"Οι νεοι σημερα δν μπορουν να χαρουν τον ερωτα" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 85
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ ένα θα σου πω εγώ όταν ήμουν στο δημοτικό την έπεφτα σε μία κοπέλα πανέμορφη έγινε δικηγόρος φυσικά εγώ ωσ αγρότης δεν μπορώ να σταθώ δίπλα της σε πληροφορω ακόμα την πέφτω δεν είναι απωθημένο εκτιμάω την ομορφιά της κι εγώ ήμουν ωραίος τότε ειμασταν ζωηροί μικροί
    Μπράβο ρε elis!
    Εγώ σε πρόλαβα πάντως...στο νηπιαγωγείο είχα τρελό κόλλημα με τον Τάσο, είχαμε αποφασίσει πως μόλις μεγαλώσουμε θα παντρευτούμε....θεωρητικά πρέπει να είμαι ακόμα μαζί του γιατί δεν θυμάμαι ποτέ να είπαμε οτι χωρίζουμε :)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,672
    Εγώ στο νηπιαγωγείο ήθελα τη Φανή αλλά στο δημοτικό έπαθα κοκομπλοκο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,672
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ στο νηπιαγωγείο ήθελα τη Φανή αλλά στο δημοτικό έπαθα κοκομπλοκο
    Α κ εγω στο δημοτικό ήθελα άλλον, τον Γιώργο! Με αυτόν δεν ήθελα γάμο, μόνο σχέση. Είχαμε φιληθεί κιόλας στο μάγουλο εννοείται :Ρ
    Κάπου είχε πάρει το αυτί μου για στοματικό έρωτα και νόμιζα πως αυτό είναι το φιλί στο στόμα, οπότε δεν ήθελα να προχωρήσει τόσο η σχέση μας χαχαχα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Διαφορετικοι καιροι κ τα πραγματα αλλαζουν!η καθε γενια εχει κ τα καλα κ τα ασχημα!πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να υπαρχει ενα μετρο σε ολα!αυτο που με χαλαει εμενα λιγο ειναι οτι εχουν χασει λιγο την "ανθρωπινη επαφη"κ στην θεση αυτη εχει μπει η τεχνολογια,τα μεσα δικτυωσης!βεβαια αυτο δεν ισχυει μονο για την νεολαια αλλα κ για τους μεγαλυτερους!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Διαφορετικοι καιροι κ τα πραγματα αλλαζουν!η καθε γενια εχει κ τα καλα κ τα ασχημα!πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να υπαρχει ενα μετρο σε ολα!αυτο που με χαλαει εμενα λιγο ειναι οτι εχουν χασει λιγο την "ανθρωπινη επαφη"κ στην θεση αυτη εχει μπει η τεχνολογια,τα μεσα δικτυωσης!βεβαια αυτο δεν ισχυει μονο για την νεολαια αλλα κ για τους μεγαλυτερους!
    Εχεις δικιο σε αυτό που λες κι εμενα με ανησυχει λιγο αυτό με την υπερμετρη χρηση της τεχνολογίας, αλλα δεν πιστευω πως οι ανθρωποι θα σταματησουν ποτέ να ερωτεύονται. Είναι στην φύση μας να αναζητάμε την ανθρώπινη επαφή και τον έρωτα. Ειναι το αντίδοτο του θανάτου ο έρωτας.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Εχεις δικιο σε αυτό που λες κι εμενα με ανησυχει λιγο αυτό με την υπερμετρη χρηση της τεχνολογίας, αλλα δεν πιστευω πως οι ανθρωποι θα σταματησουν ποτέ να ερωτεύονται. Είναι στην φύση μας να αναζητάμε την ανθρώπινη επαφή και τον έρωτα. Ειναι το αντίδοτο του θανάτου ο έρωτας.
    Ερωτευονται πραγματικα ομως?μηπως καπου εχει χαθει κ ο ερωτας?γιατι ειναι τοσο αναγκαιο να δειχνουμε τοσο εντονα οτι ειμαστε ερωτευμενοι?δεν ξερω ρε συ αλλα βλεπω καποια πραγματα που τα θεωρω αστεια!βλεπεις ενα ζευγαρι για καφε κ μπορει να ειναι ελαχιστες οι κουβεντες που θα πουνε,θα ασχολουνται με το κιν ομως για να δειξουν στους δικτιακους φιλους το ποσο ερωτευμενοι ειναι!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Ερωτευονται πραγματικα ομως?μηπως καπου εχει χαθει κ ο ερωτας?γιατι ειναι τοσο αναγκαιο να δειχνουμε τοσο εντονα οτι ειμαστε ερωτευμενοι?δεν ξερω ρε συ αλλα βλεπω καποια πραγματα που τα θεωρω αστεια!βλεπεις ενα ζευγαρι για καφε κ μπορει να ειναι ελαχιστες οι κουβεντες που θα πουνε,θα ασχολουνται με το κιν ομως για να δειξουν στους δικτιακους φιλους το ποσο ερωτευμενοι ειναι!
    Κ παλι μια αποψη ειναι!θυμαμαι οταν ημουν εφηβη πηρα ταξι με την φιλη μου για να παμε καπου κ πιασαμε κουβεντα με τον ταξιτζη!μας ειπε τοτε οτι οι νεοι δεν ξερουν τι ειναι ερωτας πλεον!εγω λεει πηγαινα απο αθηνα στην λαμια για να δω για μια ωρα την κοπελα του,κ δεν μιλαμε για σεξ αλλα για να δει τα ματια της κ ενα φιλακι στο μαγουλο κ πολυ ηταν!η καθε γενια πισττευω οτι θα λεει για την νεα οτι δεν ξερουν!οπως λεγαν σε μας ετσι κ εμεις τωρα λεμε για τους νεους κ συνεχειζεται..
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by pink floyd View Post
    Ερωτευονται πραγματικα ομως?μηπως καπου εχει χαθει κ ο ερωτας?γιατι ειναι τοσο αναγκαιο να δειχνουμε τοσο εντονα οτι ειμαστε ερωτευμενοι?δεν ξερω ρε συ αλλα βλεπω καποια πραγματα που τα θεωρω αστεια!βλεπεις ενα ζευγαρι για καφε κ μπορει να ειναι ελαχιστες οι κουβεντες που θα πουνε,θα ασχολουνται με το κιν ομως για να δειξουν στους δικτιακους φιλους το ποσο ερωτευμενοι ειναι!
    Δεν είναι αναγκαίο να δείχνουμε ερωτευμένοι, είναι αναγκαίο να δείχνουμε ευτυχισμένοι γενικότερα, ότι περνάμε τέλεια, ότι έχουμε την τέλεια ζωή.... αυτό ναι, είναι χαρακτηριστικό της εποχής και τα social media έχουν παίξει τον ρόλο τους σε αυτό σίγουρα. Είχε τύχει και είχα δει μια οικογένεια έτσι, με το σκηνικό που περιγράφεις σε καφέ, μαμά, μπαμπάς και δύο παιδιά, όλοι με ένα κινητό/ταμπλετ στο χέρι...δεν αντάλλαξαν ούτε κουβέντα! Μου φαίνεται και μένα λυπηρό σαν εικόνα και συχνά αναρωτιέμαι αυτό που λες : τι από όλα αυτά είναι αλήθεια;
    Όμως, ίσως επειδή είμαι φύση αισιόδοξο άτομο πιστεύω πως ο έρωτας και τα πραγματικά συναισθήματα θα υπάρχουν έτσι κι αλλιώς. Όχι από επιλογή μας, αλλά επειδή αυτή είναι η φύση μας, δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε ακόμα κι αν θεωρητικά θα το θέλαμε. Ίσως να γίνεται όλο και πιο δύσκολο, με τον σύγχρονο τρόπο ζωής, αλλά πάντα θα βρίσκει τον τρόπο.

    Εγώ πάντως βλέπω και νέα παιδιά σήμερα να ερωτεύονται. Μπορεί να μην έχουν την αθωότητα που είχαμε εμείς οι μεγαλύτεροι στην ηλικία τους, έχουν πολύ μεγαλύτερη πληροφόρηση που τους κάνει να χάνουν σε αθωότητα αλλά να κερδίζουν σε γνώση είναι διαφορετικές οι γενιές, αλλά συνεχίζουν να ερωτεύονται νομίζω.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ στο νηπιαγωγείο ήθελα τη Φανή αλλά στο δημοτικό έπαθα κοκομπλοκο
    Και εσύ για μία Φανή; Όλα τα άσχημα, από μια Φανή ξεκινάνε. Ο "έρωτας" του δημοτικού ήταν η Φανή...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Δεν είναι αναγκαίο να δείχνουμε ερωτευμένοι, είναι αναγκαίο να δείχνουμε ευτυχισμένοι γενικότερα, ότι περνάμε τέλεια, ότι έχουμε την τέλεια ζωή.... αυτό ναι, είναι χαρακτηριστικό της εποχής και τα social media έχουν παίξει τον ρόλο τους σε αυτό σίγουρα. Είχε τύχει και είχα δει μια οικογένεια έτσι, με το σκηνικό που περιγράφεις σε καφέ, μαμά, μπαμπάς και δύο παιδιά, όλοι με ένα κινητό/ταμπλετ στο χέρι...δεν αντάλλαξαν ούτε κουβέντα! Μου φαίνεται και μένα λυπηρό σαν εικόνα και συχνά αναρωτιέμαι αυτό που λες : τι από όλα αυτά είναι αλήθεια;
    Όμως, ίσως επειδή είμαι φύση αισιόδοξο άτομο πιστεύω πως ο έρωτας και τα πραγματικά συναισθήματα θα υπάρχουν έτσι κι αλλιώς. Όχι από επιλογή μας, αλλά επειδή αυτή είναι η φύση μας, δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε ακόμα κι αν θεωρητικά θα το θέλαμε. Ίσως να γίνεται όλο και πιο δύσκολο, με τον σύγχρονο τρόπο ζωής, αλλά πάντα θα βρίσκει τον τρόπο.

    Εγώ πάντως βλέπω και νέα παιδιά σήμερα να ερωτεύονται. Μπορεί να μην έχουν την αθωότητα που είχαμε εμείς οι μεγαλύτεροι στην ηλικία τους, έχουν πολύ μεγαλύτερη πληροφόρηση που τους κάνει να χάνουν σε αθωότητα αλλά να κερδίζουν σε γνώση είναι διαφορετικές οι γενιές, αλλά συνεχίζουν να ερωτεύονται νομίζω.
    Ο ερωτας παντα θα υπαρχει ομως δεν εχει ενα σταθερο ορισμο ας πουμε,αλλαζει με τα χρονια,με τους ανθρωπους!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,364
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Και εσύ για μία Φανή; Όλα τα άσχημα, από μια Φανή ξεκινάνε. Ο "έρωτας" του δημοτικού ήταν η Φανή...
    Πονεμένα μου αγόρια, σας αφιερώνω τραγουδάκι...
    https://www.youtube.com/watch?v=JWIrHzcXeCY
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    athens peristeri
    Posts
    437
    Παραβίαση όρων χρήσης -ρατσιστικά σχόλια
    Last edited by Aeon; 26-06-2017 at 18:04.

  14. #29
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by chris athens View Post
    Παραβίαση όρων χρήσης -ρατσιστικά σχόλια
    Πωπωπω κ εγω με αυτο π ειπες τωρα θ παω να κρυφτω στη καλυβα μου να κλαψω τη μοιρα μουυυυ....μπουχουχουχου xD
    Last edited by Aeon; 26-06-2017 at 18:04.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ας πω και γω τη ταπεινη μου αποψη δεν ειναι απαραιτητο καπιος να με ακουσει αλλα μπορει να καταλαβει αν εχω δικιο η οχι...

    εγω πιστευω οτι για να χαρεις και να κερδισεις οπιοδηποτε παιχνιδι ακομα και επιτραπεζιο πρεπει να μαθεις πρωτα τους κανονες του αλλιως το εχεις χασει πριν καν ξεκινησεις να παιζεις και ο βασικος κανονας σε αυτο το παιχνιδι ειναι οτι ο ερωτας αντιπροσωπευει ενα προσωπο ουτοπικα τελειο που δεν υπαρχει

    αρα αν πιστευαν οτι ηταν ενα τελειο δημιουργημα της φαντασιας τους θα μπορουσαν να το χαρουν.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  2. ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΝΑ ΣΕ.....\"ΦΑΝ\";
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 17-05-2010, 22:08
  3. Replies: 2
    Last Post: 01-06-2007, 14:50
  4. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54
  5. Ερωτική εμμονή: Ενας καθημερινός "δήμιος του έρωτα"
    By elsa__ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 02-05-2006, 00:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •