παραίτηση και ταμείο ανεργίας. .. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    2
    Εφόσον παραιτηθείς από την δουλειά σου δεν δικαιούσαι το τακτικό επίδομα ανεργίας, αλλά το επίδομα 3μηνης παραμονής στα μητρώα του οαέδ. Θα πρέπει να κάνεις εγγραφή στον Οαεδ και αμέσως να κάνεις την αίτηση για το επίδομα 3μηνης παραμονής του οαεδ. Προυποθέσεις του προγράμματος είναι να έχεις 60 ημέρες ασφάλισης, το 12μηνο πριν την υποβολή της αίτησης. Όταν μετά την αίτηση συμπληρώσεις 3μήνες θα δικαιούσαι το επίδομα. Δικαιολογιτικά που χρειάζεσαι είναι ταυτότητα φωτοτυπία, εκκαθαριστικό Εφορίας (το ποσό να μην ξεπερνάει τις 11.700 περίπου) και τον λογαριασμό του Iban.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Είμαι λίγο άκυρη με το φορουμ αλλά ήθελα γνωμη...
    σκέφτομαι να παραιτηθώ από τη δουλειά μου.. γιατί έχω κουραστεί πολύ και τα λεφτά είναι αστεία...
    δουλεύω 5 μερες την εβδομάδα 4ωρο με 230€ το μήνα. .. σε σούπερ μάρκετ. ..
    δουλεύω εκεί 2,5 χρονια... και επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να απολυθω.. (κάνουν τα κόλπα τους για να μην πληρώσουν αποζημίωση ) σκέφτομαι να παραιτηθώ. . όμως δεν ξέρω αν δικαιουμαι ταμείο ανεργίας. .. η αν μπω σε κάποια δουλειά για λίγες μέρες και με απολύσουν? ξέρει κανεις?
    Εφόσον παραιτηθείς από την δουλειά σου δεν δικαιούσαι το τακτικό επίδομα ανεργίας, αλλά το επίδομα 3μηνης παραμονής στα μητρώα του οαέδ. Θα πρέπει να κάνεις εγγραφή στον Οαεδ και αμέσως να κάνεις την αίτηση για το επίδομα 3μηνης παραμονής του οαεδ. Προυποθέσεις του προγράμματος είναι να έχεις 60 ημέρες ασφάλισης, το 12μηνο πριν την υποβολή της αίτησης. Όταν μετά την αίτηση συμπληρώσεις 3μήνες θα δικαιούσαι το επίδομα. Δικαιολογιτικά που χρειάζεσαι είναι ταυτότητα φωτοτυπία, εκκαθαριστικό Εφορίας (το ποσό να μην ξεπερνάει τις 11.700 περίπου) και τον λογαριασμό του Iban.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    50
    το επιδομα της 3μηνης παραμονης μπορεις να το κανεις ακριβως στην αρχη του νεου ετους αν πχ εχεις τελειωσει τη δουλεια τον Οκτωβριο και εχει τα ενσημα και χαμηλο εισοδημα δλδ τηρεις τις προυποθεσεις;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Παραίτηση....
    By agp in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 23-01-2017, 00:48
  2. ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ
    By xara86 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2014, 13:33
  3. Replies: 37
    Last Post: 29-04-2010, 16:15
  4. Προκυρηξη του ΟΑΕΔ για ΑΜΕΑ και καρτα ανεργιας!!!!!
    By keep_walking in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 7
    Last Post: 28-06-2008, 17:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •