Zoloft
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: Zoloft

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    25

    Zoloft

    Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και παιρνω ζολοφτ 50 ποιες ειναι η εμπειριες σας?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    για πρωτη φορα ξεκινας αυτο το φαρμακο?
    ειναι δηλαδη το πρωτο σου??

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    25
    Ναι το πρωτο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    για μενα απλα αυτο το φαρμακο δεν ηταν κατι που το χρειαζομουν... για αυτο και το διεκοψα!!! Αλλοι χρηστες του φορουμ ομως μπορει να εχουν αντιθετη αποψη απο εμενα!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Πόσο καιρό το παίρνεις;
    Δεν έχει ιδιαίτερες παρενέργειες και γενικά είναι καλό αντικαταθληπτικό. Εϊναι ίσως το μόνο ssri που δεν έχω παρει αλλα το παίρνει μητέρα φίλου μου στα 100μγ και της εχει κατσει μια χαρα χωρίς παρενεργειες

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ειχα παρει κι εγω zoloft. καλο ηταν.με ανεβασε.αλλα το πηγαμε μεσα σε 2 εβδομαδες απο τα 50mg στα 200mg κι εκανα υπομανια.μαλλον εφταιγε οτι αυξησα πολυ γρηγορα τη δοση
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    εβλεπα γενικά στις παρενεργειες του την μανία. Θεωρητικά όλα τα αντικαταθληπτικά το κάνουν σε μεγάλες δόσεις αλλά το ζολοφτ το ανεφερε πιο καθαρα σαν παρενεργεια...

    Τα 200 ίσως είναι και πολλά βέβαια... Μητέρα φίλου με πολυ βαριά κατάθλιψη 100μγ παίρνει...
    @boo πόσο καιρό το έπαιρνες; το σταματησες μόνο λόγω της μανίας;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ημουν πολυ χαλια.αυτοκτονικοι ιδεασμοι,δοκιμαζα τροπους κλπ.ηταν η λυση της να με ανεβασει ψυχολογικα. γι αυτο και η τοσο μεγαλη δοση και απο το 0 στα 200mg μεσα σε 2 εβδομαδες.
    αλλα παραανεβηκα τελικα.1 μηνα το πηρα μετα που ανεβηκα πολυ μου το εκοψε.τωρα παιρνω αλλο που δε με ανεβαζει αλλα δε με αφηνει και να πεσω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    με το σερτραλιν που παιρνω, που εχει την ιδια δραστικη με το ζολοφτ, οκ ειμαι καλυτερα αλλα νιωθω οτι δεν εχω κινητρα... βαριεμαι... σερνομαι να κανω τις δουλειες μου....
    Σωματικα, αν πιεστω ψυχολογικα, αντεχω μια χαρα...αλλα το δυσκολο ειναι οτι νιωθω σα να εχω αφεθει ...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    25
    Εγω επερνα της 4 πρωτες μερες 25μγ και τορα πηγα 50 ειμαι κοντα στης 2 εβδομαδες που περνω το ζολοφτ ολοι λενε οτι ειναι καλο παντως αλλα εμενα δεν μου εχει κανει δραση πρεπει να αυξησο την δοση?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    @boo ποιο παίρνεις τώρα;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    @boo ποιο παίρνεις τώρα;
    παιρνω 30mg remeron.δε πεφτω σε καταθλιψη και δεν κανω υπομανιες.ειμαι φυσιολογικα απο αυτο το κομματι της καταθλιψης
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Panteloss View Post
    Εγω επερνα της 4 πρωτες μερες 25μγ και τορα πηγα 50 ειμαι κοντα στης 2 εβδομαδες που περνω το ζολοφτ ολοι λενε οτι ειναι καλο παντως αλλα εμενα δεν μου εχει κανει δραση πρεπει να αυξησο την δοση?


    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. ........εμενα δεν με πιανει καθολου ......και ειναι αρκετες οι 2 βδομαδες για να δεις μια μικρη βελτιωση , αλλα συνεχισε το αλλες δυο , και μετα συζητα με τον γιατρο σου για αλλο αντικ/κο .......................μην χανεις τον χρονο σου τζαμπα .....
    Last edited by Aeon; 16-08-2019 at 15:36.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by boo View Post
    παιρνω 30mg remeron.δε πεφτω σε καταθλιψη και δεν κανω υπομανιες.ειμαι φυσιολογικα απο αυτο το κομματι της καταθλιψης
    Δεν σου ανοιγει την ορεξη , boo ?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν σου ανοιγει την ορεξη , boo ?
    οχι καθολου.μονο την 1η φορα που το πηρα πηρα 10 κιλα αλλα μετα απο κανα μηνα τα εχασα παλι.το ιδιο ειχε γινει και με το zyprexa.παχαινω για κανα μηνα και μετα παλι τα χανω.μου κοβεται η ορεξη ενω συνεχιζω να τα παιρνω.και ολα τα αλλα ψυχοφαρμακα που εχω δοκιμασει και αυτα που παιρνω τωρα δε με εχουν παχυνει καθολου.ισα ισα που απο το φλεβαρη εχω χασει 8 κιλα και παιρνω remeron, solian, aloperidin, akineton, lamictal, xanax...ουτε γραμμαριο.δεν πειναω και ξεχναω να φαω πολλες φορες
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Zoloft
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 28-05-2017, 08:54
  2. zoloft
    By mariostdm900 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 15
    Last Post: 12-04-2017, 00:26
  3. zoloft
    By Katerinaaaaaaaaaa in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 15-12-2013, 00:01
  4. ZOLOFT
    By Eleni Morfid in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 24-04-2012, 15:38
  5. Zoloft
    By cinamon in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 30-01-2010, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •