Κιλά .. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: Κιλά ..

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Δυστυχώς δν μπορώ να κράξω δν αντιδράω καν .. στη δουλειά μου πολλοί πελάτες καμοια φορά μου λένε .. μην με παρεξηγήσεις αλλά έχεις κοιτάξει ποτέ τα κιλά σπυ ?? Δηλαδή γιατί να πας σε ένα τόσο λεπτό θέμα ένας άγνωστος ? Έχω περάσει τόσο τρομερό Μπουλινγκ στο δημοτικό που δν αντέχω τέτοιες ερωτήσεις ..
    πως πάω .. κοιτά παλεύω κάθε μέρα .. δν έχασα τπτ την προηγούμενη βδομάδα .. με ποιανουν ξεσπάσματα βουλιμίας κ την παλεύω με φρυγανιές κ γαλοπούλα .. άλλες φορές από την μοναξιά κ τις σκέψεις δν καταφέρνω να κρατηθώ .. μου φαίνεται βουνό .. αλλά κουράστηκα να με κοιτάνε κ όλοι .. ή έστω να νιώθω εγβ ότι με κοιτάνε .. μέχρι κ από την οικογένεια μου το νιώθω .. πραγματικά ίσως κ γι αυτό να μην τα καταφέρνω γιατί σκέφτομαι ότι το κάνω για τους άλλους κ όχι για μένα !!
    μια φορα στη δουλεια με ειχαν ρωτησει αν ειμαι εγκυος.....

    κοιτα, στα κιλα υπαρχει ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ!
    οταν τα εχασα περσυ, ξερεις απο ποσους ακουγα καθημερινα, αλλος ανθρωπος- μεταμορφωση- κλπ???
    Και τους ελεγα ο ιδιος ανθρωπος ειμαι, με 20 κιλα λιγοτερα....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    αν καταφερω να χανω μισο κιλο τη βδομαδα ειμαι ευχαριστημενος αλλα και αυτο δυσκολο ειναι
    μισο κιλο τη βδομαδα ειναι γυρω στις 3500 θερμιδες καψιμο. Δεν το λες και λιγο!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    μια φορα στη δουλεια με ειχαν ρωτησει αν ειμαι εγκυος.....

    κοιτα, στα κιλα υπαρχει ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ!
    οταν τα εχασα περσυ, ξερεις απο ποσους ακουγα καθημερινα, αλλος ανθρωπος- μεταμορφωση- κλπ???
    Και τους ελεγα ο ιδιος ανθρωπος ειμαι, με 20 κιλα λιγοτερα....
    Δυστυχως υπαρχει μεγαλος ρατσισμος...και αντε να τους πεισεις οτι ετσι μας ωθουν πιο πολυ στην παχυσαρκια..γιατι το βαζουμε μεσα μας και αυτο που βαζουμε μεσα μας μετα γινεται φαι..ειλικρινα και εγω δεν αντεχω αλλο..περιμενω να τελειωσω το βιβλιο να κανω αυτα που λεει..οσο για τους οραματισμους..με δυσκολευει λιγο να φανταστω τον εαυτο μου αδυνατο.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Τα κιλά χάνονται , αρκεί να έχεις θέληση.. Προσωπικά έχω χάσει 18 κιλά βέβαια για άλλους λόγους, όταν φτάσεις σε ένα σημείο και μετά θα χρειαστείς γυμναστική για να μπορέσεις να συνεχίσεις
    Countless as the sands of the sea are human passions

  5. #50
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Όταν έβαλα τον δακτύλιο 19 χρόνων ήμουν 140 κιλά έχασα σε 1,5 χρόνο 35 κιλά .. μετά απλά τα παράτησα .. είχε μπει κ ο δακτύλιος λάθος όποτε δν έχανα άλλο .. όταν μετά από δέκα χρόνια ήρθε η στιγμή να τον βγάλω ήμουν 107 κιλά .. αυτό που φοβόμουν ήταν μην τα ξανά Βάλω .. φυσικά τα έβαλα... κ τώρα παλεύω μόνη μου χωρίς δακτύλιο παρά με διατροφή .. αλλά ο τρόπος που με αντιμετωπίζει ο κόσμος με τρελαίνει .. ο χαρακτήρας μου μένει ίδιος .. καλός ή κακός δν είμαι από τα άτομα που θα αντιμιλήσει ή που έχει αυτοπεποίθηση .. προχθές είχε γενέθλια μια φίλη ντράπηκα να πάρω έστω κ μια κουτάλια γλυκο γιατί απλά δν θέλω να με κοιτάνε παράξενα .. μπορεί να νιώθω από μόνη μου έτσι.. απλά το κόμπλεξ μου το αυξάνουν κ οι γύρω μου .. θα μου πεις τι κάθεσαι κ μας τα λες αυτά τώρα .. απλά νιώθω ότι μπορώ να μιλήσω εδώ χωρίς να με κρίνεται απαραίτητα γιατί έχετε περάσει παρόμοιες καταστάσεις.. προσπαθώ παλεύω κάθε μέρα που ξυπνάω.. είναι πολλά κιλά ρε παιδιά ..
    δν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου αδύνατο ποτέ δν ήμουν !! Από Τετάρτη δημοτικόυ με έτρεχε η μάνα μου .. Τετάρτη δημοτικού .. κ τώρα προσωπείο κ πάω δουλειά .. γιατί απλά δν θέλω να δουν οι άλλοι τι με ενοχλεί κ πως νιώθω γιατί θα με κρίνουν .. ότι δν προσπαθώ .. κ δν μπορούν να καταλάβουν πως δν βάζω όρια αφού είναι απλά μια απόφαση !!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Γιατι δεν διαβαζεις το βιβλιο που σου ειπα; Εγω ηδη σημερα πηγα και ψωνισα αυτα που λεει και εκανα και μια ασκηση ενω ουτε εγω πιστευα πως θα τα χασω!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Όταν έβαλα τον δακτύλιο 19 χρόνων ήμουν 140 κιλά έχασα σε 1,5 χρόνο 35 κιλά .. μετά απλά τα παράτησα .. είχε μπει κ ο δακτύλιος λάθος όποτε δν έχανα άλλο .. όταν μετά από δέκα χρόνια ήρθε η στιγμή να τον βγάλω ήμουν 107 κιλά .. αυτό που φοβόμουν ήταν μην τα ξανά Βάλω .. φυσικά τα έβαλα... κ τώρα παλεύω μόνη μου χωρίς δακτύλιο παρά με διατροφή .. αλλά ο τρόπος που με αντιμετωπίζει ο κόσμος με τρελαίνει .. ο χαρακτήρας μου μένει ίδιος .. καλός ή κακός δν είμαι από τα άτομα που θα αντιμιλήσει ή που έχει αυτοπεποίθηση .. προχθές είχε γενέθλια μια φίλη ντράπηκα να πάρω έστω κ μια κουτάλια γλυκο γιατί απλά δν θέλω να με κοιτάνε παράξενα .. μπορεί να νιώθω από μόνη μου έτσι.. απλά το κόμπλεξ μου το αυξάνουν κ οι γύρω μου .. θα μου πεις τι κάθεσαι κ μας τα λες αυτά τώρα .. απλά νιώθω ότι μπορώ να μιλήσω εδώ χωρίς να με κρίνεται απαραίτητα γιατί έχετε περάσει παρόμοιες καταστάσεις.. προσπαθώ παλεύω κάθε μέρα που ξυπνάω.. είναι πολλά κιλά ρε παιδιά ..
    δν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου αδύνατο ποτέ δν ήμουν !! Από Τετάρτη δημοτικόυ με έτρεχε η μάνα μου .. Τετάρτη δημοτικού .. κ τώρα προσωπείο κ πάω δουλειά .. γιατί απλά δν θέλω να δουν οι άλλοι τι με ενοχλεί κ πως νιώθω γιατί θα με κρίνουν .. ότι δν προσπαθώ .. κ δν μπορούν να καταλάβουν πως δν βάζω όρια αφού είναι απλά μια απόφαση !!


    140 κιλα δεν τα λες μονο παραπανισια... εσυ πανω σου κουβαλας 2 γυναικες με βαρος, γιατι και παλι 70 κιλα για μια γυναικα ειναι αρκετα!!
    Γνωμη μου, επειδη εισαι εδω, και το συζηταμε....ξεκινα με πολυ μικρα βηματακια ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!
    δηλαδη περπατα το πρωι μιση ωρα και το απογευμα αλλη μιση. Τρωγε πολλα λαχανικα, οσα πιο πολλα μπορεις, και αν θελεις γλυκο, φαε φρουτα!!!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Σκεψου οτι και 100 κιλα να πας κερδος θα το 'χεις.......μην σκεφτεσαι να πας κατευθειαν 70 η 80.......σιγα σιγα......φετος τοσα, του χρονου κανεις ενα διαλλειμα και μετα χανεις και τα αλλα 20-30.

  9. #54
    Επειδη αντιμετωπιζω ενα παρομοιο προβλημα κιλων. Θα σου πω κατι που με βοηθαει. Οραματισου εσενα σε 1 χρονο με τα λιγοτερα κιλα. Οποτε τα παρατας και θες να φας σκεψου αυτο.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    μισο κιλο τη βδομαδα ειναι γυρω στις 3500 θερμιδες καψιμο. Δεν το λες και λιγο!
    Το μισο κιλο ειναι λιπος , δεν μπορεις να χασεις μονο λιπος , θα χασεις υποχρεωτικα και μυικο ιστο , και μπορεις maximum να χανεις 1% βαρους / βδομαδα , οτιδηποτε παραπανω ειναι ειτε ανεφικτο , ειτε υγρα , που στην διαιτα πρεπει να πινεις πολυ νερο .....

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Όταν έβαλα τον δακτύλιο 19 χρόνων ήμουν 140 κιλά έχασα σε 1,5 χρόνο 35 κιλά .. μετά απλά τα παράτησα .. . προσπαθώ παλεύω κάθε μέρα που ξυπνάω.. είναι πολλά κιλά ρε παιδιά ..
    δν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου αδύνατο ποτέ δν ήμουν !! Από Τετάρτη δημοτικόυ με έτρεχε η μάνα μου .. Τετάρτη δημοτικού .. κ τώρα προσωπείο κ πάω δουλειά .. γιατί απλά δν θέλω να δουν οι άλλοι τι με ενοχλεί κ πως νιώθω γιατί θα με κρίνουν .. ότι δν προσπαθώ .. κ δν μπορούν να καταλάβουν πως δν βάζω όρια αφού είναι απλά μια απόφαση !!

    Αυτο που λεει ο f'society ειναι σωστο ............μην σκεφτεσαι ποσα κιλα ειναι τα ιδανικα σου , μονο και μονο η σκεψη αυτη σε αποθαρρυνει , βαζε μικρους στοχους ανα φορα , πχ. πες οτι σε τρεις μηνες θαμαι απο 130 , 120 κιλα , αλλιως η σκεψη οτι πρεπει να χασεις αλλον εναν εαυτο σε κιλα , σε αποθαρρυνει .....οποιονδηποτε θαποθαρρυνε .......

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Επειδη αντιμετωπιζω ενα παρομοιο προβλημα κιλων. Θα σου πω κατι που με βοηθαει. Οραματισου εσενα σε 1 χρονο με τα λιγοτερα κιλα. Οποτε τα παρατας και θες να φας σκεψου αυτο.
    Αυτο με τον οραματισμο το εχω πει κι εγω.

  13. #58
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Δν έχετε άδικο κ ξέρω ότι δν πρέπει να μπαίνουν μεγάλοι στόχοι .. αυτή την βδομάδα έχασα άλλο 1,5 κιλό .. προσπαθώ .. να οραματιστω τον εαυτό μπυ? Μα ποτέ δν ήμουν αδυνάτη .. τα κιλά τα έβαλα Τετάρτη δημοτικού .. δν θυμάμαι ποτέ τον εαυτό μου να μην ντρέπεται γι αυτό !! Όπως κ να χει είπα απλά άλλο 1,5 κιλό κ μετά πάλι τι ίδιο .. κ ίσως κατάφερω να φτάσω κάποια στιγμή τουλάχιστον σε πιο φυσιολογικά επίπεδα !!! Σας ευχαριστώ παρά πολύ .. μου δίνουν κουράγιο τα λόγια σας .. όλοι μου Λένε σιγά το πράγμα απλά ραψτο .. δν μπορούν να καταλάβουν ποσό φυσκολο είναι στην πραγματικότητα ..

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Οχι ειναι πραγματικα δυσκολο γιατι το σωμα σου εχει την ταση να παχαινει! Θελω να γραψω κι εγω τα ladose και δεν το ειδα απο σενα, ηταν ο μονος τροπος που εχασα κιλα στο παρελθον!! Βοηθανε παρα πολυ, απλα οχι και για παρα πολλα κιλα. Να 'σαι καλα και να προσεχεις!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. εμμονη με τα κιλα
    By Perfecto in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 26
    Last Post: 15-11-2015, 19:02
  2. πηρα κιλα
    By hlias1988 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 49
    Last Post: 02-12-2014, 22:59
  3. Κορτιζονη και κιλα
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 09-10-2014, 10:29
  4. Στρατος και κιλα
    By Lacrymosa in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 34
    Last Post: 08-05-2013, 02:12
  5. Παραπανησια κιλα !!!
    By multikara in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 03-06-2011, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •