Έρωτας: Μύθος ή πραγματικότητα; - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 24 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 357
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Εγώ πάντως βλέπω ότι αυτοί που κάνουν ουσίες είναι κατά πολύ καλύτεροι από αυτούς που τα έχουν όλα
    Last edited by elis; 22-06-2017 at 20:26.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Συγγνώμη Γιάννη αλλά επειδή κάποιος έχει σύντροφο κι εσύ όχι δεν σημαίνει ότι σου έκλεψε τη ζωή και δεν έχεις κανένα δικαίωμα να τον βλάψεις...για να μην πω ότι είναι τρομαχτική η τόση βιαιότητα...
    Δεν έχεις ιδέα του τι θα πει βιαιότητα και μάλιστα ψυχολογική!

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ελα ντε!
    μη χειροτερα εδω μεσα πλεον.
    καλα που ειμαστε αγνωστοι.
    ελεος με ποιους καθομαστε και συνομιλουμε..
    Να μας συγχωρείται Κοντέσσα μου που σας χαλάσαμε τη διάθεση!
    Δεν παρεξηγούμαι με αυτή τη συμπεριφορά πια, διότι είμαι συνηθισμένος...
    Δύσκολο πράγμα να βρεις το δίκιο σου και ενίοτε πρέπει να το διεκδικείς δυναμικά!

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Δεν έχεις ιδέα του τι θα πει βιαιότητα και μάλιστα ψυχολογική!
    Ξέρω όμως ότι δεν σου φταίνε οι άλλοι άντρες, οι άγνωστοι σου, που δεν έχεις κοπέλα εκτός αν κάποιος την έπεσε στην κοπέλα σου και τα έφτιαξε μαζί της...εκεί να σε δικαιολογήσω...

    Επίσης κάνεις μεγάλο λάθος στο ότι δεν ξέρω τι θα πει βιαιότητα, ξέρω πάρα πολύ καλά και την απεχθάνομαι όπως κι όσους την ασκούν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ξέρω όμως ότι δεν σου φταίνε οι άλλοι άντρες, οι άγνωστοι σου, που δεν έχεις κοπέλα εκτός αν κάποιος την έπεσε στην κοπέλα σου και τα έφτιαξε μαζί της...εκεί να σε δικαιολογήσω...

    Επίσης κάνεις μεγάλο λάθος στο ότι δεν ξέρω τι θα πει βιαιότητα, ξέρω πάρα πολύ καλά και την απεχθάνομαι όπως κι όσους την ασκούν...
    Κι εγώ απεχθανόμουν τη βιαιότητα, στο Δημοτικό....
    Και ακόμα την απεχθάνομαι, όσον αφορά τα ζώα και τους διάφορους μικροοργανισμούς.
    Σιχαίνομαι το κυνήγι και τους ερασιτέχνες κυνηγούς, για παράδειγμα...
    Αλλά, δυστυχώς, η "θητεία" μου με τους ανθρώπους κοντεύει να πείσει για το αντίθετο.... Ιδίως, για μερικούς τύπους που δυστυχώς ανήκουν στο ανθρώπινο γένος, θεωρώ ότι πότε πότε χρειάζονται να φάνε ένα μπερτάκι ξύλο για να καταλάβουν ότι δεν έχουν δικαίωμα να νομίζουν ότι είναι ανώτεροι και οι "γαμάω" του σχολείου και της κοινωνίας -κατ' επέκταση-, μόνο και μόνο επειδή αυτή είναι σάπια και αναδεικνύει εύκολα τέτοια καθάρματα, μόνο και μόνο επειδή έχουν υψηλό εισόδημα, όμορφο σώμα και στυλάτο αμάξι κι επειδή τους θέλουν κάποιες χαζογκόμενες............Είναι η ίδια αυτή παρέα που ανεβάζει στο fb φωτογραφίες με τους χάχες να ποζάρουν επιδεικνύοντας το νεκρό ζώο....
    Σημειωτέον, ότι αυτοί που αντιπαθώ είναι όλοι άνθρωποι!

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,581
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Κι εγώ απεχθανόμουν τη βιαιότητα, στο Δημοτικό....
    Και ακόμα την απεχθάνομαι, όσον αφορά τα ζώα και τους διάφορους μικροοργανισμούς.
    Αλλά, δυστυχώς, η "θητεία" μου με τους ανθρώπους κοντεύει να πείσει για το αντίθετο.... Ιδίως, για μερικούς τύπους που δυστυχώς ανήκουν στο ανθρώπινο γένος, θεωρώ ότι πότε πότε χρειάζονται να φάνε ένα μπερτάκι ξύλο για να καταλάβουν ότι δεν έχουν δικαίωμα να νομίζουν ότι είναι ανώτεροι και οι "γαμάω" του σχολείου και της κοινωνίας -κατ' επέκταση-, μόνο και μόνο επειδή αυτή είναι σάπια και αναδεικνύει εύκολα τέτοια καθάρματα, μόνο και μόνο επειδή έχουν υψηλό εισόδημα, όμορφο σώμα και στυλάτο αμάξι κι επειδή τους θέλουν κάποιες χαζογκόμενες............
    Σημειωτέον, ότι αυτοί που αντιπαθώ είναι όλοι άνθρωποι!
    Αν κάποιος δεν σου φερθεί άσχημα δεν έχεις κανένα δικαίωμα να του ρίξεις κανένα μπερτάκι ξύλο απλά και μόνο επειδή ζηλεύεις...
    Από εκεί και πέρα κάνε ότι θέλεις, δεν θα πάω εγώ φυλακή...
    Ας είχες τη μαγκιά να μπορείς να κερδίσεις κι εσύ μια γυναίκα, δεν θα πληρώσουν οι άλλοι την δική σου ανεπάρκεια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Θα σου βάλω ένα τραγούδι κι αν δεν καταλάβεις άρχισε τους μπαφουσ να ισιωσεισ μισό
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Αν νομίζεις ότι δε φάγαμε ξύλο μικροί αφιερωμένο σε όλη τη νεολαία
    https://youtu.be/hHv6r-8CCOo
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #174
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Να μας συγχωρείται Κοντέσσα μου που σας χαλάσαμε τη διάθεση!
    Δεν παρεξηγούμαι με αυτή τη συμπεριφορά πια, διότι είμαι συνηθισμένος...
    Δύσκολο πράγμα να βρεις το δίκιο σου και ενίοτε πρέπει να το διεκδικείς δυναμικά!
    H Remedy ευτυχώς έδειξε σε εμένα το αληθινό και πραγματικό της πρόσωπο, όσοι το κατάλαβαν το κατάλαβαν και ξέρουν με τι άνθρωπο έχουν να κάνουν. Όσοι δεν το κατάλαβαν κάθονται και με κατηγορούν, από την στιγμή που μπήκε στην συζήτησή μας η Remedy σε ένα άλλο θέμα, όχι εδώ και άρχισε να με ειρωνεύεται με κακίες, επίσης άρχισε πρώτη να με κατηγορεί ειρωνικά για γραμματική ανεπάρκεια και βγήκαν άλλα μέλη και με κατηγόρησαν ότι εγώ το ξεκίνησα και την έλεγα εγώ, αμόρφωτη! Εντάξει αν θέλουν να λένε ψέματα και μεταξύ τους, από την στιγμή που υπάρχει γραπτό κείμενο, για να νιώθουν καλά με τον εαυτό τους, τι να πω; Ας κάτσουν να κοροϊδεύουν και τους εαυτούς τους. Το κείμενο υπάρχει και όποιος θέλει κρίνει.

  10. #175
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Είσαι γεμάτος με κουτάκια βρε εν οιδα! Τι σημαίνει καλός και κακός και αν είσαι καλός ή δεν είσαι;
    ΌΛοι είμαστε και καλοί και κακοί. Εσύ δεν δέχεσαι δηλαδή οτι μερικές φορές σου βγαίνει κακία; Αφού το δέχτηκες πριν...
    Και τι έγινε αν τους έδινες σημειώσεις; αυτό σημαίνει οτι είσαι καλός; Είσαι σίγουρος οτι τους έδινες σημειώσεις γιατί τους εκτιμούσες ως ανθρώπους και φίλους και τους αγαπούσες ή μήπως κι εσύ το έκανες προσπαθώντας να "εξαγοράσεις" την φιλία τους; Επειδή και συ τους είχες ανάγκη δηλαδη; Έτσι είναι οι ανθρώπινες σχέσεις!!! Κι επειδή τους έδινες σημειώσεις ήταν υποχρεωμένοι να σε θέλουν για φίλο; Και το επιχείρημα που λες οτι ένας κακός δεν θα τους έδινε και θα τους είχε χεσμένους, όχι δεν ισχύει. Κάποιος που δεν θα τους είχε ανάγκη θα το έκανε αυτό αλλά εσύ τους είχες γιατί όπως λες ήταν η μόνη παρέα σου. Οπότε είναι λογικό να προσπαθούσες να "προσφέρεις" κάτι σε αυτή τη σχέση για να μη την χάσεις κι εσύ αυτό που μπορούσες να προσφέρεις ήταν οι σημειώσεις, η βοήθεια στο διάβασμα κτλ και καλά έκανες. Οι άλλοι όμως δεν είναι υποχρεωμένοι να αρκούνται με αυτό που προσφέρεις.

    Στην τελευταία σου πρόταση δίνεις από μόνος σου πάντως την απάντηση για το πως το ερμηνεύεις όλο αυτό. Άρα αμέσως θεωρείς οτι δεν σε θέλανε γιατι "δεν είχες σκυμμένο κεφάλι", γιατί ήθελε κάποιος άλλος να "κανει κουμάντο στην παρέα". Νατο πάλι πως βάζεις μπροστά την άμυνα και δεν σε αφήνει να δεις καθαρά. Βάζεις αυτομάτως τον εαυτό σου πιο ψηλά, οτι εσύ "δεν έχεις σκυμμένο κεφάλι".

    Βλέπεις και μόνος σου εν οιδα οτι η συμπεριφορά σου ακόμα και ανώνυμα μέσα σε ένα φόρουμ όπως εδώ προκαλεί εκνευρισμό.Δες τι έγινε στο άλλο θέμα του παιδιού.
    Αν θες να συνεχίζεις να λες για το πόσο άσχημα σου φέρθηκαν στο παρελθόν όλοι ενώ εσύ ήσουν καλός και να θεωρείς οτι είσαι πάνω από όλα και απλά οι άλλοι είναι κακοί/χαζοί/χαμηλού επιπέδου κτλ, συνέχισε να το κάνεις αλλά την δική σου ζωή χαλάς! Την ξοδεύεις άσκοπα ενώ θα μπορούσες να χαίρεσαι.
    Σε όλους δίνω και έδεινα σημειώσεις, οπότε δεν ισχύει αυτό που αναφέρεις, ούτε ήθελα να "εξαγοράσω" την παρέα τους για να βγαίνω. Συμφέρον αυτοί είχαν από εμένα, όχι εγώ από αυτούς. Ναι ένας κακός, δεν υπήρχε περίπτωση να κάτσει να τους δίνει σημειώσεις, ούτε να κάθετε 1 η ώρα να εξηγεί στον άλλον μέσω τηλεφώνου το μάθημα για να το περάσει, έτσι όπως έκανα εγώ σε αυτούς. Απλά δεν με εκτίμησαν από την αρχή ή με είχαν δεδομένο ή με ήθελαν μόνο για βοήθεια στα μαθήματα. Δεν βάζω μπροστά την άμυνα, έτσι ήταν και έτσι και έγινε ακόμα και τώρα που εξελίχθηκαν οι κλίκες από δύο "αρχηγούς". Και τα ζώα ακολουθούσαν από πίσω τους. Επίσης δεν σκύβω το κεφάλι έτσι είμαι. Εσύ αν θέλεις ή κάποιος άλλος να σκύβετε το κεφάλι, για να σας κάνουν παρέα δικαιωμά σας. Εγώ δεν το κάνω αυτό. Όσον αφορά για το άλλο θέμα. Μπήκε η Remedy και με έβριζε, όπως επίσης είπε ότι είμαι γραμματικά αμόρφωτος. Τα κείμενα υπάρχουν, το να λέτε ψέματα μεταξύ σας, είναι ανώφελο, αφού υπάρχουν τα κείμενα. Εδώ στο τέλος μου είπαν, ότι επειδή είναι παλαιό μέλος να κάνω "τουμπεκί" να της δείχνω σεβασμό, λες και είναι κάποια αλάνθαστης "γεραιάς" μορφής, μόνο να υποκλιθώ σε αυτήν δεν μου είπαν...

  11. #176
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Κι εγώ απεχθανόμουν τη βιαιότητα, στο Δημοτικό....
    Και ακόμα την απεχθάνομαι, όσον αφορά τα ζώα και τους διάφορους μικροοργανισμούς.
    Σιχαίνομαι το κυνήγι και τους ερασιτέχνες κυνηγούς, για παράδειγμα...
    Αλλά, δυστυχώς, η "θητεία" μου με τους ανθρώπους κοντεύει να πείσει για το αντίθετο.... Ιδίως, για μερικούς τύπους που δυστυχώς ανήκουν στο ανθρώπινο γένος, θεωρώ ότι πότε πότε χρειάζονται να φάνε ένα μπερτάκι ξύλο για να καταλάβουν ότι δεν έχουν δικαίωμα να νομίζουν ότι είναι ανώτεροι και οι "γαμάω" του σχολείου και της κοινωνίας -κατ' επέκταση-, μόνο και μόνο επειδή αυτή είναι σάπια και αναδεικνύει εύκολα τέτοια καθάρματα, μόνο και μόνο επειδή έχουν υψηλό εισόδημα, όμορφο σώμα και στυλάτο αμάξι κι επειδή τους θέλουν κάποιες χαζογκόμενες............Είναι η ίδια αυτή παρέα που ανεβάζει στο fb φωτογραφίες με τους χάχες να ποζάρουν επιδεικνύοντας το νεκρό ζώο....
    Σημειωτέον, ότι αυτοί που αντιπαθώ είναι όλοι άνθρωποι!
    Ισχύει αυτό στο τέλος με το fb, ειδικά εκνευρίζομαι όταν προκαλούν το λεγόμενο "μάτωμα" στο ζώο, που δεν είναι ακριβώς πεθαμένο, ζει αλλά πονάει, προκαλώντας του ένα βασανιστήριο κατά κάποιον τρόπο και να γελάνε σαν τα ζώα, οι κυνηγοί. Το μεγαλύτερο άλογο ζώο, είναι ο άνθρωπος.

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Έτσι θα κανεισ κ στη δουλειά σου αύριο μεθαύριο να το κοιτάξεις στρατό θα πας;
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #178
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Έτσι θα κανεισ κ στη δουλειά σου αύριο μεθαύριο να το κοιτάξεις στρατό θα πας;
    Ποιό θα κάνω έτσι στην δουλεία μεθαύριο; Δεν το κατάλαβα γι'αυτό σε ρωτάω. Αν αναφέρεσαι σε έμενα για τον στρατό, μετά τις σπουδές, που δεν ξέρω πόσα χρόνια θα κρατήσουν, θα πάω.

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Ισχύει αυτό στο τέλος με το fb, ειδικά εκνευρίζομαι όταν προκαλούν το λεγόμενο "μάτωμα" στο ζώο, που δεν είναι ακριβώς πεθαμένο, ζει αλλά πονάει, προκαλώντας του ένα βασανιστήριο κατά κάποιον τρόπο και να γελάνε σαν τα ζώα, οι κυνηγοί. Το μεγαλύτερο άλογο ζώο, είναι ο άνθρωπος.
    Μία φίλη της πρώην μου τα είχε με έναν τέτοιο τύπο, που έκανε τον κυνηγό, και εκείνος της φερόταν απαίσια! Ακόμα και σε μια παρέα όταν ήτανε δεν έβγαινε ποτέ φωτογραφίες μαζί της, παρά μόνο με άλλες κοπέλες, τα είχε μαζί της και ταυτόχρονα πήγαινε και μ' άλλες, τη χτυπούσε..... Και ξέρεις γιατί εξακολουθούσε αυτή να κάθεται μαζί του τέσσερα χρόνια; Διότι της άρεσε που χτυπούσε το χέρι του στο τραπέζι! Αυτό τον έκανε άντρα στα μάτια της! Καταλαβαίνεις για τι παλαβομάρα μιλάμε τώρα ε;
    Φίλε μου, οι σώφρονες νόες καταλαβαίνουν ποιοι είναι οι πραγματικά "κακοί" της υπόθεσης.
    Μην έχεις παράπονο, δυστυχώς υπάρχει πολλή αδικία σε αυτή την κοινωνία.
    Το άσπρο, αν θέλει η πλειοψηφία, μετονομάζεται σε μαύρο και το μαύρο αντίστοιχα σε άσπρο.
    Οι επιφανειακοί ακούγοντας αυτές τις δηλώσεις βιάζονται να σε χαρακτηρίσουν "τέρας".
    Αγνοώντας ταυτόχρονα για ποιο λόγο κάποιος μπορεί να φέρεται ή να μιλάει σκληρά, τη δεδομένη στιγμή!
    Μα, όπως μου είπε κι ένα μέλος εδώ, "δε με νοιάζει η πάρτη σου", οπότε τι συζητάμε;
    Προσπαθείς να βρεις το δίκιο σου; Μην περιμένεις....
    Κι εγώ λέω όσα λέω, όχι γιατί έχω αυτή την ψευδαίσθηση, αλλά για να ξεσπάσω κάπου και με εντελώς "ακίνδυνο" τρόπο......
    Last edited by GiannisNik3; 22-06-2017 at 22:40.

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Έτσι θα κανεισ κ στη δουλειά σου αύριο μεθαύριο να το κοιτάξεις στρατό θα πας;
    Στρατό μία βδομάδα πήγα και δεν άντεξα παραπάνω...
    Όλη η παράνοια εκεί μαζεμένη!
    Όλα αυτά που γίνονται στο στρατό συμβολίζουν το πώς πραγματικά σε θέλει το κράτος!
    Είναι η τελευταία του φανερή "πράξη" εναντίον σου και εναντίον της ελευθερίας της προσωπικότητάς σου.
    Γι' αυτό σπούδασα, για να γλύφω τις μπότες του κάθε τυχάρπαστου και για να υπηρετώ μια πατρίδα κι ένα κράτος που φρόντισε να με βγάλει στην αχρησία, δίνοντάς μου μηδενικές ευκαιρίες προσωπικής εξέλιξης σε αυτό που πραγματικά μ' αρέσει... Δε σφάξανε!
    Πήρα αναβολή και θα το πάω έτσι τώρα, αναβολή επί αναβολής! Κι έπειτα θα πάρω εκεί ένα απολυτήριο και τελειώνει το θέατρο.......

Page 12 of 24 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο μυθος του Ναρκισσου!
    By GeorgeGr1 in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 48
    Last Post: 24-05-2017, 16:08
  2. Σεξ, έρωτας και εικονική πραγματικότητα -ίντερνετ
    By Αναζητηση in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 52
    Last Post: 18-07-2012, 01:04
  3. Μείωση του σεξ με την πάροδο του χρόνου... (μύθος ή πραγματικότητα?)
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 17-09-2011, 17:26
  4. Φωτοανάγνωση η λύση για γρήγορο διάβασμα μύθος η πραγματικότητα;
    By Thessalo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 13-04-2010, 19:12
  5. ΜΥΘΟΣ?
    By pas_1967 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-06-2009, 22:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •