Έρωτας: Μύθος ή πραγματικότητα; - Page 22
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 22 of 24 FirstFirst ... 122021222324 LastLast
Results 316 to 330 of 357
  1. #316
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Βρε συ σταμάτα για λίγο και δες τι κάνεις! Εδώ είμαστε όλοι άγνωστοι, ο καθένας μπορεί να λέει την γνώμη του, άλλος μπορεί να είναι επιθετικός, άλλος προσβλητικός...ο καθένας έχει τα θέματα του, τι σε νοιάζει η γνώμη του καθενός; Γιατί πιάνεσαι τόσο πολύ από κουβέντες; Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που σου λέει η Μιλίβα και η Ναταλία, εσύ αφήνεις τον καθένα -και μένα μαζί- να σε επηρεάζει! Όλοι μας το κάνουμε αυτό, όχι μόνο εσύ, δεν είναι κατηγορία αυτό που σου λέω. Κάθε φορά που θυμώνουμε , στεναχωριόμαστε, αφήνουμε την ψυχολογία μας να χαλάσει, είναι γιατί ΕΜΕΙΣ το επιτρέπουμε! Και να το κάνεις αυτό με δικούς σου ανθρώπους κατανοητό. Αλλά να το κάνεις και με αγνώστους...! Δίνεις υπερβολική δύναμη στους άλλους γύρω σου, αυτό προσπαθούμε να σου πούμε όλοι εδώ μέσα και αυτό φαίνεται γιατί αυτό κάνεις και με μας. Και θα συμφωνήσω με αυτό που σου είπε η Ναταλία σε κάποιο ποστ, δεν ξέρω αν το πρόσεξες, που σου είπε οτι της βγάζεις λίγο να σε κάνει "θύμα". Λυπάμαι που στο λέω αλλά τ ίδιο βγάζεις και σε μένα. ΚΙ ίσως ετσι εξηγείται το γιατί όλοι σου φέρονται με τον τρόπο που λες. Δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω...βγάζεις μια σιγουριά σε ότι λες που φαίνεται επίπλαστη αλλά προκλητική, είναι σα να φωνάζεις "ειρωνευτείτε με!, πειράξτε με!" Είναι προφανές οτι έχεις περάσει δύσκολα αλλά δίνεις την αίσθηση (δεν σε κατηγορώ, τι αίσθηση δίνεις σε μένα προσπαθώ να σου πω και μπορεί να είμαι λάθος) οτι έχεις κολλήσει εκεί με αποτέλεσμα να τα αντιλαμβάνεσαι όλα σαν επίθεση, είσαι σε μια συνεχή άμυνα σα να προσπαθείς να αποδείξεις ποιος είσαι. Έτσι ακόμα κι όταν ο άλλος δεν έχει τέτοια πρόθεση, στο τέλος καταλήγει να σε ειρωνευτεί κτλ γιατί αυτό περίμενες από αυτόν από την αρχή. ΌΛΟΙ το κάνουμε αυτό, ΟΛΟΙ προκαλούμε με τον τρόπο μας τις συμπεριφορές των γύρω μας. Μπορώ να σου πω πολλά τέτοια παραδείγματα από την δική μου ζωή αν θες.
    Δεν είναι παράξενο που το κάνεις αυτό, είσαι πολύ μικρός, κι εγώ στην ηλικία σου χειρότερα έκανα. Αλλά μπήκες σε αυτό το φόρουμ για κάποιο λόγο... δεν έψαξα τα θέματα σου (και δεν θυμάμαι κιόλας τι θέματα έχεις ανοίξει εκτός από αυτό για την νεολαία), αλλά για να μπεις εδώ σημαίνει οτι ζητάς βοήθεια. Ίσως να μην καταλαβαίνεις ακριβώς την βοήθεια που θες, αλλά σίγουρα κάποια βοήθεια ζητάς. Εγώ σε ρωτάω ανοιχτά και χύμα λοιπόν. Τι είδους βοήθεια χρειάζεσαι; Τι θες να ακούσεις από μας; όΤαν βλέπουμε κάτι σε σένα (που μπορεί να σου προκαλεί πρόβλημα στην ζωή σου) δεν θες να στο πούμε; Θες να μόνο να σου λέμε πόσο δίκιο έχεις και πόσο σε έχουν αδικήσει; Εγώ σου δίνω τον λόγο μου, μπορώ να το κάνω κι αυτό αν θες, αλλά δεν θα σε βοηθήσει πουθενά. Ξεσπάς λίγο προσωρινά αλλά τίποτα δνε λύνεται με αυτόν τον τρόπο. Και νιώθω οτι ζητάς κάτι παραπάνω κι ας μη το λες με λόγια.
    Δεν είσαι ούτε κακός ούτε τίποτα από αυτές τις σαχλαμάρες που σου χουν πει. Είσαι πληγωμένος και μπερδεμένος αυτή τη στιγμή κι έχεις συσσωρεύσει τόσο θυμό που δεν ξέρεις που να τον ξεσπάσεις και τελικά καταλήγεις να γίνεσαι αυτά για τα οποία σε κατηγορούν. Σκέψου το κι έτσι δηλαδή. Παρτο λίγο εγωιστικά. Σε λέει ο άλλος κομπλεξικό και κακό. Θες να είσαι έτσι; Τρίψτου στη μούρη οτι δεν είσαι, όχι με τα λόγια, με τις πράξεις σου!

    Και θα σου πω κι ένα τελευταίο κι αν θες άκουσε με. Έχεις σκεφτεί να πας σε ψυχολόγο; Δεν ξέρω σε ποια πόλη σπουδάζεις, αλλά στη σχολή σου ίσως να έχει δωρεάν ψυχολόγους που μπορείς να πας και να μιλήσεις για όλα αυτά. Πιστεύω πως θα σε βοηθήσει και θα σου δείξει μια άλλη οπτική χωρίς να νιώθεις οτι σου επιτίθεται. Γιατί βλέπω οτι από μας εδώ, με όσο καλή πρόθεση κι αν σου μιλάμε , τα νιώθεις όλα σαν επίθεση και μπορεί να χεις δίκιο, εμείς δεν είμαστε ψυχολόγοι, ίσως να μην ξέρουμε τον τρόπο να σε βοηθήσουμε.
    Συγνώμη, αλήθεια το πιστεύεις αυτό τώρα; Είσαι σίγουρη ότι είναι σωστή αυτή η πρόταση; Θέλεις να πάρεις λίγο χρόνο να την ξανασκεφτείς; Δηλαδή το γραμματικά αμόρφωτος να το πάρω ως καλή πρόθεση, οκ, ό,τι πείτε παιδιά.
    Όσον αφορά το γιατί ήρθα εδώ, όχι δεν ζητάω κάποια βοήθεια, είχα πει στο πρώτο θέμα μου αυτό για την ρηχότητα των νέων, ότι η ανάγκη μου για επικοινωνία με έφερε εδώ, από τότε να είναι καλά η ΕΛΠΙΔΑΨ, μου είχε πει ότι δεν κάνει αυτό το φόρουμ εδώ για εμένα, ούτε θα βοηθηθώ με αυτό που ψάχνω, δηλαδή επικοικοδομητική συζήτηση και ανταλλαγές απόψεων. Αυτό έψαχνα από την αρχή και δεν καταλαβαίνετε πως όσο πιο πολύ "πολεμάτε" τις απόψεις μου, λες και έχετε το αλάθητο, τόσο εμμένω σε αυτές. Περιμένω λοιπόν τα επιχειρήματά σας, εκτός και αν θεωρείς επιχείρημα το γραμματικά αμόρφωτος και δεν με νιάζει τώρα που τα αλλάζει η ρεμεντυ, με νιάζει τι είχε γράψει σε αυτό το άλλο θέμα. Εσύ παίρνεις αυτή την συμπεριφορά, ως "ειρωνευτείτε με" γιατί καταβάθος θέλεις να με ειρωνευτείς. Αυτό είναι στο ασυνείδητο, στην πραγματικότητα καταλαβαίνουμε αυτά που θέλεις εσύ να καταλάβεις, κρίνεις αυτή την συμπεριφορά ως "ειρωνευτείτε με", γιατί κάνεις ό,τι σου είχαν κάνει κάποτε και εσένα. Όπως και εγώ κάνω πολλές φορές, αυτά που μου έκαναν και το βγάζω με κακό τρόπο, χωρίς να είμαι κακός στην πραγματικότητα. Τέλος έχω σκεφτεί να φύγω από το φόρουμ αυτό και όταν βρω λίγο χρόνο μέσα στο καλοκαίρι θα το κάνω, δεν το λέω αυτό ούτε για απειλή, ούτε και καλά για να φοβηθείτε, έτσι κι αλλιώς δεν σας ενδιαφέρει καν. Αλλά να ξέρεις ότι δεν είμαι ο μόνος που το σκέφτομαι αυτό. Μπορεί να λέτε σωστές απόψεις αλλά με λάθος τρόπο, δεν γνωρίζετε πως να επικοινωνείτε με τον άλλον. Μόνο την Μάρα εξαιρώ, που έχει μια διαφορετική προσέγγιση, που λίγοι έχουν καταλάβει μάλλον...

  2. #317
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μα αυτη ειναι η διαφορα καπιοι τα σκεφτονται ολα σε βαθος και αλλοι ασχολουνται με την επιφανεια το συντακτικο και τις λεξεις

    τα υπολυπα που γραφεις δεν εχουν σχεση με το θεμα προβαλεις προβαλεις και προβαλεις βαριεμαι και μονο να ακουω αυτη τη λεξη

    το προβλημα ειναι οτι η επιφανεια και το βαθος δε συνενοουνται ευκολα.
    Πρώτη ασχολήθηκε η ρεμεντυ με τις λέξεις. Πήγαινε διάβασε τι λέει στο άλλο θέμα και δεν είναι ότι πρώτη ασχολήθηκε, αλλά δεν ξέρει και γραμματική. Το βάθος και η επιφάνεια, έχουν διαφορετικές προσεγγίσεις στον κάθε άνθρωπο.

  3. #318
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Απο τη στιγμη που βρισκομαστε σε ενα φορουμ που ειναι ανοιχτο προς ολους καθενας εχει το διακαιωμα να λεει οτι θελει......κ εσυ εχεις το δικαιωμα να αποκλεισεις οποιο μελος νομιζεις οτι δν σ ταιριαζει....

    Δν ξερω για ποιο λογο η ρεμεντυ σε ειπε αγραμματο κ ουτε με ενδιαφερει τι ηθελε να δηλωσει με το να το πει αυτο.......αλλα γτ το πηρες τοσο στραβα....??? Νιωθεις αγραμματος και σ πατησε το ευαισθητο σημειο...?.αφου ξερεις οτι δν ισχυει αυτο καταβαθος....

    Και αμα πω εγω οτι εχεις δικιο.......εσενα αυτο σε τί θα σε οφελησει ....? Θα σ κανει καλο σε κτ? Θα γινεις καλυτερος ανθρωπος..? ΟΧΙ......!!!!
    Το να σου πω ομως οτι ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΤ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΝ ΘΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΟΟΟΛΑ ΑΠΟ ΚΟΣΚΙΝΟ ΓΤ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΣ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ...αυτο μπορει να σε βοηθησει.....αν το σκεφτεις....

    Η γνωμη μου ειναι οτι εισαι βουτηγμενος εντελως σε αυτο που ζεις αυτη τη στιγμη...δεν μπορεις να αποστασιοποιηθεις γ αυτο "ξεσπας"εδω...μεταφερεις και προβαλεις σε εμας τα προβληματα της ζωης σου....νιωθεις αδικημενος απο τους συμφοιτητες σου.. και περιμενεις τη δικαιωση απο μια ασχετη αγνωστη (εμενα) σε ενα ηλιθιο ποστ που μια αλλη αγνωστη σε "ειρωνευτηκε"......θελεις να πας να βρεις τους συμφοιτητες σου και να τους" τη πεις" κανονικοτατα και ν βγαλεις το θυμο σου...και αντι γ αυτο βγαζεις θυμο στη ρεμεντυ γ ενα χαζο ανοητο σχολιο.......προβαλλεις σε εμας το θυμο κ την αδικια κ περιμενεις εμεις να ικανοποιησουμε το πληγωμενο σ εγω και την αδικια που νιωθεις στη σχολη σου

    Προσωπικα αν θες τη γνωμη μου (αφου ειναι τοσο σημαντικη γ σενα.......) δεν συμφωνω με τη ρεμεντυ που σε ειπε αγραμματο....ομως δν μπορω να πω οτι συμφωνω με τα επιχειρηματα σου στο θεμα....σαν μίλιβα ταυτιστηκα με τα επιχειρηματα της ρεμεντυ γτ ειναι πιο κοντα στη δικη μ λογικη ...κ ετσι δν μπορω να τη βγαλω παραλογη.....
    Και που ξέρεις, ότι εγώ δεν λογομάχησα, με αυτούς που είχα για παρέα; Φυσικά και το έκανα, όπως και όταν εγώ πήγαινα σε όλα τα βιβλιοπωλεία για να πάρω τα βιβλία τους για την σχολή και αυτοί απο "πίσω" μου, έβγαιναν για καφέ και δεν με πήραν ένα τηλέφωνο να πάω και εγώ έτσι για το ευχαριστώ που τους πήρα τα βιβλία (δεν τα αγόρασα, μην νομίζεις αυτό, το κράτος τα δίνει). Απλά ήθελα και εγώ να βγω για καφέ μαζί τους και οι μάγκες βγήκαν μόνοι τους, χωρίς να μου που τίποτα. Και ξέρεις ποιά ήταν η απάντησή τους; Εσύ καλά μας πήρες τα βιβλία, εμείς για ποιό λόγο να σε καλέσουμε; Το πιστεύεις αυτό, ότι το είπε αυτό ένας 19χρονος; Οπότε μην μου λες εμένα ότι έχεις περάσει δυσκολότερα. Δεν περιμένω να δικαιωθώ από εσάς, που ούτε σας ξέρω, ούτε με ξέρετε, ούτε περιμένω να με καταλάβει κανένας εδώ....

  4. #319
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Συγνώμη, αλήθεια το πιστεύεις αυτό τώρα; Είσαι σίγουρη ότι είναι σωστή αυτή η πρόταση; Θέλεις να πάρεις λίγο χρόνο να την ξανασκεφτείς; Δηλαδή το γραμματικά αμόρφωτος να το πάρω ως καλή πρόθεση, οκ, ό,τι πείτε παιδιά.
    Όσον αφορά το γιατί ήρθα εδώ, όχι δεν ζητάω κάποια βοήθεια, είχα πει στο πρώτο θέμα μου αυτό για την ρηχότητα των νέων, ότι η ανάγκη μου για επικοινωνία με έφερε εδώ, από τότε να είναι καλά η ΕΛΠΙΔΑΨ, μου είχε πει ότι δεν κάνει αυτό το φόρουμ εδώ για εμένα, ούτε θα βοηθηθώ με αυτό που ψάχνω, δηλαδή επικοικοδομητική συζήτηση και ανταλλαγές απόψεων. Αυτό έψαχνα από την αρχή και δεν καταλαβαίνετε πως όσο πιο πολύ "πολεμάτε" τις απόψεις μου, λες και έχετε το αλάθητο, τόσο εμμένω σε αυτές. Περιμένω λοιπόν τα επιχειρήματά σας, εκτός και αν θεωρείς επιχείρημα το γραμματικά αμόρφωτος και δεν με νιάζει τώρα που τα αλλάζει η ρεμεντυ, με νιάζει τι είχε γράψει σε αυτό το άλλο θέμα. Εσύ παίρνεις αυτή την συμπεριφορά, ως "ειρωνευτείτε με" γιατί καταβάθος θέλεις να με ειρωνευτείς. Αυτό είναι στο ασυνείδητο, στην πραγματικότητα καταλαβαίνουμε αυτά που θέλεις εσύ να καταλάβεις, κρίνεις αυτή την συμπεριφορά ως "ειρωνευτείτε με", γιατί κάνεις ό,τι σου είχαν κάνει κάποτε και εσένα. Όπως και εγώ κάνω πολλές φορές, αυτά που μου έκαναν και το βγάζω με κακό τρόπο, χωρίς να είμαι κακός στην πραγματικότητα. Τέλος έχω σκεφτεί να φύγω από το φόρουμ αυτό και όταν βρω λίγο χρόνο μέσα στο καλοκαίρι θα το κάνω, δεν το λέω αυτό ούτε για απειλή, ούτε και καλά για να φοβηθείτε, έτσι κι αλλιώς δεν σας ενδιαφέρει καν. Αλλά να ξέρεις ότι δεν είμαι ο μόνος που το σκέφτομαι αυτό. Μπορεί να λέτε σωστές απόψεις αλλά με λάθος τρόπο, δεν γνωρίζετε πως να επικοινωνείτε με τον άλλον. Μόνο την Μάρα εξαιρώ, που έχει μια διαφορετική προσέγγιση, που λίγοι έχουν καταλάβει μάλλον...
    Κοίτα δεν ξέρω τι έκαναν οι άλλοι, δεν κάθομαι να ψάχνω μνμ, ξέρω μόνο την συμπεριφορά που είχες απέναντι σε μένα και σε δυο τρεις άλλους που έτυχε να δω. Για τον εαυτό μου λοιπόν θα σου πω οτι είχα κάθε καλή πρόθεση όταν πρωτομίλησα με σένα, δεν είχα καμιά διάθεση ούτε να σε προσβάλλω, ούτε να σε μειώσω, ούτε να σε ειρωνευτώ και ούτε το είχα κάνει αυτό σε κανέναν άλλον εδώ μέσα. Και κάνεις λάθος, δεν μεταφέρω εδώ συμπεριφορές που έχω δεχτεί εγώ, δεν έχω δεχτεί μπούλινγκ, για άλλον λόγο μπήκα εδώ. Εγώ λοιπόν που δεν είχα καμιά τέτοια πρόθεση από ένα σημείο και μετά με προκάλεσες- άθελα σου προφανώς- και να σε ειρωνευτώ και να στην πω και να σε βρίσω. Η δικιά σου συμπεριφορά το προκάλεσε αυτό!!! Και το ίδιο είδα να κάνεις και με άλλους που σου μιλούσαν πολύ καλοπροαίρετα στην αρχή και συ πιανόσουν από μια κουβέντα για να βγεις θιγμένος και θύμα. Θες να τα πιστέψεις αυτά; Πίστεψε τα. Δεν θες; Μη τα πιστεύεις! στο χέρι σου είναι. Θες να συνεχίσεις να πιστεύεις οτι όλοι στην ζωή σου αλλά και εδώ ξαφνικά τα βάλαμε μαζί σου γιατί έτσι μας ήρθε ας πούμε; Μπορείς να πιστέψεις κι αυτό αν θεωρείς οτι σε βοηθάει κάπου.

    Πριν στην πει η ρεμεντυ για το αμόρφωτος που έχεις κολλήσει λες και σου είπε και γω δεν ξέρω τι, είχες πει μια κοπέλα "χαμηλού επιπέδου" αυτό εσύ γιατί το ξεχνάς; Αυτό δεν είναι λέω απλά την γνώμη μου, αυτό είναι έχω σηκώσει την μύτη μου στο ταβάνι και κρίνω τους πάντες! αυτό είναι και σεξιστικό και σκοταδιστικό και μισογυνισμός. Όταν λες τέτοια λοιπον και προσβάλεις άλλους να περιμένεις και ανάλογες αντιδράσεις. Η μήπως οι προσβολές δεν πιάνονται όταν αυτός στον οποίο απευθύνονται δεν είναι μπροστά; Επίσης συνεχίζεις να λες για το σκευος ηδονής ενώ το παιδί μετά από λίγο ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕ και το πήρε πίσω σαν έκφραση, αυτό γιατί κάνεις πως δεν το ακούς όταν στο λέμε και συνεχίζεις να λες οτι το παιδί συμφωνούσε μαζί σου;;; Όχι δεν συμφωνούσε!!!!

    Και τέλος για να βάλουμε και τα πράγματα στην θέση τους, δεν είπε ακριβώς "αμόρφωτο" αυτό είναι δική σου λέξη, στην είπε με κάπως απότομο ύφος (δικαιολογημένο κατ εμε γιατί μας είχες πρήξει μέχρι εκείνη την ώρα) γιατί ΟΝΤΩΣ δεν είχες καταλάβει ή έκανες πως δεν κατάλαβες (δεν ξέρω τι από τα δύο) τι σου έλεγε και έλεγες ασυναρτησίες. Και κόλλησες τώρα σα το 5χρονο να λες οτι δεν ξέρει γραμματική γιατί δεν χρησιμοποίησε τα εισαγωγικά....οοοοοοκ!

  5. #320
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Εγώ έχω μόνο να σχολιάσω ότι το να εμμένεις ακόμα περισσότερο στις απόψεις σου επειδή δεν συμφωνούν οι άλλοι μου ακούγεται σαν παιδιάστικο πείσμα...δεν είναι υποχρεωμένοι να συμφωνούν...τέλος θεωρώ ότι κι εγώ μια χαρά σου φέρομαι, δεν νομίζω να σε πρόσβαλλα ποτέ...το λέω γιατί είναι σαν να εννοείς ότι όλοι εκτός από την Ελπίδα Ψ και τη Μάρα δεν φέρθηκαν καλά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #321
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Και που ξέρεις, ότι εγώ δεν λογομάχησα, με αυτούς που είχα για παρέα; Φυσικά και το έκανα, όπως και όταν εγώ πήγαινα σε όλα τα βιβλιοπωλεία για να πάρω τα βιβλία τους για την σχολή και αυτοί απο "πίσω" μου, έβγαιναν για καφέ και δεν με πήραν ένα τηλέφωνο να πάω και εγώ έτσι για το ευχαριστώ που τους πήρα τα βιβλία (δεν τα αγόρασα, μην νομίζεις αυτό, το κράτος τα δίνει). Απλά ήθελα και εγώ να βγω για καφέ μαζί τους και οι μάγκες βγήκαν μόνοι τους, χωρίς να μου που τίποτα. Και ξέρεις ποιά ήταν η απάντησή τους; Εσύ καλά μας πήρες τα βιβλία, εμείς για ποιό λόγο να σε καλέσουμε; Το πιστεύεις αυτό, ότι το είπε αυτό ένας 19χρονος; Οπότε μην μου λες εμένα ότι έχεις περάσει δυσκολότερα. Δεν περιμένω να δικαιωθώ από εσάς, που ούτε σας ξέρω, ούτε με ξέρετε, ούτε περιμένω να με καταλάβει κανένας εδώ....
    Δεν ξερω τι εκανες με τους συμφοιτητες σου.....αλλα κατα τη γνωμη μου το εχεις παρει πολυ στραβα.....δεν γντ να ζεις σε τοσο μεγαλη γυαλα......που να μην εχεος ιδεα τί γντ εξω!?!?!!?!

    ..........
    Οταν προτιθεσαι να κανεις τις χαμαλοδουλειες των αλλων....για να σε βαλουν στη παρεα τοτε το μονο λογικο κ επομενο ειναι να σε εκμεταλλευτουν............αλλα κ παλι εσυ το επιτρεπεις...με αυτη τη κινηση δειχνεις εντελως χαμηλη αυτοεκτιμηση και μια τεραστια αναγκη γ παρεα......ασε που ειναι κινηση εντελως ιδιοτελης και εχει στοχο να εξαγορασει τη παρεα των αλλων...κανεμας δν κανει φιλους ετσι....αυτα τα δυο απωθουν τους αλλους.....
    ............κανενας δν θελει καποιον που κανει τα παντα απλα γ να τον κανουν παρεα...

    Η φιλια των αλλων δν κερδιζεται ετσι...χρειαζεται συμπαθεια.....κοινα ενδιαφεροντα ......κοινες αντιληψεις.....

    Δν ξερω τι βιβλια διαβαζες αλλα στη πραξη διαφερουν πολυ τα πραγματα
    ...........

    Αν θες ανοιξε θεμα ....μηπως μπορεσει καποιος να σε κατατοπισει γ το πως μπορεις να κινηθεις καλυτερα....

    Κ αν θες ν ξερεις.......ναι εχω περασει αντικειμενικα δυσκολοτερα ........απο σενα (απο οτι μας εχεις πει τουλαχιστον) αφου θες να συγκρινουμε τις ζωες μας
    αλλα ασε με να ξερω εγω περισσοτερα ....

    Ενα ριστάρτ πρεπεινα κανεις...να πεταξεις ολες τις κακες εμπειριες μακρια....και να πεταξεις και ολα τα αρνητικα σ που σε εμποδιζουν απο το να καταφερεις αυτο που θες...
    Αν προσπαθουσες να το κανεις αυτο θα μπορουσες να βγεις σιγα σιγα απο το λαβυρινθο

  7. #322
    Miliva21
    Guest
    Επισης αυτο π μ κανει εντυπωση ειναι οτι σπουδαζεις θεολογια......

    Πως γντ σε ολοκληρη σχολη να μην υπαρχουν ατομα που να μοιαζουν σε σενα? Σιγουρα θα υπαρχουν απλα δν τα εχεις κοιταξει καλα....αν ψαξεις καλυτερα θα δεις κ αλλους συμφοιτητες σ που καθονται μονοι τους....και πιθανοτατα να εχετε ιδια κοινα και ιδιοσυγκρασια κ να ταιριαξετε καλυτερα....

    Νμζ οτι προσεγγιζεις λαθος ατομα που δν ταιριαζετε....τα "αλανια" κ οι "μαγκες" ψαχνουν αλλα πραγματα....ειναι της φιγουρας....θελουν να κανουν παρεα με ατομα που ειναι δικτυωμενοι στα πραγματα γ να πουλανε μουρη...γ να γνωριζουν και καμια γκομενιτσα....συναναστρεφον ται με αλλους που ενδιαφερονται γ αυτοκινητα γ ποδοσφαιρο για γκομενες ..... και προσεχουν το ιματζ τους.....

    Εσυ γενικα εχεις πει οτι δεν ειναι αυτος ο τροπος ζωης που θελεις να ζεις ....αρα μηπως αυτοι π προσεγγιζεις ηταν ετσι??

  8. #323
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Προσυπογραφω μεχρι τελείας την τελευταια απαντηση της ελισαβετ.
    Ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα με σενα .
    Ειτε δεν καταλαβαινεις, ειτε κανεις οτι δεν καταλαβαινεις, ειτε δεν ξερεις ελληνικα, ειτε κανεις οτι δεν ξερεις ελληνικα, ειναι δικο σου προβλημα.
    Σου απαντησαμε τοσες φορες και απαντας τα ιδια σαν να μην διαβασες τπτ, συνεχιζοντας προσβολες και παραβιασεις και γκρινιαζοντας ταυτοχρονα οτι αδικηθηκες παλι.
    Δεν θα μπω στο ψυχαναγκαστικο τρυπακι σου.
    Αν εσενα σε ανακουφιζει η σου σπαει την ανια να λες τις ιδιες και τις ιδιες ανακριβειες, εμενα με κουραζει. Ειναι πολυ κουραστικος ο ΤΡΟΠΟΣ που επικοινωνεις με τους αλλους γενικοτερα.

  9. #324
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν ξερω τι εκανες με τους συμφοιτητες σου.....αλλα κατα τη γνωμη μου το εχεις παρει πολυ στραβα.....δεν γντ να ζεις σε τοσο μεγαλη γυαλα......που να μην εχεος ιδεα τί γντ εξω!?!?!!?!

    ..........
    Οταν προτιθεσαι να κανεις τις χαμαλοδουλειες των αλλων....για να σε βαλουν στη παρεα τοτε το μονο λογικο κ επομενο ειναι να σε εκμεταλλευτουν............αλλα κ παλι εσυ το επιτρεπεις...με αυτη τη κινηση δειχνεις εντελως χαμηλη αυτοεκτιμηση και μια τεραστια αναγκη γ παρεα......ασε που ειναι κινηση εντελως ιδιοτελης και εχει στοχο να εξαγορασει τη παρεα των αλλων...κανεμας δν κανει φιλους ετσι....αυτα τα δυο απωθουν τους αλλους.....
    ............κανενας δν θελει καποιον που κανει τα παντα απλα γ να τον κανουν παρεα...

    Η φιλια των αλλων δν κερδιζεται ετσι...χρειαζεται συμπαθεια.....κοινα ενδιαφεροντα ......κοινες αντιληψεις.....

    Δν ξερω τι βιβλια διαβαζες αλλα στη πραξη διαφερουν πολυ τα πραγματα
    ...........

    Αν θες ανοιξε θεμα ....μηπως μπορεσει καποιος να σε κατατοπισει γ το πως μπορεις να κινηθεις καλυτερα....

    Κ αν θες ν ξερεις.......ναι εχω περασει αντικειμενικα δυσκολοτερα ........απο σενα (απο οτι μας εχεις πει τουλαχιστον) αφου θες να συγκρινουμε τις ζωες μας
    αλλα ασε με να ξερω εγω περισσοτερα ....

    Ενα ριστάρτ πρεπεινα κανεις...να πεταξεις ολες τις κακες εμπειριες μακρια....και να πεταξεις και ολα τα αρνητικα σ που σε εμποδιζουν απο το να καταφερεις αυτο που θες...
    Αν προσπαθουσες να το κανεις αυτο θα μπορουσες να βγεις σιγα σιγα απο το λαβυρινθο
    Μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά και σου έδειξα λάθος εντύπωση. Τα βιβλία μόνος μου πήγα και τα πήρα και τα δικά μου και για τους άλλους. Επειδή θα έπερνα τα δικά μου, είπα με αυτή την ευκαιρία να πάρω και τα δικά τους, αφού είναι τα ίδια βιβλιοπωλεία. Εγώ όμως δεν ήξερα ότι αυτοί θα έβγαιναν για καφέ και το έμαθα από φωτογραφίες στο fb να καταλάβεις. Ε, εκεί στράβωσα γιατί εμένα δεν μου είπαν τίποτα και ήξεραν ότι ήμουν για να πάρω τα βιβλία μου και τα δικά τους. Αυτό λέγεται γαϊδουριά για εμένα, εσένα αν στο έκαναν μπορεί να μην τους έλεγες τίποτα, αλλά εγώ τους είπα και η απάντηση ήταν: γιατί να σε καλέσουμε; Δεν εξαγόρασα την παρέα τους, αλλά από μόνος μου πήρα αυτή την πρωτοβουλία. Σημειωτέον πως είχα μάθει από άλλο παιδί, ότι θα πήγαινα να έπερνα τα βιβλία τους, άρα δεν ήταν ότι δεν το γνώριζαν, εγώ δεν τους είπα τίποτα, αλλά έτρεξε λανθασμένα άλλος και το είπε. Τέλος πάντων ανταλλάξαμε λάθος κουβέντες και ήμουν αρκετά επιθετικός, αργότερα ένιωσα άσχημα και τους ζήτησα συγνώμη και είχαν τότε μια φάτσα χιλίων καρδιναλίων, αλλά εγώ ένιωσα από την μία καλά που είπα συγνώμη από την άλλη, εκνευρίστηκα που είχαν τέτοια φάτσα...

  10. #325
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Προσυπογραφω μεχρι τελείας την τελευταια απαντηση της ελισαβετ.
    Ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα με σενα .
    Ειτε δεν καταλαβαινεις, ειτε κανεις οτι δεν καταλαβαινεις, ειτε δεν ξερεις ελληνικα, ειτε κανεις οτι δεν ξερεις ελληνικα, ειναι δικο σου προβλημα.
    Σου απαντησαμε τοσες φορες και απαντας τα ιδια σαν να μην διαβασες τπτ, συνεχιζοντας προσβολες και παραβιασεις και γκρινιαζοντας ταυτοχρονα οτι αδικηθηκες παλι.
    Δεν θα μπω στο ψυχαναγκαστικο τρυπακι σου.
    Αν εσενα σε ανακουφιζει η σου σπαει την ανια να λες τις ιδιες και τις ιδιες ανακριβειες, εμενα με κουραζει. Ειναι πολυ κουραστικος ο ΤΡΟΠΟΣ που επικοινωνεις με τους αλλους γενικοτερα.
    Να μην σχολιάσω τις δικές σου απαντήσεις, δεν σε συμφέρει...
    Παιδιά το συνεχίζει με τα ελληνικά λοιπόν σου παραθέτω ένα σάιτ, διάβασε το καλά και θα έρθω να σε εξετάσω...
    http://ebooks.edu.gr/modules/ebook/s...80/3784,16612/

  11. #326
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ έχω μόνο να σχολιάσω ότι το να εμμένεις ακόμα περισσότερο στις απόψεις σου επειδή δεν συμφωνούν οι άλλοι μου ακούγεται σαν παιδιάστικο πείσμα...δεν είναι υποχρεωμένοι να συμφωνούν...τέλος θεωρώ ότι κι εγώ μια χαρά σου φέρομαι, δεν νομίζω να σε πρόσβαλλα ποτέ...το λέω γιατί είναι σαν να εννοείς ότι όλοι εκτός από την Ελπίδα Ψ και τη Μάρα δεν φέρθηκαν καλά...
    Βρε Κύκνε, δεν μπορώ να γνωρίζω 1000 άτομα εδώ φυσικά εννοώ μαζί με την Μάρα και την ΕλπίδαΨ και εσένα και τον Γιάννη.

  12. #327
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Βαλε οσα σαιτ θελεις. Οταν αραδιαζεις τοσα βιβλια ελληνικων σαν αποδειξη οτι ξερεις ελληνικα , αλλα οταν σου ειπα οτι μιλας αφοριστικα για τους ανθρωπους χωρις να εχεις κανενα επιχειρημα γι αυτα που λες, μου απαντουσες οτι δεν ξερω τι ειναι ο αφορισμος για την εκκλησια...αλλα αντι αλλων δηλαδη, οπως κανεις συστηματικα.
    Αυτο ειναι ΑΓΝΟΙΑ . Αλλο ειναι ο αφορισμος για την εκκλησια κι αλλο στην καθομιλουμενη.
    Τωρα γραφεις 100 μηνυματα για να καλυψεις την δικη σου ΑΓΝΟΙΑ ( η πιθανον την αρνηση σου να παραδεχτεις οτι καταλαβες οπως εχει πει η ελισαβετ).
    Μην μου ξαναπεις για σημεια στιξης γιατι θα σε βρισω. Γραφω απο το κινητο. Οταν γραφω δοκιμια βαζω μεχρι και τονους..

  13. #328
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Κοίτα δεν ξέρω τι έκαναν οι άλλοι, δεν κάθομαι να ψάχνω μνμ, ξέρω μόνο την συμπεριφορά που είχες απέναντι σε μένα και σε δυο τρεις άλλους που έτυχε να δω. Για τον εαυτό μου λοιπόν θα σου πω οτι είχα κάθε καλή πρόθεση όταν πρωτομίλησα με σένα, δεν είχα καμιά διάθεση ούτε να σε προσβάλλω, ούτε να σε μειώσω, ούτε να σε ειρωνευτώ και ούτε το είχα κάνει αυτό σε κανέναν άλλον εδώ μέσα. Και κάνεις λάθος, δεν μεταφέρω εδώ συμπεριφορές που έχω δεχτεί εγώ, δεν έχω δεχτεί μπούλινγκ, για άλλον λόγο μπήκα εδώ. Εγώ λοιπόν που δεν είχα καμιά τέτοια πρόθεση από ένα σημείο και μετά με προκάλεσες- άθελα σου προφανώς- και να σε ειρωνευτώ και να στην πω και να σε βρίσω. Η δικιά σου συμπεριφορά το προκάλεσε αυτό!!! Και το ίδιο είδα να κάνεις και με άλλους που σου μιλούσαν πολύ καλοπροαίρετα στην αρχή και συ πιανόσουν από μια κουβέντα για να βγεις θιγμένος και θύμα. Θες να τα πιστέψεις αυτά; Πίστεψε τα. Δεν θες; Μη τα πιστεύεις! στο χέρι σου είναι. Θες να συνεχίσεις να πιστεύεις οτι όλοι στην ζωή σου αλλά και εδώ ξαφνικά τα βάλαμε μαζί σου γιατί έτσι μας ήρθε ας πούμε; Μπορείς να πιστέψεις κι αυτό αν θεωρείς οτι σε βοηθάει κάπου.

    Πριν στην πει η ρεμεντυ για το αμόρφωτος που έχεις κολλήσει λες και σου είπε και γω δεν ξέρω τι, είχες πει μια κοπέλα "χαμηλού επιπέδου" αυτό εσύ γιατί το ξεχνάς; Αυτό δεν είναι λέω απλά την γνώμη μου, αυτό είναι έχω σηκώσει την μύτη μου στο ταβάνι και κρίνω τους πάντες! αυτό είναι και σεξιστικό και σκοταδιστικό και μισογυνισμός. Όταν λες τέτοια λοιπον και προσβάλεις άλλους να περιμένεις και ανάλογες αντιδράσεις. Η μήπως οι προσβολές δεν πιάνονται όταν αυτός στον οποίο απευθύνονται δεν είναι μπροστά; Επίσης συνεχίζεις να λες για το σκευος ηδονής ενώ το παιδί μετά από λίγο ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΕ και το πήρε πίσω σαν έκφραση, αυτό γιατί κάνεις πως δεν το ακούς όταν στο λέμε και συνεχίζεις να λες οτι το παιδί συμφωνούσε μαζί σου;;; Όχι δεν συμφωνούσε!!!!

    Και τέλος για να βάλουμε και τα πράγματα στην θέση τους, δεν είπε ακριβώς "αμόρφωτο" αυτό είναι δική σου λέξη, στην είπε με κάπως απότομο ύφος (δικαιολογημένο κατ εμε γιατί μας είχες πρήξει μέχρι εκείνη την ώρα) γιατί ΟΝΤΩΣ δεν είχες καταλάβει ή έκανες πως δεν κατάλαβες (δεν ξέρω τι από τα δύο) τι σου έλεγε και έλεγες ασυναρτησίες. Και κόλλησες τώρα σα το 5χρονο να λες οτι δεν ξέρει γραμματική γιατί δεν χρησιμοποίησε τα εισαγωγικά....οοοοοοκ!
    Ο ίδιος είπε πως άφησε τον εαυτό του 2 μήνες, να κάνει πράγματα που άλλος δεν θα τα έκανε (κάπως έτσι το λέει, δεν θυμάμαι ακριβώς) και όχι αυτό δεν το πήρε πίσω. Όσον αφορά για εκείνη την ώρα που είπες, που σας είχα πρήξει. Ξανά το αναφέρω άλλη μια φορά για να γίνει κατανοητό, την άποψή μου είπα, είτε συμφωνείτε, είτε διαφωνείτε είναι αυτή, έχει την ελευθερία το θεματοθέτης να επιλέξει αν θα την δεχτεί ή όχι και προφανώς ήρθατε 5 συγκεκριμένες κοπέλες χωρίς επιχειρήματα, αλλά με ειρωνίες και κακίες προς το πρόσωπό μου και όχι δεν σας τα προκαλώ εγώ αυτά, ο καθένας έχει την δική του άποψη, αν δεν σας αρέσει η άποψή μου δεν μπορώ να κάνω κάτι. Τέλος όταν ο άλλος παραθέτει μια γνώμη, οποιαδήποτε γνώμη, δεν έχετε κανένα μα κανένα δικαίωμα να την σχολιάζετε με ειρωνία.

  14. #329
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Βαλε οσα σαιτ θελεις. Οταν αραδιαζεις τοσα βιβλια ελληνικων σαν αποδειξη οτι ξερεις ελληνικα , αλλα οταν σου ειπα οτι μιλας αφοριστικα για τους ανθρωπους χωρις να εχεις κανενα επιχειρημα γι αυτα που λες, μου απαντουσες οτι δεν ξερω τι ειναι ο αφορισμος για την εκκλησια...
    Αυτο ειναι ΑΓΝΟΙΑ . Αλλο ειναι ο αφορισμος για την εκκλησια κι αλλο στην καθομιλουμενη.
    Τωρα γραφεις 100 μηνυματα για να καλυψεις την δικη σου ΑΓΝΟΙΑ ( η πιθανον την αρνηση σου να παραδεχτεις οτι καταλαβες οπως εχει πει η ελισαβετ).
    Μην μου ξαναπεις για σημεια στιξης γιατι θα σε βρισω. Γραφω απο το κινητο. Οταν γραφω δοκιμια βαζω μεχρι και τονους..
    Δοκίμια λέει, ήρθε ο νέος Παπανούτσος. Όσον αφορά για την απειλή, βρίσε να δει ο κόσμος ποιά πραγματικά είσαι. Τέλος για να ξέρεις όταν θέλεις να αναφέρεις μεταφορά σε μια λέξη βάζεις (""), αν δεν βάλεις την λες με την κυριολεκτική της έννοια. Μάθε πρώτα και μετά έλα να μας κάνεις μάθημα. Και σε λίγο έρχομαι για εξέταση, ελπίζω να έμαθες τίποτα...
    Επίσης στο θέμα μου θα γράφω όσα μηνύματα θέλω, όχι 100 αλλά 200 οκ;

  15. #330
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Δοκίμια λέει, ήρθε ο νέος Παπανούτσος. Όσον αφορά για την απειλή, βρίσε να δει ο κόσμος ποιά πραγματικά είσαι. Τέλος για να ξέρεις όταν θέλεις να αναφέρεις μεταφορά σε μια λέξη βάζεις (""), αν δεν βάλεις την λες με την κυριολεκτική της έννοια. Μάθε πρώτα και μετά έλα να μας κάνεις μάθημα. Και σε λίγο έρχομαι για εξέταση, ελπίζω να έμαθες τίποτα...
    Επίσης στο θέμα μου θα γράφω όσα μηνύματα θέλω, όχι 100 αλλά 200 οκ;
    Το ξερω οτι σου αρεσει να σε βριζουν . Φαινεται απο την συμπεριφορα σου. Αλλα σε βαριεμαι

    Ο αφορισμος ειναι γνωστη μεταφορα. Ειναι κανονικοτατη λεξη της καθομιλουμενης. Απλα δεν την γνωριζες και μας μιλουσες για την εκκλησια
    Last edited by Remedy; 28-06-2017 at 16:07.

Page 22 of 24 FirstFirst ... 122021222324 LastLast

Similar Threads

  1. Ο μυθος του Ναρκισσου!
    By GeorgeGr1 in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 48
    Last Post: 24-05-2017, 16:08
  2. Σεξ, έρωτας και εικονική πραγματικότητα -ίντερνετ
    By Αναζητηση in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 52
    Last Post: 18-07-2012, 01:04
  3. Μείωση του σεξ με την πάροδο του χρόνου... (μύθος ή πραγματικότητα?)
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 17-09-2011, 17:26
  4. Φωτοανάγνωση η λύση για γρήγορο διάβασμα μύθος η πραγματικότητα;
    By Thessalo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 13-04-2010, 19:12
  5. ΜΥΘΟΣ?
    By pas_1967 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-06-2009, 22:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •