"Οι νεοι σημερα δν μπορουν να χαρουν τον ερωτα"
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 85
  1. #1
    Miliva21
    Guest

    "Οι νεοι σημερα δν μπορουν να χαρουν τον ερωτα"

    Επδ υπηρχε μια παρομοια συζητηση και επδ πιστευω οτι ειναι ενα θεμα που λιγο πολυ ολους μας βαζει σε σκεψεις.....ανοιγω θρεντ και καλω οποιον θελει να τοποθετηθει εκφραζοντας την αποψη του.....

    Ποια η γνωμη σας γ τις ερωτικες σχεσεις σημερα....? Ποιες οι διαφορες απο παλιοτερα..? Πως επιδρουν τα προτυπα της εποχης .. τι θα συμβουλευατε παλιοτεροι τους νεοτερους και πως καθενας μπορει να αποκτησει τη πληροτητα στις σχεσεις του....?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,369
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Επδ υπηρχε μια παρομοια συζητηση και επδ πιστευω οτι ειναι ενα θεμα που λιγο πολυ ολους μας βαζει σε σκεψεις.....ανοιγω θρεντ και καλω οποιον θελει να τοποθετηθει εκφραζοντας την αποψη του.....

    Ποια η γνωμη σας γ τις ερωτικες σχεσεις σημερα....? Ποιες οι διαφορες απο παλιοτερα..? Πως επιδρουν τα προτυπα της εποχης .. τι θα συμβουλευατε παλιοτεροι τους νεοτερους και πως καθενας μπορει να αποκτησει τη πληροτητα στις σχεσεις του....?
    Δεν έχω να πω πολλά επί του θέματος αλλά σαν συμβουλή έχω να πω να κοιτάνε οι νέοι να βρούνε κάποιον που να τους σέβεται, να τους εκτιμά, να τους υπολογίζει και να τους φέρεται καλά και να μην θαμπώνονται από επιφανειακά χαρακτηριστικά είτε αυτά είναι εμφανισιακά είτε υλικά δηλαδή εννοώ την ομορφιά και τα υλικά αγαθά όπως π.χ. ν' ανοίγει μπουκάλια για πάρτη της κοπελιάς, να έχει ακριβό αμάξι και τέτοια...το ότι η ευτυχία δεν αγοράζεται μπορεί ν' ακούγεται κοινότοπο αλλά είναι αληθινό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Εγώ ένα θα σου πω εγώ όταν ήμουν στο δημοτικό την έπεφτα σε μία κοπέλα πανέμορφη έγινε δικηγόρος φυσικά εγώ ωσ αγρότης δεν μπορώ να σταθώ δίπλα της σε πληροφορω ακόμα την πέφτω δεν είναι απωθημένο εκτιμάω την ομορφιά της κι εγώ ήμουν ωραίος τότε ειμασταν ζωηροί μικροί
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Με πολλή Λαβ
    https://youtu.be/_df_JqSMHG4
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    η κοινωνια αλλαζει ανεκαθεν...!!!
    ο πατερας μου απο μικρος μου ελεγε: στην εποχη μου τα κοριτσια ηταν πολυ συμμαζεμενα...
    δεν κανανε παρεα, γενικως, με αγορια και ουτε ντυνοταν ''ασεμνα'' ή ''απρεπη''....
    μπορει να εκανες μια γνωριμια με καποια ή καποιον και υπηρχε μεγαλη πιθανοτητα να τον παντρευτεις αυτον τον ανθρωπο...
    τοτε να παντρευτεις κανεις απο τα 18 ηταν πραγμα πολυ συχνο...
    τωρα εχει γινει ουτουπικο....
    εγω το μονο που εχω να πω ειναι πως γενικα θεωρω οτι τα κοριτσια εχουν πολλα ''κομπλεξ'' οπως το λαβει κανεις αυτο...
    και γενικα δεν ''υπαρχουν'' για να τις καταλαβαινουμε αλλα για να τις αγαπαμε!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Μου φενονται πολλες οι ερωτησεις.οι σχεσεις/σεξ εχουν απελευθεροθη στην εποχη μας.μαλλον θα ελεγα οτι ο ερωτας εκλειπη στην εποχη μας.λιγα ζευγαρια βλεπω να ειναι οντως ερωτευμενα.μαλλον δινουν μεγαλυτερη εμφαση στο σεξ και μετα στον ερωτα.καλα τα προτυπα μια ζωη ηταν λαθος.ειτε γιατι φταει η τηλεοραση ειτε οι γονεις δεν ξερω αλλα μαλλον φταει η τηλεοραση σε μεγαλο βαθμο.οσο για τη συμβουλη
    Το μονο που θα συμβουλεψω ας κανει ο καθενας αυτο που τον εκφραζη

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν έχω να πω πολλά επί του θέματος αλλά σαν συμβουλή έχω να πω να κοιτάνε οι νέοι να βρούνε κάποιον που να τους σέβεται, να τους εκτιμά, να τους υπολογίζει και να τους φέρεται καλά και να μην θαμπώνονται από επιφανειακά χαρακτηριστικά είτε αυτά είναι εμφανισιακά είτε υλικά δηλαδή εννοώ την ομορφιά και τα υλικά αγαθά όπως π.χ. ν' ανοίγει μπουκάλια για πάρτη της κοπελιάς, να έχει ακριβό αμάξι και τέτοια...το ότι η ευτυχία δεν αγοράζεται μπορεί ν' ακούγεται κοινότοπο αλλά είναι αληθινό...
    Εχεις δικιο

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Με πολλή Λαβ
    https://youtu.be/_df_JqSMHG4
    Χαχαχα........

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Μου φενονται πολλες οι ερωτησεις.οι σχεσεις/σεξ εχουν απελευθεροθη στην εποχη μας.μαλλον θα ελεγα οτι ο ερωτας εκλειπη στην εποχη μας.λιγα ζευγαρια βλεπω να ειναι οντως ερωτευμενα.μαλλον δινουν μεγαλυτερη εμφαση στο σεξ και μετα στον ερωτα.καλα τα προτυπα μια ζωη ηταν λαθος.ειτε γιατι φταει η τηλεοραση ειτε οι γονεις δεν ξερω αλλα μαλλον φταει η τηλεοραση σε μεγαλο βαθμο.οσο για τη συμβουλη
    Το μονο που θα συμβουλεψω ας κανει ο καθενας αυτο που τον εκφραζη
    Οταν λες λιγα ζευγαρια ειναι ερωτευμενα αναφερεσαι κ σε σενα....δλδ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Οχι.στα ζευγαρια που βλεπω γυρω μου.και γενικοτερα στα νεα παδια 15-19 ετων.πιο πολυ θα ελεγα οτι ψαχνωνουντε γυρω απτο σεξ.σεξουαλικες ανυσηχιες/ερευνες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Οχι οτι κανουν κακως.απλα λεω το τι βλεπω

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Χαχα Χαιρομαι που τουλαχιστον εσυ εισαι η εξαιρεση στο κανονα....ναι ετσι ειναι...οι νεοι λογω των προτυπων π εχουν αλλαξει και λογω φιγουρας ειναι ξεβγαλμενα ...αλλα ειναι και μικρα ακομα...εσυ δλδ οταν ησουν σε τετοιες ηλικιες ερωτευοσουν?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Χαχα Χαιρομαι που τουλαχιστον εσυ εισαι η εξαιρεση στο κανονα....ναι ετσι ειναι...οι νεοι λογω των προτυπων π εχουν αλλαξει και λογω φιγουρας ειναι ξεβγαλμενα ...αλλα ειναι και μικρα ακομα...εσυ δλδ οταν ησουν σε τετοιες ηλικιες ερωτευοσουν?
    Δηστυχως η ευτηχως.εγω θα πω δυστηχως ερωτευωμουν.και μαλιστα με τη πρωτη ματιακατακουτελα.με τα μυαλα που εχω σημερα με βρυζω.με πολυ αγωνα σταματησα να το κανω αυτο.

  14. #14
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δηστυχως η ευτηχως.εγω θα πω δυστηχως ερωτευωμουν.και μαλιστα με τη πρωτη ματιακατακουτελα.με τα μυαλα που εχω σημερα με βρυζω.με πολυ αγωνα σταματησα να το κανω αυτο.
    Εσυ μπορει νεος ν ερωτευοσουν ομως το ιδιο συνεβαινε κ με τους αλλους νεους τοτε?? Ή εκεινοι εξερευνουσαν κ πειραματιζονταν σεξουαλικα οπως κ σμρ??

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εσυ μπορει νεος ν ερωτευοσουν ομως το ιδιο συνεβαινε κ με τους αλλους νεους τοτε?? Ή εκεινοι εξερευνουσαν κ πειραματιζονταν σεξουαλικα οπως κ σμρ??
    Οχι.απο σω θυμαμε οι πλιοψηφια ερωτευοντουσαν .υπηρχαν και οι περιπτωσεις που δεν ερωτευοντουσαν.η δεν ερωτευοντουσαν με τη πρωτη ματια.αλλα ηταν λιγες αυτες οι περιπτωσεις

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  2. ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΝΑ ΣΕ.....\"ΦΑΝ\";
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 17-05-2010, 22:08
  3. Replies: 2
    Last Post: 01-06-2007, 14:50
  4. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54
  5. Ερωτική εμμονή: Ενας καθημερινός "δήμιος του έρωτα"
    By elsa__ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 02-05-2006, 00:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •