Προβλημα με ανθυγιεινη διατροφη και κιλα.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Κατι κανω απο γυμναστικη οσο μπορω δηλαδη γιατι παιρνω και τα φαρμακα και κουραζομαι ευκολα! Θελω να ρωτησω τον καβκαζ αν εχασε κιλα μονο κοβοντας τη ζαχαρη η μειωσε και τις ποσοτητες;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Dark life εγω ημουν εξαρτημενος απο τη ζαχαρη σε ολη μου την ζωη....το να τρωω με τη μια 2 κρουασαν 1 μπακλαβα και 4 ντονατς δεν το λες φυσιολογικο εδω και εναμιση μηνα απεχω απο τη ζαχαρη και θα το κρατησω....βαλε πεισμα ρε συ να σου μιλησω ανοιχτα κιολας εγω εκοψα τη πρεζα δεν θα κοψω τη ζαχαρη? Και εγω εβαλα πολλα κιλα με την αγωγη απο 70 κιλα εφτασα τ 100 τωρα ειμαι 93 με 1.77 υψος...και θα σου πω ενα μυστικο και ελπιζω να μην απογοητευτεις τα φαρμακα δεν ανοιγουν μονο την ορεξη αλλα μπλοκαρουν τον μεταβολισμο μονο ενας τροπος υπαρχει να χασεις κιλα οσο εισαι σε αγωγη.....η αεροβια ασκηση.....
    Αν θες τη γνωμη μου εγω θα περιοριζα τη ζαχαρη θα τρωγα σπιτικα χωρις να στερουμαι και θα βαζα αεροβια π.χ εγω παω τρεχω μεχρι 2-3 χιλ
    Εσυ κανε γρηγορο βαδην για 20-30 λεπτα.....
    Πιστεψε με το κλειδι δεν ειναι να στερηθεις υο δοκιμασα και δεν πετυχε με τα φαρμακα ο οργανισμος καιει το λιπος και αποθηκευει τους υδατανθρακες πρεπει να τους καψεις
    Καβκαζ πρεπει να μειωσω και τις ποσοτητες παραλληλα με το να κοψω τη ζαχαρη; Εσυ το εκανες;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Quote Originally Posted by dark life View Post
    Ρε παιδια αμα κοψω τη ζαχαρη θα χασω κιλα η τζαμπα ο κοπος;
    τη ζαχαρη την εχω κοψει πανω απο δεκα χρονια , δεν εχασα κιλα , αλλα ποια μου φερνει μια αηδια, δεν θελω τιποτα σχεδον με ζαχαρη... δεν τρωω γλυκα........

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    τη ζαχαρη την εχω κοψει πανω απο δεκα χρονια , δεν εχασα κιλα , αλλα ποια μου φερνει μια αηδια, δεν θελω τιποτα σχεδον με ζαχαρη... δεν τρωω γλυκα........
    Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by dark life View Post
    Ρε παιδια αμα κοψω τη ζαχαρη θα χασω κιλα η τζαμπα ο κοπος;
    Θα σε βοηθησει απο την αποψη οτι δεν θα σου κανει ορεξη να φας γλυκα φαγητα. Επισης, θα σου προτεινα αφου λες οτι τρως λιπαρα και αλλα ανθυγιεινα φαγητα και οχι τοσο γλυκα καλο θα ηταν να περιορισεις αντιστοιχα και το αλατι που τα περισσοτερα ανθυγιεινα φαγητα εχουν πολυ και αμα τρως απ' εξω εχουν ακομα πιο πολυ!. Τοτε θα μειωθει και ο πειρασμος σου για αυτα. Και γενικα οταν κατι ειναι πολυ αλατισμενο σου ανοιγει την ορεξη και τρως πιο πολυ. Εγω γενικα με την ζαχαρη εχω μειωσει αρκετα και το αλατι. Μπορεις δηλαδη αμα τρως απο εξω κατι να λες να μην σου βαζουν αλατι και ριχνεις εσυ λιγο. Νομιζω πως θα σε βοηθησει. Και να πινεις νερο παντα!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by riama View Post
    Θα σε βοηθησει απο την αποψη οτι δεν θα σου κανει ορεξη να φας γλυκα φαγητα. Επισης, θα σου προτεινα αφου λες οτι τρως λιπαρα και αλλα ανθυγιεινα φαγητα και οχι τοσο γλυκα καλο θα ηταν να περιορισεις αντιστοιχα και το αλατι που τα περισσοτερα ανθυγιεινα φαγητα εχουν πολυ και αμα τρως απ' εξω εχουν ακομα πιο πολυ!. Τοτε θα μειωθει και ο πειρασμος σου για αυτα. Και γενικα οταν κατι ειναι πολυ αλατισμενο σου ανοιγει την ορεξη και τρως πιο πολυ. Εγω γενικα με την ζαχαρη εχω μειωσει αρκετα και το αλατι. Μπορεις δηλαδη αμα τρως απο εξω κατι να λες να μην σου βαζουν αλατι και ριχνεις εσυ λιγο. Νομιζω πως θα σε βοηθησει. Και να πινεις νερο παντα!
    Σ'ευχαριστω πολυ riama!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλησπερα, καταφερα να βαλω 4 κιλα και τα δυο συγκεκριμενα μεσα στις 3-4 τελευταιες μερες. Και μη μου πειτε οτι ειναι υγρα. Με εχει πιασει μια ασταματητη πεινα για φαγητο απο χθες ειδικα, τρωω 3000 θερμιδες την ημερα. Δεν ξερω που να τα πω και τι περιμενω απο σας. Μαλλον θελω να τα πω καπου. Ειτε πιστευω οτι θα τα χασω, ειτε πιστευω πως οχι, τρωω. Δεν κανω τιποτα αλλο ολη μερα. Ισως ειναι απο τα φαρμακα, ισως ψαχνω παρηγορια, ισως και τα δυο το πιο πιθανον. Περιμενω να αλλαξω τωρα σε αμπιλιφαι, εχει κανεις σας ιδεα τι γινεται με αυτο το φαρμακο στο θεμα κιλων; Ειλικρινα δεν αντεχω αλλο. Εχει παραγινει το κακο και νιωθω τελειως ανημπορη να χασω τα περιττα κιλα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Καλησπερα, καταφερα να βαλω 4 κιλα και τα δυο συγκεκριμενα μεσα στις 3-4 τελευταιες μερες. Και μη μου πειτε οτι ειναι υγρα. Με εχει πιασει μια ασταματητη πεινα για φαγητο απο χθες ειδικα, τρωω 3000 θερμιδες την ημερα. Δεν ξερω που να τα πω και τι περιμενω απο σας. Μαλλον θελω να τα πω καπου. Ειτε πιστευω οτι θα τα χασω, ειτε πιστευω πως οχι, τρωω. Δεν κανω τιποτα αλλο ολη μερα. Ισως ειναι απο τα φαρμακα, ισως ψαχνω παρηγορια, ισως και τα δυο το πιο πιθανον. Περιμενω να αλλαξω τωρα σε αμπιλιφαι, εχει κανεις σας ιδεα τι γινεται με αυτο το φαρμακο στο θεμα κιλων; Ειλικρινα δεν αντεχω αλλο. Εχει παραγινει το κακο και νιωθω τελειως ανημπορη να χασω τα περιττα κιλα.
    Δεν γινεται να παρεις ουτε δυο κιλα σε δυο μερες , γιατι καθε κιλο ειναι 7.000 θερμιδες εξτρα ......υγρα ειναι ,κατακρατηση , πινε πολυ νερο , και θα φυγουν ....πολλα φαρμακα κανουν κατακρατηση ........

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν γινεται να παρεις ουτε δυο κιλα σε δυο μερες , γιατι καθε κιλο ειναι 7.000 θερμιδες εξτρα ......υγρα ειναι ,κατακρατηση , πινε πολυ νερο , και θα φυγουν ....πολλα φαρμακα κανουν κατακρατηση ........
    Οχι, ετρωγα παρα πολυ!! Και δεν ειπα μεσα σε 2 μερες, αλλα σε 3-4, μπορει και 5. Να πινω νερο ναι, αλλα θα φυγουν;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Οχι, ετρωγα παρα πολυ!! Και δεν ειπα μεσα σε 2 μερες, αλλα σε 3-4, μπορει και 5. Να πινω νερο ναι, αλλα θα φυγουν;
    Eστω και σε 3-4 μερες , για να παρεις 2 κιλα , πρεπει να φας γυρω στις 17.000 θερμιδες , ε , δεν γινεται αυτο , ..........δεν ξερω αν φταιει το φαρμακο , η κατι αλλο που κανει κατακρατηση , παντως σε ολας τις περιπτωσεις 1.5-2 λιτρα νερο, ειναι αρκετα για να σταματησει η κατακρατηση ......και μην ζυγιζεσαι συνεχως ........το βαρος παιζει απο μερα σε μερα ......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Eστω και σε 3-4 μερες , για να παρεις 2 κιλα , πρεπει να φας γυρω στις 17.000 θερμιδες , ε , δεν γινεται αυτο , ..........δεν ξερω αν φταιει το φαρμακο , η κατι αλλο που κανει κατακρατηση , παντως σε ολας τις περιπτωσεις 1.5-2 λιτρα νερο, ειναι αρκετα για να σταματησει η κατακρατηση ......και μην ζυγιζεσαι συνεχως ........το βαρος παιζει απο μερα σε μερα ......
    Ευχαριστω πολυ!!!!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    124
    Άμα πίνεις πολύ νερό κόβεται η όρεξη σού αλήθεια! Μετα από τό φαγητό πρέπει να καθίσεις να τό χωνέψεις έτσι δεν θά λιγουρευεσαι, πρέπει να κόψεις να τσιμπολογας!! Μην τρως snaks, μπισκότα, γλυκά, πορτοκαλάδες. μην ζοριζεσαι για την διαιτα τόσο τό χειρότερο!!!.. χαλαρά. Και ποτέ να μην τρως βράδυ πάνω από της 8 ηωρα

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    124
    Τρώς βράδυ;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by IreneGi View Post
    Άμα πίνεις πολύ νερό κόβεται η όρεξη σού αλήθεια! Μετα από τό φαγητό πρέπει να καθίσεις να τό χωνέψεις έτσι δεν θά λιγουρευεσαι, πρέπει να κόψεις να τσιμπολογας!! Μην τρως snaks, μπισκότα, γλυκά, πορτοκαλάδες. μην ζοριζεσαι για την διαιτα τόσο τό χειρότερο!!!.. χαλαρά. Και ποτέ να μην τρως βράδυ πάνω από της 8 ηωρα
    Quote Originally Posted by IreneGi View Post
    Τρώς βράδυ;
    Ελα καλησπερα, σ'ευχαριστω για την απαντηση. Προσπαθω να μην τρωω βραδυ, παραδοξο, αλλα εμενα το νερο μου ανοιγει την ορεξη. Οχι αμεσως αλλα μετα απο κανα δυο ωρες. Σημερα εφαγα βραδυνο αλλα οχι πολυ.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    124
    Δεν ξέρω μήπως θά πίνεις λίγο, είναι κάι στον άνθρωπο αυτό,απλά προσπάθησε να μην τρώς βραδινό πάνω από της 8. κανά γιαούρτι. Εγώ πάλευα να κάνω δίαιτα, έκλεισα έναν ολόκληρο χρόνο και δεν κατάφερα τίποτα κάι κατάλαβα τι φταίει επειδή έτρωγα βράδυ.. ξέρεις μετα κοιμάσαι κάι δεν το χωνεύεις.. Μήπως εσύ νομίζεις ότι τρώς λίγο.. εσύ τί νομίζεις για εσένα;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ασθενειες και διατροφη!!
    By Adzik in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 86
    Last Post: 26-12-2016, 22:33
  2. Replies: 141
    Last Post: 10-04-2016, 11:14
  3. Λίθιο και διατροφή
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 26-05-2009, 18:10
  4. ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    By DROOPY in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 13-07-2008, 17:53
  5. Διατροφή
    By minkowski82 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 12-03-2008, 11:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •