Θυμός προς τον ψυχοθεραπευτή - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 105
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Δεν σου εκανε καποια καλυτερη τιμη;

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    6
    Η τιμή ήταν πολύ καλή αλλά εγώ ήθελα κάθε 15 !Επέμενε ότι το σωστό ήταν κάθε εβδομάδα!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δεν είσαι φτιαγμένη από βαμβάκι γτ ο πατέρας σου δεν είναι από βαμβάκι αυτό σου λέω
    Ο πατερας μου δεν παιρνει ψυχοφαρμακα αρα δεν εχει πληγες ή εχει πληγες που τις διαχειριζεται. Ελις ή εισαι καρκινοπαθης η δεν εισαι, η εχεις καταθλιψη η δεν εχεις ο ψυχικα αρρωστος δεν ειναι μυθος υποφερουμε τοσοι εδω μεσα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Αχ κούκλα να ξερεσ τι είναι ο στρατός μόνο θα συνερχοσουν κατευθείαν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Rena1 View Post
    Εμένα δεν μου έχει τύχει να θυμώσω με κάποιο ψυχολόγο αλλά ο ψυχολόγος να θυμώσει οταν μετά απο λίγες συνεδρίες λόγω οικονομικού θέματος σταμάτησα!
    Πραγματικά απαράδεκτος. Ειδικά εφόσον επέμενε για ΚΑΘΕ βδομάδα απ' την στιγμή που είχες ξεκαθαρίσει πως έχεις οικονομικό θέμα. Δεν είναι ότι δεν ήθελες ή δεν ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΣΟΥΝ. Οι γιατροί και οι ψυχολόγοι επειδή είναι τέτοια η φύση της δουλειάς τους, πάνω απ' όλα κανονικά θα έπρεπε να ήταν η βοήθεια σε ανθρώπους που την χρειάζονται. Επειδή όμως βγάζουν και εκείνοι το ψωμί τους, τουλάχιστον να μην τους βλέπουν σαν 50ευρα και ακόμα χειρότερα να τα βάζουν και μαζί τους όταν ξεκαθαρίζουν οι ασθενείς ειδικά σε τέτοιους καιρούς με τόσα προβλήματα και ανεργία πως δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν. Προς Θεού δηλαδή. Θα έπρεπε να το καταλαβαίνουν πρώτοι. Άλλα όσο πιο πλούσιος γίνεσαι δυστυχώς πολλές φορές θολώνεις, θες περισσότερα και κυρίως έχεις ξεχάσει πώς είναι και η απέναντι πλευρά, ή πιθανόν να μην την έζησες και ποτέ. Ενσυναίσθηση σου λέει μετά ο ψυχολόγος. Τελοσπάντων :p

    Να θυμηθώ και εγώ να γράψω όταν θέλω να ξεφορτώσω για τον πρώην ψυχίατρο και ψυχαναλυτή (ο Θεός να τον κάνει). 4 φορές πάτησα το πόδι μου εκεί.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Blackbird γραψε μας και την δικη σου εμπειρια!! Τελικά δύσκολη η σχέση αυτή ψυχοτετοιου- ασθενή ειδικα οταν μπαινει το χρημα αναμεσα! Γι αυτο θα επρεπε να υπαρχουν αξιολογοι δημοσιοι φορεις ψυχοκοινωνικης υγειας με δραματουργια, θεατρικο παιχνιδι, μουσικοθεραπεια , ψυχοθεραπεια, ειδικες ασκησεις αναπνοων κτλ. και αλλες δεξιοτητες
    Ελις λιγοι στο στρατο εχουν τρελαθει;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Blackbird γραψε μας και την δικη σου εμπειρια!! Τελικά δύσκολη η σχέση αυτή ψυχοτετοιου- ασθενή ειδικα οταν μπαινει το χρημα αναμεσα! Γι αυτο θα επρεπε να υπαρχουν αξιολογοι δημοσιοι φορεις ψυχοκοινωνικης υγειας με δραματουργια, θεατρικο παιχνιδι, μουσικοθεραπεια , ψυχοθεραπεια, ειδικες ασκησεις αναπνοων κτλ. και αλλες δεξιοτητες
    εγώ πάλι δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα με τους ειδικούς ψυχικής υγείας που πηγαίνω. Θα έλεγα ότι είμαι κωλοφαρδος... Πάντως πολύ καλό θέμα ανοιχτηκε. Θα μπορούσε να είναι και η επόμενη ερώτηση της εβδομάδας! Λοιπόν NikosD. εσύ τι λες για τη σχέση του ειδικού ψυχικής υγείας με τον πελάτη όταν μπαίνει το χρήμα ανάμεσα;

  8. #38
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Καλησπέρα black-adder.
    Βοήθησε με να καταλάβω: τι ακριβώς με ρωτάς? Τι θέλεις να μάθεις?
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post
    Καλησπέρα black-adder.
    Βοήθησε με να καταλάβω: τι ακριβώς με ρωτάς? Τι θέλεις να μάθεις?
    νομίζω η ερώτηση είναι πολύ συγκεκριμένη για να υπάρχουν απορίες.

  10. #40
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Λυπάμαι, δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς.
    Αν θέλεις συγκεκριμένη απόκριση, κάνε συγκεκριμένη ερώτηση και με χαρά θα σου απαντήσω!
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post
    Λυπάμαι, δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς.
    Αν θέλεις συγκεκριμένη απόκριση, κάνε συγκεκριμένη ερώτηση και με χαρά θα σου απαντήσω!
    Η ερώτηση είναι πάρα πολύ συγκεκριμένη NikosD.....αν πάλι δεν θες να τοποθετηθεις αυτό είναι άλλο ζήτημα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Μου φυγε όλος ο θυμός, θαυματουργό το φορουμ μας! Ε τα λες εδω , τα μοιράζεσαι με ανθρώπους που σε καταλαβαίνουν γιατί έχουν περάσει τα ίδια και ξάφνου νιώθεις ξαλαφρωμένος, ήδη έχω βρει και τον επόμενο για τον οποίο άκουσα καλά λόγια απο ατομο που χει πάει για να δούμε...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    ηρεμησε κ σκεψου τι θα του πεισ να μη λεσ κοτσανεσ προσεχε μετα θα φταιει αυτοσ καλη επιτυχια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Τι κοτσανες βρε να πω το ιστορικο μου του ειπα!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    καλα κουκλα μη βαρασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
    By K&K in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 12
    Last Post: 19-01-2017, 10:14
  2. σχεση ψυχοθεραπευτη ασθενους!!
    By melina20 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 17
    Last Post: 15-01-2017, 22:53
  3. ΤΡΟΠΟΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
    By So_Sad in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 31
    Last Post: 14-01-2017, 15:19
  4. αναζήτηση Ψυχοθεραπευτή...και άλλα..
    By Fleur in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 21
    Last Post: 06-04-2010, 00:28
  5. ΨΑΧΝΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
    By velout in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 27-11-2006, 15:44

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •