Κιλά .. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59

Thread: Κιλά ..

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Πως τα πας με τα κιλα, ραντι; Εγω χαλια, εχω πολλη ορεξη παρολη τη ζεστη. :( : ( :( Μεχρι στιγμης εχω φαει γυρω στις 1800 θερμιδες, αν συνεχισω ετσι θα ξεπερασω τις 2000! Ειναι που καθομαι και ανεχομαι τον καθενα τι να πω. Ξεσπανε ολοι πανω μας ραντι γι'αυτο την παταμε ειμαστε καλες ψυχες. Ελπιζω να τα παω καλυτερα απο αυριο και απο εδω και περα οποιος με ενοχλει θα τρωει γερο κραξιμο.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εχω μια απορια αμα θες απαντας......με το σκυλακι σου βολτα δεν βρισκουν ευκαιρια διαφοροι νεαροι να σου πιανουν κουβεντα;;
    Πως μιλάω με πολλούς .. αλλά αυτό δν σημαίνει ότι προχωράει κ σε κάτι περισσότερο .. κ δν μπορώ να πω ότι είμαι κ το άτομο που θα κάνει φλερτ .. έχω αρκετά χαμηλή αυτοεκτίμηση .. αν μου κάνουν φλερτ πράγμα πολύ σπάνιο κ μόνο από μεθυσμένο που μου έχει συμβεί θα ανταποκριθώ αλλά από μόνη μου .. δν ξέρω καν το πως ..

  3. #33
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Κουραγιο ραντι δεν ειναι και ευκολος ο αγωνας σου! Εδω εγω θελω να χασω 20 κιλα και παλευω 2 χρονια τωρα. Και δεν μπορω να χασω ουτε λιγο δεν εχω καμια ορεξη να ελαττωσω το φαι........Χασε τα αργα μονο αυτο μπορεις να κανεις. Κοψε 200-300 θερμιδες απο καθε μερα να μη σου φαινεται η διαφορα, μετρα θερμιδες, εγω αυτο κανω, τρωω λιγο απο ολα οταν κανω διαιτα, τωρα προσπαθω να κοψω και τη ζαχαρη τελειως αν και αυτο δεν αφαιρει θερμιδες αλλα αφαιρει λιπος αν το αντικαταστησεις με κατι αλλο πχ πρωτεινη η υδατανθρακα. Αυτα. Αν θες γραφε εδω να συμπληρωσεις 50 δημοσιευσεις να σου δωσω το email μου σε προσωπικο μηνυμα να τα λεμε να δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη. Και απο τα παιδια εδω να ξερετε μας βοηθατε πολυ οταν απαντατε!!
    Η αλήθεια είναι ότι η στήριξη νομίζω είναι ότι αυτό που μου λείπει .. κ στο ότι κάποιος δν θα με δει με τα κιλά μου αλλά σαν ισότιμο άνθρωπο .. γενικά δυσκολεύομαι να το συζητάω .. κόμπλεξ από μικρή .. κ το ότι έγραψα εδώ είναι ένα μεγάλο βήμα για μένα .. θα το ήθελα πολύ να επικοινωνούμε .. ευχαριστώ παρά πολύ !!

  4. #34
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Πως τα πας με τα κιλα, ραντι; Εγω χαλια, εχω πολλη ορεξη παρολη τη ζεστη. :( : ( :( Μεχρι στιγμης εχω φαει γυρω στις 1800 θερμιδες, αν συνεχισω ετσι θα ξεπερασω τις 2000! Ειναι που καθομαι και ανεχομαι τον καθενα τι να πω. Ξεσπανε ολοι πανω μας ραντι γι'αυτο την παταμε ειμαστε καλες ψυχες. Ελπιζω να τα παω καλυτερα απο αυριο και απο εδω και περα οποιος με ενοχλει θα τρωει γερο κραξιμο.
    Δυστυχώς δν μπορώ να κράξω δν αντιδράω καν .. στη δουλειά μου πολλοί πελάτες καμοια φορά μου λένε .. μην με παρεξηγήσεις αλλά έχεις κοιτάξει ποτέ τα κιλά σπυ ?? Δηλαδή γιατί να πας σε ένα τόσο λεπτό θέμα ένας άγνωστος ? Έχω περάσει τόσο τρομερό Μπουλινγκ στο δημοτικό που δν αντέχω τέτοιες ερωτήσεις ..
    πως πάω .. κοιτά παλεύω κάθε μέρα .. δν έχασα τπτ την προηγούμενη βδομάδα .. με ποιανουν ξεσπάσματα βουλιμίας κ την παλεύω με φρυγανιές κ γαλοπούλα .. άλλες φορές από την μοναξιά κ τις σκέψεις δν καταφέρνω να κρατηθώ .. μου φαίνεται βουνό .. αλλά κουράστηκα να με κοιτάνε κ όλοι .. ή έστω να νιώθω εγβ ότι με κοιτάνε .. μέχρι κ από την οικογένεια μου το νιώθω .. πραγματικά ίσως κ γι αυτό να μην τα καταφέρνω γιατί σκέφτομαι ότι το κάνω για τους άλλους κ όχι για μένα !!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ραντι μου κουραγιο συμπληρωσε τα 50 μηνυματα να τα λεμε, νιωσε ομορφη, φορα τα πιο ωραια ρουχα που εχεις, πηγαινε μια βολτα με το σκυλο η μονη σου η με μια φιλη (φιλες εχεις για στηριξη; ), πες τον πονο σου εδω να ξεσπας και ολα καλα θα πανε. Εγω αυτα εκανα σημερα και δεν εχω το νου μου τοσο στο φαι ειμαι πιο πληρης συναισθηματικα. Γιατι για συναισθηματικη υπερφαγια προκειται απο αυτα που μου λες. Και θα τα λεμε και εμεις και κατι θα γινει αμα εχουμε καλη ψυχολογια ολα γινονται!!

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Ραντι μου κουραγιο συμπληρωσε τα 50 μηνυματα να τα λεμε, νιωσε ομορφη, φορα τα πιο ωραια ρουχα που εχεις, πηγαινε μια βολτα με το σκυλο η μονη σου η με μια φιλη (φιλες εχεις για στηριξη; ), πες τον πονο σου εδω να ξεσπας και ολα καλα θα πανε. Εγω αυτα εκανα σημερα και δεν εχω το νου μου τοσο στο φαι ειμαι πιο πληρης συναισθηματικα. Γιατι για συναισθηματικη υπερφαγια προκειται απο αυτα που μου λες. Και θα τα λεμε και εμεις και κατι θα γινει αμα εχουμε καλη ψυχολογια ολα γινονται!!
    Φίλες έχω αλλά όχι για στήριξη .. πλέον έστω .. έχω ανθρώπους που με αγαπάνε αλλά λίγο εγώ δν τους αφήνω λίγο κ εκείνη δν το παλεύουν το θέμα τον κιλών είναι κάτι που δν μιλάω με κανέναν πλέον .. σήμερα το πρωί μάλωσα με την μητέρα μου κλασικό φαίνομενο για εμάς τις δυο .. η κατάληξη ? Σήμερα το βράδυ να μην καταφέρω να συγκράτησω τον εαυτό μου κ να ξοδέψω 8€ σε βλακείες που αγόρασα με την βόλτα του μάιλο ... όλη την ημέρα τα είχα καταφέρει να κρατηθώ κ τώρα το βράδυ κ καθώς περπατούσα κ σκεφτόμουν τον καυγά , είδα κ έναν γάμο στην εκκλησία με ένα υπέροχο ζευγάρι κ απλά δν μπόρεσα να κρατηθώ .. κ τώρα τύψεις ... ενοχές κ μαστίγωμα !!
    Εσυ πως είσαι ?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Λοιπον...σου προτεινω να διαβασεις το βιβλιο "Η μεθοδος Gabriel", ο Gabriel ειναι ο συγγραφεας του βιβλιου, ηταν καπου 182 κιλα και επεσε κατω απο τα 100, πολυ ψαγμενος με θεματα χασιματος κιλων. Μιλαω για χασιμο κιλων γιατι δεν κανεις διαιτα αν το ακολουθησεις, προτεινει οραματισμους (ετσι τα 'χασε αυτος), διατροφη τι πρεπει να τρωμε και χωρις να το καταλαβουμε θα τρωμε λιγοτερο απο μονοι μας χωρις πιεση και στερησεις και χανεις πολυ γρηγορα τα κιλαμ αυτος εχανε μεχρι και 2,3 κιλα την εβδομαδα. Το πιστευω, γιατι κι εγω κανοντας εναν οραματισμο ειχα χασει 15 κιλα σε 2-3 μηνες..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    αν καταφερω να χανω μισο κιλο τη βδομαδα ειμαι ευχαριστημενος αλλα και αυτο δυσκολο ειναι

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    αν καταφερω να χανω μισο κιλο τη βδομαδα ειμαι ευχαριστημενος αλλα και αυτο δυσκολο ειναι
    Διαβασε το βιβλιο εχει αποτελεσματικες μεθοδους να φυγουμε απο την ταση παχυσαρκιας που εχουμε απο οπου και αν ειναι αυτη. Ειναι απειρες οι αιτιες απειροι και οι τροποι αντιμετωπισης αλλα απαραιτητοι ολοι να γινουν.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Quote Originally Posted by απογοητευμένη View Post
    Διαβασε το βιβλιο εχει αποτελεσματικες μεθοδους να φυγουμε απο την ταση παχυσαρκιας που εχουμε απο οπου και αν ειναι αυτη. Ειναι απειρες οι αιτιες απειροι και οι τροποι αντιμετωπισης αλλα απαραιτητοι ολοι να γινουν.
    πως το λενε το βιβλιο;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    "Η μεθοδος Gabriel"

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δεν ξερω αν οντως δουλευουν οι μεθοδοι που προτεινει δεν το εχω δοκιμασει μην σας παρω και στο λαιμο μου, απλα με εχει βοηθησει να καταλαβω πως λειτουργει το ανθρωπινο σωμα.
    Last edited by λουλούδι; 18-06-2017 at 21:20.

  13. #43
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Μα ακολουθώ διατροφή από διατροφολόγο .. απλά πολλές φορές ξεφεύγω από αυτήν ..
    το κακό με εμένα είναι Ότο δν πιστεύω πως μπορεί να γίνει .. νομίζω πως απλά ήρθα σε αυτό τον κόσμο για να με απποριπτουν για τα κιλά μου κ κάποια στιγμή απλά θα φύγω ..
    έχω περάσει παρά πολλά για αυτά τα αναθεματισμένα κιλά .. κ παρόλα που έχω βαρεθεί να με κοιτάνε όλοι κ να με πρηζουν παρόλα αυτά δν βρίσκω την απαραίτητη θέληση που χρειάζεται ... κ φυσικα νιώθω τρομερές τύψεις μέτα από κάθε όχι σωστο γεύμα !!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    υπομονη ενα λαθος που κανουμε παντως ειναι οτι θελουμε να χανουμε τα κιλα γρηγορα....... παιρνεις κιλα για 20χρονια και ξαφνικα θες να χανεις δυο κιλα τη βδομαδα και να εχεις αδυνατισει σε λιγους μηνες........ δεν λειτουργει ετσι ο οργανισμος και απογοητευομαστε υπομονη σιγα σιγα
    Last edited by pavlosla; 19-06-2017 at 09:04.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Το βιβλιο λεει πως το σωμα μας θελει να ειναι παχυ σε μας τους παχουλους. Οποτε οτι και αν κανουμε, ακομα και αν αδυνατισουμε με πολυ μεγαλη δυσκολια και ενω δεν μας λειπει η πειθαρχεια, θα τα ξαναπαρουμε και με το παραπανω. Γι'αυτο δεν λειτουργουν οι διαιτες. Μονο οταν το σωμα μας θα θελει να ειναι λεπτο τοτε θ αρχισουμε να χανουμε με μεγαλη ευκολια χωρις κοπο και χωρις χαλαρωση στο δερμα. Ειναι πολυ καλο, αξιζει. Δεν ξερω αν λειτουργουν σε ολους οι μεθοδοι, αν λειτουργουν ομως κανουν θαυματα!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. εμμονη με τα κιλα
    By Perfecto in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 26
    Last Post: 15-11-2015, 19:02
  2. πηρα κιλα
    By hlias1988 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 49
    Last Post: 02-12-2014, 22:59
  3. Κορτιζονη και κιλα
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 09-10-2014, 10:29
  4. Στρατος και κιλα
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 34
    Last Post: 08-05-2013, 02:12
  5. Παραπανησια κιλα !!!
    By multikara in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 03-06-2011, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •