Συνάδελφος που με τρομάζει - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω στα πρακατω με τα περιοριστικα μετρα, πιστευω οτι σε μια τετοια περιπτωση διαταραγμενου που κυνηγαει καποιον/α, ειναι η ενδεδειγμενη κινηση.
    αλλα αυτο που λες παραπανω και τοε χεις ξαναπει, ειναι απλα ανεφικτο.
    πως δεν θα φαινεται?
    επειδη δεν θα φαινεται στα χαρτια?
    επειδη δεν θα υπογραψει, δεν θα ξερει αυτος οτι εκεινη ειναι απο πισω? παλαβος ειναι, δεν ειναι χαζος.
    Και όμως remedy τέτοιους ανθρώπους δεν τους αντιμετοπίζεις βάση της νουμοσύνης τους αλλά βάση της ψυχοσύνθεσής τους. Πάς με τον τρόπο που λειτουργεί το μυαλό τους και όχι με τον δίκτη εφυίας τους. Αντί λοιπόν η κοπέλα να ζητήσει να σταματήσει να την ενοχλεί μπορεί ο άντρας της να ζητήσει να σταματήσει να ενοχλεί την γυναίκα του. Σε ένα μη φυσιολογικό άνθρωπο που μπορεί να είναι έξυπνος αλλά να σκέφτεται διαφορετικά.. εκμεταλλεύεσαι αυτή την διαφορετικότητα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    διόρθωση.. "να σταματήσει να ενοχλεί την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ του" ίσως είναι το πιο σωστό

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Remedy διδυμα είχα. Σε λξγες μέρες εχουν γεννεθλια

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Σε δημοσιο φορέα εργαζεται, σιγα το δυσκολο. Παιρνεις και λες δωσε μου τον τάδε.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Ναι, δε θα φανώ πουθενά εγώ. Ολα αυτα που λες jock για επικοινωνια με άλλες παθουσες και με την δουλειά μου τα ανελαβε ο δικηγόρος μας. Μας είπε πως εχει έρθει σε επαφή με την μία κοπέλα που του εκανε την καταγγελία και η οποία ήταν πολύ φοβισμένη και δεν ήθελε να ξανακούσει γι αυτήν ο ανθρωπος αυτός. Σήμερα θα συναντηθεί με τον διευθυντή πμου εκτός εργασιακού χώρου για να μιλήσουν για το θέμα. Αυτά είναι διαδικαστικά που τα εχει αναλάβει ο δικηγόρος μας και αυτός θα ασχοληθεί.
    Ο δικηγόρος μας μας είπε πως δε θελουμε εξώδικο, γιατί υπάρχει όντως θέμα και πρόθεση να μας βλάψει. Ειδικά μετά και το τηλ στον αντρα μου, λέει πως δεν εχει φόβο ή συναίσθηση, γιατί συνήθως τετοιοι τυποι φοβούνται να απευθυνθούν σε κάποιον αντρα ή δε θελουν να αφησουν ίχνοι για να ξεφυγουν βγαζοντας το θυμα τρελο, αλλά αυτός εκτίθεται συνεχώς. Πχ μ είπε οτι μετα που χτυπησε την γυναίκα του, το οτι είπε σε μένα πως την κρατουσε στο σπίτι επι μερικους μηνες δεν ηταν μονο για να την πείσει, αλλά και για να μπορεσει αργοτερα να τημ βγάλει τρελή για το ξύλο που της εριξε, να μην εχει αποδείξεις η άλλη. Ενω τώρα απειλεί ευθέως και μπροστα σε κοσμο. Δεν εχουμε περιθώρια για μέση λύση μας είπε ο δικηγόρος μας.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Remedy το ίδιο ανέφικτο μου φαίνεται κι εμένα το να μην κάνω τίποτα εγώ ή μα φανεί ετσι, να το αντιληφθεί ο ίδιος ετσι, αλλά δεν εχω και πολλές επιλογές.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Μπράβο κούκλα μου.. κάνετε το πιο σωστό. Με την καθοδηγηση του δικηγορου σας ολα θα πανε καλα! Να σας ζήσουν τα διδυμάκια σας και να ειναι τυχερά στην ζωή τους!

    να ειστε καλα!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Επίσης, εκτός εκτός της πρώην γυναίκας του, οι αλλες δυο κοπέλες δεν εμφανίστηκαν στο τμήμα με δικηγόρους,αλλά μόνες. Ο δικηγόρος μας μας είπε πως η κοπέλα αν και απαντησει στο τηλέφωνο και ηταν αρκετα δεκτική ανοιχτη,μολις της αναφέρθηκε πως θα θελαμε στοιχεία για τον συγκεκριμένο έπαθε εναν πανικό. Ο δικηγορος της είπε πως δεν θα μάθει κάτι γι αυτήν και πως εχει καταδικαστςί με αναστολή και να το σκεφτεί και αν θελήσει να καλέσει αλλά μόνο τακλάμματα δεν εβαλε απο το τηλ. Του είπε πως δςν ειχε οικονομική δυνατοτητα να κανει μηνυση και μετα την καταγγελία στην αστυνομία της εκανε πολλά μεχρι που η κοπέλα αναγκάστηκε να εγκαταλείψει την πόλη και τις σπουδες της και να επιστρεψει στο πατρικό της για να μην μπορεί να την βρει.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Ευχαριστω jock κι εσυ να σαι καλα και ευχομαι η εμπειρία με τετοιους ανθρωπους να είναι μόνο εγκυκλοπεδικής φυσης και οχι προαωπικού βιώματος.

  10. #40
    κοπελα μου εχω την εντυπωση οτι ο συναδελφος εχει βρει το αποκουμπι του σε σενα (σαν να εισαι ο ψυχολογος ενα πραγμα). παρολα αυτα νομιζω οτι σε γουσταρει κιολας κι για αυτο σε κυνηγαει .. μιλα με τον αντρα σου , προσεχε μην σας χωρισει γτ τον εχω ικανο να επιστρατευσει ολα τα μεσα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by maria pap View Post
    κοπελα μου εχω την εντυπωση οτι ο συναδελφος εχει βρει το αποκουμπι του σε σενα (σαν να εισαι ο ψυχολογος ενα πραγμα). παρολα αυτα νομιζω οτι σε γουσταρει κιολας κι για αυτο σε κυνηγαει .. μιλα με τον αντρα σου , προσεχε μην σας χωρισει γτ τον εχω ικανο να επιστρατευσει ολα τα μεσα
    Μαρία, δεν ξέρω τι μπορεί να είχε βάλει με τον νου του, αλλά επειδή έβαλε αυτός με τον νου του, δεν σημαίνει ότι εγω και ο καθένας πρέπει να ενδώσει. Για την γυναίκα του είχε βάλλει στο νου του πως θα τον ανεχόταν μια ζωή κι όταν ήθελε να φύγει την χτύπησε και την κράτησε3 φυλακισμένη για αρκετό καιρό, για μια άλλη κοπέλα που γνώρισε σκέφτηκε πως θα του έδινε χρήματα και την εκβίαζε και την χτύπησε κι εκείνη επειδή δεν ήθελε να το κάνει η συγκεκριμένη, μια άλλη που έμεναν στην ίδια πολυκατοικία της έγινε στενός κορσές και όταν του είπε φτάνει εγίνε σκιά της την απειλούσε και την κράτησε κι εκείνη κλεισμένη στο διαμέρισμα του μέχρι να του ξεφύγει.
    Επειδή κάποιος παθαίνει μια εμμονή δε σημαίνει ότι θα του περάσει κιόλας και θα τον αφήσουμε να αρμενίζει στη ζωή μας σα να μην τρέχει τίποτα. Και το χειρότερο είναι, πως ένας τέτοιος άνθρωπος πέρασε από ένα δικαστήριο και κανείς δεν πρότεινε να πάει να κοιταχτεί από κανένα γιατρό.
    Ο άντρας μου με στηριξε από την αρχη και όταν αρχισα να καταλαβαίνω πως κάτι δεν πάει καλά και του τα έλεγα αυτός μου είπε να προσέχω. Σιγά μην μας χωρίσει κιόλας.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Μαρία, δεν ξέρω τι μπορεί να είχε βάλει με τον νου του, αλλά επειδή έβαλε αυτός με τον νου του, δεν σημαίνει ότι εγω και ο καθένας πρέπει να ενδώσει. Για την γυναίκα του είχε βάλλει στο νου του πως θα τον ανεχόταν μια ζωή κι όταν ήθελε να φύγει την χτύπησε και την κράτησε3 φυλακισμένη για αρκετό καιρό, για μια άλλη κοπέλα που γνώρισε σκέφτηκε πως θα του έδινε χρήματα και την εκβίαζε και την χτύπησε κι εκείνη επειδή δεν ήθελε να το κάνει η συγκεκριμένη, μια άλλη που έμεναν στην ίδια πολυκατοικία της έγινε στενός κορσές και όταν του είπε φτάνει εγίνε σκιά της την απειλούσε και την κράτησε κι εκείνη κλεισμένη στο διαμέρισμα του μέχρι να του ξεφύγει.
    Επειδή κάποιος παθαίνει μια εμμονή δε σημαίνει ότι θα του περάσει κιόλας και θα τον αφήσουμε να αρμενίζει στη ζωή μας σα να μην τρέχει τίποτα. Και το χειρότερο είναι, πως ένας τέτοιος άνθρωπος πέρασε από ένα δικαστήριο και κανείς δεν πρότεινε να πάει να κοιταχτεί από κανένα γιατρό.
    Ο άντρας μου με στηριξε από την αρχη και όταν αρχισα να καταλαβαίνω πως κάτι δεν πάει καλά και του τα έλεγα αυτός μου είπε να προσέχω. Σιγά μην μας χωρίσει κιόλας.
    ωραιο θεμα και για ταινιακι ειναι αυτο, πλακα- πλακα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Ρεμεντη, για θριλερ.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Εχω μεγάλο θυμό και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Μετά απο λιγότερο απο ενα μήνα και μάλιστα με τις συνθηκες αυτές, είδα τον τύπο να κόβει βόλτες κάτω απο το σπίτι!
    Δηλαδη τι περιμένει αυτη η δικαιοσύνη; να σφάξει καμια γυναίκα αυτος πρώτα και μετα να ξυπνήσει;
    Εχω μεγάλο θυμο

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    1
    Καλά,αυτός γενικά είναι λειτουργικός στην δουλειά του;Φαίνεται φυσιολογικός;Μιλάει κανονικά
    στους υπόλοιπους ανθρώπους;Δεν φαίνεται ότι έχει πρόβλημα;Διότι λογικά πρέπει να είναι
    ψυχωτικός,πράγμα που σημαίνει πως έχει χαμηλή λειτουργικότητα.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Υποτροπή,η λέξη που τρομάζει!!
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 14-06-2015, 22:55
  2. ΦΟΒΟς!μοναδικο μεταδοτικο συναισθημα!το χετε παθει?τι σας τρομαζει?
    By giorgos panou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 17-01-2015, 01:41
  3. Με τρομαζει αυτο που μου συμβαινει...
    By elena60 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 29
    Last Post: 16-06-2012, 11:18
  4. ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 90
    Last Post: 30-03-2011, 17:47
  5. Η ΖΩΗ ΤΡΕΧΕΙ Μ\' ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 15-10-2010, 15:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •