει...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι το lamictal είναι πολύ βαρύ και με πολλες παρενέργειες...
    Όχι ότι το depakine παει πίσω...
    Είναι αξιοπερίεργο που με όλα αυτά δεν έχεις παρενέργειες και είσαι καλά :-)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Παίρνεις ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ???
    θα τρελαθω....
    καλα το lamictal ειδικά γιατί; είναι απο τα πιο παλιά αντιεπιλήπτικά που χρησιμοποιουν για μανίακα επεισόδια και είναι τίγκα στις πιθανές παρενέργειες...

    Το ρεμερον όυτε εμενα μου έβαλε βάρος αλλά ύπνος ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ύπνος....

    Παιδιά τα 2 αντικαταθληπτικά που δεν έχω δοκιμάσει είναι το zoloft και το fluvox(fluvoxamine) καμια ιδέα ειδικά για το φλουβοξ;
    lamictal παιρνω γιατι ειχα πεσιματα.αλλα σε αυτα με βοηθαει περισσοτερο το remeron γι αυτο θελω να κοψω το lamictal.εχω σχιζο.ειμαι ανθεκτικη στα φαρμακα (αν σκεφτεις οτι εδω και 16 μηνες το μεγαλυτερο διαστημα που ημοιυν καλα ηταν 42 μερες συνεχομενα) απο οτι εχουμε καταλαβει για αυτο και παιρνω τοσα πολλα.
    φυσικα κι εχω παρενεργειες.τα χερια μου τρεμουν, τα ποδια μου ειναι υπερκινητικα, νιωθω χαζεμενη, δε μποωρ να συγκεντρωθω, δεν εχω περιοδο, εχω υπνηλια ολη μερα, δε μπορω να ξυπνησω κλπ

    θα τα πω στη γιατρο περισσοτερο οτι χανω τη χαρα μου και την καλη μου διαθεση οταν τα παιρνω.θελω να μεινω με remeron και aloperidin.αυτα νιωθω να με βοηθανε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Δύσκολα ρε συ boo...
    Εγώ με ένα αντικαταθληπτικό το σιπραλεξ και νιωθω ώρες ώρες ότι δεν συγκεντρώνομαι σε τίποτα, και λίγο ζαλισμένος σαν ελαφρύ μεθύσι... Θεμιτό σε ενα βαθμό για το υπερδραστήριο μυαλό μου που είναι γεμάτο σκέψεις αγχωτικές ...

    Κατεβάζω και αρκετές καψουες βαλεριάνας μέσα στη μέρα για το αγχος και παλι αγχος έχω :-)...

    Αλλά με τόσα πολλά είναι αξιοθαυμαστο που αντέχεις...
    Ο ύπνος όλη μέρα είναι του ρεμερόν...
    Όταν έπαιρνα ρεμερον έτσι ήμουν απλα ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ δεν έκανα τίποτα άλλο :-)...

    Με έχουν κουρασει τα ψυχοφάρμακα καθώς κανένα δεν βοήθησε ουσιαστικά και ΤΟ ΜΟΝΟ που έκατσε απο παρενεργειες ήταν το σιπραλεξ το οποίο σαν βοήθεια προσφέρει 20%........

    Κούραση και απελπισία τα ψυχοφαρμακα...

  9. #24
    MikeStam 3
    Guest
    Πείτε γνωμες για ζολοφτ παιδιά φέρνει υπνηλία;;;;

  10. #25
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Mπα , αμα δεν σε πιανει το φαρμακο στα 50 μγ , ουτε στα 100 θα σε πιασει ........εμενα δεν με πιανει καθολου ......και ειναι αρκετες οι 2 βδομαδες για να δεις μια μικρη βελτιωση , αλλα συνεχισε το αλλες δυο , και μετα συζητα με τον γιατρο σου για αλλο αντικ/κο .......................μην χανεις τον χρονο σου τζαμπα .....
    Μακ τι ειναι αυτα που του λες του ανθρωπου φυσικα και γίνεται αν δεν τον πιανει στα 50να τον πιανει στα 100το ζολοφτ ειναι δοσοεξαρτωμενο φαρμακο απορω πως το πεταξες αυτο ετσι απο 50εως 200παει και του λες αν δεν σε πιάνει στα 50κοψτο;;;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα
    το ζολοφτ δε φερνει υπνηλια γι αυτο και το παιρνουν πρωι.σε τσιτωνει
    απο αντικαταθλιπτικα το remeron φερνει υπνηλια για αυτο και το παιρνουν βραδυ
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #27
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα
    το ζολοφτ δε φερνει υπνηλια γι αυτο και το παιρνουν πρωι.σε τσιτωνει
    απο αντικαταθλιπτικα το remeron φερνει υπνηλια για αυτο και το παιρνουν βραδυ
    Σεξουαλικη δυσλειτουργία φέρνει;;;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Το ζολοφτ αννδεν πιάσει στα 50 το κανουν 100 κλπ κλπ....επισης ναι ολα τα αντικαταθλιπτικα κανουν σεξ δυσλυτουργειες...Οχι σε ολους,αναλογα με τον οργανισμο...παιρνω ζολοφτ 2μιση μηνες κ ενιωσα καλα στις 52 μερες με 100, μεχρι τότε ειδα τον χριστο φανταρο που λενε...απορω πως δεν αυτοκτονησα...λολ...

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    το λαμικταλ σε μενα δεν εχει καμια παρενεργεια το περνω κανα χρονο τωρα...

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    6
    Μετά από μια ανεπιτυχή προσπάθεια 13ημερων με 25mg ζολοφτ, ενώ το έχω ξαναπάρει για 6 μήνες στα 22 μου Και για 1μιση χρόνο πριν ένα χρόνο το κοψα και η μουν μια χαρά, ξεκίνησα το ρεμερον 15mg για αγχωδη διαταραχη, έχουνε περάσει 2 μήνες και δε βλέπω καμία διαφορά ίσα ίσα νιώθω χειρότερα. Ο γιατρός μου μου λέει να δώσω χρόνο αλλά εγώ βλέπω ότι ο χρόνος περνάει κατά μου... Δε θα πρεπε να δείξει μετά από τόσο καιρό. Είμαι σε απόγνωση. Καμία βοήθεια με κάποιον που ξέρει από ρεμερον... Ευχαριστω

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Zoloft
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 28-05-2017, 08:54
  2. zoloft
    By mariostdm900 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 15
    Last Post: 12-04-2017, 00:26
  3. zoloft
    By Katerinaaaaaaaaaa in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 15-12-2013, 00:01
  4. ZOLOFT
    By Eleni Morfid in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 24-04-2012, 15:38
  5. Zoloft
    By cinamon in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 30-01-2010, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •