Κιλά .. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Κιλά ..

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    κανε γυμναστικη καθημερινα!!!
    Η μονη σιγουρη λυση!!!!
    με τη στερηση και τα διαιτητικα μενου δεν θα βγαλεις ακρη....

    εγω ειχα φτασει τα 54 με καθημερινη γυμναστικη για 2 χρονια απο 75, αλλα απο περσυ το καλοκαιρι που ξεκινησα τα αντικαταθλιπτικα χαλαρωσα πολυ, δεν μου εκανε κεφι το να χτυπιεμαι στο γυμανστηριο και τωρα ειμαι 61...... :(
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #17
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Δν ήμουν ποτέ αδύνατη .. δν ξέρω πως είναι να πηγαίνεις σε ένα μαγαζί κ να ψωνίζεις ότι σου αρέσει .. από Τετάρτη δημοτικού θυμάμαι την μητέρα μου να με τρέχει σε γιατρούς .. σε βελονιστες σε βίο-Ομοιοπαθητικους ( τρως μόνο μέλι ) μετά σε bodyline .. το φαγητό για μένα ήταν λύση .. ήταν κενά που γέμιζα κ αυτό έφτασα 31 για να το καταλάβω μετά από πολλούς ψυχιάτρους .. στα 19 μου λοιπόν φτάνω τα 145 κιλά .. βάζω δακτύλιο .. χάνω αρκετά κιλά τα πρώτα χρόνια .. αλλά ο γιατρός που μου τον τοποθέτησε ήταν χασάπης πέρα του ότι στο χειρουργείο μου έσκασε το έντερο κ παρά λίγο να πεθάνω ο δακτύλιος μπήκε λάθος γι αυτό κ χρειάστηκε να τον βγάλω μετά από 9 χρόνια βέβαια αλλά δν έκανε κ κάμια δουλειά πλέον μέσα μου ..

    Τον έβγαλα λοιπόν πέρσι τον Φλεβάρη .. φοβόμουν όχι το χειρουργείο μην ξανά πάρω τα κιλά .. όταν τον έβγαλα ήμουν 107 τώρα είμαι 130 .. δν μπορώ να βγάλω το φαγητό από το μυαλό μου .. όποτε στεναχωριέμαι πιεζομαι στρεσαρομαι ή γενικά μου συμβαίνει κάτι ακραίο στη ζωή μου το ρίχνω στα γλυκά .. μπορείτε να φάτε 4 πάστες στην καθησα ?? Εγώ μπορώ .. τώρα είμαι σε μια φάση που πηγαίνω σε διατροφολόγο κ τα πάω καλά με την βοήθεια ψυχιάτρου κ ladose αλλά κ πάλι μου φαίνεται βουνό .. δν πιστεύω ότι θα τα καταφέρω ..

    Κ τυχαίνει προχθές να βρεθεί ο χειρουργός μου (ο καλός ) στη δουλειά μου ο οποίος θέλει να μου κάνει γαστρικό by pass ή έστω μανίκι .. κ μου λέει πως τα κιλά αυτά δν χάνονται αλλιώς ..

    Συγγνώμη που μακρηγορώ .. αλλά χάνονται ? Γίνεται ? Κ πόση δύναμη ψυχής θέλει ?? Κ πως ξέρεις αν μπορείς να τα καταφέρεις ?? Μιλάμε για 50-60 κιλά .. πως χάνεται τέτοιος αριθμός ? Κ πως αντέχεις για τόσο καιρό να στέρησε ??
    Θέλω να είσαι δυνατή εγώ μέσα σε ενάμιση χρόνο έχασα 45 κιλά θέλει να πιστέψεις στον εαυτό σου να βγάλει ότι κακίες συνήθειες έχει και σιγά σιγά με διατροφή και περπάτημα θα δεις σιγά την διαφορά

  3. #18
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Δν ήμουν ποτέ αδύνατη .. δν ξέρω πως είναι να πηγαίνεις σε ένα μαγαζί κ να ψωνίζεις ότι σου αρέσει .. από Τετάρτη δημοτικού θυμάμαι την μητέρα μου να με τρέχει σε γιατρούς .. σε βελονιστες σε βίο-Ομοιοπαθητικους ( τρως μόνο μέλι ) μετά σε bodyline .. το φαγητό για μένα ήταν λύση .. ήταν κενά που γέμιζα κ αυτό έφτασα 31 για να το καταλάβω μετά από πολλούς ψυχιάτρους .. στα 19 μου λοιπόν φτάνω τα 145 κιλά .. βάζω δακτύλιο .. χάνω αρκετά κιλά τα πρώτα χρόνια .. αλλά ο γιατρός που μου τον τοποθέτησε ήταν χασάπης πέρα του ότι στο χειρουργείο μου έσκασε το έντερο κ παρά λίγο να πεθάνω ο δακτύλιος μπήκε λάθος γι αυτό κ χρειάστηκε να τον βγάλω μετά από 9 χρόνια βέβαια αλλά δν έκανε κ κάμια δουλειά πλέον μέσα μου ..

    Τον έβγαλα λοιπόν πέρσι τον Φλεβάρη .. φοβόμουν όχι το χειρουργείο μην ξανά πάρω τα κιλά .. όταν τον έβγαλα ήμουν 107 τώρα είμαι 130 .. δν μπορώ να βγάλω το φαγητό από το μυαλό μου .. όποτε στεναχωριέμαι πιεζομαι στρεσαρομαι ή γενικά μου συμβαίνει κάτι ακραίο στη ζωή μου το ρίχνω στα γλυκά .. μπορείτε να φάτε 4 πάστες στην καθησα ?? Εγώ μπορώ .. τώρα είμαι σε μια φάση που πηγαίνω σε διατροφολόγο κ τα πάω καλά με την βοήθεια ψυχιάτρου κ ladose αλλά κ πάλι μου φαίνεται βουνό .. δν πιστεύω ότι θα τα καταφέρω ..

    Κ τυχαίνει προχθές να βρεθεί ο χειρουργός μου (ο καλός ) στη δουλειά μου ο οποίος θέλει να μου κάνει γαστρικό by pass ή έστω μανίκι .. κ μου λέει πως τα κιλά αυτά δν χάνονται αλλιώς ..

    Συγγνώμη που μακρηγορώ .. αλλά χάνονται ? Γίνεται ? Κ πόση δύναμη ψυχής θέλει ?? Κ πως ξέρεις αν μπορείς να τα καταφέρεις ?? Μιλάμε για 50-60 κιλά .. πως χάνεται τέτοιος αριθμός ? Κ πως αντέχεις για τόσο καιρό να στέρησε ??
    Θέλω να σου πω ότι φοβάμαι τα χειρουργεία σιγά σιγά με διατροφή και αλλαγή ζωής και συνήθειες

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Ποσό ακόμα ? Από Τετάρτη δημοτικού τα έχω .. κ βάζω -χάνω ... κ όλοι περιμένουν να δουν αποτέλεσμα .. κ όλοι με γυροφέρνουν συνέχεια .. όχι έλα Κολυμβητηριο , όχι μην φας αυτό , τι θα μαγειρέψεις σήμερα κτλ .. νιώθω λες κ κανείς δν με κοιτάει στα μάτια αλλά παρά μόνο στο σώμα .. μπράβο σπυ που έχασες τόσα κιλά !! Πραγματικά από την καρδιά μπυ στο λέω κ σε θαυμάζω για το κουράγιο σπυ κ την επιμονή σπυ .. αυτό μου λείπει !!! Μπράβο σου !!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Ποσό ακόμα ? Από Τετάρτη δημοτικού τα έχω .. κ βάζω -χάνω ... κ όλοι περιμένουν να δουν αποτέλεσμα .. κ όλοι με γυροφέρνουν συνέχεια .. όχι έλα Κολυμβητηριο , όχι μην φας αυτό , τι θα μαγειρέψεις σήμερα κτλ .. νιώθω λες κ κανείς δν με κοιτάει στα μάτια αλλά παρά μόνο στο σώμα .. μπράβο σπυ που έχασες τόσα κιλά !! Πραγματικά από την καρδιά μπυ στο λέω κ σε θαυμάζω για το κουράγιο σπυ κ την επιμονή σπυ .. αυτό μου λείπει !!! Μπράβο σου !!
    Υπομονη θελει..εχεις χρονο μπροστα σου..σωστα το ειπε ενας απο πανω..οσο το αναβαλλεις τοσο θα παραμενεις στα ιδια κιλα..ξεκινα με περπατημα πχ και μειωσε 200 θερμιδες, και κατι θα χασεις δεν μπορει..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Με την γυμανστικη πισμοσες ποτε?Σκεφτικες ποτε ολο αυτο το φορτιο να το μετατρεψεις σε σπριντ και βαροι?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Με την γυμανστικη πισμοσες ποτε?Σκεφτικες ποτε ολο αυτο το φορτιο να το μετατρεψεις σε σπριντ και βαροι?
    με τοσα κιλα μπωρει νομιζεις να τρεξει και να κανει σπριντ? βαρη μπορει να κανει αλλα τρεξιμο πολυ δυσκολο, εγω παντως δεν μπωρο να τρεξω
    το ιδανικο για παχυσαρκους ειναι ποδηλασια και κολυμπι δεν επιβαρυνουν τα γονατα και τα δυο αλλα θελει συστηματικα να το βαλεις προγραμμα...... να φτιαξεις και τη διατροφη σου και σιγα σιγα να πεσουν τα κιλα

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Έχω βάλει το περπάτημα στη ζωή μου Χάρης το σκυλάκι που έχω πάρει μιας κ το λατρεύω δν θέλω να έχω μέσα.. το πρόβλημα μπυ είναι οι κρίσεις βουλιμίας ... επισκέπτομαι διατροφολόγο πλέον .. κ δν μπορώ να πω τον τελευταίο 1 μήνα θεωρητικά τα πήγα καλά έχασα 4 κιλα.. αλλά είναι να χαθούν αλλά 56 ... πως θα γίνει αυτό ?? Τόση θέληση που θα βρω ??

  9. #24
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Έχω βάλει το περπάτημα στη ζωή μου Χάρης το σκυλάκι που έχω πάρει μιας κ το λατρεύω δν θέλω να έχω μέσα.. το πρόβλημα μπυ είναι οι κρίσεις βουλιμίας ... επισκέπτομαι διατροφολόγο πλέον .. κ δν μπορώ να πω τον τελευταίο 1 μήνα θεωρητικά τα πήγα καλά έχασα 4 κιλα.. αλλά είναι να χαθούν αλλά 56 ... πως θα γίνει αυτό ?? Τόση θέληση που θα βρω ??
    Έτσι όπως έχασες τα 4 κιλά, έτσι θα χάσεις και τα 56, αρκεί να έχεις πραγματική θέληση και να το έχεις βάλει στόχο αυτό. Καλό είναι το περπάτημα, το περπάτημα είναι υγεία.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    εεε κοιτα για να χασεις 56 κιλα εεε θες δυο χρονια

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Κουραγιο ραντι δεν ειναι και ευκολος ο αγωνας σου! Εδω εγω θελω να χασω 20 κιλα και παλευω 2 χρονια τωρα. Και δεν μπορω να χασω ουτε λιγο δεν εχω καμια ορεξη να ελαττωσω το φαι........Χασε τα αργα μονο αυτο μπορεις να κανεις. Κοψε 200-300 θερμιδες απο καθε μερα να μη σου φαινεται η διαφορα, μετρα θερμιδες, εγω αυτο κανω, τρωω λιγο απο ολα οταν κανω διαιτα, τωρα προσπαθω να κοψω και τη ζαχαρη τελειως αν και αυτο δεν αφαιρει θερμιδες αλλα αφαιρει λιπος αν το αντικαταστησεις με κατι αλλο πχ πρωτεινη η υδατανθρακα. Αυτα. Αν θες γραφε εδω να συμπληρωσεις 50 δημοσιευσεις να σου δωσω το email μου σε προσωπικο μηνυμα να τα λεμε να δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη. Και απο τα παιδια εδω να ξερετε μας βοηθατε πολυ οταν απαντατε!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Λοιπον κοριτσι.Εχω μια διεταρα που εαν θελεις να σου την δωσω θα πρεπει να εισαι προσεκτικη.Εαν θες με πιστευεις η εαν εχεις υπομονη θα δεις σε 1 βδομαδα τι λεω.Ειναι επιπονη αλλα εχει τα δωρακια του μεσα στην βδομαδα.Την εκανα 3 φορες.Την πρωτη εχασα 9 κιλα και την δευτερη 4.Θα μου πεις δεν κανει καλο γιατι τα περνεις εις διπλουν.Μα εαν φτιαξεις το πραγραμμα σου και συνεχησεις την ζωη σου με σωστη διατροφη δεν προκειτε να τα παρεις.Την τριτη φορα που το δοκιμασα μεσα σε 2 μηνες ολα αυτα δεν εχασα τπτ γτ δεν ειχα περιτο λιπος.Ειναι διετα την οποια την δινουν για παχυσαρκους που εχουν προβλημα με την καρδια τους και επισης για αυτους που ετοιμαζονται να μπουν χειρουργειο.Η βαση ειναι η σουπα.Χωρις λαδι με μπολικο κρεμιδι.

  13. #28
    Miliva21
    Guest
    Δν ειναι ευκολο εδω που εφτασες ομως αξιζει τη προσπαθεια και το κουραγιο....

    Εγω θα σου προτεινα να αρχισεις ΣΤΑΔΙΑΚΑ να μειωνεις λιγο λιγο το φαγητο σου και να ξεκινησεις γυμναστηριο παραλληλα....πιασε ενα διατροφολογο κ ενα γυμναστη και συμβουλεψου πως μπορεις να τα χασεις τα κιλα....οι επαγγελματιες ξερουν καλυτερα ..οσες διαιτες κ να σ δινουμε εδω δν θα βοηθησουν

    Αλλαξε το τροπο διατροφης σου ....βαλε περισσοτερα λαχανικα...σαλατες....κοτοπο� �λο..ψαρι...θα σου πει και ο διατροφολογος
    Και προσπαθησε να δημιουργησεις υποκαταστατα....αντι για μια σοκολατα φαε μια μπαρα δημητριακων με σοκολατα...αντι για σουφλε με μπεικον τυρια και κρεμα γαλακτος..φτιαξε μια μακαροναδα με σαλτσα κ κοτοπουλο

    Αλλαξε τα συστατικα στη μαγειρικη σου...προτιμησε λαιτ προιοντα...αντι για βουτυρο βαλε λαδι...

    Ξερω οτι δν ειναι ευκολο....αλλα το γυμναστηριο κ διατροφη μου φαινεται ο πιο εγγυημενος τροπος να χασεις τα κιλα...χωρις να τα ξαναπαρεις

    Αυτο που δεν θα σου συνιστουσα με τπτ ειναι κατι χαζες διαιτες που τη βγαζεις με ενα παξιμαδι και υποσχονται απωλεια κιλων σε ελαχιστο χρονικο διαστημα

    Τα κιλα για να χαθουν...πρεπει να χαθουν αργα αλλα σταθερα...για να μην στερηθεις κατι....μειωνεις λιγο λιγο το φαγητο...αλλιως δν θα αντεξεις και θα τα παρεις διπλά..

    Απλα καλο ειναι να μη τρως νευρικα και ασυνειδητα....εκει γινεται η βλακεια και το χανουμε οταν τρωμε γρηγορα και ανεξελεγκτα

  14. #29
    Miliva21
    Guest
    Δν ειναι ευκολο εδω που εφτασες ομως αξιζει τη προσπαθεια και το κουραγιο....

    Εγω θα σου προτεινα να αρχισεις ΣΤΑΔΙΑΚΑ να μειωνεις λιγο λιγο το φαγητο σου και να ξεκινησεις γυμναστηριο παραλληλα....πιασε ενα διατροφολογο κ ενα γυμναστη και συμβουλεψου πως μπορεις να τα χασεις τα κιλα....οι επαγγελματιες ξερουν καλυτερα ..οσες διαιτες κ να σ δινουμε εδω δν θα βοηθησουν

    Αλλαξε το τροπο διατροφης σου ....βαλε περισσοτερα λαχανικα...σαλατες....κοτοπο� �λο..ψαρι...θα σου πει και ο διατροφολογος
    Και προσπαθησε να δημιουργησεις υποκαταστατα....αντι για μια σοκολατα φαε μια μπαρα δημητριακων με σοκολατα...αντι για σουφλε με μπεικον τυρια και κρεμα γαλακτος..φτιαξε μια μακαροναδα με σαλτσα κ κοτοπουλο

    Αλλαξε τα συστατικα στη μαγειρικη σου...προτιμησε λαιτ προιοντα...αντι για βουτυρο βαλε λαδι...

    Ξερω οτι δν ειναι ευκολο....αλλα το γυμναστηριο κ διατροφη μου φαινεται ο πιο εγγυημενος τροπος να χασεις τα κιλα...χωρις να τα ξαναπαρεις

    Αυτο που δεν θα σου συνιστουσα με τπτ ειναι κατι χαζες διαιτες που τη βγαζεις με ενα παξιμαδι και υποσχονται απωλεια κιλων σε ελαχιστο χρονικο διαστημα

    Τα κιλα για να χαθουν...πρεπει να χαθουν αργα αλλα σταθερα...για να μην στερηθεις κατι....μειωνεις λιγο λιγο το φαγητο...αλλιως δν θα αντεξεις και θα τα παρεις διπλά..

    Απλα καλο ειναι να μη τρως νευρικα και ασυνειδητα....εκει γινεται η βλακεια και το χανουμε οταν τρωμε γρηγορα και ανεξελεγκτα
    Και μη σκεφτεσαι πωπω εχω 50 κιλα να χασω!! Γτ ετσι αγχωνεσαι....βαλε πρωτα σαν στοχο να χασεις τα πρωτα 10 κιλα...οι ανθρωποι που εχουν πολλα περιττα κιλα τα πρωτα κιλα τα χανουν ευκολα...αμα μειωσουν φαγητο και ξεκινησουν ασκηση

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Έχω βάλει το περπάτημα στη ζωή μου Χάρης το σκυλάκι που έχω πάρει μιας κ το λατρεύω δν θέλω να έχω μέσα..

    εχω μια απορια αμα θες απαντας......με το σκυλακι σου βολτα δεν βρισκουν ευκαιρια διαφοροι νεαροι να σου πιανουν κουβεντα;;

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. εμμονη με τα κιλα
    By Perfecto in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 26
    Last Post: 15-11-2015, 19:02
  2. πηρα κιλα
    By hlias1988 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 49
    Last Post: 02-12-2014, 22:59
  3. Κορτιζονη και κιλα
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 09-10-2014, 10:29
  4. Στρατος και κιλα
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 34
    Last Post: 08-05-2013, 02:12
  5. Παραπανησια κιλα !!!
    By multikara in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 03-06-2011, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •