Zoloft - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57

Thread: Zoloft

  1. #46
    Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    39
    Τι παρενέργειες σου είχε βγάλει το zoloft στην αρχή?

  2. #47
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οχι, σεμενα δεν δρα καθολου , μονο στην φιλη μου εδρασε στο αγχος ..........χρησιμοποιω seropram , το μονο που δρα σεμενα , και εφεξορ μαζι .....
    μακ πηρα και εγω σεροπραμ έδρασε στην αρχή για ενα δυο μηνες μετα σταμάτησε

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Σε εμενα το ζολοφτ δεν εκανε απολυτως τιποτα, εφτασα μεχρι 150mg αν θυμαμαι καλα, το επαιρνα σχεδον 2 μηνες, δεν καταλαβα τιποτα, ουτε δραση, ουτε την παραμικρη παρενεργεια, λες και εφευγε σαν ξενο σωμα απο τον οργανισμο, νομιζω μαλιστα πως μου χειροτερεψε και την κοινωνικη φοβια.
    Το remeron το παιρνω οποτε δεν μπορω να κοιμηθω, 3-7mg κανουν τρομερη δουλεια, ολοι εσεις που το παιρνετε στα 30 και 40mg σας προκαλει υπνο ? Γιατι αν με 7mg σε 40 λεπτα δεν ξερω αν θα προλαβω να φτασω στο κρεβατι να ξεραθω στον υπνο νομιζω στα 40mg θα φρικαρω αν ειναι να το ξεκινησω.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    επαιρνα 200μγ.μου δημιουργουσε τρελες ταχυπαλμιες.5 λεπτα αφοτου σηκωνομουνα βαραγα 105-110 παλμους. το σταματησα και ησυχασα.με τσιτωνε πολυ
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #50
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    17
    καλησπερα ,ειμαι καινουριος στην ομαδα και θελω να ρωτησω για το ζολοφτ,πηγα στον γιατρο(νευρολογο) για πονοκεφαλους και σφιξιματα στο κεφαλι και μου εδωσε τα SERTRAL 100mg (γεννοσημο μαλλον),πηρα το πρωτο χαπι και μετα απο καμια 2 ωρες με εφερε ταση για εμετο και ενιωθα καπως παραξενα,σαν ζαλισμενος και τα ποδια μου τα ενιωθα κρυα,ο γιατρος με ειπε την πρωτη εβδομαδα να τα παρω ενα καθε 2 μερες και μετα 1 καθε μερα και σε ενα μηνα να παω να με δει πως παω,το θεμα ειναι οτι με φοβισε αυτα που ενιωσα αν ηταν παρανεργειες η οχι,την επομενη μερα ειμαι καλυτερα αλλα με λιγη ταση μονο και με μειωμενη ορεξη για φαι,ετυχε σε κανεαν απο εσας κατι αναλογο?

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by giannisdriver View Post
    καλησπερα ,ειμαι καινουριος στην ομαδα και θελω να ρωτησω για το ζολοφτ,πηγα στον γιατρο(νευρολογο) για πονοκεφαλους και σφιξιματα στο κεφαλι και μου εδωσε τα SERTRAL 100mg (γεννοσημο μαλλον),πηρα το πρωτο χαπι και μετα απο καμια 2 ωρες με εφερε ταση για εμετο και ενιωθα καπως παραξενα,σαν ζαλισμενος και τα ποδια μου τα ενιωθα κρυα,ο γιατρος με ειπε την πρωτη εβδομαδα να τα παρω ενα καθε 2 μερες και μετα 1 καθε μερα και σε ενα μηνα να παω να με δει πως παω,το θεμα ειναι οτι με φοβισε αυτα που ενιωσα αν ηταν παρανεργειες η οχι,την επομενη μερα ειμαι καλυτερα αλλα με λιγη ταση μονο και με μειωμενη ορεξη για φαι,ετυχε σε κανεαν απο εσας κατι αναλογο?
    Εγώ γενικά από το ζολοφτ δεν είχα παρενέργειες. Ίσως λίγο άγχος παραπάνω τις πρώτες μέρες. Τώρα το ξεκίνησα πάλι, σήμερα είναι η πρώτη μέρα, δε ξέρω αν θα μου βγάλει τώρα παρενέργειες. Εμένα μου έκανε πολύ σαν φαρμακο. Έχεις ξαναπάρει αντικαταθλιπτικα? Σου τα έγραψε για αυτούς τους λόγους που αναφέρεις?

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Παιρνω το Zoloft των 100 mg εδω και 3 χρονια ειναι ηπιο χαπι γενικα, εμενα με βοηθησε στο αγχος αλλα οχι στη διαθεση. Στην αρχη λιγο μου δημιουργουσε παραπανω αγχος αλλα μετα ολα καλα. Ισως μεσα στους επομενους μηνες το σταματησω γιατι οτι δουλεια ηταν να κανει την εκανε.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    μακ πηρα και εγω σεροπραμ έδρασε στην αρχή για ενα δυο μηνες μετα σταμάτησε
    Δεν ξερω αν το γραφω καπου αλλα και σε μενα το σεροξατ 3 μηνες δουλεψε , μετα ξαναπεσα ......

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1
    Καλησπέρα!

    Λοιπόν ξεκίνησα τον Ιούνιο του 2020 με μια αγωγή των 50mg όπου σταδιακά αυξήθηκε στα 100mg. Να σημειωθεί πως παράλληλα ως τον Αύγουστο του 2020 έπαιρνα και xanax το οποίο και σταμάτησα.
    Τα 100mg τα συνέχισα μέχρι και πριν 2 μήνες σχεδόν. Αποφασίζει ο γιατρός για 1 μήνα να κατεβάσουμε την δόση σε ένα χάπι των 50mg κάθε μέρα και μετά ξεκινήσαμε 1 χάπι των 50mg ανα δεύτερη μέρα. Ε έχω μερικες ημέρες τώρα που νιώθω ζάλη, ένα πλακωμα στο κεφάλι κτλ. Καταλαβαίνω ότι ίσως είναι από την μείωση του χαπιού, αλλά Λέτε να μιλήσω με τον γιατρό ή να κάνω υπομονή;
    Ευχαριστώ!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    421
    Πιστεύω καλύτερα είναι να μιλάς με το γιατρό σου για οποιαδήποτε ενόχληση εχεις

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    262
    Παιδιά υπάρχει κάποιος που να παίρνει το φάρμακο brintellix?

  12. #57
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    32
    εγω το παιρνω φιλε 20mg

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Zoloft
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 28-05-2017, 08:54
  2. zoloft
    By mariostdm900 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 15
    Last Post: 12-04-2017, 00:26
  3. zoloft
    By Katerinaaaaaaaaaa in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 15-12-2013, 00:01
  4. ZOLOFT
    By Eleni Morfid in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 24-04-2012, 15:38
  5. Zoloft
    By cinamon in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 30-01-2010, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •