Αναζητώντας απεγνωσμένα σύντροφο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 182
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154

    Αναζητώντας απεγνωσμένα σύντροφο

    Το πρόβλημά μου είναι αυτό ακριβώς που αναφέρεται στον τίτλο.
    Προσπαθώ όσο μπορώ περισσότερο, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
    Αυτό που για άλλους είναι παιχνιδάκι, για μένα είναι ακατόρθωτο.
    Περνώ πολύ δύσκολα, και βάζω τα κλάματα μόνος στο σπίτι μου.
    Παρακολουθώ αισθηματικές ταινίες, γιατί είναι ο μόνος τρόπος για να βιώσω τον έρωτα μέσα από τις φανταστικές ζωές των άλλων.
    Έχω επισκεφτεί ψυχολόγο, και εκτιμώ το ότι μου έδωσε άμεσες συμβουλές για να λύσω το πρόβλημά μου. Αρχικά τσεκάρισε αν είμαι επαρκής σαν προσωπικότητα, και ικανός για να γνωρίσω άλλους ανθρώπους. Μου πρότεινε να γραφτώ σε σχολή χορού και διάφορες άλλες ομάδες, που δίνει την ευκαιρία ανθρώπων να γνωρίζονται μεταξύ τους. Επιπλέον γράφτηκα σε site γνωριμιών, και συμμετείχα σε όποια σχετική εκδήλωση έβρισκα. Τα αποτελέσματα ήταν πρακτικώς μηδενικά.
    Από φίλους, οι λιγοστές απόπειρες γνωριμίας ήταν τραγικές. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω, και δεν νιώθω κανέναν ρατσισμό για τους αναπήρους ανθρώπους, αλλά... καταλαβαίνετε.
    Θέλω να γνωρίσω κάποια που να αγαπώ και να μ'αγαπά, και αν αυτό κάποια στιγμή μπορεί να οδηγήσει και σε οικογένεια. Είναι τόσο ακραίο αυτό που ζητώ;
    Ο λόγος που γράφω όλα τα παραπάνω δεν είναι σε καμιά περίπτωση για να κλαφτώ, αλλά πραγματικά για να βρω λύση στο πρόβλημά μου.
    Έχετε να μου προτείνετε κάτι; Οτιδήποτε.

  2. #2
    και γω σε παρομοια φαση ειμαι, προφανως και ειμαστε ασχημοι

    πρεπει απλα να το αποδεχτεις και να παψεις να ψαχνεις για ελπιδα εκει που δεν υπαρχει

    η μονη λυση ειναι η να συμβιβαστεις με καποια χοντρη που θα ξερεις οτι καθεται μαζι σου λογω ελλειψης επιλογων

    η να βγαλεις πολλα λεφτα και να βρεις μια ~30+ χρονη που εχει βαρεθει το cock carousel και νιωθει "ετοιμη" για να κανει οικογενεια> οποτε και μαλλον θα συμβιβαστει μαζι σου για να βολευτει οικονομικα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Σε σχετικα παρομοια κασταση ειμαι και εγω αλλα ολα θα γινουν εχει ο θεος!! Αλλα δεν ξερω και της ηλικιες σας παιζει και αυτο ρολο αλλο να γραφει ετσι ενας 30χρονων και αλλο ενας 20!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Σπουδάζεις κάτι;
    Έχεις χόμπυ, ασχολίες;
    Προσπάθησε να βελτιώσεις τα θετικά στοιχεία σου -γιατί σίγουρα έχεις- , να παίξεις με τα "χαρτιά" που έχεις τώρα, επικεντρώσου στη δουλειά σου και βάλε πλάνο για το μέλλον! Κοίτα να γίνεις καλύτερος στα προαναφερθέντα! Και μην ανησυχείς.......
    Κάποια στιγμή θα τους νικήσεις τους λογής λογής "βρυκόλακες" και "δράκους" και θα πάρεις το αίμα σου πίσω!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Φιλε μου κατι με τα σαιτ γνωριμιων αυτα δεν ζητανε να πληρωσεις??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Παιδιά τα διώξατε όλα τα κορίτσια ήταν φωλιά εδώ πάει κι αυτό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    πολυ απαισιοδοξος εισαι?ποσο χρονων εισαι.αυτοπεποιηθηση φιλε μου και μπλα μπλα.ασε τον εαυτο σου ελευθερο μην κομπλαρη και κανε συζητησεις.μπλα μπλα θελουνε.και να μην εολισαι κλαψιαρης.πιστεψε στον εαυτο σου.δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο το νομιζεις.ενα πραγμα οσο δυσκολο το θεωρης τοσο ποιο δυσκολο γινετε κανονας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Σπουδάζεις κάτι;
    Όχι πλέον, αλλά τι θα μπορούσα να σπουδάσω που θα μπορούσε να με φέρει πλησιέστερα στο άλλο φύλλο;
    Μανικιούρ ίσως, αλλά ταυτόχρονα μάλλον θα έκανε ζημιά στην εικόνα μου.


    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Έχεις χόμπυ, ασχολίες;
    Τα χόμπι που είχα ήταν πολύ μοναχικά (motocross, kart, κλπ), και γι'αυτό βέβαια τα παράτησα.


    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Προσπάθησε να βελτιώσεις τα θετικά στοιχεία σου -γιατί σίγουρα έχεις-
    Κάτι που δεν έγραψα προηγουμένως για λόγους απλότητας, επισκέφτηκα 2 ψυχολόγους. Η μία μου είπε πως έχω ένα σημαντικό όπλο, και αυτό λέγετε χιούμορ. Η άλλη μου είπε πως το χιούμορ είναι μάσκα και σιγά σιγά θα το αποβάλεις. Δεν γνωρίζω ποια από τις δύο έχει δίκιο.


    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Κάποια στιγμή θα τους νικήσεις τους λογής λογής "βρυκόλακες" και "δράκους" και θα πάρεις το αίμα σου πίσω!
    Σ'ευχαριστώ για τη στήριξη και τις συμβουλές!


    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Φιλε μου κατι με τα σαιτ γνωριμιων αυτα δεν ζητανε να πληρωσεις??
    Καλά δεν με πειράζει να πληρώσω, αλλά όχι έτσι που να νιώσω κορόιδο.
    Όντως μέχρι στιγμής τα site κάπως έχουν λειτουργήσει απ'όλα έχω δοκιμάσει, και όπως έχω ακούσει και από κοπέλες, βρίσκουν εκεί ποιο αξιόλογους ανθρώπους, με την έννοια πως τουλάχιστον ξέρουν πως να φερθούν σε ένα πρώτο ραντεβού.
    Όμως δεν έχω βρει κάτι για να ρίξω άγκυρα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Φιλε μου aggelosstr θα σου πω κατι εγω ημουν επει 2 χρονια σε ενα μερος με 16 γυναικες και ειμαι μονος ακομα, πιο φταει το κεφαλι μου γιαυτο ακου τους αλλους και δειξε θαρρος και αυτοπεποιθηση!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Αθηνα
    Posts
    798
    Αν είσαι πάνω απο 30... σκούρα τα πράγματα.
    Απο site γνωριμιών μην περιμένεις και τίποτα. Πάντα οι αναλογίες αντρών/γυναικών εκεί, είναι άσχημες και σπάνια καταλήγουν κάπου γιατί για κάποια κοπέλα είναι πολύ δύσκολο να εστιάσει σε κάτι όταν την σπαμμάρουν δεκάδες άτομα και επίσης πάρα πολλές απλά μπαίνουν για να μπουστάρουν το εγώ τους και αυτό είναι όλο. Θα βρούν κάποιον "απ'εξω" που έτσι κ αλλιώς είναι πιο άμεση η επικοινωνία. Άσε που αν δεν "το έχεις" (ότι και να είναι αυτό)θα σου πάρει καιρό να χτίσεις κάτι απο μηνύματα κλπ, και θα πετάξει το πουλάκι.

    Αν έχεις φίλους/παρέες χρησιμοποίησε αυτά για να κοινωνικοποιηθείς. Το να ξεκινήσεις κάποιο χόμπυ επίτηδες νομίζω πως εμπεριέχει κίνδυνο για backfire.
    Το σημαντικότερο είναι να μην το σκέφτεσαι πολύ. Όχι για την χαζομάρα που λένε "θα έρθει μόνο του" αλλά για να μην αγχώνεσαι και κάνεις λάθη που θα σε φορτώνουν ακόμα πιο άσχημα ψυχολογικά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    ...δειξε θαρρος και αυτοπεποιθηση!
    Σ'ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.
    Η αυτοπεποίθηση είναι μια ειδική θετική ιδιότητα. Μπορεί κάποιος να νιώθει αυτοπεποίθηση για τα προσωπικά του, αλλά όχι για τη δουλειά του ή και το αντίθετο, ή για άλλους τομείς της ζωής του. Πάντα όμως αντλείτε από το περιβάλλον. Όταν στη δράση λαμβάνεις μια θετική αντίδραση. Όταν κάποιος λαμβάνει συνεχώς αρνητικές αντιδράσεις τότε πρέπει να είναι σχιζοφρενής, ή να έχει κάποια ασθένεια που δεν του επιτρέπει να αντιληφθεί τι συμβαίνει στο περιβάλλον του για να συντηρεί την αυτοπεποίθηση του.


    Quote Originally Posted by Tomhet View Post
    Αν έχεις φίλους/παρέες χρησιμοποίησε αυτά για να κοινωνικοποιηθείς.
    Εκεί υπάρχει μόνο ο κατιμάς όπως έχω γράψει και στο πρώτο μου μήνυμα.
    Ένας μου γνώρισε μια ανάπηρη, ένας άλλος μια άκυρη. Μάλιστα του τελευταίου όταν του έδειξα τη δυσφορία μου, που απάντησε με θράσος πως αν άξιζε θα τη κρατούσε για τον εαυτό του.
    Μπορώ να γράψω μια τεράστια λίστα με άθλιες εμπειρίες από γνωριμίες μέσω φίλων.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ολοι αυτο μου ελεγαν αλλα εγω ειχα βαλθει να τους αποδειξω το αντιθετο χρησιμοποιοντας απλα το μυαλο μου το προβλημα σου ειναι οτι δεν ασχολησαι αρκετα με τη γυναικα που σε ενδιαφερει αν περιμενεις να πετυχει αυτο και οχι απλως να περασει η ωρα θα πρεπει να ξερεις πως θα ειναι πριν τη γνωρισεις αν δε βγαλεις ακρη εσυ θα βγαλει αυτη? οσο ασχολησαι με αυτη που σε ενδιαφερει εχεις πλεονεκτημα και τοσο αυξανονται οι πιθανοτητες να σε προσεξει

    δεν ειναι ετσι ακριβως εχω δει και φωτομοντελα που ψαχνουν σεξ μιας βραδιας αλλα οτι κυκλοφορουν πολες ασχετες εκει αυτο ισχυει και πρεπει να κρατας λιστα για το πιες ειναι ασχετες για να ξερεις που να απαντας εγω τοτε ειχα ενα τετραδια που εγραφα ολες τις ασχετες που μου απαντουσαν και ειχα φτιαξει μπλακ λιστ λογο εμπειριας το λεω οτι αυτες που απαντουν πολυ αργα τη νυχτα η ξημερωματα ειναι ολες ασχετες

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. απεγνωσμενα ζηταω βοηθεια!!!
    By ελεανα in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 53
    Last Post: 27-12-2012, 14:42
  2. Αναζητώντας το σωστό μονοπάτι...
    By mixalis1985 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 24-12-2012, 20:48
  3. ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΕΙΔΙΚΟ
    By brivir23 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 24-01-2011, 22:12
  4. ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΚΑΤΙΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 03-09-2010, 20:49
  5. ζητω απεγνωσμενα βοηθεια...
    By irini... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 07-08-2009, 12:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •