Το άγνωστο ..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31

    Το άγνωστο ..

    Είμαι 31 χρόνων .. με πολλά κιλά περισσότερο από οδό θα πρεπε κ πάντα θυμάμαι τον εαυτό μου έτσι .. δν ξέρω αν είμαι άσχημη ή έστω πως με βλέπουν οι άλλοι .. αυτό που ξέρω είναι ότι δν έχω νιώσει ποτέ την αγάπη κ τον έρωτα .. δν έχω φιλήσει ποτέ μου άνδρα για να μην πω κστι περισσότερο .. κ είμαι 31 .. βλέπω άλλες κοπέλες είτε σαν εμένα με περισσότερα κιλά που έχουν τα πάντα είτε ελεύθερες που έστω έχουν κάποια έστω εμπειρία .. δν έχω τπτ νιώθω τόσο μειονέκτηκα απέναντι στους άλλους .. δν μπορώ να καταλάβω γιατί δν με θέλει κανένας .. πλέον δν ξέρω ούτε πως να πλησίασω έναν άνδρα όχι ότι παλιότερα ήξερα .. μικρότερη φανταζόμουν την ζωή μου πολύ διαφορετική σε αυτή την ηλικία ίσως με μια οικογένεια έστω έναν άνθρωπο στη ζωή μου που να νιώθω όμορφα ..
    Δν κλαίγομαι απλά βγάζω τον πόνο μου .. είμαι 31 .. κ δν έχω κάνει τπτ .. ντρέπομαι τόσο πολύ γι αυτό .. δηλαδή θα πεθάνω έτσι ? Χωρίς να έχω γνωρίσει τπτ ?? Γιατί ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Σε καταλαβαινω γλυκια μου εχω βρεθει στη θεση σου και για τα κιλα και για ενα αλλο προβλημα που εχω με παιρνει απο κατω αρκετα συχνα η αληθεια ειναι οτι αξιζεις πολλα περισσοτερα απο τους αλλους και οι αλλοι ξεσπανε τα κομπλεξ τους πανω σου επειδη το ξερουν αυτο και σε κανουν να απελπιζεσαι. Συνειδητοποιησε το αυτο και δεν θα χασεις. Κι εγω τα ιδια με σενα πιστευα. Δεν ειναι ομως ετσι, αξιζουμε πολλα, και οσο πιο πολλα αξιζουμε τοσο πιο πολυ απελπιζομαστε. Εκτος και αν ειμαστε καφροι οπως μερικοι μερικοι αλλα εμεις ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαστε ετσι. Φιλια πολλα να προσεχεις. Κατι θα βρεθει και για σενα αρκει να παρεις τα πανω σου. Οι ανθρωποι ελκονται απο θετικους ανθρωπους αν καταλαβεις ολα αυτα που σου ειπα θα μπορεσεις και εσυ να γινεις θετικη και να ξερεις σου αξιζει. Να προσεχεις και παλι. Τα λεω για να τα ακουσω κι εγω μη νομιζεις οτι εχω φτιαξει 100%.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τώρα εγώ τι να πω κάτσε εδώ να τα λέμε μπασ κ καταλάβεις τίποτα από εδώ αν δεν κάνεις πλάκα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οταν λεμε κιλα , ποσα εννοουμε ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Νταρκ λάιφ να σου δώσω μία συμβουλή για τη ζωή σου αν θέλεις να με ακούσεις η αγάπη σου κι η φροντίδα σου είναι ότι πολυτιμότερο έχεις δε θα τι δίνεις σε όλους θα αξιολογεισ πρώτα που πρέπει να τι δωσεισ και μετά θα τη δίνεις κι ας την πατήσεις αυτή είναι η περιουσία σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    31
    Dark life .. Σ'ευχαριστω πολύ μακάρι να τα καταφέρω .. γιατί ώρες ώρες με παίρνει τόσο άσχημα από κάτω ...

    Elis.. γιατί να έκανα πλάκα με κάτι τέτοιο ? Μακάρι βέβαια αλλά δυστυχώς όχι .. απλά ήθελα να γράψω το παράπονο μου τον πόνο μου ..

    Macgyver.. σε αυτή την φάση είμαι 128 κ συνεχίζω κ προσπαθώ με διατροφή όσο μπορώ να καταφέρω κάτι ...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Macgyver.. σε αυτή την φάση είμαι 128 κ συνεχίζω κ προσπαθώ με διατροφή όσο μπορώ να καταφέρω κάτι ...

    Tοσα κιλα υπονομευουν την αυτοεκτιμηση σου , ισως ενας διατροφολογος σε βοηθουσε να πετυχεις τον στοχο σου πιο γρηγορα ......................

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Dark life .. Σ'ευχαριστω πολύ μακάρι να τα καταφέρω .. γιατί ώρες ώρες με παίρνει τόσο άσχημα από κάτω ...

    Elis.. γιατί να έκανα πλάκα με κάτι τέτοιο ? Μακάρι βέβαια αλλά δυστυχώς όχι .. απλά ήθελα να γράψω το παράπονο μου τον πόνο μου ..

    Macgyver.. σε αυτή την φάση είμαι 128 κ συνεχίζω κ προσπαθώ με διατροφή όσο μπορώ να καταφέρω κάτι ...
    Να μη σε παιρνει απο κατω ουτε κι εμενα πρεπει..Δεν φταιμε εμεις για την ανικανοτητα των αλλων να αγαπησουν και να αγαπηθουν..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Τη δικη τους ανεπαρκεια την ξεσπανε σε μας...θυμησου το καλα αυτο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by dark life View Post
    Να μη σε παιρνει απο κατω ουτε κι εμενα πρεπει..Δεν φταιμε εμεις για την ανικανοτητα των αλλων να αγαπησουν και να αγαπηθουν..


    Δεν ειναι ωραιο να ριχνουμε τις ευθυνες στους αλλους , βολικο ειναι .............

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Είμαι 31 χρόνων .. με πολλά κιλά περισσότερο από οδό θα πρεπε κ πάντα θυμάμαι τον εαυτό μου έτσι .. δν ξέρω αν είμαι άσχημη ή έστω πως με βλέπουν οι άλλοι .. αυτό που ξέρω είναι ότι δν έχω νιώσει ποτέ την αγάπη κ τον έρωτα .. δν έχω φιλήσει ποτέ μου άνδρα για να μην πω κστι περισσότερο .. κ είμαι 31 .. βλέπω άλλες κοπέλες είτε σαν εμένα με περισσότερα κιλά που έχουν τα πάντα είτε ελεύθερες που έστω έχουν κάποια έστω εμπειρία .. δν έχω τπτ νιώθω τόσο μειονέκτηκα απέναντι στους άλλους .. δν μπορώ να καταλάβω γιατί δν με θέλει κανένας .. πλέον δν ξέρω ούτε πως να πλησίασω έναν άνδρα όχι ότι παλιότερα ήξερα .. μικρότερη φανταζόμουν την ζωή μου πολύ διαφορετική σε αυτή την ηλικία ίσως με μια οικογένεια έστω έναν άνθρωπο στη ζωή μου που να νιώθω όμορφα ..
    Δν κλαίγομαι απλά βγάζω τον πόνο μου .. είμαι 31 .. κ δν έχω κάνει τπτ .. ντρέπομαι τόσο πολύ γι αυτό .. δηλαδή θα πεθάνω έτσι ? Χωρίς να έχω γνωρίσει τπτ ?? Γιατί ?
    μην νοιωθεις ασχημα και κυριως μην υποτιμας τον εαυτο σου.μονη σου το ειπες και αλλα κοριτσια με παραπανισια κιλα και ομως εχουν σχεση γιατι οχι??ολοι οι ανθρωποι αξιζουν να ερωτευθουν και να αγαπησουν και να αγαπηθουν.συγγνωμη κι ολας αλλα εχεις δοκιμαση να χασεις καποια κιλα??να πας σε διατροφολογο??ουτε σι αλλος δεν ειναι μονο το θεμα σχεση τα περιτα κιλα ειναι κακο και για την υγεια δεν στο λεω για να σε προσβαλω.αλλα ετσι θα νοιωσεις και πιο καλα.θα αποκτησεις και περισσοτερη αυτοπεποιηθηση

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ειναι ωραιο να ριχνουμε τις ευθυνες στους αλλους , βολικο ειναι .............
    Ευθυνες στους αλλους γιατι; Δεν εχει αξια η κοπελα επειδη εχει κιλα; Η αξια της μετριεται με τη ζυγαρια; Το βρισκεις λογικο εσυ αυτο; Αξιζει σε κανεναν να ειναι στα πατωματα; Εδω αλλοι απατουν και χαιρονται τη ζωη!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Είμαι 31 χρόνων .. με πολλά κιλά περισσότερο από οδό θα πρεπε κ πάντα θυμάμαι τον εαυτό μου έτσι .. δν ξέρω αν είμαι άσχημη ή έστω πως με βλέπουν οι άλλοι .. αυτό που ξέρω είναι ότι δν έχω νιώσει ποτέ την αγάπη κ τον έρωτα .. δν έχω φιλήσει ποτέ μου άνδρα για να μην πω κστι περισσότερο .. κ είμαι 31 .. βλέπω άλλες κοπέλες είτε σαν εμένα με περισσότερα κιλά που έχουν τα πάντα είτε ελεύθερες που έστω έχουν κάποια έστω εμπειρία .. δν έχω τπτ νιώθω τόσο μειονέκτηκα απέναντι στους άλλους .. δν μπορώ να καταλάβω γιατί δν με θέλει κανένας .. πλέον δν ξέρω ούτε πως να πλησίασω έναν άνδρα όχι ότι παλιότερα ήξερα .. μικρότερη φανταζόμουν την ζωή μου πολύ διαφορετική σε αυτή την ηλικία ίσως με μια οικογένεια έστω έναν άνθρωπο στη ζωή μου που να νιώθω όμορφα ..
    Δν κλαίγομαι απλά βγάζω τον πόνο μου .. είμαι 31 .. κ δν έχω κάνει τπτ .. ντρέπομαι τόσο πολύ γι αυτό .. δηλαδή θα πεθάνω έτσι ? Χωρίς να έχω γνωρίσει τπτ ?? Γιατί ?
    Θα πω μια προσωπική μου άποψη. Μην μετράς τον εαυτό σου, σε σύγκριση με τους άλλους. Εκεί πιστεύω χάνεται όλο το παιχνίδι και είναι και μια μεγάλη παγίδα. Αφού γνωρίζεις ότι το θέμα των κιλών, σε "κρατάει" πίσω και υπονομεύει την αυτοπεποίθησή σου, κάνε μια μεγάλη προσπάθεια να τα χάσεις. Δεν το λέω για θέμα εμφάνισης, κυρίως για θέμα υγείας και εγώ έχω πολλά κιλά και είμαι 19, αν από τώρα έχω τόσα, στα 30 μου, θα έχω σίγουρα προβλήματα υγείας. Οπότε πήρα την απόφαση να τα χάσω, όσο χρόνο και αν μου πάρει. Όλα είναι μια απόφαση στην ζωή μας. Κάνε την προσπάθεια σου με τα κιλά, αυτομάτως θα αποκτήσεις αυτοπεποίθηση και όλα τα άλλα θα έρθουν με την σειρά τους. Δεν είσαι μεγάλη, νέα είσαι ακόμα. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη, σαφώς ο καθένας μας, κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο για εκείνον.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by ranti View Post
    Είμαι 31 χρόνων .. με πολλά κιλά περισσότερο από οδό θα πρεπε κ πάντα θυμάμαι τον εαυτό μου έτσι .. δν ξέρω αν είμαι άσχημη ή έστω πως με βλέπουν οι άλλοι .. αυτό που ξέρω είναι ότι δν έχω νιώσει ποτέ την αγάπη κ τον έρωτα .. δν έχω φιλήσει ποτέ μου άνδρα για να μην πω κστι περισσότερο .. κ είμαι 31 .. βλέπω άλλες κοπέλες είτε σαν εμένα με περισσότερα κιλά που έχουν τα πάντα είτε ελεύθερες που έστω έχουν κάποια έστω εμπειρία .. δν έχω τπτ νιώθω τόσο μειονέκτηκα απέναντι στους άλλους .. δν μπορώ να καταλάβω γιατί δν με θέλει κανένας .. πλέον δν ξέρω ούτε πως να πλησίασω έναν άνδρα όχι ότι παλιότερα ήξερα .. μικρότερη φανταζόμουν την ζωή μου πολύ διαφορετική σε αυτή την ηλικία ίσως με μια οικογένεια έστω έναν άνθρωπο στη ζωή μου που να νιώθω όμορφα ..
    Δν κλαίγομαι απλά βγάζω τον πόνο μου .. είμαι 31 .. κ δν έχω κάνει τπτ .. ντρέπομαι τόσο πολύ γι αυτό .. δηλαδή θα πεθάνω έτσι ? Χωρίς να έχω γνωρίσει τπτ ?? Γιατί ?
    Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει καθόλου αυτό που θα πω αλλά εγώ είμαι 39 κι ακόμα μόνη κι έχω κάνει ελάχιστα, δηλαδή είχα μόνο μία σοβαρή σχέση κι από τότε που χωρίσαμε τίποτα...δηλαδή ούτε εγώ έχω μεγάλη εμπειρία...κι ήμουν αδύνατη μέχρι πριν κάποια χρόνια άρα μην ρίχνεις όλο το βάρος στα κιλά σου κι αυτοενοχοποιήσαι...δεν σου λέω να μην προσπαθήσεις να τα χάσεις 1ον για να νιώσεις εσύ καλύτερα με τον εαυτό σου και 2ον για την υγεία σου αλλά μην νιώθεις κατώτερη από τις άλλες λόγω αυτού...όλοι έχουμε δικαίωμα στην ευτυχία...φρόντισε τον εαυτό σου και σιγά σιγά κάτι θα γίνει, μην χάνεις την ελπίδα σου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by dark life View Post
    Ευθυνες στους αλλους γιατι; Δεν εχει αξια η κοπελα επειδη εχει κιλα; Η αξια της μετριεται με τη ζυγαρια; Το βρισκεις λογικο εσυ αυτο; Αξιζει σε κανεναν να ειναι στα πατωματα; Εδω αλλοι απατουν και χαιρονται τη ζωη!
    Eτσι οπως το γραφεις , οτι ' δεν φταιμε εμεις αν δεν μπορουν οι αλλοι ναγαπησουν και ναγαπηθουν ' , ειναι σαν να λες οτι εχουν οι ΄αλλοι ΄την ευθυνη τη ' αποτυχιας ' να αγαπηθει ,. δεν υπονοησα οτι τα κιλα ειναι λογος να εισαι τελειωμενη και απαξιωμενη , δεν υπονοησα τιποτα τετοιο , αλλα φαινεται οτι τα κιλα της , υπονομευουν την δικη της αυτοεκτιμηση , οχι την εκτιμηση των αλλων προς αυτην , υπαρχουν οντως παχουλες , που εχουν κοινωνικη ζωη , και επιτυχιες ......δεν σας επιτιθεμαι , αν το εξελαβες ετσι .........

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Φόβος για το άγνωστο.
    By Gallowdance in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 27-02-2016, 00:55
  2. ποιηματα απο εναν αγνωστο
    By atomo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 30-08-2011, 01:36
  3. Συναντηση με krino και liber και ενα αγνωστο παλιο μελος.
    By keep_walking in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 445
    Last Post: 22-09-2009, 13:18
  4. Το αγνωστο
    By Marley in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 16-10-2008, 17:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •