Συνάδελφος που με τρομάζει - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Τζοκ, της προτεινεις να πληρωνει και δικηγορο για να απαλλαγει απο τον παλαβο;
    Φυσικά.. Όπως σε κάποιους προτίνουμε να πάνε σε ιατρό, σε θέματα ασφάλειας και νομικά θέματα (γιατι απο την στιγμή που σκέφτεσαι να πας στην αστυνομία άρα ζητάς την βοήθεια του νόμου) τότε πάς σε αυτό τον ειδικό. Δεν φταίει η κοπέλα που βρέθηκε σε αυτή την θέση αλλά εφόσιν βρέθηκε τουλάχιστον να το αντιμετοπίσει με τον πιο σωστό και ασφαλή τρόπο.

    Βέβαια υπάρχει και ο άλλος τρόπος.. στένεις 2 μπρατσαράδες και του κάνουν εκείνοι "σύσταση"

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.
    Πόσο δίκιο έχεις jock77. Μίλησε ο αντρας μου στο γαμπρο του που ειναι δικηγόρος. Ο τύπος εχει 8φάκελο και είναι έξω με αναστολή λόγω της βίαιης συμπεριφοράς προς τη γυναίκα του και τον εχουν καταγγείλει άλλες δύο κοπέλες για παρενοχληση και βίαιη συμπεριφορά απο τις αρχές του έτους.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Δεν εχουμε πει πολλά ακόμα γιατι μόνο τηλεφωνικά επικοινωνήσαμε, δεν ξέρω πως θα κινηθούμε, αλλά φοβάμαι ακόμα περισσοτερο.
    Απο το πρωί εν τω μεταξύ προσπάθησε πολλές φορές να μου μιλήσει αλλά τον απέφυγα συστηματικά. Ουτε τουαλετα δεν εχω πάει, μην τυχον κ ερθει. Θα ερθει να με πάρει ο αντρας μου απο εδω

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    πρωτα απο ολα ψυχραιμία.. Ο δικηγόρος θα σας είπε οτι εφόσον είναι έξω με αναστολή , η παραμικρή παραβατική συμπεριφορά θα τον κλείσει μέσα. Οπότε αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί εφόσον είναι έξω με αναστολή οι καταγγελίες απο τις άλλες κοπέλες δεν τον έβαλαν μέσα. Αυτα λοιπόν είναι θέματα που πρέπει να συζητήσετε με τον δικηγόρο. Επίσης όπως προείπα εφόσον έχει ποινικό μητρώο η εταιρία σου μπορεί να σταθεί σε αυτό για να τον απολύσει αν στην πολιτική της εταιρίας είναι οι εργαζόμενοι να έχουν καθαρό ποινικό μητρώο. Μην ανυσηχείς, με την βοήθεια του δικηγόρου θα κάνετε το σωστό πρίν φτάσει αυτός ο άνθρωπος να συμπεριφερθεί βίαια και απέναντί σου.Μέχρι τότε απλά προσπάθησε να δείχνεις οτι δεν φοβάσαι, να είσαι υπεράνω, να μην τον προκαλείς, και να τον αποφευγεις διακριτικά! αν νομιζεις οτι δεν μπορεις ζήτησησε μέσω του δικηγόρου σου να πάρεις πληρωμένη άδεια (γιατί η εταιρία ευθύνεται που έφερε στον τόπο εργασίας έναν κακοποιό και μάλιστα σε περιβάλλον με γυναίκες οπότε είναι υποχρεωμένη να αναλάβει της ευθύνες της και να προστατέψει τους υπαλλήλους και οχι μονο). Σε κάθε περίπτωση όμως μην κάνετε κάτι χωρίς να συμβουλευτείτε τον δικηγόρο σας.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Θα σου πω jock. Η αποφαση η καταδικαστικη εγινε πριν περιπου δυο μηνες, ενώ οι αλλες δυο καταγγελίες προηγηθηκαν.
    Εν τω μεταξύ εχει αποκρύψει το γεγονός στη δουλειά, ότι δηλαδή έχει καταδικαστεί. Αν το είχε πει σιγουρα θα είχε απολυθεί.
    Πριν φυγω μου μίλησε και με απείλησε λέγοντας μου πως είμαι γνωστο ψυχακι στη δουλεια και όλοι το ξέρουν και πως τον ζηλευω αλλά ο θεος τον αγαπα και όλοι οι εχθροί του πεθαίνουν. Εγώ του είπα πως δεν υπάρχουν εχθροί και πως αν δεν ημουν υποχρεωμενη να συνεργαστω θα αγνοουσα ακόμη και την ύπαρξή του και ότι κι αν κάνει ή αν πει καποιος για εσένα, το μόνο πράγμα που μπορεί να σε βάλει σε μπελαδες ειναι οι πράξεις σου και αυτές δεν τις αναιρούν ούτε οι απειλες ούτε καν ο θανατος κι εφυγα. Κατι μ φωναξε αλλά δεν μπορεσα να καταλάβω.
    Εν τω μεταξύ μετα το συμβάν όλοι οι συναδελφοι με κάλεσαν για να δουν πως είμαι και για να μου πουν ότι φοβούνται και οι ίδιοι μετα το ξέσπασμά του. Ειδικά μια συναδελφος που τα γραφεια μας είναι σχετικά κοντα και τον ακουγε όταν μιλουσε ολο αυτο το διαστημα, μου είπε πως απο κάποια στιγμη και μετά πιεζόταν να ερθει στη δουλειά. Δηλαδή δεν τρομοκρατεί μόνο εμένα ο άνθρωπος αυτός.

    Απο την άλλη, ο δικηγορος μου μου είπε πως θεωρεί πως εάν χάσει τη δουλειά του όχι απλώς δε θα μαζευτεί αλλά θα με θεωρήσει και υπεύθυνη για το ανακάτεμα και για το ότι ήρθε στην επιφάνεια το γεγονός και πάλι είναι αμφίβολο το αποτέλεσμα. Στην τελική, δεν ενοχλεί το ότι εργάζεται, αλλά το ότι με χρεώνει την αποτυχία του και με απειλεί πλέον ανοιχτά. Το απογευμα θα συναντηθούμε με τον δικηγόρο για να αποφασίσουμε πως θα προχωρήσουμε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Δεν θέλω να πάρω άδεια. Χθες μσ κάλεσε και ο προιστάμενος με το οποιο εγινε ο όλος καυγας και μου είπε για άδεια αλλά θελω να τον αντιμετωπίσω αυτον τον ανθρωπο.δεν εχω κανένα λόγο για να κρύβομαι. Εχω περάσει αρκετά στη ζωή μου εξαιτίας βίαιων ανθρώπων που το μονο τους προβλημα ήταν το οτι έίχαν προβλημα οι ιδιοι με τον εαυτό τους. Δε θα υποχωρήσω ούτε και θα κρυφτώ. Θα τον αντιμετωπίσω στα ισια

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Σε καταλαβαίνω αλλά επίσης αν κατάλαβα καλά έχεις και παιδιά οπότε ένας λόγος παραπάνω να μην προκαλείς την τύχη σου με τέτοιους ανθρώπους γιατι ο συγκεκριμένος είναι βέβαιο οτι πάσχει απο κάποια σοβαρή ψυχική νόσο. Δεν ειναι ενας απλά βίαιος άνθρωπος αλλά ένας ψυχασθενής με βίαιη συμπεριφορά. Αυτο τα κάνει πολύ πιο περίπλοκα τα πράγματα.

    Αν ο δικηγόρος σου με τον εργοδότη σου το χειριστούν καλά, δεν θα σε θεωρήσει υπεύθυνη αν απολυθεί. Μπορούν να επικαλεστούν το ποινικό του μητρώο σε ανύποπτη στιγμή που θα έχουν ηρεμήσει τα "αίματα" και να τον καλέσουν και να του πουν οτι κάθε χρόνο η εταιρία κάνει background check στους υπαλλήλους τους και ανακαλύψανε οτι τους είπε ψέμματα και οτι θα πρέπει να αναγκαστούν να τον απολύσουν. Αν τον μπερδέψετε λιγάκι δεν θα μπορεί να συνδιάσει την απόλυση με εσένα και έτσι δεν θα βοηθήσεις μόνο τον εαυτό σου αλλά και τους άλλους συναδέλφους σου απο αυτό τον άνθρωπο. Θα πρέπει όλοι να συννενοηθείτε σε αυτό.

    Για μένα κάνεις μεγάλο λάθος που του απαντάς και του δίνεις σημασία σε αυτά που λέει και να προσπαθείς να υπερασπιστείς τον εαυτό σου σε αυτό τον άνθρωπο. Με αυτό τον τρόπο τον κάνεις να θέλει να ασχοληθεί πιο πολύ μαζί σου και του "ταίζεις" την ψυχική του ασθένεια και θα του δημιουργείς εμμονές και φαντασιώσεις.
    Αγνόησέ τον και πήγενε με τα νερά του μέχρι να δείς τι θα κάνετε. Πρέπει να είσαι πολύ διακριτική.
    Οταν σου μιλάει έτσι μην τον ειρωνευτείς, μην τον προσβάλεις, μην τον νευριάσεις, μην τον μειώνεις και όσο μπορείς μην τουα παντάς.. πήγενε σε μια συνάδελφο και κάνε οτι την ρωτάς κάτι για την δουλειά, πιάσε το τηλ και κάνε οτι μιλάς σε κάποιον για κάτι άσχετο, και αν πρέπει να του απαντήσεις απάντησε με κάτι αόριστο αλλά και πάντα με ηρεμία του τύπου "συγνώμη αλλά είμαι απασχολημένη σήμερα" ή οτι έχεις το μυαλό σου αλλού γιατί έχεις την θεία σου στο νοσοκομείο κτλ κτλ...
    Οτιδήποτε άλλο θα του δινει τροφή για να ασχολείται περισσότερο μαζί σου και να αποκτάει εμμονές και αν τώρα κάνει έτσι μόλις πάρει περισσότερο θάρρος θα κάνει πιο πολλά.
    Να τον αντιμετοπίσεις λοιπόν αλλά με πολύ μεθοδικότητα και στρατηγική γιατί μια λάθος κουβέντα σου μπορεί να τα κάνει χειρότερα. Μέχρι τουλάχιστον να αποφασήσετε πως θα κινηθείτε.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Τελικά jock είχες πολύ δίκιο. Ο καλύτερος τρόπος είναι να απομακρυνθώ μέχρι να λυθεί το θέμα, γιατί ο τύπος δεν αστειεύεται. Του έχουν γίνει καταγγελίες αλλά και μήνυση από την πρώην γυναίκα του. Όλες οι καταγγελίες αφορούν μια συμπεριφορά ΄πανομοιότυπη και μάλλον επικίνδυνη. Ακριβώς ότι έκανε και με εμένα. Πρώτα, χωρίς να του ζητήσεις κάτι, μοιράζεται μαζί σου την ιστορία της ζωής του, που μάλλον δεν είναι και αληθινή, και όταν φέρεις αντίρρηση σε κάτι, γίνεται πιεστικός, υβριστικός, απειλητικός και βίαιος.
    Είχα και σήμερα πολλές κλήσεις με απόκρυψη στο σταθερό τηλέφωνο αλλά και στο κινητό. Όταν μιλούσαμε με τον δικηγόρο μας για το τι θα γίνει, το σήκωσε ο σύζυγος και το σταθερό και το κινητό και δεν μίλησε μα ούτε έκλεισε το τηλέφωνο. Είμαστε σχεδόν σίγουροι πως είναι αυτός. Το πρωί γυρω στις 11 πήρε στη δουλειά του τον άντρα μου και του είπε να με μαζέψει να μην του την πέφτω και το είπε λέει γιατί είναι καλός άνθρωπος και δεν μπορεί να βλέπει συνέχεια πόρνες ατιμώρητες. Επίσης, τον βρήκε πάλι παρκαρισμένο έξω από το σπίτι μας.
    Ο δικηγόρος μας μας πρότεινε να κάνουμε μηνυση και ασφαλιστικά μέτρα. Μας είπε πως το να τον απομακρύνουμε από το εργασιακό περιβάλλον είναι το πλέον εύκολο, αφού στη δουλειά μου απαγορεύεται να έχει ποινικό μητρώο κάποιος υπάλληλος. Όμως λόγω και του ιστορικού του δεν είμαστε απολύτως βέβαιοι πως δεν θα κάνει κάτι μετά και με αυτόν τον τρόπο θα προστατεύσουμε και την επόμενη. Ο άντρας μου συμφωνεί με αυτό, αλλά εγώ δεν είμαι πολύ σίγουρη. Είναι σίγουρο πως έχει κάποιο πρόβλημα ο άνθρωπος. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι όλο αυτό είναι φυσιολογικό, γιατί δεν είναι. Μια μήνυση σίγουρα θα τον βάλει φυλακή αφού υπάρχει το θέμα της αναστολής. Και μόνο την πιθανότητα να μπει φυλακή να σκεφτόταν, θα έπρεπε να λειτουργήσει πιο συγκρατημένα. Αυτό που σκέφτομαι, είναι πως ο άνθρωπος αυτός χρίζει κυρίως ψυχιατρικής περίθαλψης και δευτερευόντως σωφρονισμό. Δηλαδή, το καλύτερο για εμένα, θα ήταν να ζητήσουμε κάποιου είδους εξέταση από ψυχίατρο. Ο δικηγόρος και ο αντρας μου μου λένε πως αυτό δεν θα λύσει κανένα ΄πρόβλημά μας, γιατί όντως ο άνθρωπος αυτός έχει πρόβλημα αλλά δεν είμαστε είμαστε υπεύθυνοι να αποφασίσουμε για την μοίρα του ανθρώπου αυτού και πως εμείς πρέπει να προστατεύσουμε την οικογένειά μας και μόνο με μήνυση μπορούμε να το επιτύχουμε.
    Είμαι αρκετά μπερδεμένη, αλλά τουλάχιστον νοιώθω λίγο πιο σίγουρη γιατί και ο συζυγος πήρε άδεια για να είναι κοντά σε μένα και στα μωρά μέχρι να λυθεί το θέμα γιατί κι αυτός ανησυχεί.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Σκέφτομαι όσα έπιανα από αυτά που έλεγε και δε μπορώ να ηρεμήσω. Αυτός σιγουρα με έχει για φανταστικό εχθρό, αφού μου το είπε κιόλας. Εδώ την γυναίκα του που υποτίθεται την αγαπούσε την χτυπούσε ΄κατά ομολογία του για να γίνει καλή και όταν του είπε να χωρίσουν την χτυπησε πάρα πολυ και την κρατούσε ένα τρίμηνο κλειδωμένη για να την κάνει να τον συγχωρήσει και καλά. Και μου χε πει ότι ήταν αχάριστη που δεν τον εκτίμησε και ότι θα την εκδικηθεί.
    Ό άντρας μου μου λέει να μιλήσουμε στην αστυνομία, εστω για να καταγράψει το περιστατικό αλλά εγώ ούτε ετσι θα νοιώθω καλά. Αν του χτυπήσει την πόρτα η αστυνομία, εστω και για συσταση, ποιος μου λέει ότι δεν θα νευριάσει περισσότερο και δεν θα κάνει κατι στον αντρα μου ή στα παιδια μου ή σε μένα την ίδια;
    Είμαι τρομοκρατημένη και δεν μπορώ να σκεφτώ ποια είναι η σωστη αντιμετώπιση του προβλήματος.
    Δεν θα κανει τιποτα απο αυτα που λες να εισαι σιγουρα.ο τυπος ειναι κοτα τα βαζει μονο με γυναικες.θα πρεπει οπως ειπες πολυ σωστα δεν πρεπει να του δειξεις οτι τον φοβασε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    σιγουρα θελει ψυχιατρο, αλλα δεν μπορειτε να κανετε τιποτε.
    ως τι θα ζητησετε εξεταση απο ψυχιατρο??? μονο σε περιπτωση επιθεσης μπορειτε να ζητησετε κατι τετοιο.απορω πως δεν στο ειπε ο δικηγορος σας αφου μαζι του τα συζητησατε.
    το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι τα νομιμα. δλδ ασφαλιστικα μετρα.

    δεν μπορω να καταλαβω πως βρηκε το τηλεφωνο της δουλειας του ανδρα σου....
    Last edited by Remedy; 17-06-2017 at 10:10.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    ..
    Είμαι αρκετά μπερδεμένη, αλλά τουλάχιστον νοιώθω λίγο πιο σίγουρη γιατί και ο συζυγος πήρε άδεια για να είναι κοντά σε μένα και στα μωρά μέχρι να λυθεί το θέμα γιατί κι αυτός ανησυχεί.
    τωρα μπερδευτηκα κι εγω.
    πριν εναν χρονο ησουν εγγυος στο πρωτο σας παιδι, πως βρεθηκατε με πολλα μωρα?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Ειλικρινά λυπάμαι πολύ που το περνάτε όλο αυτό και θα προτιμούσα να μην έχω δίκιο.
    Αυτό για την ψυχιατρική βοήθεια μπορεί να το αποφασίσει μόνο το δικαστήριο (σαν ποινή δηλαδή αντί να πάει φυλακή να εκτίσει ποινή σε ψυχιατρείο) ή να επέμβει ο εισαγγελέας.. αλλά αυτά φυσικά μόνον εφόσον συλληφθεί.
    Δεν ξέρω τι άλλο συζητήσατε με τον δικηγόρο σας αλλά θα μπορούσε να επικοινωνήσει με τον δικηγόρο της γυναίκας του ή με τους δικηγόρους απο τις άλλες κοπέλες και να συλλέξει στοιχεία. Πχ αν στις προηγούμενες υποθέσεις η ποινική δίωξη τον έκανε να απομακρυνθεί απο τους "στόχους" του τότε αν δεν θέλετε να προχωρήσετε σε μήνυση ίσως με ένα εξώδικο να κάνει πίσω. Το εξώδικο δρά σαν προειδοποίηση οτι αν συνεχίσει κατ αυτό τον τρόπο θα προβείτε σε μήνυση που αυτό αυτόματα θα σημαίνει και την σύλληψή του.
    Το εξώδικο κατα ποτίμηση να το κάνει ο άντρας σου.

    Σε αυτή την περίπτωση είναι καλύτερα οτι κάνετε να φένεται οτι το κάνει ένας άντρας (ακόμη και ο δικηγόρος πρέπει να είναι άντρας).
    Αυτό θα λειτουργήσει διαφορετικά στο ταραγμένο μυαλό αυτό του ανθρώπου. Εσύ να μην φένεσαι πουθενά παρα μόνον όταν φτάσει το πράγμα στα άκρα, Οπότε απο δω και πέρα πρέπει ο άντρας σου να μπει μπροστά σε όλο αυτό και εσύ να μην φένεσαι πουθενά.

    Με τον άντρα σου είναι βέβαιο οτι δεν θα τα βάλει γιατί στο μυαλό του το πρόβλημα είναι με τις γυναίκες.

    Ο δικηγόρος σου μπορεί επίσης με οτι στοιχεία συλλέξει να συμβουλευτεί εγκληματολόγο ψυχίατρο (ειδικός που κάνει τα προφίλ διαταραγμένων κακοποιών) και σύμφωνα με το προφίλ που θα σχηματίσει θα συμβουλέψει τον δικηγόρο σας και εσάς πώς να τον αντιμετοπίσετε και τι θα δουλέψει καλύτερα σε αυτό τον άνθρωπο χωρίς να κινδυνέψει κανείς. Ίσως δηλαδή σας προτίνει κάτι σαν αυτό που πρότινα εγώ πιο πάνω.

    Βέβαια όλα αυτά αν θέλεις να αποφύγεις το αυτονόητο.. να προχωρήσετε απευθείας σε μήνυση και να ζητήσετε περιοριστικά μέτρα. Που αυτό θα τον έβαζε μέσα και θα προστάτευε όχι μόνο εσάς αλλά και κάθε άλλη κοπέλα που θα στοχοποιήσει γιατί και να τον απομακρύνετε απο εσένα θα βρεί κάποια άλλη. Αυτο είναι βέβαιο. Και αν στην επόμενη κάνει κάποιο μεγάλο κακό εσύ μετά θα νιώθεις τύψεις γιατι θα νιώθεις οτι θα μπορούσες να το αποτρέψεις.

    Όλα αυτά πρέπει να τα συζητήσετε με τον δικηγόρο σας και φυσικά με την οικογένειά σου. Καλός ή κακός είσαι η επόμενη που στοχοποίησε μετά την καταδικαστική απόφαση που τον έχει έξω με αναστολή. Καλός γιατί με την αναστολή θα συλληφθεί άμεσα (ενω αν δεν είχε την αναστολή όλα θα πέρνανε πολύ χρόνο όλα αυτά και δεν θα ήσασταν σίγουροι οτι θα μπορούσε να γίνει κάτι ουσιαστικό και ο άνθρωπος αυτός θα παρέμενε ελεύθερος να κάνει οτι θέλει)..και κακός γιατί το βάρος της μεγάλης αυτής απόφασης και τις συνέπειές της πέφτει σε εσάς.

    Το πιο σίγουρο όμως είναι οτι αν δεν κάνετε κάτι και ιδιαίτερα αν κάνετε και άλλα λάθη, δεν θα σταματήσει και θα έρθουν και χειρότερα. Οι άνθρωποι αυτοί οσο και αν νομίζεις οτι αν απομακρυνθείς και δεν του δίνεις σημασία θα σταματήσει και θα σε ξεχάσει..το μόνο που θα καταφέρεις είναι να του δώσεις περισσότερο χρόνο. Όταν τέτοιοι διαταραγμένοι άνθρωποι σε βάλουν στόχο και γίνεις κομμάτι της φαντασίας τους δυστυχώς κολάει το μυαλό τους σε τέτοιο βαθμό που απλά ο χρόνος τους ταίζει περισσότερο τις φαντασιώσεις και ιδεολυψίες τους που θα μεγαλώνουν και θα μεγαλώνουν και θα γίνονται χειρότερα μεσα στο μυαλό τους. Οπότε ο χρόνος που θα του δώσετε θα είναι εναντίον σας.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by jock77 View Post
    ... Εσύ να μην φένεσαι πουθενά παρα μόνον όταν φτάσει το πράγμα στα άκρα, Οπότε απο δω και πέρα πρέπει ο άντρας σου να μπει μπροστά σε όλο αυτό και εσύ να μην φένεσαι πουθενά.

    Με τον άντρα σου είναι βέβαιο οτι δεν θα τα βάλει γιατί στο μυαλό του το πρόβλημα είναι με τις γυναίκες.
    .....
    συμφωνω στα πρακατω με τα περιοριστικα μετρα, πιστευω οτι σε μια τετοια περιπτωση διαταραγμενου που κυνηγαει καποιον/α, ειναι η ενδεδειγμενη κινηση.
    αλλα αυτο που λες παραπανω και τοε χεις ξαναπει, ειναι απλα ανεφικτο.
    πως δεν θα φαινεται?
    επειδη δεν θα φαινεται στα χαρτια?
    επειδη δεν θα υπογραψει, δεν θα ξερει αυτος οτι εκεινη ειναι απο πισω? παλαβος ειναι, δεν ειναι χαζος.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μπορω να καταλαβω πως βρηκε το τηλεφωνο της δουλειας του ανδρα σου....
    πριν εναν χρονο ησουν εγγυος στο πρωτο σας παιδι, πως βρεθηκατε με πολλα μωρα?
    Remedy, πλέον με το ίντερνετ το πιο εύκολο είναι να βρεις τα στοιχεία κάποιου.. αν πχ ο άντρας της είναι υδραυλικός με το όνομα τάδε τάδε..μπαίνεις και ψάχνεις υδραυλικός με το όνομα τάδε τάδε και περιοχή τάδε.. τσουπ βρίσκεις οτι χρειάζεσαι.
    Τώρα για την δεύτερη απορία σου, πολλοί απο εμάς εδώ δεν δίνουμε πάντα ακριβή στοιχεία της προσωπικής μας ζωής.. ομως καμιά φορά στην πορεία των συζητήσεων μπορεί να μας ξεφύγει κάτι. Πολλοί απο εμάς φτιάχνουμε την μικρή μας ιστορία εδώ καμιά φορά παραποιόντας πολλά στοιχεία της προσωπικής μας ζωής για ευνόητους λόγους.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by jock77 View Post
    Remedy, πλέον με το ίντερνετ το πιο εύκολο είναι να βρεις τα στοιχεία κάποιου.. αν πχ ο άντρας της είναι υδραυλικός με το όνομα τάδε τάδε..μπαίνεις και ψάχνεις υδραυλικός με το όνομα τάδε τάδε και περιοχή τάδε.. τσουπ βρίσκεις οτι χρειάζεσαι.
    Τώρα για την δεύτερη απορία σου, πολλοί απο εμάς εδώ δεν δίνουμε πάντα ακριβή στοιχεία της προσωπικής μας ζωής.. ομως καμιά φορά στην πορεία των συζητήσεων μπορεί να μας ξεφύγει κάτι. Πολλοί απο εμάς φτιάχνουμε την μικρή μας ιστορία εδώ καμιά φορά παραποιόντας πολλά στοιχεία της προσωπικής μας ζωής για ευνόητους λόγους.
    μαλιστα....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Υποτροπή,η λέξη που τρομάζει!!
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 14-06-2015, 22:55
  2. ΦΟΒΟς!μοναδικο μεταδοτικο συναισθημα!το χετε παθει?τι σας τρομαζει?
    By giorgos panou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 17-01-2015, 01:41
  3. Με τρομαζει αυτο που μου συμβαινει...
    By elena60 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 29
    Last Post: 16-06-2012, 11:18
  4. ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 90
    Last Post: 30-03-2011, 17:47
  5. Η ΖΩΗ ΤΡΕΧΕΙ Μ\' ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 15-10-2010, 15:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •